Najnowsze Wiadomosci

Nasze Kielce

Przedsiębiorcy z centrum przeciwni planowanym podwyżkom (WIDEO)

Kieleccy przedsiębiorcy z centrum Kielc wspólnie ze stowarzyszeniem Przyjazne Kielce postanowili zaprotestować przeciwko planowanym przez władze miasta podwyżkom. Proponują zamiast podwyżek najpierw oszczędności.

- Co do zasady nie jesteśmy przeciwko wszystkim ...

dzisiaj 23:02 open_in_new
O Ukraińcach ratujących Polaków podczas rzezi na Wołyniu. IPN zaprasza na spotkanie

Rzeź wołyńska to jeden z najboleśniejszych momentów w historii narodu polskiego. Tragiczne wydarzenia z pierwszej połowy XX wieku do dziś rozbudzają wiele emocji. Kielecka delegatura Instytutu Pamięci Narodowej zachęca, by na ludobójstwo dokonane przez ukraińskich nacjonalistów ...

dzisiaj 23:02 open_in_new
Pół wieku razem. Kieleckie pary nagrodzone medalami (ZDJĘCIA,WIDEO)

27 par małżeńskich zostało we wtorek nagrodzonych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przekraczające 50 lat. Wyróżnienia wręczał małżonkom prezydent Kielc Bogdan Wenta.

- Nic nie trwa wiecznie. Ale jesteście przykładem jak tą długowieczność, przede wszystkim ...

wczoraj 21:59 open_in_new
Organizują charytatywny maraton zumby. By pomóc Kacprowi stanąć na własnych nogach

Zapraszają do wspólnego tańca i jednocześnie do wsparcia zbiórki pieniędzy na leczenie. W nadchodzący weekend w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Żytniej w Kielcach odbędzie się „Andrzejkowy Charytatywny Maraton Zumby dla Kacperka”. Fundusze będą przeznaczone na kosztowną ...

wczoraj 20:56 open_in_new
Nowy wodociąg w podkieleckiej wsi już gotowy

Nowy wodociąg w Kowali i Kowali Małej pod Kielcami już gotowy. Mieszkańcy mogą już zapomnieć o awaryjnej, zwłaszcza zimą, instalacji.

W ramach inwestycji powstało 7,6 km nowego wodociągu. Pojawiły się nowe hydranty i zasuwy, zbudowano również komorę ...

wczoraj 19:53 open_in_new
Weekendowe zatrzymania. 16 poszukiwanych trafiło za kraty

Tylko od piątku do niedzieli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 16 osób, ukrywających się przed organami ścigania. Wśród nich był 37- latek z gminy Strawczyn, któremu w piątkowy poranek złożyli wizytę policjanci z Wydziału Kryminalnego kieleckiej ...

2019-11-18 22:50 open_in_new
Wystawa o naszych lękach. Będą obrazy Beksińskiego a nawet gra komputerowa

W Muzeum Narodowym w Kielcach trwają przygotowania do otwarcia nowej wystawy. Jej temat przewodni jest nietypowy, bo chodzi o… strach. Zobaczymy na niej dzieła malarskie, których autorzy starali się przedstawić jedną z najdotkliwszych emocji.

Na wystawie pt. ...

2019-11-18 22:50 open_in_new
Zapewnią opiekę najmłodszym. Nowy żłobek w gminie Górno

Gmina Górno rozwija ofertę opieki nad najmłodszymi mieszkańcami. Wkrótce na jej terenie otwarty zostanie nowy żłobek. Gmina już prowadzi nabór.

Nowy żłobek będzie działał w Cedzynie pod Kielcami. Profesjonalny personel zajmie się w sumie około 50 dzieci w ...

2019-11-18 22:50 open_in_new
Ogromne umorzenia podatków? Wójt unika odpowiedzi

Dwa miesiące czasu. Tyle wójt gminy Sitkówka-Nowiny potrzebuje aby udzielić odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczący podmiotów jakim umorzył podatek od nieruchomości.

Zaniepokojeni mieszkańcy podkieleckiej gminy zwrócili się do ...

2019-11-18 21:47 open_in_new
Strażacy ochotnicy z Kostomłotów doczekali się nowego wozu

Ochotnicza Straż Pożarna w Kostomłotach Drugich cieszy się z nowego wozu strażackiego. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy udało się kupić dzięki dofinansowaniu ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki ...

2019-11-18 21:47 open_in_new
Nieudane nocne rozmowy. Do porozumienia nie doszło

Nie będzie koalicji w Radzie Miasta Kielce pomiędzy Platformą Obywatelską, Projektem Świętokrzyskie i Bezpartyjnym i Niezależnym. Inicjatorem nieudanych rozmów był poseł Bartłomiej Sienkiewicz.

