Najnowsze Wiadomosci

Nasze Kielce

Kielecka delegacja na pogrzeb prezydenta Gdańska

Do Gdańska pojechała kielecka delegacja władz miejskich na uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Nasze miasto reprezentuje prezydent Bogdan Wenta, przewodniczący rady miasta Kamil Suchański oraz radna Katarzyna Kwietniak. Jak ...

dzisiaj 14:16 open_in_new
Nietrafione prezenty potrafią zaskoczyć

Polacy wyprzedają nietrafione prezenty. Niektóre z nich mogą szokować. Odzież, zabawki, książki a nawet szczoteczki do zębów…Takimi przedmiotami po świętach zapełniają się serwisy ogłoszeniowe – wynika z analizy serwisu CeneoLokalnie.pl. Przedmioty sprzedają nie tylko ...

dzisiaj 00:34 open_in_new
Zrób badania bez kolejki, z upominkami i bezpłatnym dowozem

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza panie na bezpłatne badania cytologiczne. Pretekstem jest Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (21-27 stycznia).

Badania są przeznaczone dla mieszkanek województwa świętokrzyskiego, będących w ...

dzisiaj 23:33 open_in_new
Radny domaga się pełnego audytu zewnętrznego w Urzędzie Miasta

Radny Maciej Bursztein domaga się od nowych władz miasta pełnego audytu zewnętrznego w Urzędzie Miasta i wszystkich jednostkach budżetowych podległych Miastu oraz w spółkach w których Miasto posiada udziały.

Radny skierował w tym celu stosowną interpelację do ...

wczoraj 22:29 open_in_new
Największy maraton górski w województwie świętokrzyskim już 19 stycznia

Zimowy Maraton Świętokrzyski to właśnie o nim mowa rozpoczyna cykl imprez turystyki kwalifikowanej w Górach Świętokrzyskich.

Dotychczas jedyna i największa taka impreza w województwie świętokrzyskim!!! Zimowy Maraton Świętokrzyski to propozycja dla ...

wczoraj 21:25 open_in_new
Zawirowania w Straży Miejskiej. Po dymisji zastępcy odchodzi też komendant

Komendant Straży Miejskiej w Kielcach podał się do dymisji. Władysław Kozieł był komendantem Straży Miejskiej od 2003 roku, wcześniej 22 lata służył w Policji.

Jak poinformował kieleckie media , rezygnacja, którą złożył we wtorek została przyjęta przez ...

wczoraj 20:22 open_in_new
Sowieccy żołnierze stracą honorowe obywatelstwo Kielc?

Członkowie Stowarzyszenia Kieleccy Patrioci domagają się do prezydenta Kielc Bogdana Wenty pozbawienia honorowego obywatelstwa Kielc 31 sowieckich żołnierzy nagrodzonych tym tytułem przez władze PRL.

- Wniosek został dostarczony 15.01.2019 do Rady Miasta Kielce, a ...

2019-01-16 23:20 open_in_new
Dziurawa ulica Paderewskiego (ZDJĘCIA)

Niestety skok temperatury sprawił ,że nie tylko śnieg zaczął znikać. W wielu miejscach Kielc znika również asfalt i powstają głębokie, grożące uszkodzeniem opon, felg i zawieszenia dziury w nawierzchni.

Popołudniowe opady śniegu ukryją te pułapki. Miejcie się na ...

2019-01-16 15:58 open_in_new
Lidl zamiast budynku dawnej uczelni? (ZDJĘCIA)

Znika z mapy Kielc dawny budynek Mitexu, w którym mieściły się później m.in. prywatna uczelnia oraz Eiffage Polska.

Budynek już od jakiegoś czasu świeci pustkami mimo,że stoi w dobrej lokalizacji - na Rogu ulicy Zagnańskiej i Łódzkiej. Jak informuje Echo Dnia na jego miejscu ...

2019-01-16 14:55 open_in_new
Rozdysponują miliony z funduszy unijnych

Około 336 milionów złotych z funduszy unijnych władze województwa świętokrzyskiego zamierzają rozdysponować w tym roku. Fundusze pozwolą zrealizować szereg projektów dotyczących edukacji, podnoszenia kwalifikacji, a także wzmacniania przedsiębiorczości w regionie. ...

