Najnowsze Wiadomości Gdańsk

Nagłówki
Gimnazjalistki z Gdańska usłyszały wyrok
"To była grupa nosząca znamiona gangu" - orzekł Sąd Rejonowy w Gdańsku wydając wyrok w głośnej sprawie gimnazjalistek, które biły i znęcały się nad swoimi rówieśniczki wszystko nagrywając telefonem komórkowym. Cztery z nich trafią do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, trzy będą pod opieką kuratora. Cała grupa będzie też musiała przepracować po 30 godzin w czynie społecznym.
wczoraj 21:04
Podziel się jedzeniem z osobami potrzebującymi
W Słupsku działa „Jadłodzielnia”. Każdy, kto ma w domu nadmiar jedzenia, może się nim podzielić z potrzebującymi. Pomysłodawcy przedsięwzięcia podkreślają, że nie chodzi tylko o pomoc najuboższym, ale przede wszystkim o nie marnowanie żywności.
wczoraj 20:01
Szkolenia, które pomagają znaleźć pracę
Tu można się przekwalifikować, zyskać nowe lub wyższe kwalifikacje zawodowe - region Gdański NSZZ "Solidarność" zachęca do wzięcia udziału w specjalnych szkoleniach zawodowych dla osób bezrobotnych - również dla osób po pięćdziesiątym roku życia. Jakie kursy można przejść? - spawacza, murarza, ale również kierowcy samochodu osobowego, ciężarówki, informatyka czy operatora drona - każdy znajdzie coś dla siebie.
wczoraj 20:01
„Dogłosowanie” w Budżecie Obywatelskim 2018
Rozpoczęło się „dogłosowanie” w Budżecie Obywatelskim 2018 w Gdańsku. To efekt zamieszania, jakie powstało w wyniku błędów przy pierwotnym głosowaniu nad projektami obywatelskimi. Społecznicy z inicjatywy Rowerowa Metropolia, autorzy jednego z projektów zgłoszonych do budżetu, którzy ujawnili „znikanie głosów, „ od początku przekonują, że rozwiązanie zaproponowane przez magistrat jest nie do przyjęcia.
wczoraj 20:01
Dalszy ciąg politycznej batalii o drogę krajową S6
Dalszy ciąg batalii o drogę krajową S6. Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zarzucają posłom Prawa i Sprawiedliwości blokowanie jej budowy. Wiceminister infrastruktury, Kazimierz Smoliński uważa, że obecnie dla odcinka z Lęborka do Słupska nie ma ekonomicznego uzasadnienia i dlatego jest odłożony na odleglejszą przyszłość. W marcu mamy poznać firmy, które zaprojektują i wybudują Trasę Kaszubską. Arterię, będącą częścią S6.
wczoraj 20:01
Uczniowie, którzy nie marnują własnej energii
Nauczyciele ze Słupska najlepiej wiedzą jak nie marnować energii uczniów. I choć nie jest to szkoła sportowa to w niczym nie przeszkadza, aby na przerwach nie pojeździć na rowerze, a przy okazji siłą własnych mięśni naładować telefon lub inne urządzenie elektryczne.
2018-01-14 21:55
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
"Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców" - to hasło tegorocznego orędzia papieża Franciszka na przypadający w niedzielę Dzień Migranta i Uchodźcy. Kościół powszechny obchodzi go w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym roku przypada on 14 stycznia. Dziś w kościołach archidiecezji gdańskiej, podczas mszy świętych modlono się za migrantów.
2018-01-14 21:55
25. rocznica zatonięcia promu "Jan Heweliusz"
To była największa tragedia morska w powojennej historii Polski. 25 lat temu w burzliwą noc ze Świnoujścia wypłynął prom "Jan Heweliusz" - nigdy nie już wrócił. Zatonął na Bałtyku u wybrzeży wyspy Rugii, pochłaniając za sobą 55 ofiar, 20 marynarzy i 35 pasażerów. Katastrofę udało się przeżyć zaledwie 9 członkom załogi.
2018-01-14 21:55
Pękł strop w centrum handlowym. Wielka ewakuacja w Gdańsku
W niedzielę po południu ewakuowano klientów galerii handlowej Przymorze. Przyczyną było pęknięcia stropu między pierwszym pietrem, a parterem.
2018-01-14 21:40
Spotkanie opłatkowe duszpasterstwa trzeźwości
Z okazji 104. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy Metropolita Gdański ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź odprawił Mszę Św. w Archikatedrze Oliwskiej. Udział w niej wzięły również grupy duszpasterstwa trzeźwości, które po mszy św. spotkały się, by podzielić się opłatkiem.
