Najnowsze Wiadomosci

Najnowsze Wiadomosci

Nowe narzędzie autoryzacji transakcji dla klientów Bankowości Przedsiębiorstw Banku Millennium z wykorzystaniem technologii Cronto

Bank Millennium, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił klientom z segmentu przedsiębiorstw nowe narzędzie autoryzacji transakcji i logowania do serwisu bankowości internetowej. Jest to token sprzętowy z czytnikiem, oparty na autorskiej technologii Cronto firmy OneSpan.

 

...
wczoraj 08:07 open_in_new
Cyfrowe zmęczenie oczu – czyli jak właściwie korzystać z technologii?

Narząd wzroku odpowiada blisko za 80 proc. odbieranych przez nas bodźców. Jednak każdego dnia wykonuje nie tylko swoje „standardowe” obowiązki, ale narażony jest również na oddziaływanie światła niebieskiego. Emitują je ekrany komputerów, telewizorów czy telefonów komórkowych, które obecnie tak mocno wpisują się w nasze życie (obowiązki zawodowe, rozrywka, komunikacja). Zbyt intensywne korzystanie z urządzeń cyfrowych może jednak doprowadzić do wystąpienia tzw. cyfrowego zmęczenia oczu. Na czym polega to schorzenie? Kto jest najbardziej narażony i jak właściwie chronić nasz wzrok? Odpowiada Luiza Polak, optyk i optometrysta, ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

 
...
wczoraj 07:54 open_in_new
Praca u Polaka – czy to obciach?

W ogólnej opinii praca w polskiej firmie nie była powodem do dumy. Fora internetowe i grupy w mediach społecznościowych pełne są wpisów na temat „polskiego stylu zarządzania” i innych. Jednak jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną i outsourcingową Devire – co 8 rodak chciałby pracować w organizacji z polskim kapitałem (12% respondentów).

 
...
wczoraj 07:51 open_in_new
Śniadania na 100% z dżemami Łowicz

Kilka minut – tyle wystarczy, żeby przygotować pyszne śniadanie, które eksperci zgodnie uważają za najważniejszy posiłek dnia. Nie ma co szukać wymówek! Lepiej poszukać prostych i pożywnych przepisów. Zbożowy rogalik albo owsianka z dżemem Łowicz 100% z owoców da nam 100% satysfakcji i nastroi pozytywnie na cały dzień!

 
...
2019-11-18 09:13 open_in_new
AR Packaging nowym właścicielem Colorpack GmbH, największego akcjonariusza BSC Drukarni Opakowań

AR Carton Holding, będący częścią szwedzkiego producenta opakowań AR Packaging, został nowym właścicielem rlc packaging GmbH, która, za pośrednictwem Colorpack GmbH, kontroluje 36,7 proc. akcji BSC Drukarni Opakowań.

...
2019-11-18 09:06 open_in_new
Selgros Cash&Carry całkowicie rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi i wprowadza bogaty asortyment elementów świeżych ryb

Żywe karpie nie będą już dostępne w halach Selgros Cash&Carry w Polsce. Przy podjęciu tej decyzji kluczowe były opinie klientów, troska Selgros o dobrostan zwierząt oraz współpraca z Fundacją Alberta Schweitzera. Bez obaw, nie zabraknie ryby na polskich stołach, przedświąteczna oferta Selgros będzie obfitować w elementy świeżego karpia.

 

...
2019-11-18 08:54 open_in_new
Rada Polityki Pieniężnej nie zaskoczyła rynków
  • Posiedzenie RPP – projekcje ważniejsze od posiedzenia
  • Komisja Europejska obniża prognozy wzrostu PKB Polski
  • Zmiana sposobu naliczania rezerwy dostarczy budżetowi 5 miliardów złotych

Tomasz Pawluć, Zarządzający Funduszami Dłużnymi Generali Investments TFI

...
2019-11-16 07:04 open_in_new
CloudFerro z kontraktem dla niemieckiej agencji kosmicznej

Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) w ramach działalności niemieckiej agencji kosmicznej (DLR) zleciło kontynuację rozwoju krajowej platformy udostępniającej dane z obserwacji Ziemi (CODE-DE). Realizacja tego projektu została powierzona CloudFerro, jednej z wiodących europejskich firm zajmujących się chmurą obliczeniową, wraz z podwykonawcą Erteco Technologies.

