Najnowsze Wiadomości Gdańsk

Nagłówki
Szpital i dom dla rannych zwierząt potrzebuje pomocy
Od 6 lat, każdego dnia pomagają dzikim, rannym zwierzętom, teraz sami potrzebują wsparcia, przede wszystkim finansowego. Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie ma kłopoty finansowe. Mniejsze finansowanie spowodowało, że pieniądze, które miały zapewnić placówce funkcjonowanie do końca roku, już się kończą.
wczoraj 19:34
Agresywna kampania PO i Nowoczesnej
Platforma Obywatelska, w ramach rozpoczynającej się kampanii przed wyborami samorządowymi, powiesiła około 2 tysięcy billboardów, na których pojawiły się takie hasła jak „PiS wziął miliony, a ludzi nie stać na leki”, czy „PiS wziął miliony i chce być bezkarny” z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego. To początek agresywnej kampanii PO i Nowoczesnej.
wczoraj 19:34
Gdańskie pływanie z prywatnymi inwestorami
Nie wypalił przetarg na budowę pływalni we Wrzeszczu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a mimo to władze Gdańska chcą, by w taki sposób powstało, co najmniej pięć basenów. Pomysł krytykują radni i uważają, że powinny one być finansowane z budżetu gminy. Choć przykład Osowej dowodzi, ze także i w tym przypadku trudno o stuprocentowe gwarancje powodzenia.
2018-08-20 20:25
Cykl koncertów "Fortepian w kościele"
Za przykładem kościoła Świętej Trójcy chce iść Kościół Polskokatolicki pod wezwaniem Bożego Ciała w Gdańsku i zrekonstruować w świątyni zabytkowe organy. Autorzy tego pomysłu są na początku drogi, ale mają wsparcie znawców historii i pasjonatów muzyki - nie tylko organowej. Społeczną inicjatywę odbudowy 18-wiecznego instrumentu wspierają znani polscy jazzmani, którzy biorą udział w cyklu koncertów "Fortepian w kościele".
2018-08-20 20:25
Rusza nauka programowania dla najmłodszych
Prawie 300 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i 65 szkół z Pomorza bierze udział w programie KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania. Na Uniwersytecie Gdańskim przedstawiciele szkół spotkali się by uczestniczyć w serii szkoleń i warsztatów przygotowujących do projektu, który w szkołach rozpocznie się w październiku.
2018-08-20 20:25
Tragiczny wypadek na polu kempingowym
Trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku na polu kempingowym w Chałupach. Pięciolatek jadący na deskorolce został potrącony przez samochód. Chłopca niestety nie udało się uratować.
2018-08-20 20:25
Jednak proces prezydenta Tczewa odbędzie się
Sprawa przeciwko prezydentowi Tczewa jednak się odbędzie a on sam pozostaje oskarżony o bezprawne udostępnienie nagrania miejskiego monitoringu. Sprawa dotyczy głośnej w 2015 roku afery plakatowej. Dziś sąd ostatecznie oddalił wniosek obrony o umorzenie sprawy i wyznaczył termin przesłuchania świadków.
2018-08-20 20:25
Paweł Adamowicz: nie przyjąłem korzyści majątkowej. Nikt mi też jej nie oferował
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odniósł się do zatrzymania przez CBA dwóch osób, które miały go skorumpować. "Smaczku dodaje fakt, że sprawa rzekomej korupcji była już przedmiotem wnikliwego badania przez prokuraturę" i została umorzona – oświadczył Paweł Adamowicz.
2018-08-20 19:25
Międzynarodowy dzień Latarni Morskich
W czasach, gdy nie było żarówek - światło na szczycie wieży morskiej pochodziło z rozpalanych tam tzw. ogni nawigacyjnych. Latarnie w Krynicy Morskiej, Stilo, w Helu i Rozewiu dzisiaj obchodzą swoje święto. Z okazji Międzynarodowego dnia Latarni Morskich na wybrzeżu odbywają się liczne uroczystości.
