Najnowsze Wiadomosci

Najnowsze Wiadomosci

Sen4CAP – nowe rozwiązanie na CREODIAS.EU dla wsparcia satelitarnego monitoringu upraw rolnych

Nowoczesne rolnictwo potrzebuje wsparcia nowych technologii. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, firma CloudFerro umieściła na platformie CREODIAS.EU nowe rozwiązanie Sen4CAP. Jest ono dedykowane monitorowaniu upraw rolnych w oparciu o zdjęcia satelitarne.

...
wczoraj 08:31 open_in_new
Jak nie dać się nudzie? Domowe eksperymenty, które pobudzają kreatywność

Filmy, gry planszowe, różnorodne zabawy – sposobów na ciekawe spędzenia czasu z najmłodszymi w domu jest wiele. Kreatywność młodych członków rodziny pomogą wyzwolić również inspirujące eksperymenty, które można wspólnie przeprowadzić w domowym zaciszu, wykorzystując do tego chemiczne zagadki. To doskonały sposób na naukę i rozrywkę zarazem. Oto pomysły jak nie dać się nudzie oraz inspiracje dla dzieci, rodziców i nauczycieli!

...
wczoraj 08:26 open_in_new
Dlatego powinniśmy chronić nasze oczy w czasie epidemii?

Obecnie wiele działań na świecie zdeterminowanych jest przez epidemię koronawirusa. W mediach pojawiają się niezliczone informacje nt. choroby, szpitale pracują na pełnych obrotach, a naukowcy walczą o stworzenie skutecznej szczepionki. Zmieniły się również nasze codzienne zwyczaje i „rytuały” – jesteśmy zmuszeni do rezygnacji ze spotkań towarzyskich, częściej niż zazwyczaj myjemy ręce, a wiele osób stosuje również maseczki ochronne. Warto jednak zaznaczyć, że troski wymagają nie tylko nasze dłonie, usta i nos, ale również… oczy. Dlaczego ochrona narządu wzroku jest tak ważna w czasie epidemii? Odpowiada Paweł Szczerbiński, optyk i optometrysta oraz ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

 
...
wczoraj 08:24 open_in_new
Miejskie kasy już świecą pustkami przez koronawirusa. Bez zawieszenia Janosikowego samorządy czeka bankructwo

Kryzys związany z pandemią COVID-19 sprawia, że przychody samorządów topnieją z minuty na minutę. Tymczasem gminy, powiaty i województwa, bez względu na globalną dekoniunkturę, muszą płacić tak samo wysokie Janosikowe jak w okresie wzrostu gospodarczego. W ocenie stowarzyszenia STOP Janosikowe brak realnych działań, odciążających budżety samorządów-płatników, doprowadzi do ich finansowej ruiny.

...
wczoraj 08:20 open_in_new
KUPS: podatek cukrowy dobije ocalałe po epidemii COVID-19 polskie gospodarstwa sadownicze oraz firmy producentów napojów owocowych i nektarów

Sejm na posiedzeniu zdecyduje o losach ustawy cukrowej. Czy Sejm odrzuci ustawę cukrową, za czym opowiedział się Senat? To ostatni moment dla posłów na wycofanie się z tej szkodliwej dla osłabionej polskiej gospodarki ustawy. Stowarzyszenie KUPS i organizacje reprezentujące sadownictwo oraz przetwórstwo owoców i warzyw apelują do posłów o zagłosowanie za uchwałą Senatu o odrzuceniu ustawy w całości. – „Zwracamy się do posłów o jednomyślność z senatorami, by w obliczu negatywnych skutków wywołanych światową epidemią koronawirusa, z jakimi dodatkowo mierzą się dziś przedsiębiorcy – wesprzeć polskie rolnictwo i sadownictwo” – mówi Julian Pawlak, prezes Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków. Odrzucenie ustawy przez Sejm, pozwoli przygotować regulację, której celem będzie rzeczywista, a nie postulowana promocja nawyków prozdrowotnych wśród konsumentów. Ważnym elementem tej regulacji powinno być całkowite wykluczenie z opłaty wartościowych nektarów i napojów z wysoką zawartością soku czy przecieru.

