Najnowsze Wiadomosci

Radio Kraków

Prezydent: jeżeli epidemia będzie dalej szalała, termin wyborów może być nie do utrzymania

Gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

...

wczoraj 21:14 open_in_new
MRPiPS: rodzicom dzieci do 8 roku życia będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego

Będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 8. roku życia z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rozwiązanie zawarto w przyjętym w nocy z ...

wczoraj 21:14 open_in_new
157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, 3 nowe w Małopolsce

Zmarła kolejna, 18. osoba zakażona koronawirusem, jednocześnie potwierdzono 157 nowych przypadków zakażenia - poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie odnotowano do tej pory 1638 zachorowań.

Potwierdzone przypadki ...

wczoraj 21:14 open_in_new
Ministerstwo Zdrowia: 1719 osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem

W związku z koronawirusem 1719 osób jest hospitalizowanych, 97 413 osób objętych kwarantanną, a 167 890 osób przebywa na kwarantannie po powrocie z zagranicy - poinformowało w sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia. Dodatkowo 56 585 osób jest objętych nadzorem ...

wczoraj 20:11 open_in_new
W Rzymie zmarł Marek Lehnert, wieloletni korespondent Polskiego Radia

W Rzymie zmarł niespodziewanie Marek Lehnert, watykanista i publicysta, wieloletni korespondent Polskiego Radia. Miał 70 lat.

Korespondentem Polskiego Radia z Rzymu i Watykanu był w latach 1994-2017. Współpracował także z Radiem ...

wczoraj 19:08 open_in_new
Porady, jak bezpiecznie robić zakupy w dobie koronawirusa, na stronie pacjent.gov.pl

Zrezygnuj z zakupów, po które musisz pojechać komunikacją publiczną, płać bezdotykowo, zaplanuj zakupy tak, by wychodzić do sklepu jak najrzadziej - to niektóre z zaleceń, jak uniknąć zakażenia koronawirusem podczas zakupów, opublikowanych na stronie pacjent.gov.pl.

...

wczoraj 18:05 open_in_new
KMK: Od poniedziałku częstsze kursy i 70 autobusów więcej w ruchu

Od najbliższego poniedziałku zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów na kilkudziesięciu liniach w Krakowie. Częstsze kursy zostały zaplanowane przede wszystkim w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. W porównaniu do obecnego tygodnia w poniedziałek na liniach ...

wczoraj 15:59 open_in_new
W Krakowie kontrole biletów w komunikacji miejskiej zawieszone nie będą

Zarząd Transportu Publicznego nie zamierza czasowo zawieszać kontroli biletów w komunikacji miejskiej. Urzędnicy tłumaczą, że mimo epidemii koronawirusa, jest to jedyny sposób na sprawdzanie tego, czy pasażerowie opłacili przejazdy tramwajami i autobusami.

...

wczoraj 15:59 open_in_new
MZ: 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; zmarła kolejna osoba

Potwierdzono 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie dotychczas badania dały pozytywny wynik u 1481 osób – podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. W szpitalu w Lublinie zmarł 70-letni mężczyzna zakażony koronawirusem.

...

wczoraj 14:56 open_in_new
Piwniczna to kolejne miasto, które w związku pandemią koronawirusa znosi opłaty parkingowe

Tym razem na takie posuniecie zdecydowały się władze Piwnicznej. Samochód w centrum uzdrowiska będzie można zaparkować za darmo już od najbliższego poniedziałku.

Komunikacja działa coraz rzadziej, coraz większe są przerwy ...

wczoraj 14:56 open_in_new
Komunie i bierzmowania przesunięte o kilka tygodni

Uroczystości pierwszych komunii świętych i jej rocznic, a także bierzmowania, przewidziane na kwiecień i maj, zostaną przesunięte o co najmniej kilka tygodni – podała krakowska kuria. Wskazała, że odbędą się one po przywróceniu stałego funkcjonowania szkół i parafii.

...

wczoraj 14:56 open_in_new
Zabytkowe dworce kolejowe w Dolinie Popradu będą ładniejsze i bardziej funkcjonalne

Spółka PKP S.A. właśnie podpisała umowy na ich modernizację. Wyremontowanych zostanie w sumie 8 obiektów, między innymi w Piwnicznej-Zdroju, Rytrze i Żegiestowie.

Powstaną też nowe dworce w czterech miejscowościach - Łomnicy, ...

wczoraj 13:53 open_in_new
Małopolska/ 43 mln zł m.in. na zakup sprzętu medycznego i wyposażenie ambulansów

Pierwsze pieniądze w ramach małopolskiej tarczy antykryzysowej, czyli 43 mln zł, zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu medycznego, testów na koronawirusa i wyposażenie ambulansów – poinformował w sobotę małopolski urząd marszałkowski.

...

wczoraj 13:53 open_in_new
Nie pomagają ani apele, ani groźby. Na Sądecczyźnie płoną trawy

Mieszkańcy Sądecczyzny nagminnie wypalają suche trawy. Tylko ostatniej nocy strażacy wyjeżdżali do takich pożarów 6 razy. Łąki płonęły między innymi w Starym Sączu, Barcicach i Rytrze. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu po ...

wczoraj 13:53 open_in_new
MZ: 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce; łącznie 1436

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano, że wykryto 47 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Łączny bilans zakażonych to 1436 osób, 16 osób zmarło.

"Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, ...

wczoraj 09:41 open_in_new
W Oświęcimiu dziś dezynfekowane będą przystanki i wiaty autobusowe

Prace rozpoczną się rano w Starym Mieście - mówi Katarzyna Kwiecień z Urzędu Miasta w Oświęcimiu.

Dwuosobowa ekipa w ochronnych kombinezonach umyje i odkazi 76 wiat przystankowych. Prace rozpocną się w Starym Mieście, a ...

wczoraj 09:41 open_in_new
Policja ostrzega przed surowymi karami i groźnymi konsekwencjami wypalania traw

Takich pożarów tylko w powiecie tarnowskim przez niespełna dwa tygodnie było już ponad 40. Zwyczaj wypalania traw na wiosnę jest spowodowany błędnym przekonaniem, że to użyźnia glebę. Specjaliści przekonują jednak, że to nieprawda, a po przejściu pożaru gleba staje się jałowa ...

wczoraj 08:38 open_in_new
Tarnowscy ratownicy apelują do pacjentów o rzetelną informację

Dyspozytorzy pogotowia ratunkowego apelują o rozsądek i precyzyjne przekazywanie informacji na temat dolegliwości. Jak podkreślają - pogotowie ratunkowe wyjeżdża do nagłego zagrożenia zdrowia i życia.

Dyspozytorzy mówią, ...

wczoraj 08:38 open_in_new
Chrzanów: Dla bezpieczeństwa przechodniów wyłączona sygnalizacja świetlna na ul. Oświęcimskiej

Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie wyłączył sygnalizację świetlną na ulicy Oświęcimskiej w centrum Chrzanowa. Wnioskował o to burmistrz miasta, aby ograniczyć kontakt przechodniów z przyciskiem uruchamiającym zielone światło na przejściu dla pieszych.

...

wczoraj 08:38 open_in_new
Prawdopodobnie nieszczelna butla gazowa była przyczyną groźnego pożaru w Zawoi

Późnym wieczorem w ogniu stanął drewniany budynek. Spłonął niemal doszczętnie. Mieszkająca w nim kobieta została wyprowadzona z domu przez sąsiada. Trafiła pod opiekę ratowników a następnie rodziny.

Budynek ...

wczoraj 08:38 open_in_new
W nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu letniego

W nocy z 28 na 29 marca zmieniamy czas z zimowego na letni - pośpimy przez to o godzinę krócej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00.

W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ...

wczoraj 07:35 open_in_new