2018-08-19 21:19
Obcokrajowcy ze Wschodu pracują na Pomorzu
Prawie 65 tysięcy oświadczeń o powierzeniu pracy obcokrajowcom ze Wschodu wpłynęło do urzędów pracy na Pomorzu. Rąk do pracy przybywa zza granicy, aktywnością zawodową wykazują się też mieszkańcy Pomorza. Dlatego stopa bezrobocia w czerwcu w naszym regionie spadła do rekordowo niskiego poziomu - 4,9%.
2018-08-19 21:19
Nowe mieszkania dla osób niepełnosprawnych
W Słupsku powstały nowe mieszkania chronione. Z inwestycji, która kosztowała ponad pół miliona złotych korzystać będą osoby niepełnosprawne. W placówkach stałą opiekę będą sprawować opiekunki, pielęgniarki i rehabilitanci.
2018-08-19 21:19
OnkoRejs - Życie pełną piersią mimo choroby
Przełamywanie własnych barier i zachęcenie do profilaktycznych badań to cel tegorocznego OnkoRejsu, który powrócił po przeprawie przez Morze Bałtyckie. Rejs, który popłynął do Kopenhagi odbył się na pokładzie żaglowca „Zawisza Czarny” i trwał tydzień.
2018-08-19 20:16
Wielkie święto rolnictwa w Klukowej Hucie
W Klukowej Hucie odbyły się pierwsze w tym roku Dożynki na Pomorzu. Kaszubscy rolnicy zebrali się w kościele na dziękczynnej mszy i prezentując wspaniałe korony ze zboża w kolorowym korowodzie wieńców.
2018-08-19 20:16
90. urodziny profesora Andrzeja Januszajtisa
Były dziekan i wykładowca Politechniki Gdańskiej, fizyk, pasjonat i znawca dziejów i architektury Gdańska, a przede wszystkim autor kilkunastu książek o historii miasta. Jednym słowem człowiek-instytucja. Andrzej Januszajtis obchodzi dziewięćdziesiąte urodziny.
2018-08-18 20:07
Podróż do domu jak z „Odysei” Homera
Choć ich wakacje właśnie dobiegły końca, do Polski nie wrócą wypoczęci. Dwustu polskich turystów utknęło na lotnisku na greckiej wyspie Rodos. Zmęczeni i oburzeni, bo na powrotny lot musieli czekać na lotnisku prawie dwadzieścia godzin.
2018-08-18 20:07
Doniesienie na prezydenta Pawła Adamowicza
Jest doniesienie do prokuratury na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i działaczy KOD-u za ubranie gdańskich pomników w koszulki z napisem „Konstytucja”. Zawiadomienie złożył jeden z mieszkańców Gdańska, który uważa, że akcja odbyła się za zgodą i przyzwoleniem władz miasta, a sam akt obraża jego uczucia religijne.
2018-08-18 20:07
Codzienne Wiadomości
WIOŚ chce zobaczyć zezwolenie na awaryjny zrzut ścieków do Motławy. Saur Neptun Gdańsk odwołuje się do sądu
Pomorski WIOŚ zobowiązał gdańską firmę wodociągowo-kanalizacyjną do zdobycia pozwolenia na awaryjny zrzut ścieków do Motławy. Firma odwołała się do sądu. Zalecenie WIOŚ miało związek z awaryjnym zrzutem ścieków, do którego doszło wiosną.
wczoraj 20:40
Psie porady w RG Prowadzi:  Hanna Wilczyńska-Toczko

Gościem Hanny Wilczyńskiej-Toczko była Agnieszka Kępka, behawiorystka i międzynarodowy sędzia kynologiczny. - Przed wzięciem psa ze schroniska musimy poważnie się zastanowić nad wyborem rasy. Kierowanie się sercem to nie wszystko. Powinniśmy

wczoraj 19:37
Starogardzcy policjanci pokazali, co wyrabiają kierowcy na drogach. Czasami aż trudno w to uwierzyć [FILM]
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego postanowili pokazać filmy, które otrzymują na skrzynkę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Patrząc na manewry niektórych kierowców można dojść do wniosku, że niektórzy za kierownicą samochodu nie powinni zasiąść nigdy.
