Najnowsze Wiadomosci

Nasze Kielce

Podkielecka gmina uruchamia linię autobusową dla mieszkańców

Ta informacja z całą pewnością ucieszy mieszkańców Radkowic, Lipowicy, Przymiarek, Starochęcin i Wrzosów. To właśnie przez te miejscowości Gmina Chęciny uruchomiła już nową linię autobusową. Wszystko dzięki rządowej dotacji, jaką pozyskały władze gminy w ramach funduszu ...

wczoraj 21:46 open_in_new
Już 6 grudnia rusza Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczne zakupy online, konkurs kolęd z nagrodami i wiele innych atrakcji. Zapraszamy po raz pierwszy na Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy - w terminie od 6 do 24 grudnia.

W związku z sytuacją epidemiczną, w tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy w ...

wczoraj 20:43 open_in_new
Testy COVID za darmo, bez skierowania od lekarza

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim informuje o możliwości wykonania testu bez konieczności rejestracji telefonicznej.

RCNT, jako jedyna instytucja w regionie, przeprowadza testy za darmo, bez skierowania od lekarza. Wymazy pobierane są ...

wczoraj 20:43 open_in_new
Kielczanin zaginął w Hiszpanii

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Kielcach poszukują 38- letniego mieszkańca Kielc. W ostatnim czasie zaginiony przebywał na terenie Hiszpanii, gdzie udał się w celach zarobkowych. Ostatni raz kontaktował się z rodziną 10 listopada 2020 roku. Od tego czasu mężczyzna nie ...

wczoraj 17:34 open_in_new
Wypadek na budowie w centrum Kielc. Nie żyje 50-letni pracownik

Do tragicznego wypadku doszło na jednej z budów w centrum Kielc. Śmierć poniósł 50-letni pracownik.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że pracownicy jednej z budów w centrum miasta odnaleźli nieprzytomnego 50- latka, pracownik wykonujący roboty ociepleniowe na V ...

2020-11-23 21:34 open_in_new
Dlaczego modernizacja Cementowni Małogoszcz jest tak istotna dla regionu?

Dlaczego modernizacja Cementowni Małogoszcz jest tak istotna dla regionu? Co inwestycja w Cementownię Małogoszcz oznacza dla mieszkańców regionu? W jaki sposób modernizacja Cementowni Małogoszcz pomoże w zmniejszeniu wpływu zakładu na środowisko? O te i inne tematy zapytaliśmy ...

2020-11-23 20:31 open_in_new
Zatrzymania na Herbach. Narkotyki, broń i kradzione auto

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 29- letni kielczanin. Czwartkowe zatrzymanie tego mężczyzny było poprzedzone skrupulatną pracą kryminalnych z Komisariatu Policji III w Kielcach. To dzięki ustaleniom funkcjonariuszy jednostki z ul. Paderewskiego wyszło na jaw, że ...

2020-11-23 19:28 open_in_new
Jak oszczędzać ciepło? Porada 4 (WIDEO)

PGE Energia Ciepła S.A. przygotowało cykl poradników z których dowiemy się jak oszczędzać ciepło. Zapraszamy do obejrzenia trzeciej porady.

...
2020-11-23 18:25 open_in_new
Wójt z Nowin złamał uchwałę Rady Gminy i nie chce oddać nielegalnie pobranego wynagrodzenia

Wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz zgodnie z zaleceniami Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach powinien zwrócić nielegalnie wypłacane zawyżone wynagrodzenie. Chodzi o kwotę około 20 tysięcy złotych.

Wójt Sebastian Nowaczkiewicz złamał ...

2020-11-22 22:28 open_in_new
Zbiornik wodny w Lipowicy na ukończeniu. Robi niesamowite wrażenie!

Zbiornik w Lipowicy zmienił się nie do poznania. To jedno z najbardziej urokliwych miejsc gminy Chęciny z dnia na dzień pięknieje. Ścieżki rowerowe i spacerowe oraz punkty widokowe z pewnością pozwolą podziwiać przepiękne krajobrazy.

Zbiornik w Lipowicy to ...

