Najnowsze Wiadomosci

Radio Kraków

1 306 nowych przypadków koronawirusa, w Małopolsce potwierdzono 134 zakażenia

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 1 306 osób, w tym 134 z Małopolski. To 75 kobiet i 59 mężczyzn, w wieku od 2 do 94 lat, z Krakowa (38 osób), powiatu myślenickiego (20 osób), nowosądeckiego (16 osób), tatrzańskiego (14 osób), krakowskiego (12 ...

dzisiaj 11:07 open_in_new
Oświęcimska policja zatrzymała drogowego recydywistę. Prowadził po amfetaminie

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 24-latka, który pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, kierował autem. Badanie narkotesterem wykazało, że zażywał amfetaminę. Mężczyzna został aresztowany – podała w poniedziałek policja.

...

dzisiaj 11:07 open_in_new
Kolejne przypadki koronawirusa w sądeckim szpitalu

COVID-19 wykryto u 10 pacjentów i 11 pracowników oddziału internistyczno-kardiologicznego. Wszyscy przechodzą chorobę bezobjawowo. Oddział jest zamknięty.

We wtorek pacjenci, którzy mieli ujemne wyniki testów, ponownie ...

dzisiaj 11:07 open_in_new
Koronawirus w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem, zakażone są 24 osoby

Ognisko zarażeń w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem wynosi już 24 osoby - to pacjenci, personel i ich rodziny. Na oddziale chorób wewnętrznych przebywa obecnie kilku pacjentów ze zdiagnozowanym Covid-19. Dwóch przewieziono do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

...

dzisiaj 11:07 open_in_new
Prezes tarnowskiego MPK zaleca pracownikom unikanie wesel

Prezes tarnowskiego MPK na piśmie zalecił pracownikom, żeby unikali w czasie pandemii wesel oraz dużych uroczystości rodzinnych. Jerzy Wiatr podkreśla, że niczego nie może zakazać, ale poprosił, że w przypadku gdy ktoś jednak wybiera się na taką uroczystość, żeby później ...

dzisiaj 09:58 open_in_new
Śledztwo ws. przyczyn pożaru w Izdebniku: Policja nie wyklucza podpalenia

Policja i prokuratura wyjaśniają, co było przyczyną pożaru w Izdebniku koło Wadowic. W weekend spłonęła tam hala produkcyjna zakładu obuwniczego. Strażacy walczyli z ogniem przeszło 12. godzin. Śledczy nie wykluczają, że doszło do podpalenia.

...

dzisiaj 09:58 open_in_new
Tarnowska kuria diecezjalna może się przenieść do budynku Wyższego Seminarium Duchownego

Wydziały kurii mieszczą się w budynku należącym do diecezji przy ulicy Legionów. Pomysł przenosin do budynku seminarium przy ulicy Piłsudskiego, pojawił się jeszcze przed pandemią koronawirusa m.in. ze względu na potrzebę szukania oszczędności. Jak przyznaje diecezja, jej finanse ...

dzisiaj 09:58 open_in_new
Tatry jednak nie są białe

Synoptycy przewidywali, że w ten weekend powyżej 2 tysięcy metrów może sypać śnieg. Były nawet prognozy, że biało zrobi się na Kasprowym Wierchu. Na razie prognozy się nie sprawdziły, ale przyrodnicy przypominają, że zima w Tatrach często zaczyna się już na początku ...

dzisiaj 08:49 open_in_new
W Krakowie odbędą się uroczystości upamiętniające Ofiary Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości zostały przygotowane przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę, szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk. Marcina Żala, prezesa Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej Zbigniewa Siekańskiego oraz dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej ...

dzisiaj 07:39 open_in_new
Rusza pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie

W poniedziałek pracownicy firmy, która wygrała przetarg ogłoszony przez Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie, obejmują plac budowy na zamkniętej w listopadzie ubiegłego roku przeprawie nad Dunajcem. Jak będą wyglądały pierwsze prace?

...

dzisiaj 07:39 open_in_new
Tarnowskie osiedla z nowymi radami

Podczas niedzielnych wyborów w 15 osiedlach udało się wyłonić skład nowych rad osiedlowych. Mieszkańcy w porównaniu z poprzednimi latami, chętniej wzięli udział w tych wyborach. Frekwencja we wszystkich osiedlach wyniosła około 6 procent. Aby wybory były ważne, musiała ...

dzisiaj 07:39 open_in_new
Klinika radioterapii w Instytucie Onkologii wznawia przyjęcia

Na jednym z pododdziałów przebywali pacjenci z koronawirusem. Łącznie zarażonych zostało 17 pacjentów i 4 pracowników medycznych. Chorzy zostali przewiezieni do innych szpitali, a personel przebywa w izolacji domowej. Pozostali pracownicy, którzy byli skierowani na kwarantannę, ...

dzisiaj 07:39 open_in_new
Kolejne zmiany w związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej. Inaczej pojadą autobusy

Od poniedziałku znowu zmiany związane z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej w Krakowie. Zmiany bardzo istotne dla pasażerów komunikacji miejskiej. Linia autobusowa nr 144 będzie kursować po zmienionej trasie „Rżąka” – ul. Stachiewicza, ul. Makowskiego, Różyckiego – ...

dzisiaj 07:39 open_in_new
Obchody 100 rocznicy utworzenia w Tarnowie V Pułku Strzelców Konnych

Dostojna defilada wojskowa uświetniała w Tarnowie 100 rocznicę utworzenia w tym mieście V Pułku Strzelców Konnych. Dostojny jubileusz formacja świętowała z wojskowym anturażu. W jubileuszu licznie wzięli udział także sami mieszkańcy.

...

wczoraj 15:33 open_in_new
Zbiórka na pomoc rodzinie pracownika TPN, który zginął w Tatrach

W Tatrach zginął pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego. Teraz rodzina i przyjaciele Pawła Kauzala zbierają pieniądze dla jego trzech córek - Marysi, Małgosi i Magdy. Najmłodsza dziewczynka ma nieco ponad roczek. A druga choruje na atopowe zapalenie skóry.

...

wczoraj 15:33 open_in_new
W Krakowie odbyły się uroczystości z okazji rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Uroczystości związane z 81. rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego rozpoczęła msza na Wawelu. Po niej uczestnicy przeszli na plac Matejki w centrum miasta. Tam, po oficjalnych przemówieniach odczytano apel pamięci i złożono kwiaty przed grobem nieznanego żołnierza.

...

wczoraj 14:24 open_in_new
Turyści w Zakopanem unikają noszenia maseczek

Turyści w Zakopanem niechętnie noszą maseczki. Jak wynika z obserwacji urzędników i strażników miejskich, część osób nie stosuje się do wprowadzonych obostrzeń. Powiat tatrzański jest objęty żółtą strefą.

- Staramy się ...

wczoraj 13:16 open_in_new
Jeszcze w tym roku koniec budowy nowego komisariatu w Zatorze

Pod koniec roku planowane jest zwieńczenie budowy nowego komisariatu w Zatorze. Zaawansowanie prac przekroczyło 70 proc. Obiekt zastąpi stary, wyeksploatowany budynek – poinformował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

...

wczoraj 13:16 open_in_new
Śledztwo wyjaśni przyczyny wybuchu pożaru w Izdebniku koło Wadowic

Policja wyjaśnia przyczyny pożaru w Izdebniku koło Wadowic. Spłonęła tam hala produkcyjna, w której wytwarzane były podeszwy do butów. Strażacy walczyli z ogniem przez całą noc. Trwa dogaszanie pogorzeliska i przelewanie terenu wodą.

...

wczoraj 12:06 open_in_new
Wybory do rad osiedli w Tarnowie

W Tarnowie mieszkańcy w niedzielę wybiorą swoich przedstawicieli w radach osiedlowych - o 8.00 rano rozpoczęły się wybory do tego gremium. Wybory odbywają się w lokalach osiedlowych komisji wyborczych.

Radni wybierani będą do 15 ...

wczoraj 12:06 open_in_new
Śmiertelny wypadek na torach w Woli Rzędzińskiej

Tragiczny wypadek na torach w Woli Rzędzińskiej - w niedzielę rano pociąg w okolicach przejazdu kolejowego śmiertelnie potrącił tam człowieka.

Okoliczności wypadku wyjaśnia tarnowska policja.   (Agnieszka Wrońska/jp) ...

wczoraj 12:06 open_in_new