wczoraj 19:37
Sprzedaż dopalaczy karana tak samo, jak sprzedaż narkotyków. To wszystko przez liczbę zatruć [STATYSTYKI I FILM]
Osoby, sprzedające "dopalacze" traktowane będą tak samo, jak osoby, sprzedające narkotyki - od wtorku obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych. To wszystko przez to, że tylko od początku roku do połowy maja dopalaczami zatruło się prawie 1200 osób - wynika z najnowszych danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
wczoraj 19:37
Kapsuła czasu z 1750 roku została otwarta. Czy skrywała w sobie jakieś tajemnice?
W Duninowie koło Ustki otwarto kapsułę czasu z 1750 roku. Pojemnik z miedzi umieszczono na szczycie wieży kościoła. Hełm wraz z kapsułą zdjęto przy okazji remontu. Nadzieje przed otwarciem kapsuły były ogromne, ale niestety okazało się, że metalowy pojemnik jest pusty.
wczoraj 18:34
Gdański chirurg dziecięcy powołany przez ministra do zespołu ds. współpracy naukowej z USA
Gdańszczanin, chirurg dziecięcy prof. Piotr Czauderna został członkiem zespołu do spraw współpracy naukowej ze Stanami Zjednoczonymi. Zadaniem zespołu, powołanego przez Ministerstwo Zdrowia, jest opracowanie zasad współpracy polskich naukowców z placówkami badawczymi w USA w zakresie nauk biomedycznych.
wczoraj 18:34
"Nawet w najtrudniejszych momentach nie wyrzekł się swojej polskości". Ostatnie pożegnanie Brunona Zwarry [ZDJĘCIA]
Pogrzeb więźnia niemieckich obozów koncentracyjnych. publicysty, autora relacji o początkach II wojny światowej oraz książek o historii Gdańska odbył się na cmentarzu w Gdańsku Oliwie. Brunon Zwarra zmarł w wieku 98 lat.
wczoraj 17:31
Łańcuch życia w Sopocie dla 6-letniego Huberta. Dowiedz się, jak można odnaleźć człowieka pod wodą [FILM]
Pięćdziesiąt dorosłych osób trzymających się za ramiona i brodzących w wodzie. To był widok, który mogli zobaczyć plażowicze w Sopocie parę dni temu. W internecie pojawiły się filmy przedstawiające tę sytuację. Część internautów pyta, co właściwie robili ludzie wciągnięci do akcji przez ratowników. Na to pytanie odpowiada prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sopocie Maciej Dziubich.
wczoraj 16:28
Najnowsze wiadomości z Gdańsk
wczoraj 20:40 WIOŚ chce zobaczyć zezwolenie na awaryjny zrzut ścieków do Motławy. Saur Neptun Gdańsk odwołuje się do sądu
wczoraj 19:37 Psie porady w RG Prowadzi:  Hanna Wilczyńska-Toczko
wczoraj 19:37 Starogardzcy policjanci pokazali, co wyrabiają kierowcy na drogach. Czasami aż trudno w to uwierzyć [FILM]
wczoraj 19:37 Sprzedaż dopalaczy karana tak samo, jak sprzedaż narkotyków. To wszystko przez liczbę zatruć [STATYSTYKI I FILM]
wczoraj 19:34 Szpital i dom dla rannych zwierząt potrzebuje pomocy
wczoraj 19:34 Agresywna kampania PO i Nowoczesnej
wczoraj 18:34 Kapsuła czasu z 1750 roku została otwarta. Czy skrywała w sobie jakieś tajemnice?