2020-11-22 20:22 open_in_new
Gmina Piekoszów stawia na inwestycje

Z każdym rokiem gmina Piekoszów przeznacza więcej środków na inwestycje dlatego też wkracza sukcesywnie na ścieżkę systematycznego rozwoju, i to takiego, który nareszcie zaczęli odczuwać mieszkańcy. Tylko w tym roku na inwestycje przeznaczono blisko 14 milionów ...

2020-11-22 20:22 open_in_new
Od poniedziałku utrudnienia na Witosa

Kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicy Witosa. Od poniedziałku 23 listopada wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 23.11.2020 r. firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Na ...

2020-11-22 20:22 open_in_new
Jak oszczędzać ciepło? Porada 3

PGE Energia Ciepła S.A. przygotowało cykl poradników z których dowiemy się jak oszczędzać ciepło. Zapraszamy do obejrzenia trzeciej porady.

...
2020-11-21 14:58 open_in_new
Przybywa zgonów a prezydent Kielc podnosi opłaty za groby

Z dniem 20 listopada wchodzi w życie podwyżka za miejsce pochówku na cmentarzach komunalnych podległych miastu Kielce. Dziwnym trafem zbiegło się to ze wzrostem liczby pogrzebów spowodowanych trwającą pandemią.

Dramatycznie wzrosła w Kielcach liczba zgonów. ...

2020-11-20 23:13 open_in_new
Niewidomy pływak z Kielc nominowany w plebiscycie na sportowca roku

Niewidomy kielczanin Wojtek Makowski został nominowany w plebiscycie na sportowca roku organizowanym przez Polski Komitet Paraolimpijski. Głosowanie trwa do 22 listopada.

Wojtek Makowski urodził się jako osoba niewidoma. Ukończył III Liceum Ogólnokształcące z ...

2020-11-20 14:49 open_in_new
Nie 9,5 miliona a 15 milionów długu. Korona bardziej zadłużona niż informowano

Podczas czwartkowej konferencji prasowej nowe władze Korony poinformowały o zadłużeniu spółki, która ma zaległości w wysokości 15 milionów złotych a nie jak wcześniej podawano ok 9,5 miliona.

W zdalnej konferencji prasowej udział wziął reprezentujący ...

2020-11-20 00:07 open_in_new
Przedszkolaki dla medyków walczących z COVID

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 13 im. Natalii Machałowej w Kielcach zorganizowały akcję w ramach której powstały rysunki dla medyków walczących z koronawirusem.

- Dzieci przygotowały rysunki z podziękowaniem dla wszystkich medyków w Klinice ...

2020-11-19 22:01 open_in_new
Ponad 8 milionów na tereny inwestycyjne. Radni PiS złożyli poprawkę do budżetu Kielc

Trójka radnych Prawa i Sprawiedliwości złożyła poprawkę do projektu przyszłorocznego budżetu Kielc dotyczącą przeznaczenia kwoty ponad 8 milionów złotych na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Przypomnijmy, że prezydent Kielc w przygotowanym projekcie budżetu zawarł na ...

2020-11-19 20:58 open_in_new
Blisko tysiąc nowych zakażeń ale dużo więcej ozdrowień

Mimo rosnącej stale liczby wykrytych zakażeń koronawirusem, optymizmem napawa większa liczba ozdrowieńców. Kolejny raz w województwie świętokrzyskim ich liczba przewyższa nowe wykryte zakażenia.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację ...

2020-11-19 19:55 open_in_new
Jak oszczędzać ciepło? Porada 2

PGE Energia Ciepła S.A. przygotowało cykl poradników z których dowiemy się jak oszczędzać ciepło. Zapraszamy do obejrzenia drugiej porady.

...
2020-11-19 15:43 open_in_new
Policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku na Krakowskiej

Kieleccy policjanci prowadzą pod nadzorem prokuratora postępowanie w sprawie zaistniałego w dniu 6 listopada 2020 roku zdarzenia drogowego, do którego doszło około godz, 17:15 w Kielcach na ul. Krakowskiej.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń kierowca Citroena ...

2020-11-19 15:43 open_in_new