Najnowsze Wiadomosci

Nasze Kielce

Miedziana Góra przebadała nauczycieli na obecność koronawirusa. Inne gminy biorą przykład

W Miedzianej Górze przebadano nauczycieli i pracowników administracji pod kątem wirusa SARS-CoV-2 przed ich powrotem do szkół.

Pedagodzy, jaki i pozostali pracownicy placówek oświatowych, którzy wrócili do pracy 25 maja zostali przebadani na obecność Covid-19. ...

wczoraj 21:25 open_in_new
Radni i urzędnicy mają już dość przyjaciółki wójta Nowaczkiewicza

Do wójta gminy Sitkówka-Nowiny wpłynęło pismo dotyczące najbliższej współpracownicy Nowaczkiewicza, która zajmuje obecnie w urzędzie stanowisko kierownika referatu kultury, sportu i promocji.

Apel do włodarza gminy wystosowali radni, urzędnicy, dyrektorzy ...

wczoraj 21:25 open_in_new
Zalew w Lipowicy będzie kolejną atrakcją turystyczną Chęcin (ZDJĘCIA)

Zaniedbany zalew w Lipowicy od dawna czekał na rewitalizację. Dzięki staraniom Gminy Chęciny pozyskano prawie 3 mln złotych na jego modernizację. Zapomniany akwen już wkrótce stanie się nowoczesnym miejscem rekreacji i wypoczynku.

W projekcie uwzględniono budowę ...

wczoraj 14:05 open_in_new
Wzgórze Zamkowe znów otwarte

Na ul. Zamkowej znów udostępniają swoje wystawy. Od wtorku znów można zwiedzać wystawy czasowe w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu: wystawę fotograficzną „Oblicza Nowego Rzemiosła” i „ROBIĆ/RZECZY” oraz ekspozycję stałą w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Ze ...

wczoraj 13:02 open_in_new
Urządzenie do wykrywania koronawirusa dla szpitala na Prostej

Starostwo kupi sprzęt dla Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka do szybkiej diagnostyki Covid-19.

Dyrektor ŚCMiN Rafał Szpak rozmawiał z członkiem Zarządu Powiatu Stefanem Bąkiem o możliwości zakupu urządzenia do szybkiego badania w kierunku zakażenia ...

wczoraj 13:02 open_in_new
Kielce pod rządami prezydenta Wenty na skraju przepaści?

Janusz Koza, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz były sekretarz miasta Kielce za rządów Wojciecha Lubawskiego napisał list otwarty, w którym zarzuca obecnej ekipie prezydenta Bogdana Wenty brak kompetencji, które prowadzą miasto na skraj przepaści. ...

wczoraj 11:59 open_in_new
Kłopoty Targów Kielce. PGZ rozważa wycofanie się z MSPO 2020

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020 w Targach Kielce odbędzie się bez Polskiej Grupy Zbrojeniowej? Największy krajowy producent rozważa wycofanie się z imprezy targowej w Kielcach.

– Kierując się interesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podjęliśmy ...

wczoraj 10:56 open_in_new
Do ościennych gmin nie dojedziemy po godzinie 22

W ramach oszczędności, wójtowie gmin sąsiadujących z Kielcami zrezygnowali z niektórych kursów podmiejskich. Zmiany w rozkładach jazdy wprowadzono już w Masłowie, Górnie, Zagnańsku i Miedzianej Górze.

Epidemia koronawirusa bardzo osłabiła budżety gminne. ...

2020-05-26 23:20 open_in_new
Na świętokrzyskie tory wracają pociągi POLREGIO

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o stopniowym przywracaniu zawieszonych w ramach walki z epidemią koronawirusa połączeń. Zawieszonych zostało 30 połączeń w regionie.

Od 1 czerwca 2020 r. przywraca się kursowanie 12 połączeń, ...

2020-05-26 19:08 open_in_new
40 milionów na dotacje dla Kół Gospodyń Wiejskich

W poniedziałek w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wiceminister Sportu i Turystyki Anny Krupki podczas której omawiano m.in. dofinansowanie Kół Gospodyń Wiejskich.

W siedzibie Świętokrzyskiego ...

2020-05-26 19:08 open_in_new
Przybywa zakażonych, kolejny zgon. Koronawirus w województwie świętokrzyskim

COVID-19 nie odpuszcza mieszkańcom województwa świętokrzyskiego. W poniedziałek 25 maja odnotowano 10 nowych wykrytych zakażeń koronawirusem. We wtorek w regionie potwierdzono 7 nowych przypadków.