wczoraj 18:34 Gdański chirurg dziecięcy powołany przez ministra do zespołu ds. współpracy naukowej z USA
wczoraj 17:31 "Nawet w najtrudniejszych momentach nie wyrzekł się swojej polskości". Ostatnie pożegnanie Brunona Zwarry [ZDJĘCIA]
wczoraj 16:28 Łańcuch życia w Sopocie dla 6-letniego Huberta. Dowiedz się, jak można odnaleźć człowieka pod wodą [FILM]
wczoraj 16:28 PiS zmienia kandydata na prezydenta Słupska. "Młoda, energiczna i zdecydowana"
wczoraj 16:28 Ślązak miał wejść do służby w marcu, ale już wiadomo, że to się nie uda. Kiedy okręt będzie gotowy?
wczoraj 15:25 Kolejna ścieżka pojawi się na rowerowej mapie Gdańska. Tym razem na Alei Legionów
wczoraj 15:25 Strażacy nie bez powodu podczas akcji zajmują dodatkowy pas ruchu. Chcą uniknąć sytuacji takich jak ta
wczoraj 13:19 Takiej ceremonii w Polsce chyba jeszcze nie było. W słupskim ratuszu dziesięć par jednocześnie weźmie ślub
wczoraj 13:19 Utknął w korycie rzeki i głośno miauczał. Na pomoc kotu ruszyła straż miejska
wczoraj 13:19 Będzie można wziąć eksponat do ręki, a nawet upuścić go na ziemię. Elbląskie muzeum inwestuje w nowe aplikacje
wczoraj 12:16 Rozmowa kontrolowana Prowadzi:  Beata Gwoździewicz
wczoraj 12:16 Miały okradać starsze osoby, podając się za pracownice MOPS. Sąd zwolnił je z aresztu
wczoraj 10:10 Jechał "wężykiem", miał prawie 3 promile. Zatrzymał go inny kierowca
wczoraj 10:10 Tablety, roboty i gry jako pomoce dydaktyczne w pomorskich szkołach. "Nowe technologie pomogą zrozumieć otaczający nas świat"
wczoraj 10:10 5-latek wybiegł za uciekającym z podwórka psem. Do domu odprowadzili go... strażnicy miejscy
wczoraj 10:10 Plaga os w miejscowościach nadmorskich? PSP Sopot: "Jeśli zobaczymy gniazdo, nie należy się do niego zbliżać"
wczoraj 10:04 "Pobili nas na plaży, bo trzymaliśmy się za ręce". Gdańska policja zbada sprawę
wczoraj 08:04 To miał być tylko mandat za szybką jazdę, ale wtedy policjanci poprosili o dokumenty... 34-latek zapłaci łącznie 3200 złotych
wczoraj 08:04 Przegląd głupoty na dwóch kółkach. Prosto z centrum Sopotu [FELIETON]
wczoraj 23:40 Samolot lecący z Warszawy do Gdańska musiał zawrócić. Wylądował w asyście strażaków
2018-08-20 21:31 W Gdyni jak w Wittenberdze. Ruch "Wspólna Gdynia" przykleił do drzwi magistratu 15 tez sugerujących poprawę pracy placówki
2018-08-20 21:31 Historii z Siarkopolem ciąg dalszy. Łukasz Hamadyk: "Składam zawiadomienie do prokuratury"
2018-08-20 21:31 Mieszkańcy Stegny zostaną bez opieki medycznej? Lekarz prowadzący przychodnię przechodzi na emeryturę
2018-08-20 20:28 Lębork. Podróżowali pod wpływem narkotyków z 8-letnią córką w samochodzie
2018-08-20 20:28 Ministerstwo: Budowa przekopu Mierzei Wiślanej jeszcze pod koniec tego roku. "Wielkie możliwości rozwojowe"
2018-08-20 20:25 Gdańskie pływanie z prywatnymi inwestorami
2018-08-20 20:25 Cykl koncertów "Fortepian w kościele"
2018-08-20 20:25 Rusza nauka programowania dla najmłodszych
2018-08-20 20:25 Tragiczny wypadek na polu kempingowym
2018-08-20 20:25 Jednak proces prezydenta Tczewa odbędzie się
2018-08-20 19:25 Paweł Adamowicz: nie przyjąłem korzyści majątkowej. Nikt mi też jej nie oferował
2018-08-20 19:25 Płażyński chce funduszu remontowego dla każdej z dzielnic Gdańska. "Byłby w gestii rad dzielnic"
2018-08-20 18:22 We wrześniu gospodarcza debata kandydatów na prezydenta Gdańska
2018-08-20 18:22 "Afera plakatowa" jeszcze bez zakończenia. Sąd Rejonowy odrzucił wniosek o umorzenie sprawy prezydenta Tczewa
2018-08-20 18:22 Czy zjazd do budowanego sklepu w Słupsku stanowi zagrożenie? Śledztwa nie będzie
2018-08-20 16:16 CBA zatrzymało dwie osoby, które miały skorumpować prezydenta Gdańska. Chodzi o zakup mieszkań
2018-08-20 15:13 Słupsk. Przez awarię linii średniego napięcia 20 tysięcy osób nie ma wody
2018-08-20 15:07 Na murze Aresztu Śledczego w Gdańsku billboard atakujący PiS. Państwowa firma musi się tłumaczyć
2018-08-20 13:07 Ciekawość, to pierwszy stopień do... odchudzenia portfela. Tak się kończy niezwracanie uwagi na tablice informacyjne
2018-08-20 13:07 5-latek bawił się na deskorolce na kempingu w Chałupach. Zginął potrącony przez samochód
2018-08-20 13:07 Dachowanie przy Galerii Bałtyckiej i duże utrudnienia na drodze do centrum Gdańska [ZDJĘCIA]
2018-08-20 13:07 Paweł Adamowicz o swoich akcjach grupy Robyg: "Posiadanie paru akcji nie ma wpływu na działalność inwestora"
2018-08-20 12:04 Rozmowa kontrolowana Prowadzi:  Beata Gwoździewicz
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 02:19 Taniec na grobach
dzisiaj 02:19 Kłamstwa bez kary
dzisiaj 02:19 Kiedy Majdan wróci do gry po kontuzji?
dzisiaj 00:49 Keitany dołącza do gwiazd maratonu w Nowym Jorku
dzisiaj 00:49 Janowski poskromił Iversena. Świetna jazda Drabika i Zmarzlika [ELITSERIEN]
dzisiaj 00:49 Holder będzie bohaterem okna transferowego. Chcą z nim rozmawiać cztery kluby [antydrużyna]
dzisiaj 00:49 W Gorzowie docenili trenera już za sam awans. W razie klęski Chomskiemu włos z głowy nie spadnie
dzisiaj 00:07 Sędzia Muszyński nie stawił się na wysłuchanie
dzisiaj 00:04 Plażowicze utworzyli „łańcuch życia”. Chcieli ratować 6-letniego chłopca
dzisiaj 00:04 Idzie nowy rok szkolny. Szykują się problemy z planami lekcji
dzisiaj 23:46 GKSŻ podjął decyzję. Wanda spada z ligi i jeszcze musi zapłacić 150 tysięcy!
dzisiaj 23:13 Kanał sympatyków Patryka Jakiego usunięty z Youtube. Z powodu naruszenia praw autorskich
dzisiaj 23:04 Grecy zaskoczyli faworytów. Sprawa awansu do Ligi Mistrzów otwarta
dzisiaj 23:04 Media: Prezydenta Francji czekają kłopoty?
