Najnowsze Wiadomosci

Najnowsze Wiadomosci

Zmiany w polityce podatkowej mogą doprowadzić do problemów całych branż

Podatki, zarówno te bezpośrednie, jak i pośrednie, takie jak akcyza czy VAT, to dla państwa nie tylko sposób na pozyskanie środków do budżetu, ale też narzędzie do stymulowania rozwoju poszczególnych branż i kształtowania pozytywnych zachowań konsumenckich. I w drugą stronę – błędne decyzje w sprawie stawek podatków mogą powodować problemy danego sektora, prowadzić do upadłości działających w nim firm, ale też zniechęcać konsumentów do konkretnych produktów. To dlatego niektóre propozycje zmian w VAT budziły takie wątpliwości.

...
dzisiaj 07:37 open_in_new
Opiekujesz się starszą osobą? Nie bój się prosić o pomoc!

Dane GUSu są alarmujące – polskie społeczeństwo coraz szybciej się starzeje. W 2018 r. grupa osób w wieku 80+ stanowiła 1,7 mln Polaków. Tyle osób potencjalnie może potrzebować pomocy i opieki, nawet codziennie.

 
...
dzisiaj 07:33 open_in_new
Kacper Wróblewski dołączył do ORLEN Team

Kierowca rajdowy Kacper Wróblewski został nowym członkiem ORLEN Team. Sportowiec w tym roku będzie startował najbardziej zaawansowaną konstrukcją, jaką można się ścigać na polskich oesach, czyli autem klasy R5. W sezonie 2019 będzie rywalizował w rundach mistrzostw Polski za kierownicą Hyundaia i20 R5.

...
dzisiaj 07:24 open_in_new
System Jakości Certyfikowany Produkt (CP) – co to znaczy?

Jak uzyskać pewność, że dany produkt spożywczy zawiera tylko naturalne składniki, a jego włączenie do diety będzie wspierało prawidłowe funkcjonowanie organizmu? Oprócz czytania etykiet i listy składników, warto rozglądać się za dodatkowym oznaczeniem na opakowaniu, np. certyfikatem, takim jak znak Certyfikowany Produkt (CP), który przyznawany jest tylko tym wyrobom owocowo-warzywnym, np. sokom, nektarom, musom i smoothies, które są produkowane bez dodatku cukrów, słodzików, sztucznych aromatów i konserwantów. Co jeszcze gwarantuje konsumentom oznaczenie w ramach Systemu Jakości Certyfikowany Produkt (CP)?

 
...
dzisiaj 07:22 open_in_new
Filmowy finał „Koloratorium” – wielka gra o szkolne pracownie marzeń zakończona!

W środę, 22 maja, uczniowie i nauczyciele z 33 szkół podstawowych z całej Polski wstrzymali oddech podczas ogłoszenia wyników pierwszej ogólnopolskiej edycji programu „Koloratorium”. W projekcie Śnieżki wzięło udział ponad 100 placówek szkolnych, a do końcowego etapu zakwalifikowały się te z nich, które zdobyły największą liczbę punktów. Kreatywne zmagania uczniów, wspieranych przez nauczycieli, zakończyły się wielkim, filmowym finałem i wyłonieniem 11 zwycięskich szkół, które otrzymają pracownie marzeń.

...
2019-05-24 13:52 open_in_new
Czy Prada stanie po stronie zwierząt i zrezygnuje ze sprzedaży futer?

Ostatnie dwa lata przyniosły falę antyfutrzarskich deklaracji ze strony gigantów mody: Hubo Boss, Armani, Burberry, Net-a-Porter, to tylko część firm, które zrezygnowały ze sprzedaży futer odzwierzęcych. W Polsce tym torem poszły takie firmy jak np. LPP czy Simple. Jednym z niechlubnych wyjątków jest Prada — w jej kolekcjach wciąż można znaleźć ubrania zawierające elementy z futra naturalnego.

...
2019-05-24 13:46 open_in_new
Mieszkańcy Mazowsza podzieleni w sprawie projektu CPK

Mazowszanie są coraz bardziej świadomi rządowych planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i aż 92% z nich słyszało o tym projekcie. Jednak mieszkańcy województwa są podzieleni – blisko połowa z nich (45%) postrzega pomysł pozytywnie, przy 42% głosów przeciwnych. Bardziej jednoznacznie wypowiedzieli się natomiast na temat możliwego wygaszenia lotniska na warszawskim Okęciu. 69% mieszkańców Mazowsza ma negatywny stosunek do planów likwidacji Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina, przy 15% zwolenników takiego rozwiązania.