Jak informuje rzecznik wojewody świętokrzyskiego nowe zakażenia ...

2020-05-26 12:50 open_in_new
Atak wójta na dziennikarza. Do prokuratury trafiło zawiadomienie

Do kieleckiej prokuratury trafiło zawiadomienie dotyczące ataku fizycznego na dziennikarza portalu Nasze Kielce przez, związanego z partią PSL, wójta Sebastiana Nowaczkiewicza. Do zdarzenia doszło 13 maja na parkingu Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Pełnomocnik ...

2020-05-25 23:11 open_in_new
Staje się nowe. Uwielbienie w Centrum Miasta za nami (ZDJĘCIA,WIDEO)

„Staje się nowe" - pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Uwielbienia w Centrum Miasta. W niedzielę, 24 maja Stowarzyszenie Dwa Przymierza oraz Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej zorganizowało kolejne wydarzenie z tego cyklu.

To już 8 edycja tego wydarzenia. W tym ...

2020-05-25 17:56 open_in_new
Jak poprawić figurę i formę przed wakacjami?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Najwyższa pora, by zacząć pracować nad swoją figurą i formą, którą warto poprawić przed sezonem urlopowym. Jeżeli zastosujemy kilka zasad, mamy szansę w kilka tygodni osiągnąć zamierzony efekt bez większego wysiłku i bez uszczerbku na ...

2020-05-25 13:44 open_in_new
Prezydent Andrzej Duda odwiedził region świętokrzyski (ZDJĘCIA)

W niedzielę 24 maja prezydent Andrzej Duda odwiedził region świętokrzyski. Tego dnia obchodziliśmy Europejski Dzień Parków Narodowych. 24 maja przypadała również 5 rocznica wygranych przez Andrzeja Dudę wyborów prezydenckich.

Wizytę prezydent Andrzej Duda ...

2020-05-25 12:41 open_in_new
Przed policjantami schował się do pralki

Nie lada pomysłowością wykazał się 39-letni mieszkaniec gminy Łączna. Poszukiwany listem gończym mężczyzna nie zamierzał rozstawać się w wolnością i do dziś skutecznie ukrywał się przed policjantami. Kryminalni znaleźli jego zmyślną kryjówkę, którą stanowiła specjalnie ...

2020-05-23 22:53 open_in_new
Park Etnograficzny w Tokarni zaprasza na zwiedzanie

Od piątku można zwiedzać Park Etnograficzny w Tokarni. Po ponad 2 miesiącach zamknięcia w końcu Skansen otworzył się dla turystów.

Od soboty, 23 maja obowiązuje cennik 10 zł za bilet normalny i 5 zł ulgowy. Obniżka cen biletów spowodowana jest zmianami w ...

2020-05-23 21:50 open_in_new
Z Internetu do celi. Świętokrzyscy kryminalni zatrzymali internetowego pedofila

Policjanci zajmujący się cyberprzestępczością zatrzymali w środę 27-latka. Mieszkaniec Gdańska podejrzany jest o rozpowszechnianie pornografii z udziałem małoletnich. Za ten proceder grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Wydział do walki z ...

2020-05-23 18:41 open_in_new
8 kolejnych zakażeń i 10 wyzdrowień. Koronawirus w województwie odpuszcza

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Odnotowano również 10 przypadków ozdrowień.

Jak informuje rzecznik wojewody świętokrzyskiego 8 nowych zakażeń to: o: Starsza kobieta – powiat ostrowiecki, Mężczyzna w ...

2020-05-23 18:41 open_in_new
5 tysięcy maseczek od stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni

Ponad pięć tysięcy maseczek ochronnych wielorazowego użytku rozdystrybuowali wśród kielczan członkowie stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni oraz radni Rady Miasta Kielce z klubu o tej samej nazwie. 

Akcja „Maseczki dla Kielczan” ruszyła na początku maja, ...

2020-05-23 00:50 open_in_new
Uwaga! W nocy przymrozki!

Dziś w nocy przymrozki w całym powiecie kieleckim!

Instytut Meteorologii i Gospodarki ostrzega przed spadkiem temperatury w całym wschodnim regionie Polski. W nocy z piątku na sobotę prognozowany jest lokalny spadek temperatury do 1 stopnia C., a przy gruncie może ...

2020-05-22 22:44 open_in_new