dzisiaj 23:04 Były prawnik Trumpa oddał się w ręce FBI
dzisiaj 23:01 Trzaskowski chwali Lecha Kaczyńskiego
wczoraj 22:43 Wojna o Bobera. Start chce odszkodowanie i walkowera. Motor kary w zawieszeniu
wczoraj 22:43 Lwy syte i Jaskółki całe, czyli plany minimum zrealizowane (noty)
wczoraj 22:43 Stelmet w kwietniu może zagrać dzień po dniu
wczoraj 22:40 Wyniki Lotto 21.08.18. Kto trafił "szóstkę"? [Wyniki Losowania Lotto 21 sierpnia, Lotto Plus, Wyniki Lotto]
wczoraj 22:40 Wyniki Lotto, Lotto Plus 21.08.2018 [Wyniki Losowania Lotto, Lotto Plus, MiniLotto MultiMulti]
wczoraj 22:40 Konrad Gaca nie żyje. To nie samobójstwo. Pogrzeb Konrada Gacy w Lublinie. Miał tylko 42 lata. Promował zdrowy tryb życia i GACA System
wczoraj 22:10 "Głupio wyszło". Złodziej samochodów pośmiewiskiem policji
wczoraj 22:10 Nagrał wstrząsające sceny nad Bałtykiem. "Ludzie doceńcie tych ratowników! Oni ciągle widzą śmierć"
wczoraj 22:10 Kanał Patryka Jakiego usunięty z Youtube. Z powodu naruszenia praw autorskich
wczoraj 22:10 Wypadek śmigłowca w Latkowie. Maszyna spadła przy lotnisku
wczoraj 22:07 Pojawiły się prawie nago na gali MTV
wczoraj 22:07 Odsłoniła na imprezie swoje największe walory
wczoraj 22:01 Policja "jest wdzięcznym chłopcem do bicia"
wczoraj 22:01 Śmigłowiec uderzył w ziemię podczas lądowania
wczoraj 22:01 Radwańska pierwszy raz od jedenastu lat bez rozstawienia w Wielkim Szlemie
wczoraj 22:01 Ciasne cztery ściany
wczoraj 22:01 Merkel spotka się z Macronem. Przedmiotem rozmowy migranci
wczoraj 22:01 Sędzia Muszyński się nie stawił się na wysłuchanie
wczoraj 22:01 Przyłębska: Nie przypominam sobie, by wysłuchania kandydatów do SN były publiczne
wczoraj 22:01 Rafa³ Trzaskowski naprawia³ szybê w drzwiach ta¶m± klej±c±. Teraz t³umaczy: "Tak dora¼nie"
wczoraj 22:01 Latkowo. Wypadek wojskowego ¶mig³owca. Mi-2 spad³, piloci prze¿yli
wczoraj 22:01 Wyniki losowania Lotto 21.08.2018 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]
wczoraj 21:58 Wojskowy śmigłowiec rozbił się obok lotniska. Maszyna stanęła w ogniu
wczoraj 21:58 Ekspert z Oksfordu: burki powinny być zakazane ze względu na bezpieczeństwo
wczoraj 21:49 S&P 500 pobił rekord
wczoraj 21:37 Sławomir Peszko posypał głowę popiołem i czeka na decyzję. "Skrócenie kary byłoby kompromitujące"
wczoraj 21:37 Kino Atlantic zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" 30 sierpnia
wczoraj 21:37 Daniel Skibiński po znokautowaniu rywala w 20 sekund: Następną walkę chciałbym stoczyć o pas Babilon MMA
wczoraj 21:37 #RobotaRafała, czyli Rafał Trzaskowski naprawia drzwi taśmą klejącą. Internet zalała fala memów
wczoraj 21:05 Wisła w centrum
wczoraj 21:05 Radwańska w tarapatach
wczoraj 21:05 Przyszedł czas na puentę i finał
wczoraj 21:05 W Hiszpanii mieszka już blisko 2 mln muzułmanów
wczoraj 21:05 Tak Trzaskowski naprawiał drzwi. Internauci pękają ze śmiechu
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook