Najnowsze Wiadomosci

Radio Kraków

27-letni złodziej z Tarnowa ukrył się... na miejscu przestępstwa

Tarnowscy policjanci zatrzymali włamywacza, który okradł salon jubilerski w Tarnowie. 27-latek miał pecha, bo w trakcie napadu uruchomił się alarm, który nie pozwolił mu na czas uciec. Złodziej postanowił zatem ukryć się na miejscu przestępstwa... w szafce pod biurkiem.

...

dzisiaj 10:13 open_in_new
Czasu coraz mniej na formalności związane z głosowaniem w wyborach samorządowych

Najpóźniej we wtorek, osoby, które chcą w wyborach samorządowych głosować w miejscu zamieszkania, a nie są zameldowane, powinny złożyć wniosek o dopisanie do listy wyborców. Urząd gminy, właściwy dla miejsca zamieszkania, ma 3 dni na wydanie decyzji.

...

dzisiaj 10:13 open_in_new
Trwa nabór wniosków do programu Czyste Powietrze

Przez najbliższych 10 lat Ministerstwo Środowiska chce przeznaczyć na dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizację domów w Polsce 103 miliardy złotych. Z programu Czyste Powietrze można skorzystać w dwóch różnych formach. W formie dotacji albo pożyczki. Dotacja w zależności ...

dzisiaj 08:07 open_in_new
Sondaż IBRiS dla Onetu: J. Majchrowski minimalnie wygrywa z M. Wassermann

Gdyby I tura wyborów na prezydenta Krakowa odbyła się w minioną niedzielę, wygrałby ją Jacek Majchrowski – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu. Nie obyłoby się jednak bez drugiej tury, w której obecny prezydent Krakowa zmierzyłby się z Małgorzatą Wassermann, gdzie ...

dzisiaj 08:07 open_in_new
Jacek Majchrowski odpowiada Małgorzacie Wassermann w sprawie budowy metra

"Pani Małgorzata Wasserman nie ma pojęcia o czym mówi" - odpowiada na słowa kandydatki Prawa i Sprawiedliwości urzędujący prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Podczas dzisiejszej konwencji PiSu w Krakowie Małgorzata Wasserman ...

wczoraj 21:37 open_in_new
Mieszkańcy Kantorowic doczekali się osiedlowego klubu. Będzie miejscem zajęć i spotkań

Mieszkańcy krakowskich Kantorowic czekali na to od lat. Na obrzeżach Krakowa oficjalnie otwarto dzisiaj Klub Kultury "Zakole". Mieszkańcom klucze do nowej instytucji przekazał prezydent miasta Jacka Majchrowski.

Klub powstał z ...

wczoraj 21:37 open_in_new
Premier Mateusz Morawiecki: Musimy stać na fundamencie patriotyzmu, wiary w ojczyznę

Nie ma dobrej przyszłości, jeżeli nie wiemy na jakim fundamencie stoimy - podkreślił premier Mateusz Morawiecki ocenił. „Musimy stać na fundamencie patriotyzmu, wiary w naszą ojczyznę i tę małą jak Brzesko, i wielką ojczyznę Rzeczpospolitą” - zaznaczył.

...

wczoraj 20:34 open_in_new
Bartosz Kaliński: "Wadowice muszą byc dumne ze swojego dziedzictwa

Wadowice zasługują na burmistrza, który będzie rozsławiał to miasto, a nie człowieka który będzie budował swoją popularność na skandalach i awanturach politycznych - mówiła podczas konwencji powiatowej Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło.

...

wczoraj 20:34 open_in_new
Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu: mamy program, mamy dobrą wolę i jednocześnie potrafimy

Wierzę, że nasza kandydatka na prezydenta miasta Iwona Mularczyk ze swoim doświadczeniem i wykształceniem, będzie potrafiła więcej niż jej poprzednik - mówił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Sącza

...

wczoraj 18:28 open_in_new
Premier Mateusz Morawiecki w Bochni: dobra zmiana powinna pozostać na dobre

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w niedzielę na spotkaniu z mieszkańcami Bochni, że w wyniku wyborów, dobra zmiana, powinna pozostać na dobre. Apelował też, aby w Bochni wybrać dobrego gospodarza.

