Najnowsze Wiadomosci

Nasze Kielce

Korona Kielce trenuje w Turcji

Rozpoczęły się przygotowania do wiosennej rundy piłkarskiego sezonu 2017/2018. Licząca 25 zawodników kadra Korony Kielce wyruszyła zatem na dwutygodniowe zgrupowanie w tureckim Side. To tu okaże się, którzy spośród testowanych graczy zajmą miejsce w zespole.

Pierwszy ...

dzisiaj 00:55 open_in_new
Groził wysadzeniem bloku na osiedlu KSM. Teraz jemu grozi 8 lat więzienia

Duże kłopoty z prawem zgotował sobie 38-letni mieszkaniec Starachowic, zatrzymany dzisiejszej nocy przez kieleckich policjantów. Mężczyzna w niedzielny wieczór zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że przy pomocy materiałów wybuchowych wysadzi cały blok.

Sytuacja ...

wczoraj 22:49 open_in_new
Wolontariusze WOŚP w Kielcach (ZDJĘCIA)

Setki osób kwestowały aby pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zebrać fundusze na ratowanie noworodków. Zobacz zdjęcia tych, którzy poświęcili swój czas dla innych.

...
wczoraj 17:34 open_in_new
Kielce grały z WOŚP (ZDJĘCIA,WIDEO)

Osiem scen, setki wolontariuszy, tysiące wspierających i jeden wspólny cel. Po raz 26 w Kielcach grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierano w tym roku dla noworodków.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji przygotowanych w niedzielę przez organizatorów scen. ...

wczoraj 16:31 open_in_new
Osiem polonezów Żeromskiego. Studniówka I LO w Kielcach (ZDJĘCIA,WIDEO)

Na 110 dni przed maturą uczniowie Żeromskiego bawili się na tradycyjnym balu maturalnym. Studniówka I Liceum Ogólnokształcące odbyła się w sobotę 13 stycznia w kieleckim Hotelu Binkowski Resort.

Magiczny wieczór rozpoczął polonez w wykonaniu wszystkich tegorocznych ...

wczoraj 14:25 open_in_new
Dekorowali piernikowe serca dla WOŚP (ZDJĘCIA)

Dzień przez 26 finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kieleckiej galerii Echo odbyło się wspólne dekorowanie piernikowych serc, które zostaną zlicytowane w niedzielę.

Pierniki upiekła i przekazała na akcję Cukiernia Świat Słodyczy z Kielc, dawne Sołtyki. ...

2018-01-14 11:04 open_in_new
Urzędnicy marszałka koncertowali dla małej Oliwki (ZDJĘCIA,WIDEO)

W piątek na Dużej Scenie Wojewódzkiego Domu Kultury odbył się niezwykły koncert charytatywny "Marszałkowe Kolędowanie - Nie ma zimy w nas!". W role wokalistów wcieli się urzędnicy Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wydarzenie zorganizowano aby pomóc małej Oliwce ...

2018-01-14 11:04 open_in_new
Śniadek balował w Binkowskim (ZDJĘCIA,WIDEO)

W piątek 12 stycznia w w hotelu Binkowski odbyła się studniówka II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Tradycyjnego poloneza wspólnie z dyrekcją poprowadzili tancerze Kieleckiego Teatru Tańca.

Poloneza tańczono na dwie tury w związku z dużą liczbą ...

2018-01-13 16:10 open_in_new
Piąta Noc Biologów za nami (ZDJĘCIA,WIDEO)

W piątek swoje podwoje dla zwiedzających otworzył Instytut Biologi Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dzięki piątej edycji Nocy Biologów uczelnia przeżyła prawdziwe oblężenie.

Cykliczna impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dla uczestników przygotowano ...

2018-01-13 14:04 open_in_new
Poszukiwany w Kielcach wpadł na lotnisku w Krakowie

Funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska w Krakowie-Balicach zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną przez polski wymiar sprawiedliwości. Tym razem był to Polak deportowany z Wielkiej Brytanii.

43- latek w 2009 roku wyjechał z Polski do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował ...

2018-01-13 02:31 open_in_new
UJK rozbuduje Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu

Medycyna na UJK rośnie w siłę. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego blisko 35 milionów złotych, która to kwota pokryje koszt rozbudowy i rozwoju Wydziału Lekarskiego. W ramach projektu „MEDPAT” będą tu funkcjonować między ...

