Najnowsze Wiadomosci

Radio Kraków

Kilka interwencji TOPR; ratownicy reanimowali nurka w Dolinie Pięciu Stawów

Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówkom po Tatrach. W niedzielę zdarzyło się jednak kilka poważnych wypadków, do których było wzywane TOPR. Ratownicy reanimowali kobietę nurkującą w Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

...

wczoraj 19:50 open_in_new
Krakowianie wyszli z hotelu Forum Najedzeni Fest!

Dawny hotel Forum w Krakowie na jeden dzień znów stał się najbardziej smakowitym miejscem w całym mieście. Podczas kolejnej edycji Festiwalu Najedzeni Fest! tym razem pod hasłem etnograficznie - można było spróbować przysmaków z różnych zakątków świata.

...

wczoraj 17:44 open_in_new
Przed podróżą koleją lepiej sprawdzić rozkład jazdy. Od niedzieli zmiany

Planując podróż koleją warto zapoznać ze zmianami, które wchodzą dziś po ostatniej w tym roku korekcie rozkładów. Zmiany będą obowiązywały od 20 października do 14 grudnia.

Na odcinku między Krakowem Głównym a ...

wczoraj 12:29 open_in_new
Słońce i halny. Pogoda przyciąga turystów na górskie szlaki

Słoneczna pogoda i jesienne barwy zachęcają do górskich wędrówek. Po tatrzańskich szlakach wędrują prawdziwe tłumy turystów. Oblegane jest Morskie Oko.

Przyrodnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego radzą turystom wybierającym ...

wczoraj 10:23 open_in_new
Pech nie opuszcza krakowskich tężni solankowych. Jak nie pożar, to kłopoty z wykonawcą

Krakowskie tężnie solankowe ze sporymi problemami i opóźnieniem. Najpierw Zarząd Zieleni Miejskiej miał problem z wyłonieniem wykonawcy, który odbuduje spaloną konstrukcję przy Zalewie Nowohuckim. Kiedy firmę udało się w końcu znaleźć, problemy zaczęły się na placu budowy ...

wczoraj 10:23 open_in_new
Agresywny pasażer rozbił szybę w tramwaju. Został zatrzymany przez policjanów

Groźny incydent w krakowskim tramwaju. Po piątej rano na ulicy Bratysławskiej agresywny pasażer rozbił szybę w pojeździe.

Przez pół godziny ruch tramwajowy w stronę pętli Krowodrza Górka był wstrzymany. Sprawca ...

wczoraj 09:20 open_in_new
"Szukaj pokoju i dąż do niego" - rozpoczyna się Maraton Biblijny

Po raz 11 w Krakowie rozpocznie się Maraton Biblijny. To 24-godzinne publiczne czytanie Pisma Świętego: Psalmów i Nowego Testamentu w przekładzie ekumenicznym. Lektorem podczas Maratonu może być każdy, osoba świecka lub duchowna. Tegorocznym tematem Maratonu są słowa "Szukaj pokoju ...

wczoraj 09:20 open_in_new
Rozstrzygnięto konkurs na nową pamiątkę z Zakopanego

Projekt "Domy. Duchy” otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie na nową pamiątkę z Zakopanego, ogłoszonym przez Muzeum Tatrzańskie. To zestaw świec dekoracyjnych inspirowanych niszczejącymi, zabytkowymi domami tego zakątka Polski.

...

2019-10-19 19:38 open_in_new
Co pszczoły lubią najbardziej? „Małopolska Karmi Pszczoły"

„Małopolska Karmi Pszczoły” - to tytuł trwającej w Nowym Sączu konferencji na której spotkali się pszczelarze z południa Małopolski. Ten tytuł to również opis akcji prowadzonej w całym województwie polegającej na sadzeniu roślin dających pszczołom wartościowy ...

2019-10-19 19:38 open_in_new
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w marszu "Tak dla transplantacji"

Chcę popularyzować idę transplantacji. Uważam, że jest to bardzo ważne, żeby rodziny decydowały się, aby w odpowiednim momencie powiedzieć "tak, tak możecie pobrać" – mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda, otwierając marsz nordic walking "Tak dla transplantacji", mający na ...

2019-10-19 18:35 open_in_new
Słoneczny weekend. Turyści ruszyli na Podhale

Turyści postanowili wykorzystać ciepły i słoneczny weekend, bo tłumnie wyruszyli na Podhale. Widać to było między innymi na trasie do Zakopanego. Korki tworzyły się na odcinku w rejonie Klikuszowej aż do ronda w Nowym Targu, a także w rejonie wjazdu na nowy fragment ...

2019-10-19 16:29 open_in_new
Blisko 90 tys. zł uzbierano w katedrze na Wawelu dla Notre Dame

Około 90 tys. zł przyniosła prowadzona w katedrze na Wawelu zbiórka datków na odbudowę paryskiej katedry Notre Dame. By zachęcić odwiedzających do otwarcia serc i portfeli, w krakowskiej świątyni w pełni upalnego lata ustawiona była bożonarodzeniowa szopka.

...

2019-10-19 16:29 open_in_new
Zaginęła 86-latka. Policja prosi o pomoc

Zaginęła 86-letnia Maria Zielińska-Włoczewska, zamieszkała w Krakowie. 18 października 2019 r. ok. godz. 17.00 wyszła z mieszkania i do chwili obecnej do niego nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

rysopis ...

2019-10-19 15:26 open_in_new
Jubileusz 100-lecia AGH z udziałem prezydenta

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza od stu lat wspiera polskie państwo - mówił prezydent Andrzej Duda podczas sobotnich głównych obchodów jubileuszu uczelni. Podkreślił, że wymagania stawiane studentom są bardzo wysokie, a szansę, aby dostać się na uczelnię mają tylko ...

2019-10-19 14:23 open_in_new
W Krakowie do północy obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza!

Ostrzeżenie o smogu wprowadził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska - ostrzeżenie pierwszego w stopnia w trzystopniowej skali oznacza, że stężenie szkodliwego pyłu PM10 zawieszonego w powietrzu może przekraczać dopuszczalną normę czyli 50 mikrogramów na metr sześcienny. ...

2019-10-19 11:14 open_in_new
W Krakowie rozpoczynają się dwudniowe obchody 100 rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej

Działają w 48 krajach świata, mają ponad 3 miliony członków. W Krakowie rozpoczynają się dwudniowe obchody powstania Rycerstwa Niepokalanej - organizacji religijnej założonej przez franciszkanina św. Maksymiliana Kolbe.

To w ...

2019-10-19 11:14 open_in_new
Flaga zamiast bazgrołów. Piknik Sąsiedzki na osiedlu Jagiellońskim

Dzisiaj ostatni w tym roku Piknik Sąsiedzki organizowany przez Stowarzyszenie Pogromcy Bazgrołów. Start o 11 na osiedlu Jagiellońskim w Krakowie. Mieszkańcy namalują polską flagę na elewacji bloku zniszczonego przez wandali.

Jak ...

2019-10-19 10:11 open_in_new
Od 1 do 15 października ponad 228 tys. przypadków zachorowań i podejrzeń grypy

W pierwszej połowie października odnotowano w Polsce 228 tys. 528 zgłoszeń przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

W ...

2019-10-19 10:11 open_in_new
Wojewoda małopolski unieważnił uchwałę Rady Miasta Krakowa o refundacji in vitro

Wojewoda małopolski unieważnił w całości uchwałę Rady Miasta Krakowa o dofinansowaniu z budżetu miasta zabiegów in vitro – podał PAP w piątek Małopolski Urząd Wojewódzki. Przewodniczący Rady Miasta Dominik Jaśkowiec zapowiedział odwołanie do Wojewódzkiego Sądu ...

2019-10-18 22:38 open_in_new
Jest krok do budowy kolejnego bezkolizyjnego węzła drogowego na Zakopiance

Tym razem chodzi o węzeł w Myśleniach, przy tak zwanym "CPN-ie", gdzie teraz są światła i zwykłe skrzyżowanie z ulicą Sobieskiego. Generalna Dyrekcja podpisała umowę na projekt i uzyskanie zgody na realizację inwestycji.

...

2019-10-18 18:26 open_in_new
Radio Kraków na 53. Rajdzie Żubrów

Rajd Żubrów już po raz 53. przejedzie drogami Podhala. Nie zabraknie tam Radia Kraków, które tę szczególną motoryzacyjną imprezę objęło swoim patronatem.

53. Rajd Żubrów rozegrany został w dniach 20-21 października ...

2019-10-18 17:23 open_in_new