Nocne rozmowy odbyły się w ostatnią niedzielę po godzinie 21 w ...

2019-11-18 20:44 open_in_new
Kielecki Chór Garnizonowy wystąpił na Wawelu dla Prezydenta Dudy (ZDJĘCIA,WIDEO)

Chór Parafialny Kościoła Garnizonowego w Kielcach pod kierownictwem dyrygent Edyty Bobryk zadbał o wyjątkową oprawę muzyczną Mszy Świętej w Katedrze na Wawelu. W uroczystości poświęcenia sztandaru 3.Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda ...

2019-11-18 11:17 open_in_new
Jak pracować efektywnie?

Umiejętność efektywnego wykorzystania czasu pracy jest wyjątkowo cenna. Dzięki niej będziesz w stanie wypełnić swoje obowiązki zawodowe bez konieczności zostawania w biurze po godzinach. Aby to osiągnąć - powinieneś pamiętać o kilku sprzyjających dobrej organizacji pracy ...

2019-11-18 10:14 open_in_new
Odegrali się. PGE VIVE Kielce pokonuje Vardar Skopje

PGE VIVE Kielce rewanżowy mecz z Vardarem Skopje w ramach Ligi Mistrzów zdecydowanie może zaliczyć do udanych. Drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego pokonała rywala na własnym boisku 35:25.

Mecz miał miał szybkie tempo, co służyło kieleckiemu ...

2019-11-18 09:11 open_in_new
Budżet Kielc na 2020 rok. Ponad 100 milionów na minusie

Poznaliśmy szczegóły budżetu Kielc na 2020 rok. Pojawił się już jego projekt. Wynika z niego, że powstanie dziura budżetowa o wartości 108,5 miliona złotych. Jak ratusz chce ją załatać?

W 2020 roku dochody miasta Kielce mają wynieść 1 miliard 447 milionów ...

2019-11-16 20:26 open_in_new
Bezpieczniej na przejściach w Zagnańsku

Przejścia dla pieszych w okolicach placówek oświatowych w Zagnańsku stały się bezpieczniejsze. Zamontowane tam zostały migające sygnalizatory. Ich zadaniem jest informowanie kierowców, że zbliżają się do miejsca, w których piesi przekraczają ruchliwą ...

2019-11-16 20:26 open_in_new
Królewskie miasto ma nowy herb

Chęciny mają nowy herb. Nawiązuje on do jednej z najstarszych pieczęci. Projekt wykonał dr Jerzy Michta z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Herb zyskał pozytywną opinię Komisja Heraldyczna MSWiA oraz chęcińskich radnych.

Nowy herb nawiązuje do okresu ...

2019-11-16 20:26 open_in_new
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Kazimierzę Wielką (ZDJĘCIA)

Prezydent Andrzej Duda gościł w regionie świętokrzyskim. Głowa Państwa odwiedziła w czwartek Kazimierzę Wielką.

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w hali sportowej. Uczestniczyły w nim tłumy. Wizyta Prezydenta RP jest realizacją wyborczej obietnicy, że w trakcie ...

2019-11-15 17:08 open_in_new
Szykuje się wiele podwyżek w Kielcach! Ratusz oficjalnie o nich poinformował

Sprawa podwyżek opłat w Kielcach staje się jasna. Na razie ratusz opublikował projekty uchwał w tej sprawie. Wyższe stawki dotyczą biletów komunikacji miejskiej, pobytu dzieci w żłobku, odbiór śmieci i podatku od nieruchomości.

Nowy cennik biletów

Cennik ...

2019-11-15 15:02 open_in_new
Mężczyzna zginął w pracy. Wypadek na ulicy Zagnańskiej

51-letni mężczyzna poniósł śmierć w związku z wypadkiem do jakiego doszło w czwartek wieczorem w jednej z hal magazynowych na ulicy Zagnańskiej w Kielcach.

Do śmiertelnego wypadku doszło podczas załadunku metalowych skrzyń na wózek widłowy. Ciężar zsunął ...

2019-11-15 13:59 open_in_new
Morawica remontuje drogi. Mieszkańcy cieszą się z inwestycji

Na terenie gminy Morawica zakończyło się niedawno sześć inwestycji drogowych. Były to stosunkowo niewielkie odcinki lokalnych szlaków komunikacyjnych. Wyremontowane zostały w ramach rządowych dofinansowań na usuwanie klęsk żywiołowych.

Dla podkieleckiej gminy ...

2019-11-14 22:14 open_in_new