...
2019-11-16 07:03 open_in_new
Niestabilna sytuacja w UK, złoto nadal mocne
  • Fed po raz trzeci obniżył stopy procentowe
  • Brytyjczycy szykują się do przedterminowych wyborów parlamentarnych
  • Chiny „głównym rozgrywającym” konfliktu handlowego z USA

Marek Straszak, Portfolio Manager Generali Investments TFI

...
2019-11-16 07:01 open_in_new
Rynek dyskontuje „mid-cycle slow down”
  • Spowolnienie w trendzie wzrostowym, a nie recesja
  • Klamka zapadła. Środki z OFE trafią do FUS lub IKE
  • PMI polskiej gospodarki wyraźnie słaby

Adam Woźny, Zarządzający funduszami akcji w Generali Investments TFI

...
2019-11-16 07:00 open_in_new
PKN ORLEN i Elektrobudowa postanowiły o rozstrzygnięciu sporu dot. Metatezy w arbitrażu i częściowym rozliczeniu należności

Elektrobudowa oraz PKN ORLEN zawarły 8 listopada br. dwa porozumienia. Pierwsze dotyczy poddania wszystkich sporów wynikających z realizacji instalacji Metatezy rozstrzygnięciu sądowi polubownemu. W drugim strony postanowiły o zwolnieniu na rzecz Elektrobudowy części uprzednio zatrzymanej kwoty przez PKN ORLEN w łącznej kwocie 14,6 mln zł oraz 2,9 mln euro.

...
2019-11-13 08:08 open_in_new
BSC Drukarnia Opakowań odnotowała 26-proc. wzrost sprzedaży w okresie I-III kwartał 2019 r.

BSC Drukarnia Opakowań, zgodnie z szacunkami, w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku wypracowała 207 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 40,5 mln zł EBITDA, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 26 proc. i 31 proc. Aktualnie wszystkie moce wytwórcze firmy są w całości wypełnione. Wobec rosnącego popytu na opakowania spółka analizuje możliwość zakupu działki inwestycyjnej typu greenfield lub akwizycję.

...
2019-11-12 07:48 open_in_new
Foksal 13/15 najlepszym projektem mieszkaniowym, sprzedaż Warsaw Spire transakcją roku

Firma Ghelamco kolejny rok z rzędu została nagrodzona w konkursie branży nieruchomości CIJ Awards. Sprzedaż Warsaw Spire uznano za transakcję roku na rynku nieruchomości komercyjnych. Z kolei apartamenty Foksal 13/15 wyróżniono jako najlepszą inwestycję mieszkaniową w Polsce.

...
2019-11-11 08:09 open_in_new
Amerykański wzrost gospodarczy na łasce zagranicznych specjalistów
  • Na amerykańskim rynku pracy wkrótce będzie brakować ponad pół miliona specjalistów
  • Przemysł tworzy nowe miejsca pracy znacznie szybciej niż sektor edukacji może zapewnić nowych, wysoko wykwalifikowanych pracowników
  • Polscy specjaliści mogą zarabiać średnio nawet 25 tys. zł
...
2019-11-11 08:01 open_in_new
Polska w Europie i na świecie – prognozy i zagrożenia na 2020 rok

Najnowszy raport World Economic Outlook wskazuje, że przewidywany wzrost gospodarczy na świecie w 2019 roku utrzymuje się na poziomie 3 proc. To znaczący spadek w porównaniu do 2017 roku, kiedy wynosił on 3,8 proc. Prognozy na 2020 rok to globalny wzrost do 3,4 proc., przy czym gospodarki państw rozwiniętych mają zwolnić do 1,7 proc. W ubiegłym roku Polska dołączyła do tego właśnie grona, awansując z grupy krajów rozwijających się. Nie wiadomo jednak, czy i jak odczujemy skutki aktualnej sytuacji w Europie, która determinuje rozwój światowej gospodarki? A są to napięcia w relacjach handlowych, bariery geopolityczne oraz niepewność związana z secesją Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty europejskiej.