Szef rządu ocenił, że ...

wczoraj 18:28 open_in_new
Rząd wesprze program ratowania zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce

Premier Mateusz Morawiecki podpisał w niedzielę deklarację wsparcia rządu w wysokości blisko 1 mld zł z budżetu państwa na wieloletni program ratowania zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce i likwidacji wyrobisk niezabytkowych.

Premier ...

wczoraj 17:25 open_in_new
Stu nowych żołnierzy dołączyło do 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Prawie stu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową na terenie jednostki w Rząsce pod Krakowem. Tym samym dołączyli do 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ochotnicy zakończyli tzw. ...

wczoraj 16:22 open_in_new
Ulicami Tarnowa przeszedł X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

Podobne inicjatywy w całym kraju są organizowane żeby publicznie dać świadectwo przywiązania do tradycyjnego modelu rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny.

Ale też żeby zamanifestować potrzebę ochrony ludzkiego ...

wczoraj 15:19 open_in_new
W ostatnią niedzielę przed wyborami Koalicja Obywatelska wsiadła na rowery

Tydzień do wyborów samorządowych i kampania wyborcza robi się coraz bardziej gorąca. Przy ulicy Wielopole w Krakowie trwa konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, a tuż obok Koalicja Obywatelska wyruszyła... na wycieczkę rowerową.

...

wczoraj 14:16 open_in_new
Małgorzata Wassermann zapowiada walkę ze smogiem i budowę metra w Krakowie

Walka ze smogiem oraz budowa metra - to niektóre z pomysłów, które przedstawiła kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa, posłanka Małgorzata Wassermann, podczas regionalnej konwencji partii. "Krakowa nie stać dłużej na to, aby nie mieć metra" - podkreśliła.

...

wczoraj 13:13 open_in_new
Premier w Rzozowie: ponad 100 mld zł na rządowy program Stop Smog

Rządowy program Stop Smog ma wesprzeć ludzi, których nie stać na wzięcie udziału w kosztach ocieplania swoich budynków - powiedział w niedzielę w gminie Skawina premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że na program przeznaczono ponad 100 mld zł. Premier spotkał się w niedzielę z ...

wczoraj 13:13 open_in_new
Szef ludowców rzuca rękawicę premierowi. Wyzywa go na słowny pojedynek

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego ponownie wzywa do debaty premiera Mateusza Morawieckiego. W tej sprawie Władysław Kosiniak - Kamysz napisał nawet list do szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, z prośbą aby oddelegował premiera do debaty, która miałaby się odbyć ...

wczoraj 12:10 open_in_new
Uwaga krakowianie - utrudnienia w związsku z Cracovia Półmaratonem Królewskim

Biegacze zawładną dziś Krakowem - kierowców czekają poważne utrudnienia. W Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartuje ponad dziesięć tysięcy osób. Uczestnicy zrobią 21-kilometrową pętlę, biegnąc wzdłuż Bulwarów Wiślanych, przez Podgórze, wokół Błoń i Rynku Głównego. ...

wczoraj 10:04 open_in_new
Kaczyński w Gorlicach: dobra zmiana to z jednej strony program reformy, z drugiej - polityka uczciwa

Dobra zmiana to z jednej strony program reformy naszego państwa, a z drugiej strony to po prostu polityka uczciwa, w ramach której dotrzymuje się słowa - podkreślił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Gorlic.

...

2018-10-13 22:28 open_in_new
Dwór w Dołędze po remoncie i z ciekawą ekspozycją

Dwór w małopolskiej Dołędze z połowy XIX-wieku odzyskał dawny blask i zamienił się w mini skansen. Ten oddział tarnowskiego Muzeum Okręgowego, położony niedaleko Szczurowej - po trwającym ponad rok remoncie został dziś zaprezentowany oficjelom, mieszkańcom i sympatykom tego ...

2018-10-13 21:25 open_in_new
Andrzej Pietrzyk kandydat PIS na wójta Bukowiny Tatrzańskiej broni wozaków

- Nie mogę pozwolić by wozacy z Drogi do Morskiego Oka byli w dalszym ciągu poniżani i szkalowani jako "mordercy zwierząt”. Będę chciał walczyć z tym krzywdzącym stereotypem – powiedział w sobotę kandydat na Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska Andrzej Pietrzyk.

...

2018-10-13 19:19 open_in_new