...
2019-05-24 13:35 open_in_new
Schudłam i co dalej? Jak poradzić sobie z nadmiarem skóry na brzuchu?

Chcesz schudnąć. Ciężko pracujesz – siłownia, dieta – innymi słowy codzienna dyscyplina. Idzie ci dobrze, kilogramy spadają, ale na twoim brzuchu zamiast zarysu mięśni widzisz mało jędrną, wiszącą skórę. Dlaczego tak się dzieje i co robić, gdy po odchudzaniu brzuch nie wygląda jak marzenie? O sposobach radzenia sobie z tym problemem opowiada dr Joanna Goryń-Wiśniewska, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej, lekarz medycyny estetycznej oraz Dyrektor Medyczny Centrum Zdrowej Skóry.

 
...
2019-05-24 13:34 open_in_new
Mali i średni przedsiębiorcy zaniepokojeni podwyżkami VAT

Julian Pawlak, prezes Krajowej Unii Producentów Soków wziął udział w debacie pt. „Podatkowy hamulec czy podatkowe paliwo: polski system fiskalny a wsparcie rozwoju krajowej produkcji na przykładzie sektora spożywczego”. Wśród uczestników dyskusji byli m.in. eksperci ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Związku Klastrów Polskich. Debatę zorganizowały wspólnie Szkoła Główna Handlowa oraz Instytut Staszica.

...
2019-05-24 13:31 open_in_new
Są obawy o przyszłość transportu. Zbadaliśmy nastroje polskich przewoźników drogowych.

Przedstawiciele polskiej branży transportowej nie mają wątpliwości, że czeka ich trudny czas. Dla wielu z nich to być albo nie być funkcjonowania ich biznesu. Jakie widzą wyzwania? W najnowszym badaniu Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK) aż połowa firm wskazała na brak wykwalifikowanej kadry pracowników. Na drugim miejscu znalazły się skomplikowane regulacje i przepisy w ustawodawstwie - rodzimym i zagranicznym. Na podium jest też pakiet mobilności, czyli temat, który od wielu miesięcy podgrzewa europejską scenę polityczną, a także polski rynek transportu drogowego.

...
2019-05-24 13:26 open_in_new
Nosisz aparat? Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę!

Coraz częściej, w walce o piękny uśmiech, decydujemy się na założenie aparatu ortodontycznego. Ta skuteczna metoda leczenia wad zgryzu może początkowo sprawiać nam jednak dyskomfort. Musimy być przygotowani na pewne zmiany w diecie oraz na konieczność perfekcyjnego dbania o higienę jamy ustnej. Zobaczcie, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

 
...
2019-05-24 13:25 open_in_new
O czym pamiętać w Dniu Mamy?
Wraz z ostatnim tygodniem maja nadchodzi jedno z najchętniej obchodzonych świąt: Dzień Matki. Niezwykła więź, która łączy matkę z dzieckiem jest jedną z najmocniejszych relacji znanych ludzkości - to mama od początku otacza nas bezwarunkową miłością i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Dla naszych mam zawsze pozostaniemy dziećmi, nawet jeśli sami jesteśmy już rodzicami. I tak jak zmieniamy się sami i jak obserwujemy zmiany naszych mam, nasze relacje także nabierają nowego kształtu. Nie zmienia się jedno – to, że świętując, chcemy sprawić swoim mamom jak najwięcej radości. W tym roku 26 maja wypada w niedzielę, a to doskonała okazja, aby oprócz podarowania kwiatów i upominku, poświęcić mamie to, co najcenniejsze: wspólne chwile. I to bez względu na metrykę naszą czy jej.
 
...
2019-05-24 13:23 open_in_new
PLEBISCYT i GALA „SERCE DLA ZWIERZĄT”

To oni walczą o lepsze życie dla zwierząt!

Zazwyczaj mówią: nie robię nic wielkiego, ale tak naprawdę robią bardzo dużo!

Kto ma największe serce dla zwierząt?