...
2019-11-11 07:41 open_in_new
O PODATKU CYFROWYM W „ŚWIETLICY WOLNOŚCI” – OKRĄGŁY STÓŁ WARSAW ENTERPRISE INSTITUTE ORAZ AMERICANS FOR TAX REFORM

6 listopada 2019 roku w „Świetlicy Wolności” odbył się okrągły stół poświęcony tematyce podatku cyfrowego i ewentualnym konsekwencjom realizacji pomysłu wdrożenia go w Polsce. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Warsaw Enterprise Institute, think tank Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, oraz Americans for Tax Reform, waszyngtońską organizację od ponad 30 lat walczącą o prawa podatników.

...
2019-11-10 16:15 open_in_new
Przelewy w euro (SEPA) z kont firmowych bez opłat w Banku Millennium

Duże przedsiębiorstwa i mniejsze firmy mogą teraz obniżać koszty swoich rozliczeń w euro. Bank Millennium wprowadził promocję, w ramach której przelewy SEPA w euro z kont firmowych są za darmo w okresie od 1 listopada 2019 r. do końca 2020 roku.

 

...
2019-11-10 16:09 open_in_new
Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia i DworzecOnline.pl podsumowują sezon wakacyjny 2019!

Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, jeden z największych węzłów przesiadkowych w Polsce oraz system sprzedaży biletów DworzecOnline.pl podsumowują minione wakacje. W sezonie letnim z dworca skorzystało ponad milion pasażerów, natomiast liczba przewoźników korzystających z infrastruktury dworcowej wzrosła do 140. Popularność dworca wśród pasażerów wpłynęła na przychody, które na Dworcu były wyższe aż o 25% względem roku ubiegłego. Sprzedaż w biletomatach wzrosła o 50%. W systemie Dworzec Online zostało wygenerowanych ponad 2,5 miliona biletów, a sama strona odnotowała wzrost ruchu organicznego aż do o 40%!

...
2019-11-09 09:31 open_in_new
Michał Urbaniak i Ghelamco Poland zapraszają na Urbanator Days 2019

Już wkrótce w Łodzi i Warszawie rozpocznie się wielkie święto jazzu – warsztaty i koncerty, które w ramach 13. edycji Urbanator Days zgromadzą pasjonatów i wykonawców tego gatunku muzycznego z całego świata. Pomysłodawca, organizator i dobry duch przedsięwzięcia Michał Urbaniak zaprasza do wspólnego dzielenia się dźwiękami, wiedzą i doświadczeniem.

...
2019-11-09 09:21 open_in_new
Kiedy kontroler przerywa odpoczynek kierowcy

Zdarza się, że zatrzymanie pojazdu do kontroli przez funkcjonariuszy policji czy inspektorów ITD zbiega się z przerwą w pracy lub w jeździe kierowcy zawodowego. Co dzieje się wówczas, gdy kierujący pojazdem po zatrzymaniu się na parkingu informuje kontrolującego, że przed nim blisko godzina przerwy? Czy szofer może zostać zmuszony do kontroli?

...
2019-11-09 09:13 open_in_new
Kosmiczne badania rynkowe

Czy można w ciągu kilku godzin odpowiedzieć na pytanie, ile jest inwestycji budowlanych na terenie całego miasta, kraju, kontynentu, a nawet całej kuli ziemskiej? W jaki sposób najszybciej policzyć wszystkie wieżowce, farmy wiatrowe czy konkretne uprawy na określonym obszarze? Dziś, dzięki zdjęciom z satelitów powstają narzędzia umożliwiające szybkie zliczenie dowolnych zasobów, które są możliwe do zaobserwowania z kosmosu.

...
2019-11-09 09:05 open_in_new