Najnowsze Wiadomosci

Nasze Kielce

Tancerze zapraszają na warsztaty. Udział jest bezpłatny

Darmowe lekcje tańca dla dzieci i młodzieży. To propozycja Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca. Z zajęć prowadzonych przez profesjonalistów będzie można skorzystać podczas ferii zimowych. Chętni nie powinni zwlekać z zapisami.

Warsztaty w Szkole KTT odbędą się w ...

wczoraj 22:20 open_in_new
Na budowie „krajówki” pod Kielcami praca wre

Łagodna zima sprzyja budowie fragmentu drogi krajowej nr 73, który docelowo ma stać się obwodnicą Morawicy. Wykonawca kontynuuje te prace, na które pozwala pogoda. Roboty prowadzone są na wschodniej jezdni.

Jak podaje kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg ...

wczoraj 22:20 open_in_new
Politechnika Świętokrzyska znów ugości łaziki marsjańskie

Łaziki marsjańskie powrócą do Kielc. Na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się kolejna edycja zawodów European Rover Challenge. Miłośnicy nauki znów będą mieli okazję uczestniczyć w pełnej atrakcji imprezie.

Impreza odbędzie się w dniach od 11 ...

wczoraj 22:20 open_in_new
Radni i urzędnicy w układance wójta Nowaczkiewicza

Jak zaskarbić sobie przychylność radnych, którzy bez zbędnych pytań będą aprobować wszystkie projekty uchwał? Jak sprawić, żeby niewygodne tematy nie były poruszane na sesjach rady gminy? Odpowiedzi na te pytania dobrze zna wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz. ...

wczoraj 21:17 open_in_new
Rolety dzień noc, czyli stylowy dodatek do modnej aranżacji okna

Rolety okienne często stanowią uzupełnienie dla aranżacji okiennej. Jest to estetycznie wykonany produkt, który jest dekoracją okna. Jednocześnie jest on bardzo praktyczny, gdyż pozwala na kontrolę tego, jak bardzo nasłonecznione będzie wybrane pomieszczenie.

...

wczoraj 16:02 open_in_new
Milionowe straty, plany naprawcze nieskuteczne. Po audycie w szpitalu na Czarnowie

Straty udało się zmniejszyć ale plany naprawcze nie przyniosły oczekiwanych efektów – między innymi takie wnioski można wysnuć z kontroli, jaką radni Sejmiku przeprowadzili w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Jak się okazuje, nie najlepsza sytuacja finansowa lecznicy nie ...

wczoraj 23:14 open_in_new
Instrukcja obsługi przystanków. Musieli przygotować krótki poradnik

Urzędnicy z Zagnańska przypominają zapominalskim do czego służą… przystanki autobusowe. Władze gminy zirytowało nieodpowiedzialne zachowanie kogoś, kto postanowił na przystanku pozbyć się odpadów.

„Urząd Gminy w Zagnańsku uprzejmie informuje, że ...

2020-01-20 21:05 open_in_new
Nowy klub w świętokrzyskim Sejmiku. Oto jego skład

W Sejmiku województwa świętokrzyskiego utworzony został nowy klub radnych. Składa się z trzech osób. To minimalna liczba rajców potrzebna do powołania klubu. Kto wchodzi w jego skład?

W skład nowego klubu w Sejmiku naszego regionu weszli Grzegorz Świercz, Grigor ...

2020-01-20 21:05 open_in_new
Chęciny w budowie. Powstają nowe obiekty

W Chęcinach trwa realizacja sporych inwestycji. Poprawią one między innymi estetykę miasteczka i bezpieczeństwo. Tamtejszy urząd pochwalił się właśnie postępami prac.

Nowy park...

Łagodna zima sprzyja budowie parku miejskiego w Chęcinach, który powstaje ...

2020-01-20 21:05 open_in_new
Pijany kierowca uciekał przed drogówką

Jedna podróż samochodem i nieodpowiedzialne zachowanie sprowadziły na 32- letniego kielczanina poważne kłopoty. W sobotę nad ranem mężczyzna jadąc peugeotem przekroczył dopuszczalną prędkość, po czym podjął próbę ucieczki, zmuszając policjantów do pościgu. Powód – ponad 2 ...

2020-01-20 15:50 open_in_new
Zmiany w kursach kieleckich autobusów miejskich

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach poinformował o zmianach w kursowaniu niektórych linii miejskich. Autobusy będą kursowały ze zmniejszoną częstotliwością a jedna linia pojedzie zmienioną trasą.

Jak informuje ZTM od 25 stycznia br. do 7 lutego br. w ...

2020-01-20 15:50 open_in_new
Kielczanie uczcili pamięć powstańców styczniowych (ZDJĘCIA)

W niedzielę 19 stycznia na kieleckiej Karczówce odbyły się uroczystości upamiętniające 157 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Centralnym punktem obchodów była uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny odprawiana w kościele p.w. św. Karola Boromeusza.

Obchody ...

2020-01-20 14:47 open_in_new
Kielce stolicą światła i videomappingu?

Pochodzący z Kielc artysta Dariusz Makaruk wspólnie z przedsiębiorcą Sebastianem Michalskim odbyli wstępną rozmowę na temat stworzenia w stolicy regionu imprezy jakiej jeszcze nie było.

Przy wykorzystaniu światła i efektów audiowizualnych mogłoby w ...

2020-01-19 18:50 open_in_new
Czy warto kupić bieliznę wyszczuplającą?

Czy bieliznę wyszczuplającą można nosić codziennie? Jak dobrać właściwy rozmiar? Czy nie szkodzi ona zdrowiu? Odpowiadamy na te pytania i podpowiadamy, jaka bielizna będzie dla ciebie idealna.

Damska wyszczuplająca bielizna jest dostępna w wielu wersjach - ...

2020-01-19 18:50 open_in_new
Awaria wodociągu na Stoku. Kilka bloków bez wody

Wodociągi Kieleckie usuwają awarię sieci wodociągowej na osiedlu Na Stoku. Mieszkańcy kilku bloków pozostają bez bieżącej wody. Podstawiono beczkowóz.

Wodociągi Kieleckie wydały komunikat w tej sprawie: "W związku z usuwaniem awarii wodociągu na osiedlu Na ...

2020-01-19 12:32 open_in_new
Ferie 2020 w Kielcach. Jak dzieci mogą spędzić ten czas w mieście?

Już niedługo w Kielcach i regionie świętokrzyskim rozpoczną się ferie zimowe 2020. Na porządną pokrywę śnieżną uczniowie raczej nie mogą liczyć. To jednak nie oznacza, że dzieci pozostające na czas laby w mieście są skazane na nudę. Wiele atrakcji zaplanowały kieleckie ...

2020-01-17 23:47 open_in_new
Uczczą 700. rocznicę koronacji króla

Chęciny organizuje iście królewskie wydarzenie. Wkrótce w podkieleckim miasteczku odbędzie się uroczystość z okazji 700. rocznicy koronacji Władysława Łokietka na króla Polski.

W poniedziałek 20 stycznia minie dokładnie 700 lat od koronacji Władysława ...

2020-01-17 23:47 open_in_new
ŚCO zaprasza na bezpłatną cytologię. To badanie może uratować życie!

„Daj się przeciągnąć na jasną stronę mocy – zrób cytologię!”. Takim hasłem Świętokrzyskie Centrum Onkologii zachęca panie do wykonania darmowych badań w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka ...

2020-01-17 23:47 open_in_new
Pomnik polskiego generała w Niemczech? O to zabiegają Kielce

Kielce upamiętnią wojskowego związanego z naszym regionem. Ratusz wraz z tutejszą delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej i organizacjami społecznymi stara się o ustawienie pomnika generała Bolesława Roi. Monument ma być odsłonięty na terenie byłego obozu Sachsenhausen w ...

2020-01-17 23:47 open_in_new
Ósma edycja Festiwalu Smaku Kielce już niebawem

Tym razem w wydarzeniu wezmą udział nie tylko najsmaczniejsze restauracje i najsłodsze kawiarnie z samej stolicy województwa świętokrzyskiego. Postanowiły dołączyć lokale ze Skarżyska-Kamiennej, Chęcin, Buska-Zdroju, Końskich i wielu innych.

W ciągu pięciu ...

2020-01-17 23:47 open_in_new
64 cudzoziemców nielegalnie pracowało w przetwórstwie mięsnym na terenie powiatu kieleckiego

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kielcach zakończyli wczoraj kontrolę legalności zatrudnienia, na terenie jednego z zakładów przetwórstwa mięsnego w powiecie kieleckim. Kontrolą objęto 80 cudzoziemców – wszyscy to obywatele Ukrainy.

Okazało się, że agencja ...

2020-01-17 23:47 open_in_new