Najnowsze Wiadomości Bydgoszcz

Nagłówki
Studenci, pod okiem lekarza, otworzyli przychodnię dla bezdomnych i ubogich
"Otwarte drzwi" to projekt studentów, zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Choć sami nie mogą leczyć, to zorganizowali przychodnię. Pacjenci przyjmowani są w Bazylice Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Akcję wspierają Stowarzyszenie Miłosierdzia, Fundacja Neuca dla Zdrowia oraz Collegium Medicum. Przychodnia "Otwarte drzwi" ma działać raz w tygodniu. Podobne przyjmują potrzebujących w Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.
dzisiaj 17:17
Zmarł pasażer auta, kilka dni po kraksie w Grębocinie
Lekarzom z toruńskiego szpitala nie udało się uratować 39-latka, który doznał ciężkich obrażeń w wypadku drogowym przed tygodniem na skrzyżowaniu dróg w Grębocinie. Policja prosi świadków zdarzenia o kontakt.
dzisiaj 15:13
Na zmianę zawodu nigdy nie jest za późno. Krawcowa została... motorniczą
To przykład na to, że w życiu nigdy nie jest za późno na zmiany. Przekonała się o tym Wiesława Mirzejewska z Torunia. Przez lat 30 pracowała jako krawcowa, aż w końcu uszyła sobie karierę na miarę i zdobyła pracę, o jakiej zawsze marzyła.
dzisiaj 15:13
Pijany 18-latek przewoził 6 osób w cinquecento
Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego zatrzymali 18-latka, który pod wpływem alkoholu w cinquecento przewoził sześciu pasażerów. Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.
dzisiaj 13:09
Owacje na stojąco na finał Camerimage. "To jedyny taki festiwal"
25. odsłona Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage za nami. W sobotę wieczorem rozdano najważniejsze nagrody Festiwalu – „Złotą, Srebrną i brązową żabę” dla autorów zdjęć filmowych. Było wiele momentów wzruszających i podniosłych. A organizatorów i wolontariuszy pracujących przy jubileuszowej odsłonie festiwalu nagrodzono owacjami na stojąco.
wczoraj 20:33
Służby edukują, jak bezpiecznie jeździć i poruszać się po drogach
Statystyki zatrważają: co roku w wypadkach komunikacyjnych w kraju ginie 3 tys. osób. To tak, jakby z mapy Polski znikała miejscowość wielkość podtoruńskiego Lubicza. Mimo to, wciąż trzeba apelować o ostrożność i rozwagę za kierownicą. 19 listopada przypada Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. W Toruniu i w Bydgoszczy służby edukowały, jak jeździć bezpiecznie.
wczoraj 20:33
Wydarzenia listopada'56 do dziś kształtują wartości wolnościowe
To już 61. rocznica Wydarzeń Bydgoskich, kiedy mieszkańcom - w heroicznym geście sprzeciwu wobec władz PRL - udało się podpalić drewniany maszt stacji zagłuszającej Radio Wolna Europa. Skazani w pokazowych wyrokach do dziś walczą o rehabilitację. Na skwerze 18 listopada 1956 roku w Bydgoszczy, na Wzgórzu Dąbrowskiego, złożono kwiaty oraz modlono się w intencji bohaterów sprzed lat.
wczoraj 19:31
Pęknięcia domu i jezdni na Babiej Wsi. Winna pobliska budowa?
Niepewna sytuacji mieszkańców domu przy ul. Babia Wieś 8 w Bydgoszczy. Na budynku, w którym mieszkało 11 osób, pojawiły się pęknięcia, tak samo jak na jezdni. Fragment drogi został wyłączony z ruchu, a większość lokatorów ewakuowana.
wczoraj 19:31
Finał Camerimage - "żaby" dla najlepszych operatorów rozdane
Węgierski film „Dusza i ciało" ze zdjęciami Máté Herbai'a nagrodzony "Złotą żabą" w konkursie głównym Camerimage. 25. odsłonę Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych zakończono w sobotni wieczór w Operze Nova w Bydgoszczy. W konkursie filmów polskich triumfował Michał Sobociński - za zdjęcia do popularnego i lubianego przez widzów filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".