2018-01-14 20:52
Szacowanie strat po pożarze w Egiertowie
Trzysta osiemdziesiąt tysięcy złotych, na tyle szacuje swoje straty jeden z mieszkańców Egiertowa. Składają się na nie zanieczyszczenie stawu i zniszczenie nawierzchni parkingu na jego posesji. Problem w tym, że zniszczenia mieli spowodować strażacy podczas akcji gaszenia pożaru w pobliskiej restauracji tuż przed świętami.
2018-01-13 20:43
Palenie w piecu „byle czym” nie popłaca
Cztery mandaty i dwadzieścia pięć interwencji straży miejskiej w ciągu ostatnich kliku miesięcy - to dotychczasowy bilans walki władz Sopotu z mieszkańcami, którzy palą w piecach "byle czym". Brzmi nieźle, ale przecież prawdziwa zima jeszcze do nas nie dotarła. W namawianiu mieszkańców do przechodzenia na proekologiczne ogrzewanie urzędnicy namawiają od dekad, niestety wciąż w kurorcie można spotkać gęsty, gryzący dym, który utrudnia życie mieszkańcom.
2018-01-13 20:43
Kociewskie Centrum Kultury powstanie w Pelplinie
Kociewiacy mogą powiedzieć - nareszcie! W Pelplinie powstanie Kociewskie Centrum Kultury. Z udziałem wiceministra kultury, Jarosława Sellina podpisana została umowa na dofinansowanie projektu ze środków europejskich kwotą dwunastu i pół miliona złotych. Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku.
2018-01-13 20:43
Superszybkie auta policji do ścigania piratów drogowych
Dobra wiadomość dla kierowców - zła dla piratów drogowych. Pomorska policja rusza do walki o poprawę bezpieczeństwa na Trójmiejskiej Obwodnicy. Pomóc mają w tym trzy nowoczesne i superszybkie radiowozy.
2018-01-12 20:34
10 kamienic na Długim Targu sprzedanych
Po 10 latach poszukiwań i po trzech nieudanych postępowaniach, Agencja Rozwoju Pomorza znalazła kupca na dziesięć kamienic przy Długim Targu. Pomorski biznesmen kupił je za blisko 49 mln zł i planuje otworzyć tak luksusowy hotel.
2018-01-12 20:34
"Biesiada u hrabiny Kotłubaj" w Teatrze Telewizji
Demaskatorska i groteskowa opowieść o cynizmie, obłudzie i ułomnych relacjach międzyludzkich. "Biesiada u hrabiny Kotłubaj" - to nowy spektakl Teatru Telewizji, w reżyserii Roberta Glińskiego, oparty na dziele Witolda Gombrowicza. W Gdyńskiej Szkole Filmowej odbył się przedpremierowy pokaz tej sztuki.
2018-01-12 20:34
Codzienne Wiadomości
Piotr Müller ze Słupska nowym wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego
Młody prawnik w poniedziałek odebrał nominację z rąk premiera Mateusza Morawieckiego. Müller do tej pory był doradcą wicepremiera Jarosława Gowina. Funkcję pełnił od roku 2015. Będzie odpowiadał m.in. za legislacyjne prace resortu, sprawy studenckie oraz działalność informacyjno-promocyjną ministerstwa.
dzisiaj 08:04
Poprosił pracownika o imię i nazwisko, ostatecznie nie wpuścili go do samolotu. Pasażer gdańskiego lotniska oburzony
"Pracownik nie chciał się wylegitymować. Powiedziałem, że i tak dojdę do tego, jakie jest jego nazwisko. Owe stwierdzenie zostało potraktowane jako groźba i nie wpuszczono mnie na pokład" - opisuje swoją historię nasz słuchacz.
dzisiaj 08:04
Fatalna pierwsza kwarta zdecydowała o przebiegu spotkania. Przegrana Czarnych w stolicy
Czarni przez pierwsze dziesięć minut mieli kłopoty nie tylko z konstruowaniem akcji, ale również, a może przede wszystkim z obroną. Legionistom wpadał niemal każdy rzut i bardzo szybko zawodnicy ze stolicy objęli prowadzenie w spotkaniu. W pierwszej kwarcie Czarni Słupsk zdobyli tylko trzy punkty, co jest najgorszym wynikiem tego zespołu  w tym sezonie.
