Radio Kraków

Ruszyła akcja "SOS uczelnie schroniskom". Chcą pomóc bezdomnym zwierzakom przetrwać zimę

Siedem krakowskich uczelni włączyło się w tegoroczną akcję "SOS uczelnie schroniskom". Do 17 grudnia wolontariusze będą zbierali karmę, koce, zabawki i pieniądze dla trzech schronisk: w Racławicach, Harbutowicach i Krakowie.

Na ...

dzisiaj 14:23 open_in_new
Jak oswoić krakowian ze "słupkozą" w mieście?

To jakaś plaga, nowa jednostka chorobowa - "słupkoza" - tak krakowianie oceniają ustawianie przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu słupków blokujących możliwość parkowania w strefie płatnego postoju. Urzędnicy zapewniają, że to konieczny zabieg -i podają statystyki. W ...

dzisiaj 13:21 open_in_new
Działacze Solidarności chcą odebrać honorowe obywatelstwo dziesięciu sądeczanom

Domagają się odebrania honorowego obywatelstwa Nowego Sącza dziesięciu osobom. Grupa sądeczan związana z Solidarnością złożyła już w tej sprawie pismo do Rady Miasta Nowego Sącza.

Działacze chcą, by tytułu pozbawieni zostali ...

dzisiaj 13:21 open_in_new
Sprawa "skóry": sąd rozpozna zażalenie na areszt Roberta J.

Pod koniec listopada krakowski sąd rozpozna zażalenie na areszt wobec 52-letniego Roberta J., podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem studentki w 1998 roku – poinformowano PAP w sądzie. Szczątki ofiary wyłowiono z Wisły w styczniu 1999 r. Podejrzany o zbrodnię 52-letni ...

dzisiaj 12:17 open_in_new
Zamieszanie z mandatem radnego Ryszarda Ścigały

Skazany za korupcje były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała zrezygnował z mandatu radnego. Jednak zdaniem komisarza wyborczego to niczego nie zmienia, ponieważ Ścigała automatycznie przestał być radnym w momencie skazania prawomocnym wyrokiem.

...

dzisiaj 11:15 open_in_new
Wieża widokowa na Radziejowej zamknięta

Wieża widokowa na Radziejowej w Beskidzie Sądeckim została zamknięta dla turystów. Na konstrukcję nie można wchodzić, bo jak informuje nadleśnictwo w Piwnicznej grozi to kalectwem lub nawet śmiercią.

- Wieża jest już tak ...

dzisiaj 10:11 open_in_new
Awaria sieci ciepłowniczej w okolicy ul. Wrocławskiej

Mieszkańcy okolic ulicy Wrocławskiej w centrum Krakowa mogą mieć w poniedziałek zimne kaloryfery. Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z powodu awarii sieci ciepło nie jest dostarczane do 18 budynków przy ulicy Wrocławskiej, Poznańskiej oraz Oboźnej.

...

dzisiaj 10:11 open_in_new
Podopieczni stowarzyszenia Sursum Corda piszą listy do św. Mikołaja

Marzą o klockach, książkach, kredkach i wielu innych rzeczach. Po raz kolejny stowarzyszenie Sursum Corda w Nowym Sączu opublikowało listy do Św. Mikołaja.

Listy napisały dzieci, które są podopiecznymi programu „Na ...

dzisiaj 10:11 open_in_new
Mieszkańcy Oświęcimia mogą wybrać kolor nowych autobusów miejskich

W tej sprawie trwa internetowe głosowanie. Przypomnijmy, już wiosną na ulice Oświęcimia wyjedzie 20 nowych, ekologicznych autobusów. Dostarczy je firma Solaris.

Miejski przewoźnik pyta właśnie pasażerów, jak autobusy ...

dzisiaj 09:09 open_in_new
Część mieszkańców Tarnowa apeluje o przyjęcie miejskiej uchwały antysmogowej

Tarnów też chce mieć miejską uchwałę zakazująca palenia węglem i drewnem. Mieszkańcy z inicjatywy "Powietrze Tarnów" alarmują, że bez takich regulacji, mieszkańcy miasta będą w kolejnych latach dusić się smogiem.

...

dzisiaj 08:07 open_in_new
Śliskie drogi w Małopolsce. Bez zimowych opon ani rusz

Wiele dróg na Podhalu jest zupełnie białych. Trasa Chyżne - Rabka Zdrój i zakopianka między Zakopanem a Myślenicami są pełne spowolnień. Na jezdni zalega śnieg lub błoto pośniegowe. Korki tworzą się też na drodze krajowej nr 7 z Książa Wielkiego do Krakowa i wokół Proszowic. ...

dzisiaj 08:07 open_in_new
W grudniu proces b. prezesa SA w Krakowie Krzysztofa S.

Na 13 grudnia Sąd Okręgowy w Rzeszowie wyznaczył termin rozpoczęcia procesu b. prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie Krzysztofa S. Jest on oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjmowanie korzyści majątkowych i pranie brudnych pieniędzy.

...

dzisiaj 08:07 open_in_new
Przejazd pod wiaduktem na ul. Łokietka w Krakowie został zamknięty

W poniedziałek z samego rana drogowcy zamknęli przejazd pod wiaduktem na ulicy Łokietka w Krakowie. Wiadukt będzie remontowany w ramach przebudowy linii kolejowej z Krakowa do Katowic. Przejazd tamtędy będzie niemożliwy aż do marca przyszłego roku. Część kierowców była jednak tym ...

dzisiaj 08:07 open_in_new
Czad znów groźny. Cztery osoby, w tym troje dzieci trafiły do szpitala

Troje dzieci i jedna osoba dorosła z Tarnowa trafiły w niedzielę - 19 listopada - do szpitala z objawami przytrucia czadem. Najpierw około godziny 18:00 pogotowie zostało wezwane na ulicę Wałową w centrum Tarnowa. 10-letnia dziewczynka zasłabła podczas kąpieli. Jej 32-letnia mama po ...

dzisiaj 23:51 open_in_new
Niedzielny wieczór pełen wypadków na małopolskich drogach

Uwaga kierowcy, trwa niebezpieczny wieczór na małopolskich drogach! Trzeba spodziewać się utrudnień po kolizjach i wypadkach. Na zakopiance w Pcimiu samochód osobowy wpadł w poślizg i uderzył w bariery między jezdniami. W stronę Zakopanego ruch odbywa się tylko jednym pasem.

...

wczoraj 18:41 open_in_new
W Krakowie kończą się tygodniowe obchody Światowego Dnia Ubogich

Każdego dnia setki potrzebujących przychodziły do Namiotu Spotkań, ubogim wydawano dziennie tysiąc ciepłych posiłków – tak Światowy Dzień Ubogich w Krakowie podsumowali w niedzielę organizatorzy trwającej od tygodnia akcji. W pomoc zaangażowanych było ok. 200 ...

wczoraj 16:37 open_in_new
Jak pomóc rodzinom, które utraciły bliskich w wypadkach drogowych? Jest takie miejsce, gdzie wiedzą jak

W podtarnowskiej Zabawie uczczono pamięć ofiar wypadków drogowych. 5 lat temu przy sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny odsłonięto pierwszy w Polsce pomnik pamięci ofiar wypadków drogowych i komunikacyjnych.

W trzecią ...

wczoraj 15:35 open_in_new
W niedzielę, 19 listopada obchodzony jest pierwszy Światowy Dzień Ubogich

Papież Franciszek, przemawiając do wiernych w południe po modlitwie Anioł Pański, nawiązał do obchodzonego w niedzielę po raz pierwszy Światowego Dnia Ubogich, który ogłosił po Roku Miłosierdzia.

Podkreślił, że w Rzymie i w ...

wczoraj 15:35 open_in_new
Nagrody dla najlepszych kół naukowych przyznane. PK na podium

Studenci z Politechniki Łódzkiej, którzy zbudowali pojazdy napędzane reakcjami chemicznymi, m.in. rozkładem wody utlenionej – zdobyli w niedzielę w Warszawie główną nagrodę w konkursie StRuNa dla najlepszych kół naukowych. Nagrody wręczono w niedzielę na Zamku Królewskim w ...

wczoraj 13:31 open_in_new
Dzień Otwartych Drzwi Muzeów w Krakowie czyli zwiedzanie za darmo

Podziemia Rynku Głównego, Zamek na Wawelu, Sukiennice, czy Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie można zwiedzić za darmo. Wszystkie krakowskie muzea nie będą pobierały dziś opłaty za wstęp. O 10.00 rozpoczyna się 13. Dzień Otwartych Drzwi Muzeów.

...

wczoraj 10:25 open_in_new
750. rocznica śmierci pierwszej polskiej klaryski – bł. Salomei

W Krakowie zostanie zainaugurowany Rok Jubileuszowy, upamiętniający pierwszą polską klaryskę - bł Salomeę. W przyszłym roku przypada 750 rocznica jej śmierci.

Dziś o godz. 17.00 - początek uroczystości w kościele klarysek przy ...

wczoraj 09:21 open_in_new