2018-01-13 02:31 open_in_new
Ciemności w kieleckim Teatrze (WIDEO)

W sobotę 13 stycznia na deskach kieleckiego Teatru Żeromskiego odbędzie się prapremiera sztuki „Ciemności” inspirowanej „Jądrem ciemności” Josepha Conrada. Autorem tekstu jest Paweł Demirski.

Za reżyserię odpowiada Monika Strzępka. W główne role wcielili się ...

2018-01-13 02:31 open_in_new
Nowoczesna kurczy się w regionie. Poseł Cyrański opuścił szeregi partii

Adam Cyrański, jedyny świętokrzyski poseł partii Nowoczesna opuścił szeregi ugrupowania. Razem z nim regionalne struktury opuścił także jego asystent Marek Kowalski.

Parlamentarzysta był jednym z 9-ciu posłów tej partii, którzy zostali ukarani naganą i karą grzywny ...

2018-01-12 16:01 open_in_new
Pasaż Świętokrzyski gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Już w najbliższą niedzielę 14 stycznia zagra po raz 26-ty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W akcję tradycyjnie włączył się Pasaż Świętokrzyski. Przygotowano mnóstwo atrakcji. Impreza odbędzie się w godzinach 14-19.

Sklepy w Pasażu przekazały wspaniałe ...

2018-01-12 14:58 open_in_new
Nowe inkubatory w szpitalu na Czarnowie

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach otrzymał nowy sprzęt o wartości blisko 1,5 miliona złotych. Koszt niezbędnych nabytków pokryła częściowo dotacja celowa z Ministerstwa Zdrowia.

Aparatura została przekazana Klinice Neonatologii, w tym Pododdziałowi Patologii i ...

2018-01-12 13:55 open_in_new
Gratka dla fanów gier komputerowych. Pierwsza edycja KPT Game CUP już w styczniu

Pierwsza edycja turnieju e-gamingowego Kieleckiego Parku Technologicznego odbędzie się w dniach 20-21 stycznia br. Trwają eliminacje online.

Jak informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, turniej jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ...

2018-01-12 01:19 open_in_new
Zaginął w USA ale szukają go w Kielcach

Kielecka policja poszukuje zaginionego 29- letniego mieszkańca Kielc. Mężczyzna od około 3 lat zamieszkuje na terenie USA, ostatni raz w Polsce przebywał we wrześniu 2016 roku. Od grudnia 2017 roku zaginiony nie kontaktował się z rodziną, a jego miejsce pobytu nie jest ...

2018-01-12 00:16 open_in_new
Ślisko na drogach i chodnikach - Synoptycy ostrzegają !

Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych ostrzegają przed oblodzeniem. Według prognozy na terenie województwa świętokrzyskiego można się spodziewać opadów marznącego deszczu.

- Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, ...

2018-01-12 00:16 open_in_new
Trzy auta zderzyły się na Krakowskiej (ZDJĘCIA)

Rozbite zderzaki, wgnieciona karoseria i wybita szyba. Aż trzy auta zderzyły się na łączniku pasów jezdni ulicy Krakowskiej, w okolicach rezerwatu Kadzielnia i wiaduktu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zderzyły się osobowy Renault Clio, kombi Ford Mondeo oraz dostawczy ...

2018-01-11 22:10 open_in_new
Prawda zwyciężyła. MPK wygrywa przetarg komunikacyjny (WIDEO)

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach wygrywa przetarg na świadczenie usług transportowych w Kielcach i ościennych gminach. W czwartek Sąd Okręgowy w Kielcach uznał zasadność złożonej przez ZTM skargi.

Występujący w roli zamawiającego Zarząd Transportu ...

2018-01-11 20:04 open_in_new
Świętokrzyskie serca dla WOŚP. Wspólnie udekorują pierniki

Już w najbliższą niedzielę 14 stycznia w całej Polsce odbędzie się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja w Kielcach rozpocznie się dzień wcześniej wspólnym dekorowaniem piernikowych serc dla WOŚP.

- W ramach "Świętokrzyskie serca dla WOŚP" w ...

2018-01-11 02:13 open_in_new