Najnowsze Wiadomosci

Radio Kraków

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

„Życzliwymi bądźmy”- słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich to tegoroczne hasło Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Krakowie zostanie odprawione centralne nabożeństwo ekumeniczne w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

...

dzisiaj 11:50 open_in_new
Trudne warunki na tatrzańskich szlakach. TOPR apeluje o ostrożność

Szlaki w Tatrach są oblodzone i niebezpieczne. Poruszanie się nawet w niższych partiach gór bez raków, kijków i czekana może grozić upadkiem i poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią.

Tylko wsobotę w dwóch wypadkach - na ...

dzisiaj 11:50 open_in_new
Prezydent Andrzej Duda na obchodach 146. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

Prezydent Andrzej Duda przybył w niedzielę do Wierzchosławic na obchody 146. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, wybitnego działacza chłopskiego i premiera II RP. Uroczystość odbywa się w rodzinnej miejscowości przywódcy ruchu ludowego.

...

dzisiaj 11:50 open_in_new
Usunięcie toksycznych odpadów z Glimaru droższe niż zakładano

Nie 20 milionów, jak pierwotnie szacowano, ale nawet 50 milionów może kosztować wywóz toksycznych odpadów składowanych na terenie dawnej rafinerii nafty Glimar w Gorlicach. Na nielegalnym składowisku znajduje się ponad 5 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów, dlatego końcem ubiegłego ...

dzisiaj 09:44 open_in_new
W Krakowie powołano Małopolską Radę Koalicji Polskiej

W Krakowie po raz pierwszy spotkała się dziś Małopolska Rada Koalicji Polskiej. W jej skład wchodzą przedstawiciele kilku ugrupowań politycznych - między innymi Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz' 15, Unii Europejskich Demokratów, Stronnictwa Demokratycznego, a także przedstawiciele ...

wczoraj 20:05 open_in_new
IMGW: w poniedziałek Polska w zasięgu rekordowo silnego wyżu

Od niedzieli prognozowany jest szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego, a jego najwyższe wartości będą w poniedziałek; według modeli prognostycznych może osiągnąć 1050 hPa - podał w sobotę IMGW, zaznaczając, że tak duże ciśnienie zdarza się w Polsce rzadko.

...

wczoraj 19:02 open_in_new
Caritas Archidiecezji Krakowskiej już od 30 lat pomaga potrzebującym

2 tysiące wolontariuszy i okrągły jubileusz. Caritas Archidiecezji Krakowskiej obchodzi 30-lecie istnienia.

Organizację w 1990 roku utworzył ksiądz kardynał Franiszek Macharski, by ta służyła potrzebującym. Krakowski Caritas jest ...

wczoraj 19:02 open_in_new
51 delegacji potwierdziło udział w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

51 delegacji państwowych oraz reprezentujących organizacje międzynarodowe potwierdziło udział w uroczystościach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Odbędą się one 27 stycznia w Miejscu Pamięci – podało w sobotę Muzeum Auschwitz.

...

wczoraj 19:02 open_in_new
Blisko 220 tys. osób zwiedziło w 2019 r. papieskie muzeum w Wadowicach

Blisko 220 tys. osób odwiedziło w ub.r. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Goście przyjechali tam z ponad stu krajów – poinformowała Magdalena Maślona z biura prasowego placówki. Rok wcześniej liczba ta sięgnęła 226 tys. osób.

...

wczoraj 19:02 open_in_new
Trasy na Mogielnicy czekają na narciarzy biegowych. Można też skosztować regionalnych potraw

Ponad stu biegaczy narciarskich z całej Polski wzięło udział w zawodach na szczycie Mogielicy w Beskidzie Wyspowym. Była to już trzecia edycja Biegu Beskidów i Gorców. Zawodnicy mieli do pokonania 12 kilometrów.

Choć ostatnio ...

wczoraj 17:59 open_in_new
Szef ludowców w Limanowej: wzywam marszałek Sejmu do ogłoszenia dnia wyborów

Polskie Stronnictwo Ludowe zamierza odbudować swoją dawną pozycję na Limanowszczyźnie i Sądecczyźnie – zapowiada Urszula Nowogórska, która w ostatnich wyborach wywalczyła mandat do sejmu dla PSL-u. W poprzednich dwóch kadencjach, partia nie miała swojego przedstawiciela z południa ...

wczoraj 17:59 open_in_new
Kandydaci na przewodniczącego PO: rządzący wypisują Polskę z Unii Europejskiej

Rządzący w Polsce konsekwentnie wypisują nasz kraj z Unii Europejskiej – mówili wszyscy kandydaci na przewodniczącego PO, którzy spotkali się na wewnętrznej debacie w sobotę w Krakowie.

Po piątkowej rezygnacji Bartosza ...

wczoraj 15:53 open_in_new
Tragiczna sobota w Tatrach. Nie żyją dwie osoby

To tragiczny dzień na tatrzańskich szlakach. Jak podaje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe doszło dziś już do dwóch śmiertelnych wypadków. Tuż przed godziną 14 w rejonie Granatów turysta spadł z dużej wysokości i poniósł śmierć na miejscu.

...

wczoraj 15:53 open_in_new
Mija 75 lat od wyzwolenia Krakowa spod okupacji niemieckiej

Wojska radzieckie w dwa dni zajęły miasto. Jak co roku na Cmentarzu Rakowickim zorganizowano uroczyste obchody wydarzenia i upamiętniono poległych.

18 stycznia 1945 roku Armia Czerwona wkroczyła do Krakowa, a dzień później ...

wczoraj 14:50 open_in_new
Abp Jędraszewski laureatem Nagrody im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Dziś mamy czas konfrontacji z neomarksistowskimi ideologiami i jesteśmy pod presją antykultury – mówił abp Marek Jędraszewski w sobotę w Lublinie, gdzie odebrał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Nagrodę im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

...

wczoraj 14:50 open_in_new
Policjanci poszukują świadków potrącenia chłopca przy Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu

Do zdarzenia doszło w piątek 10 stycznia o godzinie 18.30. Przez przejście dla pieszych przechodziło wówczas dwóch nastolatków. Gdy weszli na wysepkę oddzielającą jezdnie, zatrzymał się jeden samochód.

 Chłopcy   ...

wczoraj 13:47 open_in_new
Katarzyna Pelc z Radia Kraków laureatką II nagrody konkursu „Dziennikarz Medyczny roku 2019”

Dziennikarka Radia Kraków Katarzyna Pelc znalazła się w gronie laureatów Konkursu „Dziennikarz Medyczny roku 2019” w kategorii „radio”. Publikacje w ramach każdej z kategorii (oprócz „radia” także „prasa”, „telewizja” i „internet”) oceniane były przez ...

wczoraj 12:44 open_in_new
Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta spadł ze szlaku na Rysy

W wyniku wypadku na szlaku prowadzącym na Rysy jedna osoba zginęła - poinformował ratownik dyżurny TOPR. Turysta poniósł śmierć w wyniku upadku z dużej wysokości. Ratownicy na pokładzie śmigłowca transportują ciało do Zakopanego.

...

wczoraj 11:41 open_in_new
Krakowskie lotnisko pracuje normalnie

W sobotę rano poprawiła się pogoda, dzięki czemu Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice przyjmuje i odprawia samoloty bez większych przeszkód. W piątek pracę lotniska paraliżowała mgła.

Według tabeli lotów, wcześnie ...

wczoraj 08:32 open_in_new
Tatry/ Bardzo ślisko na szlakach; metr śniegu na Kasprowym Wierchu

Średnio metr śniegu leży w sobotę na Kasprowym Wierchu, a temperatura na szczycie wynosi trzy stopnie mrozu. Tatry pokrywa lodoszreń, jest bardzo ślisko – powiedział PAP dyżurny Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW na Kasprowym Wierchu.

...

wczoraj 08:32 open_in_new
IMGW: gęsta mgła w województwach małopolskim i świętokrzyskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę rano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą w północnej części województwa małopolskiego. Dodatkowo mgła może wystąpić w południowych powiatach województwa świętokrzyskiego

...

wczoraj 08:32 open_in_new