wczoraj 18:29
Rodziny katolickie z medalem Unitas Durat. Za ćwierć wieku działalności
25 lat istnienia w duchu katolickim. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji toruńskiej otrzymało za swoje zasługi medal marszałka województwa Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Niedzielnej uroczystości towarzyszyła msza św. w katedrze Św. Janów w Toruniu.
wczoraj 18:29
Poprawna polszczyzna wypełniła mury zamku
W ramach 42. edycji Konkursu Krasomówczego Młodzieży uczestnicy z całej Polski przedstawili swoje przemówienia. Do finału zakwalifikowało się pięć uczennic, z czego dwie reprezentują województwo Kujawsko-Pomorskie.
wczoraj 17:27
Dziennikarze TVP3 Bydgoszcz z nagrodami na PIK-u
"Zbliżenia" znów na podium wśród najlepszych, regionalnych serwisów informacyjnych TVP w kraju. Z kolei najlepszym materiałem informacyjnym - historia o przyczynach katastrofy samolotu w Giebni, do której dotarli nasi dziennikarze Agata Chyłka i Jarosław Lewandowski. W Katowicach odbyła się gala 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej. Wśród nagrodzonych jest także publicystka TVP3 Bydgoszcz, Anna Trzcińska.
wczoraj 11:15
W marszu uczcili pamięć 3,5-letniego Tomka
Kilkaset osób wzięło udział w marszu ulicami Grudziądza, by uczcić pamięć zmarłego w czwartek 3,5-letniego Tomka. Wiele wskazuje na to, że chłopiec był ofiarą przemocy domowej. Jego matka oraz jej partner przebywają w areszcie.
wczoraj 11:15
Finał Camerimage - filmowe nagrody rozdane.
Węgierski film „Dusza i ciało" ze zdjęciami Máté Herbai'a nagrodzony złotą żabą w konkursie głównym Camerimage. 25-tą odsłonę Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych zakończono późnym wieczorem w Operze Nova w Bydgoszczy. W konkursie filmów polskich triumfował Michał Sobociński za zdjęcia do popularnego i lubianego przez widzów filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".
wczoraj 23:51
Wymieniali poglądy na kolokwiach z tradycjami
Co to jest patriotyzm? Czym się różni od nacjonalizmu i co to znaczy być patriotą we współczesnej Polsce ? O tym dyskutowali dzisiaj uczestnicy 23. debaty z cyklu Colloquia Torunensis. Coroczne spotkanie ludzi nauki różnych kultur i poglądów ma w Toruniu wielowiekową tradycję.
2017-11-18 23:49
Jak Polska będzie chronić klimat?
Ograniczenie emisji dwutlenku węgla, ale także jego pochłanianie - to najważniejsze kierunki działań dla Polski w zakresie ochrony klimatu w najbliższych latach. Tak mówił dziś w Toruniu minister Jan Szyszko. Szef resortu środowiska wziął udział w konferencji "Stop Smog" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. W nocy w Bonn zakończył się trwający dwa tygodnie szczyt klimatyczny ONZ, podczas którego Polska nie przystąpiła do tzw. koalicji antywęglowej. Kolejny szczyt , w 2018 roku, odbędzie się w Katowicach.
2017-11-18 23:49
Codzienne Wiadomości
Nie żyje 24-latek pchnięty nożem na dworcu w Bydgoszczy
Bydgoska policja wyjaśnia okoliczności śmierci 24-letniego mężczyzny. Został on w nocy kilka razy dźgnięty nożem niedaleko dworca PKP. Zmarł w szpitalu. Funkcjonariusze zatrzymali w związku z morderstwem trzy osoby.
2017-11-18 01:15
Bydgoszcz: posłowie PO pytają szefa MSWiA ws. rzekomego pobicia w komisariacie
Posłowie Paweł Olszewski i Michał Stasiński z PO wystąpili dziś do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka w sprawie rzekomego pobicia zatrzymanego w komisariacie Bydgoszcz-Fordon. Mężczyzna twierdzi, że został poturbowany, a według policjantów sam się okaleczył.
