Najnowsze Wiadomosci

Radio Kraków

Sąd uchylił decyzję wojewody dot. dekomunizacji dwóch ulic. Będzie skarga do NSA?

Wojewoda Małopolski rozważa złożenie skargi do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Chodzi o decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie dekomunizacji dwóch ulic w Krakowie. Zdaniem sądu ustawie nie powinny podlegać ulice Wincentego Danka oraz Józefa Marcika.

...

dzisiaj 12:40 open_in_new
Trwają ostatnie prace w nowym parku na krakowskim Zabłociu

Tuż przy moście Kotlarskim widać alejki, huśtawki i trampoliny. Można już tam wejść, chociaż oficjalne otwarcie parku zaplanowano na 11 maja. Do tego czasu już jednak niewiele się zmieni.

- Na pewno park się bardziej zazieleni. ...

dzisiaj 11:31 open_in_new
Rolkarze zaczynają oficjalnie nowy sezon. W czwartek przejadą ulicami Krakowa

Korowód fanów tego sportu wyjedzie o 20.00 z al. 3 Maja. Rolkarze przejadą między innymi ulicami: Łobzowską, Szlak, Kotlarską, Konopnickiej i przez most Grunwaldzki, aż do Rynku Głównego. Kierowcy muszą więc przygotować się na utrudnienia na trasie korowodu.

...

dzisiaj 10:22 open_in_new
Śmiertelny wypadek w okolicach Nosala. Nie żyje motocyklista

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek około godziny 7.00 w okolicy Nosala w Zakopanem. Motocyklista z dużą siłą uderzył w drzewo. Obecna na miejscu policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia.

Motocyklista w ciężkim stanie został ...

dzisiaj 10:22 open_in_new
Kraków będzie miał swoje oficjalne kąpieliska

To dobra wiadomość dla miłośników pływania i opalania. Kraków będzie miał swoje oficjalne kąpieliska. Dotychczas na terenie miasta były jedynie punkty, które nie miały odpowiedniego, urzędniczego nadzoru. Od 1 czerwca ma się to zmienić. W Krakowie będą aż cztery kąpieliska. ...

dzisiaj 10:22 open_in_new
Nowy park kulturowy działa od niecałego miesiąca. Sypią się mandaty za łamanie przepisów

Niecały miesiąc i ponad sto mandatów. Straż miejska sprawdza, jak na terenie Starego Miasta w Krakowie przestrzegane są zapisy uchwały o parku kulturowym, które obowiązują od 29 marca.

Nowe przepisy o parku kulturowym obowiązują ...

dzisiaj 10:22 open_in_new
Dziś poznamy kandydata PiS na prezydenta Krakowa

Prawo i Sprawiedliwość ogłosi dziś kandydatów na prezydentów dużych miast. Według informacji Radia Kraków - w Krakowie będzie to Małgorzata Wassermann.

Komitet Polityczny PiS zdecyduje dziś i ogłosi nazwiska kandydatów ...

dzisiaj 10:22 open_in_new
Jak będzie funkcjonowała krakowska komunikacja miejska w czasie majówki? SPRAWDŹ

Jak co roku w czasie majówki nieco zmienią się zasady kursowania krakowskiej komunikacji miejskiej. Zapoznaj się z organizacją komunikacji miejskiej w czasie długiego majowego weekendu.

W sobotę, 28 kwietnia: Komunikacja miejska ...

dzisiaj 09:13 open_in_new
75 lat temu z obozu Auschwitz uciekł rtm. Witold Pilecki

75 lat temu, nocą z 26 na 27 kwietnia 1943 r. z Auschwitz uciekł rtm. Witold Pilecki. Wraz z nim zbiegli: Tadeusz Redzej i Edward Ciesielski. Rotmistrz do obozu trafił dobrowolnie, by dowiedzieć się o nim jak najwięcej i zorganizować konspirację.

...

dzisiaj 08:04 open_in_new
Radni apelują do ministra zdrowia ws. krakowskiego cyklotronu

Krakowscy radni apelują do ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego o nowelizację rozporządzenia w sprawie terapii protonowej dla pacjentów z nowotworami narządu wzroku. Chodzi o to, by resort zdrowia sfinansował leczenie także dla innych rodzajów nowotworów.

...

dzisiaj 08:04 open_in_new
Zakopane podziękowało olimpijczykom z Pjongczangu

Medaliści i uczestnicy igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, w tym drużyna skoczków z Kamilem Stochem na czele, alpejczycy, panczeniści, snowboardziści i biegacze narciarscy oraz przedstawiciele ich sztabów szkoleniowych zostali w środę uhonorowani przez władze i mieszkańców ...

wczoraj 19:25 open_in_new
Radny PiS domaga się zewnętrznego audytu w Muzeum AK

Przeprowadzenia zewnętrznego audytu w Muzeum AK w Krakowie domaga się radny PiS Adam Kalita. Jego zdaniem Biuro Kontroli Urzędu Miasta Krakowa "nie spełniło swojej roli". Chodzi o kontrolę dotyczącą przeprowadzonej w placówce renowacji kolekcji broni.

...

wczoraj 19:25 open_in_new
Komisja badająca legalność zmian organizacji ruchu nadal bez przewodniczącego

Wciąż nie wiadomo, kiedy prace rozpocznie nadzwyczajna komisja badająca legalność zmian organizacji ruchu w centrum Krakowa. Na sesji Rady Miasta zagłosowano przeciw wyborowi Łukasza Wantucha, radnego klubu prezydenckiego "Przyjazny Kraków", na przewodniczącego komisji. Przeciwko ...

wczoraj 19:25 open_in_new
Posiadacze Karty Krakowskiej zapłacą mniej za komunikację miejską

Posiadacze Karty Krakowskiej, płacący w Krakowie podatki, będą mogli od 1 sierpnia kupić "Bilet mieszkańca" na komunikację miejską z blisko 20 proc. zniżką. Wysokość zniżki uchwalili w środę radni.

"Zniżki będą ...

wczoraj 18:13 open_in_new
77-letni pan Włodzimierz szuka mieszkania. W pomoc zaangażowali się internauci

"Samotny, spokojny emeryt poszukuje mieszkania w granicach 450 złotych" - takie odręcznie napisane ogłoszenia pojawiły się na osiedlu na Skarpie w krakowskiej Nowej Hucie. Rozwiesza je 77-letni pan Włodzimierz Maj, który do końca miesiąca musi opuścić wynajmowany przez siebie lokal. ...

wczoraj 17:04 open_in_new
Muzeum Podgórza - placówka, którą stworzyli mieszkańcy

Już 26 kwietnia otwarcie Muzeum Historii Podgórza. W dawnym Zajeździe pod św. Benedyktem w Krakowie u zbiegu ulic Powstańców Wielkopolskich i Wielickiej trwają ostatnie prace nad główną wystawą opowiadającą dzieje tej dzielnicy od samych jej początków. Na wystawie zebrane są ...

wczoraj 15:55 open_in_new
Wypadek na ulicy Witosa w Nowym Sączu. Policja szuka świadków

Sądeccy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu przyczyn wypadku, jaki miał miejsce 18 kwietnia na ulicy Witosa w Nowym Sączu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że tego dnia tuż po godzinie 12.00 kierowca samochodu marki Honda zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ...

wczoraj 14:49 open_in_new
Sądeczanin zdobywcą Korony Maratonów Ziemi. ROZMOWA

Biegać zaczął dopiero w wieku 39 lat. Teraz cieszy się prestiżowym medalem zdobywcy Korony Maratonów Ziemi. Sądeczanin Marian Ryżak odebrał wyróżnienie kilka dni temu - po ukończeniu maratonu w Londynie. Wcześniej były biegi w Nowym Yorku, Bostonie, Chicago, Tokyo i w Berlinie. Do ...

wczoraj 14:49 open_in_new
Nowy Targ: pijany lekarz przyjmował pacjentów

Prawie 2 promile alkoholu miał lekarz, który przyjmował na dyżurze w jednej z poradni szpitala w Nowym Targu - informuje policja.

Funkcjonariuszy zawiadomił jeden z pacjentów. Lekarz został zwolniony z pracy w trybie ...

wczoraj 14:49 open_in_new
Aktywiści i mieszkańcy bronią starego dębu, który rośnie na środku planowanej trasy Łagiewnickiej

To wielkie drzewo zna większość mieszkańców krakowskiego Borku Fałęckiego. Okoliczni pamiętają jak wisiała na nim kiedyś tabliczka "Pomnik przyrody". Mowa o dębie, który rośnie na środku planowanej trasy Łagiewnickiej, przez co grozi mu wycinka. Roślina ma ponad dwieście lat i ...

wczoraj 14:49 open_in_new
W samym sercu Krakowa pojawił się... staw rybny. To nie żart

Całe ławice ryb pływają między starymi krzesłami, plastikowymi śmieciami i stalowymi prętami, które niegdyś miały służyć do zamocowania fundamentów. Zalęgły się bowiem w stawie, który powstał na terenie opuszczonej budowy przy ulicy Lwowskiej.

...

wczoraj 13:40 open_in_new