Najnowsze Wiadomości Gdańsk

Nagłówki
Nowa wystawa Kaszubskim Parku Etnograficznym
Setki fotografii, wspomnień a w centrum ludzie i ich historie. W Kaszubskim Parku Etnograficznym im. Teodory i Izydora Gulkowskich we Wdzydzach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy stałej pod hasłem "Wdzydzanie".
dzisiaj 20:52
Brytyjski wycieczkowiec Queen Elizabeth w gdyńskim porcie
Ma prawie 300 metrów długości, 32 szerokości, 12 pokładów i pomieści 3 tysiące pasażerów. Tak w liczbach wygląda wycieczkowiec "Queen Elizabeth", który zacumował przy Wybrzeżu Francuskim w Gdyni. To 14 z 52 statków wycieczkowców, które w tym sezonie przypłyną do Gdyni.
dzisiaj 20:52
Policja poszukuje sprawcy napadu na kobietę
W Ustce doszło do ataku na tle seksualnym na kobietę spacerującą po plaży. Policja poszukuje mężczyzny w wieku około 30-stu lat i publikuje jego wizerunek utrwalony na monitoringu. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.
dzisiaj 20:52
Apel o rozsądek do motocyklistów
Wyjeżdżają na drogi, kiedy robi się ciepło - skutery i motocykle już dawno początek sezonu maja za sobą. Ale pomorscy policjanci właśnie u progu wakacji apelują o rozsądek, szczególnie do motocyklistów. Tylko w środę doszło do kilku kolizji z ich udziałem. W centrum Słupska przez nadmierną prędkość zginął 30-letni mężczyzna.
dzisiaj 20:52
Reaktywacja kolejowych połączeń na Kaszubach
Reaktywacja kolejowych połączeń. Po kilku latach przerwy na trasie Czersk – Karsin – Olpuch - Kościerzyna wracają pociągi pasażerskie. W wakacyjne soboty i niedziele uruchomione zostaną bezpośrednie pociągi z Bydgoszczy przez Czersk w samo serce Kaszub, do Kościerzyny, gdzie nastąpią skomunikowania z pociągami spółki PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście do Gdańska i Gdyni. W czwartek podpisano umowę z operatorem.
dzisiaj 20:52
Arcybiskup Aleppo o sytuacji w zniszczonej wojną Syrii
Blisko 8 milionów spośród 13 milionów Syryjczyków wciąż pozostaje bez podstawowej pomocy humanitarnej - to dane z najnowszego raportu Caritas Polska o aktualnej sytuacji w Syrii. O dramatycznych warunkach życia w zniszczonych wojną miastach mówił w Gdańsku arcybiskup Aleppo, Joseph Tobji. Podziękował też Archidiecezji Gdańskiej za pomoc - zarówno tę duchową, jak i finansową, która płynie z Polski do syryjskich rodzin.
wczoraj 19:40
Nielegalne prace na Westerplatte
Na Westerplatte prowadzono prace z wykrywaczem metali - informuje o tym Muzeum II Wojny Światowej. Prace miały być zlecone przez Muzeum Gdańska i rzekomo nielegalnie, bez wymaganej zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków.
wczoraj 19:40
Zatrzymano internetowych oszustów
Oszukali prawie trzy tysiące osób na kwotę 2 i pół miliona złotych. Sprzedawali sprzęt komputerowy i AGD, którego nie posiadali. Cztery osoby z Trójmiasta, uwikłane w przestępczy proceder zostały zatrzymane przez Funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Grozi im do piętnastu lat więzienia.
wczoraj 19:40
Nowy kandydat na prezydenta Gdyni
Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski powalczy o fotel prezydenta w Gdyni. Do wyborów stanie jako kandydat ruchu miejskiego Wspólna Gdynia, powołanego przez część osób, związanych ze stowarzyszeniem Miasto Wspólne.