2017-11-13 18:19
Ile osób zginęło w Dolinie Śmierci? Pasjonat historii toczy spór z IPN [WYWIAD]
Krzysztof Drozdowski spiera się z Instytutem Pamięci Narodowej o przeprowadzenie dokładnych badań w bydgoskiej Dolinie Śmierci. Na razie bez skutku. Jak wskazuje, według niektórych źródeł mogło tam spocząć trzy tysiące pomordowanych przez hitlerowców osób. A być może również takich, które po zakończeniu padły ofiarą komunistów.
2017-11-13 17:17
Incydent podczas zbiórki podpisów ws. odwołania prezydenta Bydgoszczy
Pierwszego dnia zbierania podpisów pod wnioskiem o odwołanie włodarza Bydgoszczy Rafała Bruskiego doszło do nieprzyjemnego zajścia. Według straży miejskiej organizatorzy tego przedsięwzięcia znaleźli się na pasie drogowym i musieli przenieść się w inne miejsce. Obyło się jednak bez mandatu.
2017-11-11 01:05
Ślubowanie nowych policjantów
48 nowych funkcjonariuszy (w tym 8 kobiet) oficjalnie zasiliło szeregi kujawsko - pomorskiej policji. Ślubowali w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
2017-11-07 20:55
Politycy i dziennikarze rozegrają w Bydgoszczy mecz dla dzieci
Jutro na Stadionie Miejskim TKKF Bydgoszcz im. Eugeniusza Połtyna po raz kolejny w piłkarskim pojedynku zmierzą się reprezentacje dziennikarzy lokalnych mediów oraz polityków z różnych ugrupowań. Wszystko w szczytnym celu.
2017-11-04 01:43
Prokuratura chce umorzenia sprawy bydgoskiego radnego PiS, który jechał bez uprawnień
Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ wysłała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie sprawy radnego PiS Stefana Pastuszewskiego, który przyznał się do tego, że jeździł bez ważnego prawa jazdy. Dokument miał stracić za mandaty, ale go nie oddał, bo - jak twierdzi - nie wiedział o tym, że ma mu zostać odebrany. Wpadł wtedy, gdy się nim wylegitymował.
2017-11-04 01:43
Nowe rowery i nowe stacje w Bydgoszczy. BRA się rozrasta
Będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych jednośladów - bydgoski ratusz ogłosił przetarg na rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Wkrótce powstaną też nowe trasy rowerowe.
2017-11-04 01:43
Najnowsze wiadomości z Bydgoszcz
dzisiaj 17:17 Studenci, pod okiem lekarza, otworzyli przychodnię dla bezdomnych i ubogich
dzisiaj 15:13 Zmarł pasażer auta, kilka dni po kraksie w Grębocinie
dzisiaj 15:13 Na zmianę zawodu nigdy nie jest za późno. Krawcowa została... motorniczą
dzisiaj 13:09 Pijany 18-latek przewoził 6 osób w cinquecento
wczoraj 20:33 Owacje na stojąco na finał Camerimage. "To jedyny taki festiwal"
wczoraj 20:33 Służby edukują, jak bezpiecznie jeździć i poruszać się po drogach
wczoraj 19:31 Wydarzenia listopada'56 do dziś kształtują wartości wolnościowe
wczoraj 19:31 Pęknięcia domu i jezdni na Babiej Wsi. Winna pobliska budowa?
wczoraj 18:29 Finał Camerimage - "żaby" dla najlepszych operatorów rozdane
wczoraj 18:29 Rodziny katolickie z medalem Unitas Durat. Za ćwierć wieku działalności
wczoraj 17:27 Poprawna polszczyzna wypełniła mury zamku
wczoraj 11:15 Dziennikarze TVP3 Bydgoszcz z nagrodami na PIK-u
wczoraj 11:15 W marszu uczcili pamięć 3,5-letniego Tomka
wczoraj 23:51 Finał Camerimage - filmowe nagrody rozdane.
2017-11-18 23:49 Wymieniali poglądy na kolokwiach z tradycjami
2017-11-18 23:49 Jak Polska będzie chronić klimat?
2017-11-18 23:49 W marszu uczcili pamięć 3,5 letniego Tomka
2017-11-18 21:45 Tworzą gry wideo – i to w 24 godziny!
2017-11-18 21:45 Marszem rozpoczęli 17. Szlachetną Paczkę
2017-11-18 21:45 Dziennikarze TVP3 Bydgoszcz z nagrodami
2017-11-18 19:41 Promują pozytywny wizerunek biznesu wśród społeczeństwa
2017-11-18 16:33 Sportowcy dają dobry przykład i noszą odblaski
2017-11-18 15:31 Bus dachował, mężczyzna nie żyje, inni ranni
2017-11-18 01:15 Nie żyje 24-latek pchnięty nożem na dworcu w Bydgoszczy
2017-11-17 22:53 Kolejni działacze opozycji antykomunistycznej z Krzyżami Wolności i Solidarności
2017-11-17 22:53 Przewodnicy PTTK świętują i... dalej oprowadzają turystów
2017-11-17 22:53 Firmy muszą nauczyć się być bardziej innowacyjne. By świat nie uciekł
2017-11-17 22:53 Świętowali z wcześniakami i... pierwszą damą RP
2017-11-17 21:51 Dostali "Stalowe Anioły" za wytrwałość i ofiarność w niesieniu pomocy
2017-11-17 21:51 Kolejni działacze opozycji komunistycznej z Krzyżami Wolności i Solidarności
2017-11-17 21:51 Docenili NZS UMK. Jest aleja jego imienia
2017-11-17 20:49 Po śmierci małego Tomka, zmienią zarzuty wobec matki i jej partnera?
2017-11-17 20:49 Półmetek rządów PiS oczami polityków regionu
2017-11-17 19:47 Budowa węzła przesiadkowego w miejscu dworca PKP-PKS coraz bliżej?
2017-11-17 18:45 Hollywodzkie gwiazdy zdradzają tajniki warsztatu. Po to jest Camerimage
2017-11-17 18:45 Po śmierci małego Tomka, zmienią się zarzuty wobec matki i jej partnera
2017-11-17 15:39 Kraksa tira i dwóch "dostawczaków" na krajowej "10". Są ranni
2017-11-17 13:35 Młodzież szkolna uczy się tolerancji i otwartości
2017-11-17 12:33 Wymieniał się "w sieci" pornografia dziecięcą. Jest "za kratkami"
2017-11-16 23:07 Pracownicy opieki społecznej docenieni za pomoc w czasie nawałnic
2017-11-16 23:07 Młodzież stworzyła moc filmów o zagrożeniach. Najlepsze - nagrodzone
2017-11-16 23:07 Zmarł chłopiec, którego obrażenia wskazywały, że został pobity
2017-11-16 22:05 Camerimage, czyli gwiazdy filmu na wyciągnięcie ręki. Jest o co pytać
2017-11-16 22:05 Na targach poznali profil firm, poszukujących pracowników
2017-11-16 21:03 Zagrają dla chorego Łukasza. Będą cenne pamiątki na licytacji
2017-11-16 20:01 Awaria wody w "Bizielu". SOR pół dnia nie przyjmował pacjentów
2017-11-16 20:01 Będą nowe targowiska, a na nich towary prosto od producenta
2017-11-16 20:01 10 grup artystycznych z tytułem "Kulturalnej Marki Oświatowej"
2017-11-16 18:57 Udawali policjantów i oszukiwali mieszkańców. Wyłudzili 800 tys. zł
2017-11-16 18:57 Są zarzuty dla matki chłopca, który walczy o życie w szpitalu
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 17:43 Andrzej Duda: podziały osłabią UE; niech parlamenty dyskutują o przyszłości Unii
dzisiaj 17:25 WIADOMOŚCI
dzisiaj 17:17 Świetny występ Kuszczaka, jak grali nasi w Championship?
dzisiaj 17:17 Iversen zawalił Stali dwa sezony. Gorzów znów powalczy o złoto
dzisiaj 17:17 PGE Ekstraliga była jego marzeniem, ale nie dostał oferty
dzisiaj 17:17 Lorenzo Micelli: Sytuacja zdrowotna dziewczyn nie jest perfekcyjna
dzisiaj 17:11 Zapowiada się dobry rok w budownictwie
dzisiaj 17:11 Pianohooligan i pogmatwany fortepianowy Kisiel
dzisiaj 17:11 Między samotną ascezą a zbiorowym obżarstwem
dzisiaj 17:11 70 lat małżeństwa. Królowa Elżbieta i książę Filip świętują rocznicę ślubu
dzisiaj 17:11 Marsz Niepodległości. Jest śledztwo ws. propagowania faszyzmu
dzisiaj 16:59 Naukowcy obalili popularny mit. Zobacz, co odkryli!
dzisiaj 16:59 Partnerka Karola z „Rolnika” skrywała tajemnicę
dzisiaj 16:59 Eurostat: Spada ubóstwo wśród dzieci w Polsce
dzisiaj 16:59 Śledztwo ws. publicznego propagowania faszyzmu na Marszu Niepodległości
dzisiaj 16:59 Milion złotych dla lekarzy, którzy znajdą się w szczególnie trudnej sytuacji
dzisiaj 16:59 Mołdawianka zgwałcona w Polsce "nigdy nie odzyska sprawności"
dzisiaj 16:59 MON kupi tysiąc aparatów latających Warmate
dzisiaj 16:59 "Był dla nas ojcem i wzorem". Srebrna drużyna wspomina Wójcika
dzisiaj 16:59 Zmarł Janusz Wójcik. Były trener reprezentacji miał 64 lata
dzisiaj 16:59 PO zawiadamia prokuraturę w sprawie szefa SKW
dzisiaj 16:59 619 spraw wobec protestujących przeciwko polityce rządu. Ziobro: widzę zmianę jakości
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:15 Jóźwiak jednak zostaje w Lechu! Pomocnik przedłużył umowę
dzisiaj 16:15 Jeden z ostatnich wywiadów Janusza Wójcika [WIDEO]
dzisiaj 16:15 Wasilewski: Wracam do żywych, jednak moja forma jest niewiadomą
dzisiaj 16:15 Tak grała olimpijska drużyna Wójcika! Pamiętne 3:0 z Włochami [SKRÓT]
dzisiaj 16:15 Ten wyścig rozstrzygnął o złotych medalach
dzisiaj 16:15 Adam Matysek: wielu piłkarzy dużo zawdzięczało Wójcikowi
dzisiaj 16:15 Wszystko o naszej ekipie i nowym sezonie PŚ [INFOGRAFIKA]
dzisiaj 16:15 Komisja Ligi zajmie się Legią. Grozi jej dotkliwa kara finansowa
dzisiaj 16:09 Paczka dla Bohatera. "Pomagamy dobrym ludziom"
dzisiaj 16:09 Papugarnia - świat egzotycznych ptaków
dzisiaj 16:09 Strefa Schengen: bez ręcznego stemplowania paszportów. Wszystko elektronicznie
dzisiaj 16:09 Zrozumieć naszą podświadomość, czyli sztuka czytania snu
dzisiaj 16:09 Wokół "Procesu" Krystiana Lupy
dzisiaj 16:09 Fiat 126p dla Toma Hanksa wyruszył do Los Angeles. Aktor odwiedzi Bielsko-Białą?
dzisiaj 16:09 Surowsze kary za dopalacze. Nawet 12 lat więzienia dla handlarzy
dzisiaj 16:09 Prezydent: historia jej życia to synteza polskiego losu. Ostatnie pożegnanie Aliny Janowskiej
dzisiaj 15:57 Od stycznia jeszcze trudniej będzie dostać się do lekarza
dzisiaj 15:57 Ile kosztuje ślub i wesele w Polsce? Zdziwisz się
dzisiaj 15:57 Diler wypiera się gwiazd! Nie zna Rafała M. i Bilguuna A.?
dzisiaj 15:57 Abonament po nowemu. Kto może zyskać, a kto stracić?
dzisiaj 15:57 Saryusz-Wolski gotów stanąć przeciw Tuskowi
dzisiaj 15:57 Schulz nie chce koalicji z Merkel. "Nie boimy się nowych wyborów"
dzisiaj 15:57 Ciężarna nie chciała wycięcia guza mózgu. Bała się o dziecko. Przeszła błyskawiczną operację
dzisiaj 15:57 Amerykanie przedstawili rachunek Macierewiczowi. Bardzo drogie patrioty
dzisiaj 15:39 PO składa wniosek do prokuratury na szefa SKW Piotra Bączka
dzisiaj 15:21 WIADOMOŚCI