2019-01-16 13:52 open_in_new
Księga kondolencyjna i żałoba w Kielcach po prezydencie Gdańska

Do piątku 18 stycznia potrwa żałoba w Kielcach ogłoszona przez prezydenta Bogdana Wentę po tragicznej śmierci włodarza Gdańska Pawła Adamowicza.

Jak informuje ratusz na znak żałoby na budynkach Urzędu Miasta Kielce oraz budynkach jednostek organizacyjnych ...

2019-01-15 21:04 open_in_new
Kielczanie sercem z Gdańskiem i bliskimi zmarłego prezydenta (ZDJĘCIA)

Kielczanie złożyli hołd zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Wielu mieszkańców stolicy świętokrzyskiego przyszło na Rynek, by zapalić znicze. To był symboliczny wyraz wsparcia dla najbliższych ofiary i gdańszczan. Spotkanie odbyło się niemal w zupełnej ...

2019-01-15 00:04 open_in_new
Betlejem w Kielcach. To był niezwykły koncert (ZDJĘCIA)

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki z całego świata rozbrzmiewały w niedzielę w Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza. Wszystko za sprawą niezwykłego koncertu Betlejem w Polsce, który w tym roku również zawitał do naszego miasta.

Licznie zgromadzona publiczność ...

2019-01-14 23:01 open_in_new
Ustawiony konkurs w Gminie Sitkówka-Nowiny?

Wiele wątpliwości budzi rozstrzygnięcie konkursu na wolne stanowisko urzędnicze w gminie Sitkówka-Nowiny. Jak się okazuje funkcja została stworzona specjalnie a konkurs wygrała osoba dobrze znana w gminie.

W 2016 roku wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian ...

2019-01-14 20:55 open_in_new
Wolontariusze WOŚP w Kielcach (ZDJĘCIA)

To oni zbierali na sprzęt dla małych pacjentów. Zobaczcie wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach.

...
2019-01-14 19:52 open_in_new
Co siedzi w tych elektrycznych rowerach?

Od dziesięcioleci technologie rowerowe ulegają ciągłym modyfikacjom i ulepszeniom. Producenci sprzętu rowerowego prześcigają się w nowych rozwiązaniach, ułatwiających kolarzom osiąganie coraz lepszych wyników. Jednym z nurtów tych ulepszeń jest “odchudzanie” rowerów i ...

2019-01-14 18:49 open_in_new
Kielce grały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (ZDJĘCIA)

Już po raz 27 stolica regionu włączyła się w finał ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Setki wolontariuszy na ulicach zbierały pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci.

Finałowe granie odbywało się w Kielcach w kilku miejscach. Scenę na Rynku ...

2019-01-14 11:28 open_in_new
Wynajem samochodu w trakcie delegacji zagranicznej

Postępujący proces globalizacji spowodował, że coraz więcej firm nie ogranicza się z działalnością wyłącznie do rynku lokalnego czy krajowego, a z dużą efektywnością prowadzi ekspansję rynków zagranicznych, w różnych rejonach świata. W czasach, gdy podróżowanie między ...

2019-01-14 10:25 open_in_new
Kilkadziesiąt tysięcy złotych po licytacji w Galerii Echo (ZDJĘCIA)

Niemal 30,5 tysiąca złotych zebrano podczas licytacji w Galerii Echo w ramach finału 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytujący mogli powalczyć o różne fanty. Do zdobycia były gigantyczne maskotki, kosmetyki, koszulki sportowców czy bilety do teatrów. Całość wzbogaciły ...

2019-01-12 23:46 open_in_new
Maturzyści IV LO balowali w Binkowskim (ZDJĘCIA,WIDEO)

W sobotę na parkiecie Hotelu Binkowski bawili się tegoroczni maturzyści IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. To kolejna studniówka, która odbyła się w tym miejscu.

Tradycyjnego poloneza odtańczono w dwóch turach w związku z dużą liczbą par uczniowskich. Po uroczystym ...

2019-01-12 22:43 open_in_new
Tłumy na Nocy Biologów UJK (ZDJĘCIA,WIDEO)

W piątek swoje podwoje dla zwiedzających otworzył Instytut Biologi Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Szósta edycja Nocy Biologów cieszyła się jeszcze większym zainteresowanie niż poprzednie edycje.

Dla uczestników przygotowano szereg wyjątkowych i zróżnicowanych ...

2019-01-12 18:31 open_in_new