Najnowsze Wiadomosci

Najnowsze Wiadomosci

Fakty i mity o witaminie C – poznajmy ją bliżej

Witamina C to dla wielu z nas sposób na wzmocnienie organizmu, dlatego najchętniej sięgamy po nią w okresie osłabionej odporności np. w czasie jesienno-zimowej aury czy wiosennego przesilenia. Czy przyjmowanie witaminy C, gdy jesteśmy przeziębieni faktycznie ma wpływ na szybszy proces powrotu do zdrowia? Kiedy można mówić o skuteczności jej działania? Zdradzamy fakty i mity nt. popularnego kwasu L-askorbinowego i odpowiadamy, jaką pełni rolę w naszym organizmie.

 
...
wczoraj 07:01 open_in_new
Krakowski Kredens stawia warunek partnerom handlowym: jajka “trójki” mają zniknąć ze składu produktów

Po ponad rocznej kampanii informacyjnej prowadzonej przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki sieć sklepów Krakowski Kredens dołączyła do ponad 120 firm rezygnujących z jaj “trójek”. Firma podjęła decyzję o wycofaniu ze składu oferowanych produktów gotowych jaj z chowu klatkowego.

...
wczoraj 06:52 open_in_new
Tarnów – chodnik przy Szkole Podstawowej nr 18

20 marca br. odbyło się spotkanie dyrektora Oddziału Regionalnego AMW w Krakowie Przemysława Wierzby z zastępcą dyrektora Wydziału Geodezji i Nieruchomości Katarzyną Kukułką z Urzędu Miasta Tarnowa oraz przedstawicielami wspólnoty mieszkaniowej nieruchomości przy ul. Św. Faustyny 6a.

...
2019-03-22 07:57 open_in_new
Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami zaprasza na April Consumer Credit Days 2019

25 i 26 kwietnia w Hotelu Warszawianka pod Serockiem odbędzie się kolejna, IV już edycja April Consumer Credit Days. Konferencja współorganizowana przez Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami (PZZW) tradycyjnie będzie poświęcona aktualnym kwestiom dotyczącym zarządzania należnościami w instytucjach z sektora Business to Consumer. Najważniejsze zmiany prawne mające obecnie największy wpływ na rynek kredytów konsumenckich i branżę windykacji czy nowoczesne technologie wspierające biznes i kontakt z klientem – to tylko początek listy zagadnień, które zostaną poruszone podczas wydarzenia, na które ruszyła już rejestracja.

...
2019-03-22 07:34 open_in_new
Wyśpij się, a ZOBACZYSZ różnicę

Zapotrzebowanie na określoną ilość snu zmienia się wraz z wiekiem – im jesteśmy starsi, tym zwykle mniej go potrzebujemy. Sen to niezbędne źródło regeneracji organizmu, a jego niedobór może negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia, w tym również narząd wzroku. Co grozi naszym oczom z powodu niewyspania? I w jaki sposób możemy przyczyniać się do korygowania wady wzroku podczas snu? Na te pytania odpowiada dr n. med. Andrzej Styszyński, okulista i ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

 
...
2019-03-21 10:01 open_in_new
Coraz większa odpowiedzialność członków zarządu

Już 70% polskich menadżerów ma świadomość ryzyka wpisanego w ten zawód

...
2019-03-21 09:59 open_in_new
Ponad ćwierć miliarda zł preferencyjnego finansowaniadla polskich innowacyjnych przedsiębiorców
  • Europejski Fundusz Inwestycyjny i PKO Leasing S.A. ogłaszają nową umowę gwarancji InnovFin w ramach programu Horyzont 2020 oraz Planu Inwestycyjnego dla Europy.
  • W ramach umowy, PKO Leasing udostępni polskim innowacyjnym przedsiębiorcom blisko 257 mln zł (60 mln EUR preferencyjnego finansowania w formie leasingu i pożyczek.
...
2019-03-21 09:51 open_in_new
Komunikat prasowy Warszawskiego Forum Samorządowego ws inicjatywy TrashTag Challenge

Warszawskie Forum Samorządowe z wielką radością przyjęło rozpoczęcie akcji TrashTag Challenge w mediach społecznościowych. W ramach tej akcji internauci umieszczają online zdjęcia śmieci. Następnie sprzątają sfotografowane zaśmiecone miejsce i publikują zdjęcie po wykonaniu tej czynności. Jest to świetne podejście do zaprezentowania odpowiednich praktyk w walce na rzecz czystej Warszawy.

...
2019-03-21 09:46 open_in_new
BSC Drukarnia Opakowań publikuje wyniki za 2018 r.

BSC Drukarnia Opakowań, producent wysokiej jakości opakowań z tektury i papiery, w 2018 r. wypracowała 222,3 mln zł przychodów ze sprzedaży, 41,3 mln zł EBITDA oraz 23,7 mln zł zysku netto.

...
2019-03-20 12:23 open_in_new
Pokolenie Y kupuje najwięcej mieszkań

Millenialsi coraz śmielej wkraczają na rynek nieruchomości. Jakie rodzaje lokali kupują poszczególne pokolenia i jak wyglądają różnice między miastami? Zestawienie zmian pokoleniowych w kontekście nabywania mieszkań opracowała sieciowa agencja nieruchomości Metrohouse.

...
2019-03-20 11:55 open_in_new
Co jest paliwem dla rozwoju firm transportowych w Polsce?

Koszty transportu rosną, a prognozy dla branży nie są pocieszające. Ze względu na zmianę otoczenia gospodarczego eksperci przewidują zwyżkę upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw na poziomie 11%, a branżę transportową wymieniają jako jedną z dwóch, obok budowlanej, najbardziej narażonych na problemy z wypłacalnością[1]. Jakie są najważniejsze i najwyższe koszty w polskiej firmie przewozowej oraz jak można je skutecznie monitorować i obniżać?

...
2019-03-20 11:54 open_in_new
Marcin Nieplowicz, główny ekonomista EFL:W 2019 rynek leasingu w Polsce wzrośnie dziesiąty rok z rzędu

Szacujemy, że w 2019 roku wzrost wartości sfinansowanych przez firmy leasingowe aktywów wyniesie ok. 5,5 proc. r/r. Nastąpi wyhamowanie korzystnych i stabilnych trendów w polskiej gospodarce z lat 2017-2018, które będzie w dużej mierze amortyzowane masowym wykorzystaniem środków unijnych z perspektywy 2014-2020 do współfinansowania inwestycji publicznych i prywatnych oraz dodatkowymi programami socjalnymi zapowiedzianymi na drugą połowę roku. Dynamika rynku leasingu będzie jednak niższa niż wynikałoby to wprost z trendów w polskiej gospodarce. Głównym powodem jest wprowadzenie od początku tego roku górnego limitu wysokości rat leasingowych, które leasingobiorcy mogą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów przy zakupie samochodu osobowego.

...
2019-03-20 09:03 open_in_new
Społecznicy rozpoczęli zbiórkę na rzecz budowy pomnika gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego

14 lutego 2019 r. Rada Warszawy jednogłośnie wyraziła zgodę na lokalizację pomnika generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego w parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Teraz społecznicy rozpoczynają zbiórkę, która pozwoli zrealizować projekt budowy monumentu. Projekt ma kosztować ok. 250 tys. zł i będzie finansowany ze zbiórki publicznej, z datków firm/instytucji oraz ze środków własnych Fundacji.

...
2019-03-20 09:01 open_in_new
Współczesny styl życia, a stan naszej skóry za 20 lat

Starzenie się skóry to proces, który zdeterminowany jest przez dwa główne czynniki - genetyczne (wrodzone) oraz środowiskowe. Pierwsze z nich oznaczają naturalne zmiany funkcji biologicznych w naszym organizmie, a dotyczą m.in. zmniejszenia aktywności komórek oraz ich zdolności do regeneracji1. W drugiej grupie, znajdują się czynniki zewnętrzne (m.in. wpływ promieniowania słonecznego, dymu nikotynowego, smogu, czy stresu), które dodatkowo przyspieszają ten pierwszy mechanizm1. Pamiętajmy, że im więcej czynników środowiskowych oddziałuje na skórę, tym szybciej ulega ona starzeniu. W jaki sposób możemy temu przeciwdziałać?

 
...
2019-03-20 09:00 open_in_new
Sztuczna inteligencja zastąpi księgowych
    • Według danych w I kwartale 2018 r. w Polsce funkcjonowało 1 236 centrów usług BPO, SSC, IT, R&D (polskich i zagranicznych) zatrudniających 279 tys. osób1.
    • Docelowo roboty mogą zastąpić nawet jedną piątą etatowych pracowników.
    • Polscy przedsiębiorcy przeznaczają średnio 334 godzin w roku na dopełnienie różnych formalności - dlatego decydują się na outsourcing usług księgowych.
    • Process Solutions zostało wyróżnione jako najlepsza firma księgowa w 2018 roku, nagrodzona za najszybszy rozwój operacyjny spośród wszystkich firm outsourcingowych.

1 Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2018, ABSL 2018

...
2019-03-20 08:58 open_in_new
Jak poszukiwać mieszkania na wynajem, to tylko w... marcu

Zadań stojących przed inwestorami zainteresowanymi zakupem nieruchomości na wynajem jest naprawdę wiele. W przypadku kiedy inwestor nastawiony jest na szybkie zyski warto, aby zaczął interesować się nieruchomościami już teraz. Marzec to idealny miesiąc na rozpoczęcie takich działań. Dlaczego?

...
2019-03-20 08:55 open_in_new
Uczniowie podstawówek będą się uczyć podstaw diety roślinnej

Eksperci kampanii RoślinnieJemy i Fundacji Szkoła na Widelcu przygotowali scenariusz lekcji dedykowany uczniom klas I-III szkół podstawowych. W ramach zajęć dzieci dowiedzą się m.in. czym jest weganizm, a czym fleksitarianizm oraz dlaczego warto jeść dużo warzyw i owoców. Scenariusz trafi do ponad 1500 szkół w całej Polsce.

...
2019-03-20 08:54 open_in_new
Stolica ponownie nagrodzi Powstańców Warszawskich

Prezydent Rafał Trzaskowski podjął dziś decyzję o ponownym przyznaniu Powstańcom Warszawskim nagród finansowych, które mają zostać wypłacone do 1.08.2019 r. Poparcie dla przyznania nagród wyraziła obecna na spotkaniu przewodnicząca Rady m.st. Warszawy, Ewa Malinowska-Grupińska. Pierwsze pieniądze dla weteranów miasto przekazało już w 2018 r. kiedy każdy z nich dostał 3888 zł w dwóch ratach po symboliczne 1944 zł. Teraz pieniądze mają zostać przekazane jednorazowo do 01.08.2019 r.

...
2019-03-20 08:14 open_in_new
Łowicz zmienia się dla najmłodszych! Nowa odsłona dżemów 100% z owoców EXTRA GŁADKICH

Od teraz każdy dzień pójdzie EXTRA GŁADKO!Łowicz prezentuje pyszną propozycję stworzoną specjalnie z myślą o najmłodszych smakoszach! Marka wprowadziła do swojej oferty znane i lubiane dżemy 100% z owoców EXTRA GŁADKIE w trzech wyjątkowo lubianych przez dzieci, ale też dorosłych smakach: truskawka, brzoskwinia i wiśnia. To jedyne takie produkty na rynku – pozbawione są pestek, cząstek owoców i mają wyjątkowo gładką, aksamitną konsystencję. A ponieważ powstały w 100% z owoców, zawierają z nich samo najlepsze. Do sięgnięcia po słoik zachęcają zerkające z etykiet Przetworki, czyli spersonifikowane owoce od Łowicza. Każdy smak ma trzy odsłony, przedstawiające je z inną minką. Dzięki nowym dżemom od Łowicza każdy dzień pójdzie teraz EXTRA GŁADKO!

 
...
2019-03-19 12:23 open_in_new
Ciężki okres branży transportowej

Przedsiębiorców z branży transportowej czeka ciężki okres. Stracili jedną z najważniejszych przewag, którą mieli nad konkurencją z zagranicy – tanie zasoby siły roboczej. Wpłynęło to również na ich płynność finansową, która została znacznie zachwiana. Oprócz kosztów porad prawnych i dostosowywania przedsiębiorstwa do funkcjonowania w innym kraju, dochodzą kwestie utrzymania płynności finansowej. W styczniu 2019 odnotowano 98 niewypłacalnych przedsiębiorstw, gdzie na trzecim miejscu znalazł się sektor transportowy1.

1 Raport Euler Hermes, Niewypłacalność polskich firm

...
2019-03-19 12:17 open_in_new
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – świętuj, byle nie za słodko!

Nasze zdrowie zaczyna się na talerzu – to, co jemy ma bezpośredni wpływ na stan naszego organizmu, w tym także zębów. Z okazji Światowego Dnia Jamy Ustnej, który obchodzony jest 20 marca, przypominamy jak istotna jest odpowiednia dieta w życiu każdego człowieka, a w szczególności, jak na nasze zdrowie wpływa cukier.

 
...
2019-03-19 12:12 open_in_new