...
wczoraj 08:19 open_in_new
Wakacje kredytowe, czyli rozwiązanie na ciężkie czasy

Zawieszenie płatności rat kredytu, czyli tzw. „wakacje kredytowe”, dla wielu gospodarstw domowych i przedsiębiorców w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa może być szansą na przetrwanie w dobrej kondycji finansowej. Co należy wiedzieć o wakacjach kredytowych i jak z głową rozmawiać z bankiem czy instytucją finansową o odroczeniu spłaty rat?

...
2020-03-27 09:29 open_in_new
Tymbark sponsorem głównym Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” przez kolejne 4 lata

Polski Związek Piłki Nożnej i firma Tymbark należąca do Grupy Maspex, przedłużają współpracę przy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na mocy nowej umowy Tymbark pozostanie głównym sponsorem największego Turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie do 2024 roku.

...
2020-03-27 09:19 open_in_new
Zostaję w domu. Lekarza mam w aplikacji

Realizacja zalecenia „zostań w domu” może utrudniać fizyczny kontakt z lekarzem lub specjalistą. Rozwiązaniem jest telemedycyna, która od kliku lat stanowi uzupełnienie standardowych usług medycznych. Porady medyczne i kontakt z lekarzem za pośrednictwem telefonu, czatu, wideorozmowy, a teraz także aplikacji to bezpieczna i szybka forma uzyskania konsultacji. Centrum Medyczne Damiana (CMD) dzięki współpracy ze startupem Helping Hand powered by Addictions.ai udostępnia od dzisiaj aplikację, która odpowiada na potrzeby pacjentów w tym wyjątkowym czasie. Współpraca z Helping Hand to szybka odpowiedź CM Damiana na sytuację epidemii.

 
...
2020-03-27 09:14 open_in_new
Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami?

Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów dzisiejszego świata. Rosnąca z roku na rok ilość produkowanych śmieci wymaga od władz centralnych i samorządowych podejmowania działań zmierzających do tworzenia wydajnych systemów unieszkodliwiania i odzyskiwania odpadów.

...
2020-03-27 09:04 open_in_new
Darmowa nauka języków przez miesiąc - aplikacja Babbel wspiera polskich uczniów i studentów

Zgodnie z decyzją władz wszystkie szkoły i uniwersytety w Polsce zostały zamknięte. To jednak nie oznacza, że na uczniach i studentach w naszym kraju nie ciąży obowiązek realizowania podstaw programowych. Dlatego w warunkach domowych odrabiają lekcje, przygotowują się do egzaminów i robią, co w ich mocy, by kontynuować naukę w zupełnie nowych okolicznościach.

...
2020-03-27 09:02 open_in_new
Polscy rodzice obawiają się o przyszłość finansową swoich dzieci. Czy słusznie?

Jak wynika z raportu Intrum „European Consumer Payment Report 2019”, priorytetem dla polskich konsumentów jest zapewnienie własnym dzieciom wygodnego i dostatniego życia. Jeżeli nie mamy wystarczających środków, jesteśmy gotowi zadłużyć się na ten cel. 44 proc. rodziców biorących udział w badaniu zadeklarowało, że ciągu ostatnich sześciu miesięcy pożyczyło pieniądze lub wykorzystało limit na karcie kredytowej, by kupić coś swojemu dziecku bądź dzieciom. Obawiamy się o przyszłość finansową naszych pociech. Aż 51 proc. pytanych uważa, że będzie musiała pomagać finansowo swoim dzieciom po opuszczeniu przez nich domu rodzinnego. A to tylko początek listy zmartwień w tym temacie. Czy mamy ku nim realne powody? Czy to „tylko” zwyczajna rodzicielska troska? Czy takie rozwiązania jak np. konto oszczędnościowe dla dziecka, a nawet niemowlaka lub polisa posagowa są dobrymi pomysłami, by zabezpieczyć finansowo naszą pociechę?

...
2020-03-27 09:01 open_in_new
Bank Millennium - Mariusz Gromada analizuje dane o COVID

W nowej i bezprecedensowej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie, Bank Millennium 2 razy w tygodniu (w poniedziałek i czwartek) planuje przekazywać analizy i komentarze dotyczące rozwoju wydarzeń. Ich autorem jest Mariusza Gromada, dyrektor Departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium, matematyk i statystyk. Dziś pierwszy odcinek cyklu pt: „Mariusz Gromada analizuje dane o COVID”.

...
2020-03-27 09:00 open_in_new
Jak firmy radzą sobie z brakami kadrowymi w okresie epidemii?