wczoraj 19:40
Rozmowy w siedzibie PEWiK-u
W siedzibie Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego w Gdynio odbyło się spotkanie pracowników spółki z wiceprezydent Gdyni. Chaos informacyjny w sprawie zbycia udziałów miasta w Gdyńskim PEWiK-u trwa już prawie miesiąc, dlatego rozmowy miały rozwiać wątpliwości pracowników, którzy boją się o swoją przyszłość i - jak mówią - czują się oszukani przez miasto.
wczoraj 19:40
Rusza budowa kompostowni odpadów
Ponad 48 milionów złotych będzie kosztować budowa hermetycznej kompostowni na terenie gdańskiego zakładu utylizacyjnego. Po fazie projektowania i uzgodnień we wtorek wmurowano kamień węgielny pod budowę nowoczesnego budynku. Inwestycja to efekt wypracowanego stanowiska między miastem, zakładem i skupionymi wokół kilku stowarzyszeń mieszkańcami.
2018-06-19 21:34
Nowe oblicze wozowni artyleryjskiej
Dla turystów i gdańszczan, z przestrzeniami wystawowymi i restauracją - wozownia artyleryjska na Górze Gradowej zyskała nowe oblicze. Rewitalizacja zabytkowego obiektu kosztowała 10 milionów złotych
2018-06-19 20:31
Ćwiczenia przeciwpowodziowe

Intensywne opady deszczu, rozłożone rękawy przeciwpowodziowe i worki z piaskiem - w Gdańsku odbyła się część praktyczna ćwiczeń przeciwpowodziowych. Służby ratownicze i jednostki miejskie związane z zarządzaniem kryzysowym sprawdzały zabezpieczenia

2018-06-19 20:31
Kolejna odsłona sporu o sopockie korty
Zaostrza się spór o sopockie korty. Rano próbę wejścia na obiekt podjął Wiesław Pedrycz. Prezes Sopot Tenis Klub pojawił się wraz z firma ochroniarską w asyście straży miejskiej. Mimo że sam wnioskował o wejście do hali sportowej imienia Braci Korneluków w celu spisania inwentarza, to po informacjach przekazanych przez policję, odstąpił od tego zamiaru.
2018-06-19 20:31
Trzylatek zmarł po zatrzaśnięciu się w pralce
Tragiczny wypadek w Słupsku. Podczas zabawy w chowanego pięcioletnia dziewczynka zamknęła w pralce trzyletniego brata. Mimo ponad dwu i pół godzinnej reanimacji dziecko zmarło.
2018-06-19 20:31
Lech Wałęsa będzie lektorem w gdańskich tramwajach. Władze miasta dały zgodę
Być może już za kilka miesięcy gdańskie przystanki kojarzące się z historią "Solidarności" zapowie Lech Wałęsa. Rada miasta dała zielone światło inicjatywie radnych PO. Były prezydent wyraził już zgodę.
2018-06-19 12:10
Codzienne Wiadomości
Nowęcin k. Łeby. Ciężarówka zerwała linię średniego napięcia i spowodowała pożar traw
O włos od tragedii w Nowęcinie koło Łeby. Ciężarówka zerwała linię średniego napięcia i spowodowała pożar traw. Kierowcy samochodu nic się nie stało, ale pojazd stracił wszystkie opony.
dzisiaj 20:55
To najlepsze zdjęcia zrobione przez fotoreporterów z Pomorza. Znamy wyniki Gdańsk Press Photo! [GALERIA]
Już wiemy, kto okazał się najlepszym pomorskim fotoreporterem ostatniego roku. Jury Gdańsk Press Photo opublikowało rozstrzygnięcia.
dzisiaj 19:52
Kolejne ulice w Gdańsku doczekają się remontu. Odnowione zostaną Elżbietańska i Garncarska
Po ubiegłorocznej przebudowie ul. Św. Ducha i modernizacji ul. Stągiewnej sprzed dwóch lat, przyszedł czas na ul. Elżbietańską i Garncarską. Wykonawcą dokumentacji projektowej została firma PROINWESTA.
