Radio Kraków

Święto rydza w Wysowej-Zdroju

W Wysowej-Zdroju, gdzie trwa dwudniowe święto rydza, policzono, sprawdzono i zważono efekty przedpołudniowego polowania na rydze. Na podium stanęli sami panowie, ale teraz to żony będą miały decydujący głos.

- Było w sumie 95 ...

dzisiaj 16:33 open_in_new
Najlepsi ratownicy w kraju zaprezentowali się na Rynku Głównym

Ratownicy z Kielc najlepsi w całej Polsce. Na Rynku Głównym w Krakowie wyłoniono zwycięzców XVI Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym. Puchar za pierwsze miejsce trafił do ratowników ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

...

dzisiaj 15:31 open_in_new
Kierowcy jeżdżą już kolejnym odcinkiem trasy S7 - od Jędrzejowa do granicy Małopolski

Od soboty szybciej dojedziemy z Krakowa do Warszawy. Właśnie otwarto kolejny odcinek drogi S7 między Jędrzejowem a granicą województwa małopolskiego. To 20 kilometrów trasy ekspresowej. Pierwsi kierowcy przejechali nią tuż przed południem.

...

dzisiaj 13:27 open_in_new
Nowa generacja weteranów zdobywa Gorce

Prawie 20 weteranów, reprezentujących nową generację, bierze udział w rehabilitacyjnym rajdzie górskim w Gorcach. W sobotę zamierzają zdobyć najwyższy szczyt tego pasma – Turbacz (1315 m n.p.m.). Wyprawa potrwa do poniedziałku.

...

dzisiaj 13:27 open_in_new
W poniedziałek ma się rozpocząć doraźny remont wiaduktu na granicy Tarnowa i Tarnowca

Ulica Rudy-Młyny to popularny, ale też wąski skrót z centrum Tarnowa przez ulicę Przemysłową do Tarnowca. Pozwala też ominąć ulicę Tuchowską. Zdaniem kolejarzy wiadukt musi zostać wyremontowany ze względów bezpieczeństwa kierowców. Prace mają potrwać do końca tygodnia, ale ...

dzisiaj 12:25 open_in_new
W tarnowskim MPK pojawili się strażnicy miejscy

Od kilku dni w pojazdach tarnowskiego MPK można spotkać patrole złożone z kontrolerów Zarządu Dróg i Komunikacji i funkcjonariuszy straży miejskiej. "Nie sprawdzamy biletów, ale nasza obecność podnosi poczucie bezpieczeństwa wśród pasażerów" - tłumaczy Jerzy Pysyk, zastępca ...

dzisiaj 11:23 open_in_new
Pływalnia w Oświęcimiu została ponownie otwarta. ZDJĘCIA

Jeden z największych basenów sportowych w regionie przeszedł generalny remont. Prace kosztowały prawie 53 miliony złotych. Odnowiona została 50-metrowa niecka basenowa. Dobudowano też basen 25-metrowy oraz strefę relaksu ze zjeżdżalniami i saunami.

...

dzisiaj 11:23 open_in_new
Na skrzyżowaniu ulic Beliny-Prażmowskiego, Grochowskiej i Chrobrego powstanie mini rondo

O stworzenie małego ronda zabiegali od dłuższego czasu okoliczni mieszkańcy. To skrzyżowanie, znajdujące się nieopodal ronda Mogilskiego, jest dość szerokie i wielu kierowców się tam gubi, wymuszając pierwszeństwo. Zainstalowanie wysepki na środku ma rozwiązać ten problem.

...

dzisiaj 10:21 open_in_new
Bezpłatne badania dla Małopolan

Od 2004 roku krakowskie placówki medyczne udzieliły mieszkańcom miasta około 600 tysięcy bezpłatnych porad. Ten tydzień to okazja, by za darmo przebadać między innymi serce, sprawdzić poziom cukru i cholesterolu we krwi lub zasięgnąć porad np. ortopedów lub pulmonologów. Wszystko ...

dzisiaj 10:21 open_in_new
Policja poszukuje jednego z trzech sprawców brutalnego pobicia w Miechowie

Dwóch napastników trafiło już do aresztu. Ofiarą jest 26-latek, który został napadnięty, kiedy przebywał u znajomych. Bandyci wtargnęli do mieszkania, dotkliwie go pobili i grozili śmiercią.