Sieci handlowe pełnią obecnie bardzo istotną funkcję, nie tylko gwarantując stałą pracę setkom tysięcy osób, ale przede wszystkim dostarczając niezbędnych środków do życia reszcie społeczeństwa. Dlatego tak ważna jest troska o pracowników. Co stanie się, gdy ich zabranie?

 
...
2020-03-27 08:58 open_in_new
Czego nie powie Ci Skype?

Skoro nie możemy spotykać się fizycznie, to będziemy porozumiewać się online – zdają się teraz mówić jednym głosem zarówno korporacje, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Czyżby home office miał wejść na stałe do wachlarza popularnych form świadczenia pracy? Można odnieść wrażenie, że dla wielu komentatorów to będzie naturalna kolej rzeczy. 

 
...
2020-03-26 09:30 open_in_new
Globalny Plan Działań Humanitarnych w związku z COVID-19

Wspólne działanie to jedyny sposób na walkę z koronawirusem, podkreśla ONZ uruchamiając Globalny Plan Działań Humanitarnych.

...
2020-03-26 09:29 open_in_new
Jak utrzymać ciągłość łańcuchów dostaw na rynku beverage w czasach epidemii? – komentarz eksperta

W czasie epidemii koronawirusa (Covid-19) świat stanął w obliczu nowych wyzwań w zakresie utrzymania ciągłości łańcuchów dostaw. To właśnie od ich zabezpieczenia będzie zależeć też siła kryzysu, który zaczyna dotykać już cały świat. Co robią operatorzy logistyczni w nowych warunkach przepływów towarów, aby nie przerwać ciągłości operacyjnej w transporcie i magazynowaniu? Komentuje Ellina Lolis, wiceprezes Hillebrand Poland Sp. z o.o, globalny operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi i napojów.

...
2020-03-26 09:14 open_in_new
Nowalijki, czyli smak wiosny

Nowalijki to młode, wiosenne warzywa, które nie tylko swoim świeżym smakiem i aromatem wzbogacają nasze wiosenne menu, ale przede wszystkim dostarczają mnóstwa składników mineralnych, witamin oraz błonnika. Cieszymy się ich smakiem, ale wciąż wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób są uprawiane i czy warto po nie sięgać? Wiele obaw konsumentów dotyczących nowalijek jest zupełnie nieuzasadniona – poznajmy fakty na ich temat i w pełni korzystajmy z dobrodziejstwa, jakie nam oferują.

 
...
2020-03-26 08:57 open_in_new
Koronawirus a gospodarki w 2020 roku

Świat przechodzi obecnie nowy rodzaj kryzysu gospodarczego i zdrowotnego, który wywiera silną presję na wszystkie przedsiębiorstwa. Pomiędzy przerwami w działalności gospodarczej, zakłóceniami w handlu i środkami ograniczającymi, gospodarka międzynarodowa znajduje się w stanie zawirowań.

...
2020-03-26 08:54 open_in_new
Magazyny odporne na koronawirusa

Pandemia COVID-19 z pewności odbije się na wszystkich sektorach rynku nieruchomości komercyjnych. Ze wstępnych obserwacji poczynionych przez ekspertów Colliers International, odpornością na koronawirusa wykazuje się rynek magazynowy, głównie z uwagi na znaczne ożywienie handlu e-commerce.

...
2020-03-26 08:52 open_in_new
Czego nienaWIDZĄ Twoje okulary? Wyeliminuj te błędy, a zobaczysz różnicę!

O okulary należy odpowiednio dbać, aby nie doprowadzić do ich zniszczenia lub nadmiernego zużycia. Czy to znaczy, że zawsze trzeba obchodzić się z nimi delikatnie i ostrożnie? Niekoniecznie, bo np. korekcyjne okulary sportowe zniosą wiele więcej niż te „do czytania”. Jednak niezależnie od ich zastosowania istnieją takie zachowania, których definitywnie „nie lubią” wszystkie z nich. Jakie najczęstsze błędy popełniają użytkownicy okularów? Odpowiada Luiza Polak, optyk i optometrysta oraz ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

 
...
2020-03-26 08:49 open_in_new
#zostańwdomu z Nice

i zaplanuj zautomatyzowanie swoich codziennych czynności

...
2020-03-26 08:48 open_in_new