dzisiaj 19:52
Reaktywacja połączenia kolejowego. Po sześciu latach przerwy znów pojedziemy z Gdyni do Czerska i Bydgoszczy
200 kilometrów znad morza przez Kaszuby na Kujawy. Od najbliższego weekendu ruszają wakacyjne połączenia z Gdyni przez Kościerzynę do Czerska i Bydgoszczy. Po sześciu latach przerwy lokalnym samorządom udało się namówić kolejarzy do reaktywacji połączenia przez Czersk, Karsin i Bąk.
dzisiaj 19:52
Bezpieczniej w Sopocie. Nowa karetka w taborze sopockiego pogotowia już poświęcona [ZDJĘCIA/FILM]
Nowa karetka sopockiego pogotowia to Mercedes-Benz, który kosztował 399 tys. zł. Pojazd został włączony do istniejącej floty w czwartek. Z tej okazji na placu manewrowym przed budynkiem pogotowia na ul Chrobrego w Sopocie odbyła się uroczystość, w czasie której nowy ambulans został poświęcony przez księdza.
dzisiaj 19:52
W Gdyni powstanie całoroczne lodowisko miejskie! Prezydent: "Mieszkańcy czekają z niecierpliwością"
Gdynia wybuduje lodowisko miejskie. Ruszył przetarg na wybór wykonawcy, który wybuduje kryte lodowisko miejskie. Ma ono powstać na Grabówku i jak najdłużej służyć młodym adeptom hokeja na lodzie, łyżwiarzom figurowym oraz fanom rekreacyjnej jazdy.
dzisiaj 19:52
Bytów. Prawie udało mu się oszukać "na wnuczka". Zrobił to... nieświadomie?
Zatrzymanie oszusta w Bytowie. Mężczyzna próbował odebrać 32 tysiące złotych od staruszki, które próbowano wyłudzić metodą na wnuczka.
dzisiaj 18:49
Silny wiatr zbiera żniwo na Pomorzu. 5 tysięcy odbiorców bez prądu [MIEJSCOWOŚCI I GODZINY PONOWNEGO WŁĄCZENIA]
Blisko 160 interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem i ulewnym deszczem w województwie pomorskim. Wichura łamie gałęzie drzew w wielu częściach regionu. W związku z sytuacją pogodową w miejscowościach na terenie Pomorza nastąpiło awaryjne wyłączenie prądu.
dzisiaj 18:49
Najnowsze wiadomości z Gdańsk
dzisiaj 20:55 Nowęcin k. Łeby. Ciężarówka zerwała linię średniego napięcia i spowodowała pożar traw
dzisiaj 20:52 Nowa wystawa Kaszubskim Parku Etnograficznym
dzisiaj 20:52 Brytyjski wycieczkowiec Queen Elizabeth w gdyńskim porcie
dzisiaj 20:52 Policja poszukuje sprawcy napadu na kobietę
dzisiaj 20:52 Apel o rozsądek do motocyklistów
dzisiaj 20:52 Reaktywacja kolejowych połączeń na Kaszubach
dzisiaj 19:52 To najlepsze zdjęcia zrobione przez fotoreporterów z Pomorza. Znamy wyniki Gdańsk Press Photo! [GALERIA]
dzisiaj 19:52 Kolejne ulice w Gdańsku doczekają się remontu. Odnowione zostaną Elżbietańska i Garncarska
dzisiaj 19:52 Reaktywacja połączenia kolejowego. Po sześciu latach przerwy znów pojedziemy z Gdyni do Czerska i Bydgoszczy
dzisiaj 19:52 Bezpieczniej w Sopocie. Nowa karetka w taborze sopockiego pogotowia już poświęcona [ZDJĘCIA/FILM]
dzisiaj 19:52 W Gdyni powstanie całoroczne lodowisko miejskie! Prezydent: "Mieszkańcy czekają z niecierpliwością"
dzisiaj 18:49 Bytów. Prawie udało mu się oszukać "na wnuczka". Zrobił to... nieświadomie?
