Najnowsze Wiadomosci

Najnowsze Wiadomosci

Studenci siłą napędową rynku najmu

Studenci każdego roku stanowią siłę napędową polskiego rynku najmu. Przede wszystkim widoczne jest to w średniej wielkości miastach o tradycjach akademickich, gdzie stanowią znaczącą część wszystkich klientów poszukujących lokali do wynajmu.

...
dzisiaj 07:24 open_in_new
Artystyczny recykling, czyli wystawa „Ślad” na placu Europejskim

Ghelamco Poland i Fundacja Sztuka w Mieście zapraszają na kolejną wystawę w plenerowej galerii Art Walk. Tym razem zobaczymy prace wykonane z… odpadków, czyli mówiąc wprost – ze śmieci. Artystki Patka Smirnow i Karina Królak od lat udowadniają, że z papieru, plastiku i tym podobnych materiałów można wykonać zachwycające kompozycje. Otwarcie wystawy „Ślad” już 17 września.

...
dzisiaj 07:23 open_in_new
XII budowlane regaty z udziałem AIB zakończone

Uczestnicy XII MISTRZOSTW POLSKI BRANŻY BUDOWLANEJ W ŻEGLARSTWIE MORSKIM – Regatta Build Cup’2019 w ubiegły weekend dopłynęli do ostatniego portu na trasie, jaka wiodła przez malowniczo usytuowane akweny Północnej Dalmacji. W wydarzenie, w charakterze Partnera zaangażowała się firma AIB, która od lat aktywnie wspiera inicjatywy służące integracji rodzimego sektora budowlanego.

...
dzisiaj 07:10 open_in_new
Niezrównoważone wykorzystanie towarów stanowi szansę na 700 miliardów dolarów w samym sektorze spożywczym
    • Przejście w kierunku bardziej zrównoważonych zasobów, od odnawialnych źródeł energii do białek pochodzenia roślinnego, naraża na ryzyko producentów tradycyjnych towarów oraz inwestorów – ostrzega w nowym raporcie Chief Investment Office UBS Global Wealth Management.
    • ZEA i Arabia Saudyjska podjęły niektóre kluczowe wyzwania. Niemniej wstrząsy powodują, że reformy stają się pilniejsze w krajach takich jak Republika Południowej Afryki, Nigeria i Brazylia.
    • Zielone obligacje mogą pomóc inwestorom oraz górnictwu, rolnictwu i producentom paliw kopalnych w sprostaniu wyzwaniom środowiskowym.
...
wczoraj 11:18 open_in_new
Glamour w Twojej kuchni

Jak osiągnąć efekt luksusowej kuchni? Jak modnie i nowocześnie zaaranżować serce domu? Jak wybrać sprzęty AGD, tak by były nie tylko funkcjonalne, ale jednocześnie eleganckie?

 
...
wczoraj 11:17 open_in_new
V runda ORLEN MXMP w Obornikach. Znamy mistrzów sezonu 2019

Nie we Wschowej, jak pierwotnie planowano, a w Obornikach została rozegrana ostatnia runda motocrossowych Mistrzostw Polski. Pomimo krótkiego czasu na przygotowania organizatorzy stanęli na wysokości zadania przygotowując rundę podczas której została rozegrana walka o ostatnie punkty sezonu i tytuły nowych Mistrzów Polski.

...
wczoraj 11:16 open_in_new
Grupa RAJA jednoczy swoje europejskie spółki RAJAPACK pod wspólną marką RAJA

Grupa RAJA, europejski lider w dystrybucji opakowań, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia przedsiębiorstw, ogłosiła, że jej 15 spółek europejskich, które dotychczas funkcjonowały pod nazwą Rajapack, jednoczy się pod wspólną marką RAJA. Od 2 września br. oddział Rajapack Polska, podobnie jak 14 pozostałych europejskich spółek należących do grupy, będzie funkcjonował pod wspólną marką RAJA. Zmiana ta ma na celu zwiększenie rozpoznawalności marki wśród klientów w całej Europie i jest kontynuacją dynamicznego rozwoju grupy.

...
wczoraj 08:28 open_in_new
Moody-Woody House: z miłości do natury

Dom otwarty na naturę, wkomponowany w leśny krajobraz, stworzony z poszanowaniem spektakularnego otoczenia. Miejsce, gdzie nastrój budowany jest naturalnym światłem, drewnianymi akcentami, a wnętrze wypełnia zapach czystego powietrza. Dom dla rodziny, która chce żyć bliżej przyrody w zgodzie z ideą biophilic design – właśnie taki projekt stworzyła pracownia 3DPROJEKT architektura na skraju jednego z największych łódzkich kompleksów leśnych. Dom zaprasza naturę do środka i zaciera granicę po to, by jego domownik odzyskał równowagę, dobre samopoczucie i zdrowie.

...
wczoraj 08:25 open_in_new
Największa polityczna inicjatywa na rzecz zwierząt dobiega końca. Czy Komisja Europejska poprze zakaz hodowli klatkowej?

Właśnie zakończyło się zbieranie podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Koniec Epoki Klatkowej”. Przez 12 miesięcy ponad 1,5 miliona obywateli Unii podpisało się pod projektem zakazu stosowania klatek w hodowli zwierząt gospodarskich. Tak liczne społeczne poparcie obliguje Komisję Europejską do zajęcia stanowiska i podjęcia działań w tej sprawie. 

...
wczoraj 08:21 open_in_new
Znacząca inwestycja w nowym polskim zakładzie wzmacnia zaangażowanie Delphi Technologies w elektryfikację oraz znaczenie regionu

Delphi Technologies, światowy dostawca technologii napędowych, oficjalnie otworzył nowy zakład Elektroniki i Elektryfikacji w Błoniu. Inwestycja w Polsce jest odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na technologie w zakresie elektryfikacji. Zakład na początku będzie produkował elektroniczne jednostki sterujące dla różnych producentów pojazdów, zlokalizowanych głównie w Europie.

 
...
wczoraj 08:19 open_in_new
Próchnica na powierzchniach stycznych zębów? Problem, którego nie widać gołym okiem

Śmiało możemy mówić, że problemy z próchnicą to niemal epidemia. Szczególnie wśród dzieci statystyki nie napawają optymizmem. Blisko 100% czterdziestolatków i ponad 90% 7-latków ma próchnicę – alarmuje Naczelna Izba Lekarska. Z czego to wynika? Dieta bogata w cukier, niewłaściwa higiena jamy ustnej i rzadkie wizyty u stomatologa to podstawowe przyczyny. Pamiętajmy, że próchnica to choroba całego organizmu, dlatego w trosce o zdrowie nasze i naszych dzieci – nie zapominajmy o regularnym odwiedzaniu dentysty na wizytach kontrolnych. A co z próchnicą, której nie widać gołym okiem? Jak się przed nią chronić odpowiada ekspert lek. dent. Beata Moritz, Medicover Stomatologia Puławska.

...
wczoraj 08:16 open_in_new
Wyzwanie Podnieś5 – dołącz do akcji!

Pięć to cyfra, do której bez względu na dziedzinę życia lubimy się odnosić: „reguła 5 sekund”, „metoda 5 kroków” czy „5 zasad zdrowego odżywiania”. Nic więc dziwnego, że organizatorzy akcji „#Podnieś5” wybrali właśnie „piątkę” jako przewodnią liczbę swojego projektu, którego celem jest nie tylko oczyszczenie naszego otoczenia, ale też wypracowanie dobrych nawyków w zakresie gospodarki odpadami. Śmieci nie są tylko nieestetyczne. Powodują zanieczyszczenie wód gruntowych oraz gleby, a co gorsza, wpływają na emisję dwutlenku węgla i metanu do atmosfery, przyczyniając się tym samym do zmian klimatu. Dlatego już dziś przyłącz się do akcji i zmień swój sposób myślenia – Ty też masz ogromny wpływ na klimat! 

 
...
wczoraj 08:14 open_in_new
Od niewielkiego związku po nowoczesną spółdzielnię. „Społem” świętuje swoje 150-lecie.

Tradycje spółdzielczości „Społem” sięgają II połowy XIX wieku. Przez cały ten czas członkowie kooperatyw, pokonując różnego rodzaju trudności – zabory, dwie wojny światowe i okres PRL – zapewniają milionom Polaków codzienny dostęp do żywności, a także sprzętów codziennego użytku. Spółdzielcy od początku istnienia związków aktywnie włączają się również w akcje oświatowe, kulturalne i patriotyczne.

...
wczoraj 08:12 open_in_new
Liczba umów o dożywocie wciąż rośnie

Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że w samym 2018 roku podpisano ponad 11 tys. nowych umów o dożywocie, w wyniku których doszło do przeniesienia prawa własności nieruchomości w zamian za opiekę lub świadczenia. Mowa o tzw. umowach zawieranych indywidualnie np. pomiędzy członkami rodziny, osobami spokrewnionymi w dalszej linii, znajomymi albo ludźmi zupełnie obcymi np. seniorem i rehabilitantem. W ubiegłym roku w ministerialnych statystykach zarejestrowano ponad 11 tys. takich umów, a w 2017 – około 10 tys. Oznacza przyrost o 8,9 proc. w skali roku.1 Co ciekawe, większość aktów notarialnych dotyczy nieruchomości nierolniczych.

1 Dokładnie 11 321 w 2018 r. vs. 10 395 umów w 2017 r. Dane Ministerstwa Sprawiedliwości od 1991 r. do 2018 r.

...
2019-09-16 08:15 open_in_new
Powrót do szkoły – jak możemy nauczyć nasze dzieci koncentracji?

Nadszedł wrzesień, a z nim nieubłagalnie pierwszy dzwonek. Powrót do szkoły po dwumiesięcznej przerwie to dla wielu dzieci duży szok. Zakończył się bowiem okres, kiedy mogły spędzać czas na beztroskiej zabawie i wypoczynku, zapominając jednocześnie o obowiązkach edukacyjnych. O ile na początku roku szkolnego dzieci mogą wykazywać mniejszy poziom skupienia, o tyle długotrwałe i utrzymujące się zaburzenia z koncentracją mogą oznaczać problemy zdrowotne. W jaki sposób możemy wówczas pomóc naszym dzieciom? Odpowiada Paulina Mikołajczyk, psycholog z Centrum Medycznego Damiana.

 
...
2019-09-16 08:04 open_in_new
Polska Grupa Motoryzacyjna na XXIX Forum Ekonomicznym o Przemyśle 4.0. w motoryzacji

Podczas zakończonego w ubiegłym tygodniu XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM) wraz z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim współorganizowała panel pt. „Przemysł 4.0 w branży motoryzacyjnej. Optymalizacja produkcji”. Przed częścią panelową odbyła się prezentacja studium przypadku jednego z członków PGM - firmy FA KROSNO S.A.

 
...
2019-09-16 08:03 open_in_new
Aktywiści ratują kolejne zwierzęta, a branża rozpowszechnia nieprawdziwe informacje. Ciąg dalszy interwencji na fermie w Goliszowie

Inspektorzy Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Ekostraży wrócili wczoraj na fermę lisów w Goliszowie, na której dzień wcześniej przeprowadzona została interwencja ujawniająca skandaliczne warunki hodowli zwierząt. Udało im się uratować kolejnych dziewięć lisów i trzy psy - łącznie z fermy zabranych zostało już więc 13 lisów i 9 psów. 

...
2019-09-16 07:59 open_in_new
Służby kontrolne UE będą sprawdzać menedżerów transportu

Zarządzający transportem jako figurant z certyfikatem kompetencji zawodowych? To już nie jest takie proste. Dużo łatwiej o utratę dobrej reputacji, a nowelizacja przepisów pozwala nakładać na zarządzającego karę nawet do trzech tysięcy złotych w trybie administracyjnym na przykład za nieprawidłową organizację pracy kierowcy. Wynagrodzenie menedżera w firmie przewozowej to między 500 a 1500 złotych miesięcznie. Jednak, jeśli sprawdzą się zapowiedzi służb odnośnie regularnych kontroli dotyczących zdolności wykonywania tego zawodu na terenie Unii Europejskiej, liczba osób zarządzających może się znacząco zmniejszyć.

...
2019-09-16 07:54 open_in_new
Bezpieczne, odnawialne, przetwarzalne. Nieoczywiste fakty na temat recyklingu opakowań kartonowych

Doceniamy wygodę, jaką daje lekkie opakowanie kartonowe, ale też świeżość oraz jakość produktu, którą zapewnia. Mało kto jednak zastanawia się, co dzieje się z takimi opakowaniami, gdy już zostaną wykorzystane. Warto pochylić się nad kwestią ich recyklingu przy okazji obchodzonego 15 września Dnia Opakowań Kartonowych.

 
...
2019-09-15 14:10 open_in_new
Foksal 13/15: Warsaw’s Most Beautiful Residences Delight Again

Cooperation with top specialists, huge capital expenditure and, most of all, enormous respect for the historical character of the buildings – all this describes in short the spectacular renovation of Foksal 13/15. As a result, Warsaw regained a piece of its rich history. At the same time one of the most prestigious residential projects in Poland has been delivered.

 

...
2019-09-15 14:07 open_in_new
O rany! Jak powinien wyglądać proces ich gojenia?

Skaleczenia, otarcia, zadrapania mogą przytrafić się nam niemal w każdej sytuacji. Kiedy się pojawią, doskonale wiemy, w jaki sposób powinniśmy postępować, aby jak najszybciej rany zabliźniły się. Jak jednak przebiega proces powrotu do zdrowia w przypadku ran powstałych w wyniku poważnych urazów, rozległych oparzeń lub operacji? Czy istnieją sposoby, aby przyspieszyć ich leczenie? Odpowiada fizjoterapeutka Karolina Hertman.

 
...
2019-09-15 13:47 open_in_new