Domownicy wezwali policję dopiero po ...

dzisiaj 09:19 open_in_new
Znów pada. IMGW ponownie wydało ostrzeżenie dla Małopolski

Kolejne ostrzeżenie IMGW dla Małopolski. To ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami. Obowiązuje do sobotniego popołudnia. Po ostatnich opadach deszczu poziom wody w małopolskich rzekach już jest wysoki. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w Oświęcimiu i gminie Brzeszcze. ...

dzisiaj 09:19 open_in_new
Ruszają Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. PROGRAM

Stowarzyszenie Podgórze.pl zaprasza na XVI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. W weekend 22-24 września udostępnionych będzie ponad trzydzieści obiektów do zwiedzania, organizowane będą różnego rodzaju spacery tematyczne i gry miejskie.

...

dzisiaj 09:19 open_in_new
Od poniedziałku będą nowe utrudnienia w ruchu w Krakowie i okolicach

W poniedziałek rusza remont drogi krajowej numer 94, czyli trasy olkuskiej w Czajowicach. Drogowcy będą tam przebudowywali skrzyżowanie. Wszystko po to, aby usprawnić ruch i zmniejszyć korki. Zanim to jednak nastąpi, trzeba liczyć się z utrudnieniami w postaci zwężonej jezdni. ...

dzisiaj 09:19 open_in_new
Budowa północnej obwodnicy Krakowa coraz bliżej

Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę mieszkańców Zielonek dotyczącą planowanej budowy drogi. To oznacza, że ostatnia duża przeszkoda w realizacji inwestycji została usunięta. Teraz wszystko zależy od sprawności przeprowadzenia kolejnych etapów przygotowań.

...

dzisiaj 09:19 open_in_new
W przyszłym roku przy dawnym hotelu Imperial powstanie rondo

Za rok w Zakopanem będzie jeździło się łatwiej. W 2018 roku powstanie bowiem zupełnie nowe rondo przy dawnym hotelu Imperial, gdzie krzyżuje się pięć ulic.

Tamtędy prowadzi droga do centrum Zakopanego, do Kuźnic i w kierunku ...

wczoraj 19:51 open_in_new
W małopolskich pociągach pojawią się nowe automaty biletowe

Władze Małopolski podpisały właśnie umowę na ich dostawę. Pierwsze urządzenia zostaną zamontowane jeszcze w tym roku.

133 nowoczesne automaty biletowe Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej pojawią się już wkrótce we ...

wczoraj 18:49 open_in_new
Starosta krakowski Józef Krzyworzeka straci stanowisko

Krakowski sąd utrzymał wyrok za nieprawidłowości w naliczaniu podatków od nieruchomości firmie Kraków Business Park.

Było to w czasach, kiedy Krzyworzeka pełnił funkcję wójta Zabierzowa. Gmina straciła straciła na ...

wczoraj 17:47 open_in_new
Problemy przy remoncie siedziby tarnowskiej straży miejskiej

Na terenie budowy komendy brakuje rąk do pracy, urzędnicy ślą pisma do wykonawcy, aby zwiększył obsadę, bo w przeciwnym razie przed zima nie uda się zamknąć budynku.

- Wczoraj byliśmy na obiekcie, żeby stwierdzić, czy ...

wczoraj 16:45 open_in_new
Strzelnica na Woli Justowskiej pozostanie w rękach miasta. Czy powstanie w niej muzeum?

Zabytkowa strzelnica na Woli Justowskiej w Krakowie niebawem stanie się siedzibą jednej z instytucji kultury. Zarząd Infrastruktury Sportowej, który zarządza obiektem, prowadzi już rozmowy z dyrektorami krakowskich muzeów. Wśród zainteresowanych jest m. in. Muzeum Historii Fotografii i ...

wczoraj 16:45 open_in_new
Rozpoczyna się remont hali "Sokoła"

Rozpoczyna się remont i prace konserwatorskie w hali Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Krakowie – pierwszy kompleksowy od czasu powstania obiektu. Potrwa do końca 2019 r.

To jeden z projektów kluczowych, który ma ...

wczoraj 16:45 open_in_new
Spadochroniarze świętowali w Krakowie

Z okazji święta 6. brygady Powietrznodesantowej i 80-lecia spadochroniarstwa wojskowego w Polsce na krakowskich błoniach odbył się uroczysty apel, defilada oraz pokazy wojskowe.

- Przez te lata zmieniło się u nas tylko wyposażenie - ...

wczoraj 16:45 open_in_new