dzisiaj 18:49 Silny wiatr zbiera żniwo na Pomorzu. 5 tysięcy odbiorców bez prądu [MIEJSCOWOŚCI I GODZINY PONOWNEGO WŁĄCZENIA]
dzisiaj 17:46 Sieć domów kultury, rozwój komunikacji miejskiej, wsparcie rodzin i seniorów. Paweł Adamowicz ogłosił program wyborczy na kadencję 2018-2023
dzisiaj 17:46 Zabił dziecko, wjeżdżając w nie rozpędzonym tirem. Złamał wszystkie możliwe przepisy i po pół roku stanie przed sądem
dzisiaj 17:46 Silny wiatr na Pomorzu. Ponad interwencji strażaków, sześć pożarów lasów
dzisiaj 17:40 Incydent na gdańskim lotnisku. Pijany Norweg oddał mocz w salonie z gazetami
dzisiaj 15:40 Lębork przyjmie kolejnych repatriantów. Rodzina z Kazachstanu może liczyć na nowy start
dzisiaj 15:40 To najlepsze zdjęcia zrobione przez fotoreporterów z Pomorza. Znamy wyniki Grand Press Photo! [GALERIA]
dzisiaj 13:34 Nie Tylko Metropolia Prowadzi:  Przemysław Woś
dzisiaj 13:28 Tak wygląda współczesna bitwa o Westerplatte. Dr Marszalec: PiS chce kontrolować przekaz historyczny
dzisiaj 12:31 Lębork. 19-latek aresztowany w związku z zarzutami seksualnymi wobec nieletniego
dzisiaj 12:31 Jest pomysł jak skrócić czas oczekiwania w SORach. Po debacie w Radiu Gdańsk pojawiła się szansa na poprawę sytuacji
dzisiaj 12:31 Rozmowa kontrolowana Prowadzi:  Agnieszka Michajłow
dzisiaj 12:31 Na rowerze wygodnie do samego morza. Duży remont ścieżki w centrum Gdyni
dzisiaj 12:31 Lechia nie płaci zawodnikom od czterech miesięcy. Piłkarze zaprotestują?
dzisiaj 12:31 Mam skończone 24 lata i chcę zostać kierowcą autobusu. Ile będę musiał poświęcić czasu i pieniędzy na kwalifikacje i na jakie mogę liczyć wynagrodzenie?
dzisiaj 10:25 Burze, silny wiatr, możliwy grad. Synoptycy ostrzegają przed czwartkową pogodą [PROGNOZA]
dzisiaj 10:25 Podszedł do stoiska z gazetami na lotnisku i oddał na nie mocz. Pijany turysta stanie przed sądem
dzisiaj 10:25 "Turysto szanuj Sopot!". Miasto rozdaje nowe dwujęzyczne plakaty, dzięki którym turyści staną się grzeczniejsi? [OPINIE MIESZKAŃCÓW]
dzisiaj 09:22 Zmiany w ustawie o odnawialnych źródłach energii. Koncerny zadowolone, ale pomorskie samorządy mają kłopot
dzisiaj 09:22 30-letni motocyklista uderzył w tył samochodu. Tragedia w Słupsku [ZDJĘCIA]
dzisiaj 08:19 Spore osłabienie Trefla Sopot. Wygrał mecz derbowy i bywał liderem drużyny
dzisiaj 08:19 Modernizacja oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacji w 12 gminach. Najbardziej skorzysta Osieczna
dzisiaj 08:19 Przez dokumentację sprzed wojny mają problem z remontem trasy. Kiedy gładko przejedziemy DW 224?
wczoraj 19:43 Kto regularnie niszczy plac zabaw w Lęborku? Władze rozkładają ręce
wczoraj 19:43 Prawie 1000 szans na nowe życie dla czekających na przeszczep szpiku. Uczniowie z Sopotu: "Dziękujemy, walka trwa!"
wczoraj 19:43 Muzeum Gdańska prowadziło prace z wykrywaczem metali na Westerplatte. Nie było zgody Urzędu Ochrony Zabytków
wczoraj 19:40 Arcybiskup Aleppo o sytuacji w zniszczonej wojną Syrii
wczoraj 19:40 Nielegalne prace na Westerplatte
wczoraj 19:40 Zatrzymano internetowych oszustów
wczoraj 19:40 Nowy kandydat na prezydenta Gdyni
wczoraj 19:40 Rozmowy w siedzibie PEWiK-u
wczoraj 18:40 Sulewski za Janusa w Arce. Żółto-niebiescy z kolejnym transferem
wczoraj 18:40 MEVO - rower metropolitalny, który cieszy mnie coraz mniej [OPINIA]
wczoraj 18:40 Jest nowy dyrektor Opery Bałtyckiej. Warcisław Kunc odchodzi ze stanowiska
wczoraj 18:40 Warto tam zajrzeć dla samego widoku. Zbiornik Wody Kazimierz, czyli nowa atrakcja na Wyspie Sobieszewskiej [FOTO]
wczoraj 17:37 Przynosił ulgę po długiej imprezie i podczas przeziębienia. Popularny lek wycofany ze sprzedaży
wczoraj 17:37 Zostawiła synka w rozgrzanym aucie i pojechała do pracy. Matka z Rumi z zarzutem
wczoraj 17:37 Rozpoznajesz tego mężczyznę? Napadł na kobietę na plaży. Złapał ją za szyję, przewrócił i szarpał [FILM]
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 21:19 Francja już pewna
dzisiaj 21:19 W Toruniu powstanie Muzeum „Pamięć i Tożsamość”
dzisiaj 21:19 Mobilna nauczycielka seksu. Uczy klientów jak osiągać orgazm
dzisiaj 21:19 Pamiętasz Justynę z Ich Troje? Tak dzisiaj wygląda
dzisiaj 21:19 Tragedia w Warszawie. Wisła porwała dwie 12-latki. Jedna z nich nie żyje
dzisiaj 21:16 ​Partia Razem wchodzi w europejską koalicję na wybory do PE
dzisiaj 21:16 Minister edukacji: Wykonamy wyrok NSA
dzisiaj 21:13 Eksodus wa¿nych polityków PiS do PE. "Ciê¿ko pracowali, wiêc maj± pierwszeñstwo"
dzisiaj 21:13 Jedno z najwiêkszych oszustw w dziejach. Jak wpad³ fa³szywy Rockefeller?
dzisiaj 21:13 Polki o włos od złota. Zacięty bój w finale mistrzostw
dzisiaj 21:10 Burza dopadła nawet Dudę. Prezydencki samolot nie mógł wystartować
dzisiaj 21:10 Forum Dialogi Mieszkaniowego: są pieniądze, pora zacząć realizować pomysły
dzisiaj 21:10 Kwieciński: projekt o użytkowaniu wieczystym odpowiada na potrzeby naszego społeczeństwa
dzisiaj 21:10 Chiny stawiają na futbol
dzisiaj 21:10 Nowoczesność i wieś. Zamieszkaj w stodole
dzisiaj 21:10 Rafał Trzaskowski gościem Trójki
dzisiaj 21:10 Michał Dworczyk w "Sygnałach dnia"
dzisiaj 21:10 Rosja 2018: kości trzeszczą, Chorwacja gra z Argentyną [8. DZIEŃ MUNDIALU NA ŻYWO]
dzisiaj 20:52 Czerwona kartka nie powstrzyma go przed jazdą. W sobotę ma być czarnym koniem
dzisiaj 20:52 Były piłkarz Arki znalazł zatrudnienie w Luksemburgu
dzisiaj 20:52 MŚ 2018: Jutro rozmowa Glika z Nawałką. Szansa, że zagra z Kolumbią
dzisiaj 20:52 Mundial 2018. Mbappe załatwił Francji awans. Peru odpadło z turnieju
dzisiaj 20:52 Tak ciepłej wiosny nie był od 53 lat. Najwyższa temperatura wyniosła 29,4 °C
dzisiaj 20:16 3-letni Michał nagle zniknął. Odnaleźli go w lesie...
dzisiaj 20:16 Cud na stadionie. Dwaj niepełnosprawni uzdrowieni grą swojej drużyny?
dzisiaj 20:16 Tragiczne skutki burzy. Tak wyglądają ofiary pioruna
dzisiaj 20:16 Tragiczny finał romansu. Spał obok zwłok Angeliki przez miesiąc
dzisiaj 20:13 Andrzej Celiński: Patryk Jaki na pewno nie wygra
dzisiaj 20:13 Sąd Okręgowy orzekł w sprawie okupacji biura Patryka Jakiego
dzisiaj 20:13 USA: Melania Trump odwiedziła dzieci siłą odebrane rodzicom na granicy
dzisiaj 20:13 Litwa na wzór Polski chce ograniczyć handel w centach handlowych
dzisiaj 20:10 Jeden cz³owiek poró¿ni³ PiS i ¶rodowisko "Gazety Polskiej". "To zimna wojna"
dzisiaj 20:10 Makowski: M³odzi zwracaj± Ko¶cio³owi bilet. Sêk w tym, ¿e odchodz± wprost w objêcia narodowców
dzisiaj 20:10 Gdzie jest burza? Wichury i deszcz prawie w ca³ym kraju. Tysi±ce osób bez pr±du [POGODA]
dzisiaj 20:10 Wyciek chemikaliów w Gostyninie. Rozszczelni³y siê pojemniki na nielegalnym sk³adowisku
dzisiaj 20:10 Pijany Norweg na lotnisku w Gdañsku. Odda³ mocz w salonie z pras±, szkody na kilka tysiêcy z³
dzisiaj 20:10 G±dek: Morawiecki chce byæ jak Bono. Ale na razie gra stare covery w PiS-owskim "Mam talent"
dzisiaj 20:10 Nawa³nica nad Warszaw±. Andrzej Duda mia³ lecieæ do Estonii, samolot nie móg³ wystartowaæ
dzisiaj 20:10 Tadeusz Rydzyk krytykuje "dobr± zmianê". Ostrzeg³, ¿e nie zag³osuje na PiS i Andrzeja Dudê
dzisiaj 20:10 "Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo naszych państw, Europy i całego wolnego świata"
dzisiaj 20:10 "Duża przerwa, dużo tematów". Narada PiS na Nowogrodzkiej
dzisiaj 20:07 Wiemy ile TVP zarobiła na Mundialu. Ta kwota robi wrażenie
dzisiaj 20:07 "Prywatność na widoku publicznym to dziś norma"
dzisiaj 20:07 "Młodzi i Film". Specjalna relacja z Koszalina
dzisiaj 20:07 Rosja 2018: Francja zwycięska, Peru we łzach. Zobaczymy przebudzenie Messiego? [8. DZIEŃ MUNDIALU NA ŻYWO]
dzisiaj 20:07 Stanisław Szwed po spotkaniu z unijnymi ministrami pracy. Polska nie zgadza się na kompromis
dzisiaj 20:07 Nieprzeciętni 2018 - Wielki Finał. Znamy zwycięzcę!
dzisiaj 20:07 Burze nad Polską. Tysiące osób bez prądu, MSWiA apeluje o ostrożność
dzisiaj 20:01 Marcin Gregorowicz, TXM: Szybki powrót do rentowności TXM jest możliwy
dzisiaj 19:49 Alicja Rosolska i Abigail Spears bez szans w ćwierćfinale deblowego turnieju na Majorce
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook