Najnowsze Wiadomosci

Radio Kraków

Poszkodowani w wyniku podtopień mogą występować o zasiłki

Do 6 tys. zł zasiłku celowego mogą otrzymać poszkodowani w wyniku ulew i podtopień – poinformowało biuro wojewody małopolskiego.

Kwota zasiłku do 6 tys. zł to środki na pierwszą doraźną pomoc dla poszkodowanych. Jeżeli ktoś ...

wczoraj 19:58 open_in_new
Kraków: Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej... czy może jednak stolica fast foodów?

Takie pytanie zadają sobie krakowianie, którzy dostrzegli nowo powstającą restaurację szybkiej obsługi na ulicy Szewskiej. Licząc fast foody w ścisłym centrum miasta, można się pogubić...

Zagranicznych sieciówek jest w ...

wczoraj 18:55 open_in_new
Sąd zdecydował o areszcie dla podejrzanych o podpalenie składowiska opon w Trzebini

Krakowski sąd zastosował w czwartek areszt tymczasowy na trzy miesiące wobec dwóch mieszkańców powiatu chrzanowskiego, podejrzanych o podpalenie składowiska opon w Trzebini – poinformowano w czwartek PAP w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Sąd podzielił argumenty prokuratury, że za ...

wczoraj 17:52 open_in_new
Barierki na pl. Boh. Getta nie odstraszyły przechodniów. Chodzenie "na skróty" może się skończyć tragicznie

Piesi z placu Bohaterów Getta w krakowskim Podgórzu notorycznie nadal łamią przepisy ruchu drogowego. Mimo wytyczonego przejścia dla pieszych i przejścia podziemnego pokonują jezdnię tam gdzie im wygodniej.

W tym miejscu jednak z ...

wczoraj 17:52 open_in_new
PO, Nowoczesna, PSL, SLD, Przyjazny Kraków poprą w wyborach Jacka Majchrowskiego

A jednak się dogadali! Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i jego komitet - wystartują w jesiennych wyborach do rady miasta wraz z Platformą Obywatelską, Nowoczesną, a także z SLD i PSL.

Przepychanki trwały od jakiegoś czasu - a w ...

wczoraj 16:49 open_in_new
Zderzenie pojazdów w Tęgoborzu na DK75. Spore utrudnienia

Drogowe utrudnienia w Tęgoborzu, na drodze krajowej numer 75 Brzesko - Nowy Sącz. Zderzyły się tam auto osobowe z ciężarówką. Jak informują służby, z cysterny ciężarówki wyciekł olej. Droga jest nieprzejezdna, a w obu kierunkach tworzą się coraz większe korki.

...
wczoraj 15:46 open_in_new
38 nowych autobusów na ulicach Krakowa

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie odebrało 38 nowych autobusów przegubowych wyprodukowanych przez firmę Solaris Bus & Coach. Pojazdy od czwartku wożą pasażerów na liniach nr 105, 164, 179 i 184. W sumie w tym roku przewoźnik zyska 160 autobusów.

...

wczoraj 15:46 open_in_new
Duże utrudnienia dla kierowców w Lisiej Górze - na DK 73

Drogowcy zrywają nawierzchnię na półtorakilometrowym odcinku za rondem w stronę Kielc. W przyszłym tygodniu mają tam położyć nową warstwę asfaltu. Przez te prace tworzą się jednak ogromne korki - zarówno od strony Tarnowa jak i Dąbrowy Tarnowskiej.

...

wczoraj 15:46 open_in_new
Droga wojewódzka z Mszany Dolnej do Zabrzeży w wielu miejscach nieprzejezdna

Nadal nie wiadomo, kiedy zostanie przywrócony ruch na trasie wojewódzkiej 968 z Mszany Dolnej do Zabrzeży. Trasa biegnie wzdłuż rzeki Kamienica, która podmyła w wielu miejscach jezdnię.

Przez intensywne opady deszczu i uszkodzenia ...

wczoraj 14:43 open_in_new
Zniszczone ujęcia wody na Podhalu

Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni. Zamknięto też jedno z trzech ujęć wody dla Zakopanego w ...

wczoraj 14:43 open_in_new
Były szef CBA Paweł Wojtunik usłyszał zarzuty

Były szef CBA Paweł Wojtunik usłyszał w czwartek w krakowskiej prokuraturze zarzuty. Jak poinformował prok. Zbigniew Gabryś z Prokuratury Regionalnej w Krakowie, dotyczą m.in. niedopełnienia obowiązków, niszczenia dowodów i działania na szkodę interesu publicznego.

...

wczoraj 14:43 open_in_new
W Pałacu Książąt Czartoryskich zaczęły się prace budowlane

W Pałacu Książąt Czartoryskich ekipy budowlane rozpoczęły prace. Ponowne otwarcie mieszczącego się tam muzeum dla zwiedzających jest planowane za 1,5 roku - 19 grudnia 2019 r. Przestrzeń wystawiennicza będzie o jedną trzecią większa niż przed remontem.

...

wczoraj 13:40 open_in_new
Kazimierz pierwszą dzielnicą ze Strefą Czystego Transportu. Będą następne

Temat numer jeden w ostatnich dniach to ograniczenie ruchu samochodów na krakowskim Kazimierzu. Jak wiemy, wojewoda małopolski przedłużył nakaz likwidacji tych ograniczeń do 21 grudnia. W tym czasie ZIKiT ma przygotować rozwiązania, które nie będą budziły wątpliwości prawnych. ...

wczoraj 13:40 open_in_new
Kolejne osoby zamieszane w sprawę wyprowadzania pieniędzy w Sądzie Apelacyjnym

Rzeszowskie CBA zatrzymało kolejne cztery osoby zamieszane w sprawę wyprowadzania pieniędzy w Sądzie Apelacyjnym Krakowie. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Temistokles Brodowski z CBA, troje z nich to pracownicy działu finansowego Sądu. Czwarty to były pracownik tej ...

wczoraj 11:34 open_in_new
Zawieszono kursowanie promów w Otfinowie oraz Siedliszowicach

Przez wysoki stan Dunajca zawieszono kursowanie promów w Otfinowie oraz Siedliszowicach. Jak jednak uspokaja Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnowie - w naszym regionie nie ma zagrożenia powodziowego. Wysoki poziom Dunajca to efekt zrzucania wody z zapór w Czchowie oraz ...

wczoraj 11:34 open_in_new
Część tatrzańskich szlaków zamknięta z powodu intensywnych opadów deszczu

Niebezpiecznie w Tatrach - po intensywnych opadach deszczu. Wiele tatrzańskich szlaków zostało zamkniętych. Ratownicy TOPR apelują, aby odłożyć jakiekolwiek wyprawy w góry do czasu, kiedy poprawi się pogoda. Przypominamy, że całkowicie zamknięta jest droga na Łysą Polanę od ...

wczoraj 10:31 open_in_new
Hala sportowa w Oświęcimiu zostanie otwarta we wrześniu

We wrześniu zostanie oddana do użytku hala sportowa w Oświęcimiu. To druga - po gruntownej modernizacji pływalni - duża inwestycja miejska w infrastrukturę sportową w obecnej kadencji samorządu. Kosztowała ok. 13 mln zł - podał w środę oświęcimski magistrat.

...

wczoraj 10:31 open_in_new
Strażacy interweniują z powodu intensywnych opadów deszczu. Ewakuowali obóz harcerski

Ewakuacja obozu harcerskiego w miejscowości Juszczyn-Polany koło Makowa Podhalańskiego. Z powodu intensywnych opadów deszczu interweniowali strażacy. Ponad 120 osób nieletnich i 16 dorosłych przeszło do pobliskiej szkoły.

W ...

2018-07-18 20:49 open_in_new
Są o wnioski o areszt dla podpalaczy składowiska odpadów w Trzebini

Krakowska prokuratura wystąpiła z wnioskami do sądu o aresztowanie na trzy miesiące dwóch podejrzanych w sprawie podpalenia składowiska opon w Trzebini.

Krakowska Prokuratura Okręgowa, prowadząca śledztwo w sprawie podpalenia ...

2018-07-18 20:49 open_in_new
"Chcemy godnie żyć". Dziady Kultury wciąż żądają podwyżek

Wraca akcja "Dziady Kultury" - pracownicy instytucji kultury województwa małopolskiego walczą o podwyżki. Chodzi o minimum 500 złotych na etat z wyrównaniem od 1 stycznia bieżącego roku. Najgorsza sytuacja płacowa - według związkowców - jest w instytucjach, gdzie trwa spór zbiorowy ...

2018-07-18 19:46 open_in_new
Były dziennikarz odpowie za zabójstwo żony, grozi mu dożywocie

Były dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i były rzecznik prasowy Legii Warszawa odpowie za zabójstwo żony. Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie głośnego morderstwa w podkrakowskich Niepołomicach. I skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu Pawłowi W.

...

2018-07-18 19:46 open_in_new