...
2019-05-24 13:22 open_in_new
Przyjaźni dla środowiska dzięki Wam

Polonus, będąc firmą odpowiedzialną społecznie od dwóch lat podejmuje skuteczne działania na rzecz czystego transportu. Regularna wymiana taboru na spełniający normy Euro 6 przyczynia się do spadku emitowanych zanieczyszczeń, w tym CO2. 

...
2019-05-24 13:21 open_in_new
Automatyczna wycena nieruchomości, czyli za ile realnie można sprzedać lub kupić mieszkanie

Właściwa ocena wartości nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. Osoby planujące sprzedaż lub zakup własnego domu lub mieszkania, często borykają się z tym problemem. Dane z polskiego rynku mówią, że co roku przed takim wyzwaniem staje około milion osób – właścicieli lub potencjalnych nabywców. Jak szybko i wiarygodnie wycenić lokal mieszkalny? Czy automatyczna wycena nieruchomości może ułatwić to zadanie?

...
2019-05-24 13:20 open_in_new
Druga wieża The Warsaw HUB z wiechą

Zakończyły się prace konstrukcyjne nad kolejną wieżą kompleksu The Warsaw HUB, który Ghelamco realizuje na warszawskiej Woli. Pierwszy z dwóch biurowych wieżowców osiągnął docelową wysokość 130 m.

...
2019-05-24 13:09 open_in_new
Dyson wprowadza pierwszy, osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™

Nowa technologia Dyson Core Flow™ całkowicie zmienia sposób oczyszczania powietrza w warunkach domowych.

 
...
2019-05-24 08:11 open_in_new
Finansowy portret MŚP w II kwartale 2019. Leasing pozostaje zewnętrznym narzędziem finansowym pierwszego wyboru dla MŚP w Polsce

Ponad połowa mikro, małych i średnich firm w Polsce swoje inwestycje finansuje leasingiem (55,2 proc.) – wynika z Barometru EFL na II kwartał br. Powtarza się tendencja z poprzednich pomiarów, że im więcej pracowników firma zatrudnia, tym częściej korzysta z tego instrumentu. Leasing wybiera co trzecia mikro firma, 2 na 3 firmy małe i aż 8 na 10 firm średnich. W drugiej kolejności, biorąc pod uwagę zewnętrzne źródła finansowania, przedsiębiorcy sięgają po kredyt bankowy (49 proc.), a podium domyka ubezpieczenie majątku firmy (48,7 proc.).

...
2019-05-24 08:05 open_in_new
Są obawy o przyszłość transportu. Zbadaliśmy nastroje polskich przewoźników drogowych.

Przedstawiciele polskiej branży transportowej nie mają wątpliwości, że czeka ich trudny czas. Dla wielu z nich to być albo nie być funkcjonowania ich biznesu. Jakie widzą wyzwania? W najnowszym badaniu Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK) aż połowa firm wskazała na brak wykwalifikowanej kadry pracowników. Na drugim miejscu znalazły się skomplikowane regulacje i przepisy w ustawodawstwie - rodzimym i zagranicznym. Na podium jest też pakiet mobilności, czyli temat, który od wielu miesięcy podgrzewa europejską scenę polityczną, a także polski rynek transportu drogowego.

...
2019-05-22 08:34 open_in_new
Właściwy styl życia – klucz do zdrowej wątroby

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Spełnia ponad 500 różnych funkcji, wśród których wymienić można m.in. produkcję żółci niezbędnej w procesie trawienia, gromadzenie zapasów witamin A, D i B12 oraz neutralizowanie toksyn dostarczanych do organizmu w pożywieniu. Dlatego tak istotna z punktu widzenia jej kondycji jest odpowiednia profilaktyka, której jednym z podstawowych elementów jest racjonalne odżywianie. W jaki sposób odżywianie wpływa na pracę wątroby? I które nawyki warto wprowadzić do codziennego życia, aby jej pomóc?

 
...
2019-05-22 08:31 open_in_new
Kolarze torowi wzmocnili Grupę Sportową ORLEN

Kolarze torowi Maciej Bielecki, Urszula Łoś, Krzysztof Maksel, Wojciech Pszczolarski, Patryk Rajkowski,  Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki dołączyli do Grupy Sportowej ORLEN, czyli programu sponsoringowego kierowanego do wybitnych polskich sportowców. Celem kolarzy są letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. PKN ORLEN będzie wspierał zawodników w tych przygotowaniach.

...
2019-05-22 08:21 open_in_new