wczoraj 21:34
Siemaszko, Kozioł, Mrozińska i Arka gwiazdami. Gala Gdyńskiego Sportu 2017
Gimnastyczka Natalia Kozioł oraz piłkarz Rafał Siemaszko najlepszymi sportowcami Gdyni w 2017 roku. Za drużynę roku uznano Arkę Gdynia. Pierwszeństwo w kategorii trener przyznano Annie Mrozińskiej ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Gdynia. Za najlepszą imprezę uznano Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017, natomiast w debiutującej kategorii Sportowa Inicjatywa Roku uhonorowany został gdyński parkrun.
wczoraj 21:34
Trener Lechii ma nowego asystenta. To były rywal Artura Boruca, Macieja Żurawskiego i braci Paixao
Adam Owen będzie miał wsparcie ze Szkocji. Nowym asystentem trenera biało-zielonych został w poniedziałek Lee McCulloch. To były zawodnik szkockiego Rangers, a także piłkarz z przeszłością w angielskiej ekstraklasie.
wczoraj 20:31
Filmy z 2017 roku, które powinieneś zobaczyć. Mamy kilka dobrych propozycji
Wojna, superbohaterowie, lobbing, androidy, sport czy cyrk. 2017 rok obfitował w kolejną serię świetnych filmów. Wybraliśmy kilka tytułów, których lepiej nie przegapić.
wczoraj 20:31
Wyciąg z karczocha na cholesterol? Ekspertki: "To nie zadziała". Czym są suplementy diety? [BĄDŹ ZDRÓW BEZ KOLEJKI]
W 2017 roku w polskich aptekach wydaliśmy 33 miliardy złotych . W tej kwocie są wydatki na leki refundowane, do których dopłaca państwo, ale ponad 12 miliardów złotych pochodzi z naszych kieszeni. Takie pieniądze wydajemy na preparaty, które  można kupić bez recepty, czyli między innymi suplementy diety.
wczoraj 20:31
Najnowsze wiadomości z Gdańsk
dzisiaj 08:04 Piotr Müller ze Słupska nowym wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego
dzisiaj 08:04 Dwie dzielnice w Gdańsku bez ciepłej wody i ogrzewania. Wiemy do kiedy potrwa awaria [AKTUALIZACJA]
dzisiaj 08:04 Poprosił pracownika o imię i nazwisko, ostatecznie nie wpuścili go do samolotu. Pasażer gdańskiego lotniska oburzony
wczoraj 21:34 Fatalna pierwsza kwarta zdecydowała o przebiegu spotkania. Przegrana Czarnych w stolicy
wczoraj 21:34 Siemaszko, Kozioł, Mrozińska i Arka gwiazdami. Gala Gdyńskiego Sportu 2017
wczoraj 21:04 Gimnazjalistki z Gdańska usłyszały wyrok
wczoraj 20:31 Trener Lechii ma nowego asystenta. To były rywal Artura Boruca, Macieja Żurawskiego i braci Paixao
wczoraj 20:31 Filmy z 2017 roku, które powinieneś zobaczyć. Mamy kilka dobrych propozycji
wczoraj 20:31 Wyciąg z karczocha na cholesterol? Ekspertki: "To nie zadziała". Czym są suplementy diety? [BĄDŹ ZDRÓW BEZ KOLEJKI]
wczoraj 20:31 W wieku 46 lat zmarła Dolores O'Riordan, wokalistka zespołu The Cranberries
wczoraj 20:31 Idzie zima? We wtorek ma spaść śnieg, uwaga też na silny wiatr [PROGNOZA POGODY]
wczoraj 20:01 Podziel się jedzeniem z osobami potrzebującymi
wczoraj 20:01 Szkolenia, które pomagają znaleźć pracę
wczoraj 20:01 „Dogłosowanie” w Budżecie Obywatelskim 2018
wczoraj 20:01 Dalszy ciąg politycznej batalii o drogę krajową S6
wczoraj 15:16 Nowa powieść w Radiu Gdańsk. "Czereśnie będą dziczeć" od poniedziałku na antenie
wczoraj 15:16 "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso". Pierwsza rozprawa Pomaska kontra Kołakowska z prywatnego oskarżenia
wczoraj 15:16 Miał udusić taksówkarza, bo pokłócił się z nim o cenę. Prokuratura chce dożywocia dla 27-latka
wczoraj 13:10 Oderwał się kawałek lodu, a na nim 5 wędkarzy. Akcja na jeziorze w Borach Tucholskich
wczoraj 12:07 Ruszyło dodatkowe głosowanie w gdańskim Budżecie Obywatelskim. Głosować może ok. 15 tysięcy osób
wczoraj 12:07 Prześwietlą kontenery i poinformują, czy jest w nich kontrabanda. Nowoczesne skanery w gdańskim i gdyńskim porcie
wczoraj 12:07 Biły i poniżały koleżanki, a wszystko nagrywały telefonem. Gimnazjalistki z Gdańska usłyszały wyroki
wczoraj 10:01 Zagubiony psiak chciał wracać do domu... autobusem. Niecodzienna interwencja gdańskiej straży
wczoraj 10:01 Policja zatrzymała lekarkę z Gdyni podejrzaną o przyjmowanie łapówek
wczoraj 08:58 Kawałek świata i herbata Prowadzi:  Włodzimierz Raszkiewicz
wczoraj 08:58 Kobieta w fotelu pilota śmigłowca ratowniczego. Po raz pierwszy w kraju
wczoraj 08:58 Nowe prawo. Od 3 miesięcy do 5 lat za "przekręcenie" licznika
2018-01-14 22:25 Kociewskie Diabły nie dały się Wilkom Morskim. Nieudany powrót "Budzika" do Starogardu Gdańskiego
2018-01-14 22:25 Hokeiści dzielnie stawili czoła mistrzowi Polski. Kibice wściekli na sędziego
2018-01-14 22:25 Koszykarki Basketu 90 poradziły sobie ze zmęczeniem i Pszczółką. Gdynianki wygrały ważny mecz z zespołem z Lublina
2018-01-14 21:55 Uczniowie, którzy nie marnują własnej energii
2018-01-14 21:55 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
2018-01-14 21:55 25. rocznica zatonięcia promu "Jan Heweliusz"
2018-01-14 21:40 Pękł strop w centrum handlowym. Wielka ewakuacja w Gdańsku
2018-01-14 21:22 Obrazy wojny Prowadzi:  Marzena Bakowska
2018-01-14 21:22 Było blisko, ale znów lepsze okazały się rywalki. Druga porażka gdyńskich szczypiornistek w Pucharze EHF
2018-01-14 21:22 Przewodnik Kulinarny RG: Prosto, ale dobrze. I nie tłusto. Odwiedziliśmy gdyński Club Q
2018-01-14 20:52 Spotkanie opłatkowe duszpasterstwa trzeźwości
2018-01-14 18:13 Karta Dużej Rodziny doczekała się aplikacji mobilnej. "Znacznie łatwiej z niej skorzystać"
2018-01-14 18:13 W nocy wyszedł z imprezy, do domu nigdy nie wrócił. Tragiczny finał poszukiwań 17-latka spod Czerska
2018-01-14 18:13 Ewakuacja części Galerii Przymorze w Gdańsku. "Policjanci zabezpieczają to miejsce"
2018-01-14 16:07 Tysiące wolontariuszy, pokazy wojskowego sprzętu, koncerty. Tak wygląda 26. Finał WOŚP na Pomorzu [ZDJĘCIA]
2018-01-14 14:01 Pomnik Antoniego Browarczyka zostanie oświetlony? Jest pozytywna opinia wiceprezydenta Gdańska
2018-01-14 14:01 Liny, skrzynie, styropian, a nawet rowery. 147 ton śmieci wyłowiono z Bałtyku [ZOBACZ FILMY]
2018-01-14 14:01 Katastrofa Heweliusza we wspomnieniach. "Wszyscy wsiadali na ten prom z lękiem"
2018-01-14 12:13 WOŚP na ulicach Gdańska i Gdyni. Mobilizacja od rana, na aukcjach też gorąco
2018-01-14 10:52 Wymarzony debiut Trottera. Dzięki niemu Trefl wygrał z mistrzem Polski
2018-01-14 10:52 Bezbronny Trefl Gdańsk rozbity w stolicy przez Onico. Andrea Anastasi nie wytrzymał
2018-01-14 10:52 Eksperci dmuchają na zimne. Powstał specjalny zespół w sprawie "superbakterii"
2018-01-13 20:43 Szacowanie strat po pożarze w Egiertowie
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 08:10 Warunek spełniony. Macedonia bliżej Unii Europejskiej
dzisiaj 08:10 Strajki i protesty w Grecji. Brak zgody na kolejny pakiet reform
dzisiaj 08:10 Ziobro zaatakował, Małysz odpowiedział. "Błazenada, dziecinada"
dzisiaj 08:10 Trudne zadanie Glika. Musi zatrzymać gwiazdora
dzisiaj 08:10 Wielka kasa dla polskich tenisistek!
dzisiaj 08:10 Polska piłka ręczna sięgnęła dna
dzisiaj 08:10 Szok! W tak tragicznych warunkach trenuje Wisła Kraków
dzisiaj 08:10 Gortat będzie musiał zakończyć karierę?
dzisiaj 08:10 Senator PiS wybrał się na randkę. Wybrał dziwne miejsce
dzisiaj 08:01 "Puls Biznesu": Nowi ministrowie podzielili się spółkami
dzisiaj 08:01 Macierewicz dla "Gazety Polskiej": Tragedia smoleńska zostanie wyjaśniona
dzisiaj 08:01 "Rzeczpospolita": Nie ma chętnych do nowej KRS
dzisiaj 08:01 "Rz": Polska pomoc dla uchodźców
dzisiaj 08:01 Opozycja opozycji
dzisiaj 08:01 Nowa broń jądrowa Stanów Zjednoczonych
dzisiaj 08:01 Zmiany w MSZ. Absolwenci "moskiewskich szkół" stracą stanowiska?
dzisiaj 08:01 "Gazeta Wyborcza": Czarne chmury nad Kurskim
dzisiaj 07:52 Reprywatyzacja na 128-latka. Nikt nawet nie sprawdził, czy mężczyzna żyje
dzisiaj 07:28 Radny chciał wieszać polityków PO, prokuratura...nie dopatrzyła się mowy nienawiści
dzisiaj 07:28 Mróz nadciąga do Polski! Pogoda na najbliższe dni
dzisiaj 07:19 Magda Linette kontra młodsza wersja Agnieszki Radwańskiej. Warto wstać na ten mecz!
dzisiaj 07:19 Pliskova straciła siedem gemów i zapowiedziała, że musi się poprawiać
dzisiaj 07:19 Dotkliwa kara dla juniora. W Pile chcą nauczyć go pokory
dzisiaj 07:19 Czy Jędrzejczyk nie jest potrzebny Legii? „Klub wywiera na nim za dużą presję”
dzisiaj 07:19 Ostatnia szansa Majewskiego w Lechu. Pomocnik odzyska mocną pozycję?
dzisiaj 07:13 Parlament Europejski o Nord Stream 2
dzisiaj 07:13 Nie żyje Dolores O'Riordan - wokalistka The Cranberries. Swoim głosem fascynowała miliony
dzisiaj 07:13 Prognoza pogody. Na zachodzie i w centrum śnieg, na wybrzeżu i w górach - wiatr
dzisiaj 07:13 Łochowska 38. Komisja weryfikacyjna zajmie się dziś zwrotem kolejnej kamienicy
dzisiaj 07:07 Wymuszone pierwszeństwo, rozbity radiowóz
dzisiaj 06:58 USA: 13-osobowe rodzeństwo więzione w rodzinnym domu
dzisiaj 06:58 "Wall Street Journal": Premiera Morawieckiego czeka herkulesowa ofensywa
dzisiaj 06:58 Andrzej Duda na debacie wysokiego szczebla RB ONZ
dzisiaj 06:58 Wybuch gazu w Antwerpii: Pod gruzami siedem żywych osób
dzisiaj 06:49 Reprywatyzacja na 128-latka. Ani miasto, ani sąd nie sprawdziły, czy żyje
dzisiaj 06:19 WIADOMOŚCI
dzisiaj 06:19 WIADOMOŚCI
dzisiaj 06:19 WIADOMOŚCI
dzisiaj 06:16 Przybecki: Chcę nadal prowadzić kadrę! Sami daliśmy Portugalczykom drugie życie
dzisiaj 06:16 Kerber i Szarapowa łatwo awansowały do drugiej rundy Australian Open
dzisiaj 06:16 Raonic daleki od dawnej formy w Melbourne. Przegrał ze Słowakiem
dzisiaj 06:16 MU przechwyci Alexisa? Chilijczyk bliski przenosin na Old Trafford
dzisiaj 06:16 W takich warunkach Wisła Kraków szykuje się do rundy wiosennej
dzisiaj 06:16 Wielkie wzmocnienie Górnika! Młodzieżowy reprezentant wybrał go zamiast Legii
dzisiaj 06:16 Tylko w „PS”: Tarkowski nie ma szans na powołanie do kadry Polski na MŚ w Rosji
dzisiaj 06:04 Trump podzielił amerykańskich polityków
dzisiaj 06:04 Macron zmienia sądy i prokuraturę
dzisiaj 06:04 (Nie)chciany patron
dzisiaj 05:46 "WSJ": premiera Mateusza Morawieckiego czeka herkulesowa ofensywa
dzisiaj 05:16 WIADOMOŚCI
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook