Najnowsze Wiadomosci

Nasze Kielce

Hungarica jednak zagrała w Kielcach (ZDJĘCIA,WIDEO)

To był piękny patriotyczny koncert. W ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Wojewódzkim Domu Kultury zagrał zespół Hungarica.

"Nie jestem faszystą. Jestem patriotą" - powiedział ze sceny wokalista zespołu na wstępie. Przypomnijmy, że wydarzenie planowane na ...

dzisiaj 15:43 open_in_new
Udana wizyta Prezydentów Polski i Węgier w Kielcach (ZDJĘCIA,WIDEO)

Sobota byłą ostatnim dniem wizyty głów państw Polski i Węgier w stolicy regionu świętokrzyskiego. Kulminacyjnym punktem sobotniego programu była uroczysta msza święta w kieleckiej Bazylice Katedralnej.

Msza celebrowana w obydwu językach była celebrowana przez biskupa Jana ...

dzisiaj 14:40 open_in_new
Kasa na drogi. Naprawią szkody, które spowodowała natura

W sumie około 70 kilometrów dróg odremontują świętokrzyskie gminy i powiaty. Będzie to możliwe dzięki kolejnym środkom z rządowych dotacji na naprawę lokalnych szlaków komunikacyjnych, które zniszczyły ulewy.

Promesy trafiły do 33 jednostek samorządu ...

2019-03-22 22:43 open_in_new
Miasto ponownie szuka dyrektora ZTM

Do 1 kwietnia mogą się zgłaszać kandydaci na dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach. Po unieważnieniu poprzedniego konkursu, podczas którego z 14 kandydatów,10 spełniło wymogi formalne i żaden nie przeszedł drugiego etapu czyli testu wiedzy o przepisach i zasadach ...

2019-03-22 22:43 open_in_new
Do Kielc przyjechali prezydenci Polski i Węgier (ZDJĘCIA,WIDEO)

Trwają uroczystości związane z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Do Kielc przyjechali prezydenci Polski i Węgier.

Uroczyste powitanie głów obu państw odbyło się na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury. Następnie prezydenci udali się na naradę w "cztery oczy". ...

2019-03-22 21:40 open_in_new
Miasto porozumiało się z siostrami? Trwa zamieszanie wokół budynku dawnego gimnazjum

Nazaretanki pozostaną w budynku gimnazjum nr 3 przy ulicy Marszałkowskiej. Przypomnijmy, że siostry prowadzą tam państwową szkołę podstawową. Zgromadzenie doszło do porozumienia z urzędem miasta. Za niewielką opłatą siostry mają dzierżawić budynek przez 16 lat. Takie informacje ...

2019-03-22 20:37 open_in_new
Zakręcone Rodzinne Rajdy Rowerowe już od niedzieli!

Z początkiem wiosny gmina Sitkówka-Nowiny inauguruje sezon na dwóch kółkach. I to nie byle jaki! Zakręcone! Rodzinne Rajdy Rowerowe w tym roku w zupełnie nowej odsłonie i z mnóstwem atrakcji.

- Nasze rajdy cieszą się ogromną popularnością. Za każdym razem ...

2019-03-22 13:16 open_in_new
Pomagali zdecydować o dalszej edukacji (ZDJĘCIA)

Kilkanaście szkół średnich oraz uczelni wyższych wzięło udział w dwudniowej Giełdzie Szkół i Uczelni jaka odbyła się w Targach Kielce. Dla młodych osób udział w wydarzeniu był szansą na zaczerpnięcie pomysł dalszego kształcenia a co za tym idzie przyszłości.

Podczas ...

2019-03-22 12:13 open_in_new
Patryk Jaki prosi o głosy mieszkańców świętokrzyskiego (WIDEO)

Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki startujący do Parlamentu Europejskiego z okręgu świętokrzysko-małopolskiego odwiedził w czwartek 21 marca Kielce. Kandydatowi towarzyszysz Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- Poprosiłem aby, Patryk Jaki ...

2019-03-22 11:10 open_in_new
Prezydenci Polski i Węgier przyjadą dziś do Kielc

W piątek 22 marca rozpoczynają się oficjalne obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach. Do stolicy regionu przyjedzie Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezydent Węgier Janos Ader.

Powitanie głów obu państw odbędzie się przed Wojewódzkim Domem Kultury ...

2019-03-22 10:07 open_in_new
Lokalizacja telefonu, czyli gdzie jest mój telefon?

Czasami rzucimy gdzieś telefon i nie wiemy gdzie on się znajduje. Są też różne sytuacje w życiu, które zmuszają nas do tego, aby mieć kontrolę absolutnie nad wszystkim - szczególnie kiedy w jakikolwiek sposób dotyczy to naszych bliskich, którzy są dla nas najważniejsi. W takich ...

2019-03-22 09:04 open_in_new
Odrestaurował swojego Opla kradzionymi częściami

Długą listę zarzutów usłyszał od śledczych z komisariatu przy ul. Śniadeckich 19- letni mieszkaniec Kielc. Młody mężczyzna w nocy z poniedziałku na wtorek nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę.

Wczoraj, po godzinie 3 nad ranem mundurowi z ...

2019-03-21 22:34 open_in_new
Rok 2019 dla skansenu rozpoczął się pomyślnie

Zwykle w okresie jesienno-zimowym Park Etnograficzny w Tokarni odwiedza niewielu turystów. W tym roku pracownicy skansenu zaobserwowali ożywienie poza sezonem. Tylko w ubiegły weekend bramy ośrodka przekroczyło 400 osób.

Zimne miesiące to dla Parku Etnograficznym w ...

2019-03-21 22:34 open_in_new
Ceny za urządzenie w WDK drugiej sali teatralnej o wiele za drogie

Pod znakiem zapytania stanęła rychła budowa nowej sceny w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Otwarte zostały oferty w przetargu na tę inwestycję. Wszystkie znacznie przekraczają założenia dotyczące kosztów samorządu i instytucji kulturalnej.

W przetargu na ...

2019-03-21 21:31 open_in_new
Żacy lepiej poznają kulturę Chin. Zmierzą się również z nauką języka

Będą lekcje języka chińskiego i zajęcia poświęcone kulturze Państwa Środka. Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego powstanie filia krakowskiego Instytutu Konfucjusza. Właśnie zostało podpisane porozumienie w tej sprawie.

Instytuty Konfucjusza działają przy ...

2019-03-21 20:28 open_in_new
PiS przedstawił kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Listę w okręgu małopolsko-świętokrzyskim otworzy wicepremier Beata Szydło.

Wśród kandydatów z naszego regionu na liście znajdziemy posła Dominika Tarczyńskiego, Michała Cieślaka ...

2019-03-21 14:10 open_in_new
Most na Wiśle połączy dwa województwa

Rusza budowa mostu na Wiśle, który połączy województwo małopolskie i świętokrzyskie. Po prawie 80 latach prom łączący Borusową w gminie Żabno z Nowym Korczynem (powiat buski) zniknie z Wisły.

Pod koniec 2020 roku zastąpi go 677 - metrowy most na DW 973 ...

2019-03-21 14:10 open_in_new
Czy w Zgórsku znajdują się ruiny średniowiecznej warowni? Szykują się ekscytujące badania

Kielecczyzna wciąż skrywa wiele tajemnic z historii. Wśród nich możemy wymienić dawne grodzisko w lesie w Zgórsku pod Kielcami. Przypuszczenia mówią o średniowiecznym obozie warownym. Coraz głośniej mówi się o poważnych badaniach tego miejsca.

O przebadanie ...

2019-03-21 00:31 open_in_new
Strażacy walczyli z pożarem łąk (ZDJĘCIA)

Nieużytki o powierzchni kilku boisk piłkarskich prawdopodobnie podpalono.- Widziałem jak tu taki jeden łaził – mówi działkowicz obserwujący akcję strażaków.

– Za takie coś powinny być olbrzymie kary. Przecież gdyby zajęły się korony drzew to ogień by poszedł na ...

2019-03-20 22:25 open_in_new
Policjant po służbie uwolnił psa z wnyków

Funkcjonariusz pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uratował we wtorkowy poranek życie psa. Policjant będąc na spacerze usłyszał głośne wycie zwierzęcia, które wpadło we wnyki. Z kolei po południu, na terenie gminy Mniów stróże prawa wspólnie z ...

2019-03-20 21:22 open_in_new
Arkadiusz Kubiec wiceprezydentem Kielc. Bogdan Wenta powołał zastępcę

Potwierdził się pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje. Prezydent Bogdan Wenta powołał oficjalnie w środę 20 marca Arkadiusza Kubca na swojego zastępcę.

Nowy wiceprezydent ma zajmować się między innymi ochroną środowiska. Dokładny zakres ...

2019-03-20 20:19 open_in_new