Najnowsze Wiadomości Gdańsk

Nagłówki
Coraz mniej chętnych do pracy w policji
Brakuje chętnych do pracy w policji. W służbach mundurowych lawinowo rośnie liczba wakatów, nie pomagają nawet kampanie medialne. Jeszcze niedawno do szkoły policji na jedno miejsce zgłaszało się kilkunastu chętnych, a dziś ich brakuje.
wczoraj 19:47
Wędkarze protestują przeciwko ograniczeniom
Łowienie ryb w Martwej Wiśle w godzinach od 17 do 7 rano jest zabronione, a złamanie zakazu grozi karą nawet do 500 złotych. Przeciwko wprowadzonym ograniczeniom protestują wędkarze, którzy uważają, że traktuje się ich jak kłusowników, a tłumaczenia Inspektoratu Rybołówstwa w Gdyni, odpowiadającego za wykonywanie przepisów - zupełnie nie przekonują.
wczoraj 19:47
Zdążyć z odbudową domu przed Wigilią
"Mimo nieszczęścia, jakie nas w sierpniu spotkało - to mogą być jeszcze radosne i niepowtarzalne święta” - powiedziała nam Pani Zofia Skiba. Niepełnosprawna mieszkanka gminy Brusy samotnie wychowuje 7-letnią córeczkę i robi wszystko, by odremontować zniszczony w czasie nawałnicy dom. Walczy z czasem, bo ma nadzieję przed Wigilią wrócić do swojego domu.
wczoraj 19:47
Pierwszy Światowy Dzień Ubogich w Gdańsku
Po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Ustanowiony został przez papieża Franciszka na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Z tej okazji w parafii p.w. św. brata Alberta w Gdańsku odbyła się uroczysta msza święta. Gościem specjalnym był Brat Kamil ze Zgromadzenia Braci Albertynów z Krakowa, który przedstawił swoje świadectwo posługi.
wczoraj 19:47
Nagrodzeni dziennikarze Telewizji Gdańsk
W Katowicach zakończył się przegląd i konkurs dziennikarski oddziałów terenowych TVP - PiK 2017. Po raz 24. poznaliśmy laureatów i najlepsze programy telewizyjne. Wśród nagrodzonych byli także dziennikarze Telewizji Gdańsk.
wczoraj 19:47
W Chmielnie odbył się I Zjazd Młodych Kaszubów
W Chmielnie odbył się I Zjazd Młodych Kaszubów. Na spotkanie przyjechali przedstawiciele młodzieżowych klubów kaszubskich. Podczas zjazdu odbył się pokaz filmu o powstałym w 1927 roku Klubie "Cassubia" i jego założycielu - Karolu Kreffcie.
2017-11-18 20:59
Niebezpieczny pocisk w słupskiej kamienicy
W słupskiej kamienicy znaleziono niewybuch z czasów drugiej wojny światowej. Policja ewakuowała osiemdziesięciu mieszkańców, którzy noc spędzili w mieszkaniach zastępczych. Od samego rana grupa saperów z jednostki wojskowej w Lęborku rozpoczęła akcję usunięcia niebezpiecznego pocisku, który teraz zostanie zdetonowany na poligonie w Ustce.
2017-11-18 20:59
Amerykański transportowiec w gdańskim porcie
Prawie pół tysiąca amerykańskich pojazdów wojskowych na pokładzie transportowca Resolve zawinęło do portu w Gdańsku. To druga wizyta w Gdańsku, ale po raz pierwszy rozładunek odbywa się w przy Nabrzeżu Szczecińskim portu wewnętrznego.
2017-11-18 20:59
Niezwykły dar dla Muzeum Narodowego
Jej prace zna cały świat, ale nie Polska. Wkrótce ma to się zmienić, bo do Muzeum Narodowego w Gdańsku trafiła kolekcja gobelinów Tamary Jaworskiej przekazana aktem darowizny dla państwa polskiego. Ten cenny dar rodziny artystki przekazał w imieniu ministra kultury Piotra Glińskiego wiceminister Jarosław Sellin.
2017-11-17 21:05
Przełom w sprawie gdyńskiego lotniska
Gdyńskie lotnisko może działać! Sąd Unii Europejskiej uchylił decyzję Komisji Europejskiej w sprawie portu lotniczego w Gdyni Kosakowo. Miejska spółka decyzją Komisji Europejskiej musiała ogłosić upadłość. Gdyńscy samorządowcy deklarują, że port lotniczy w Gdyni może ruszyć już za rok.
2017-11-17 21:05
Nowy holownik dla Marynarki Wojennej
Kolejny kontrakt dla Marynarki Wojennej w portfelu zamówień stoczni Remontowa Shipbuilding. W czwartek w Gdańsku rozpoczęło się cięcie blach pod budowę nowego holownika dla naszych sił morskich. W sumie stocznia wybuduje sześć takich jednostek.
2017-11-16 21:19
Wyrok w sprawie pomnika por. Dambka
Zapadł wyrok w trwającym od dekady sporze pomiędzy członkami stowarzyszenia im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski", a właścicielami działki na Kaszubach, na której znajdował się krzyż i pomnik porucznika Dambka. Podczas usuwania miejsca pamięci miało dojść do pobicia właścicieli terenu. Choć prawomocny wyrok zapadł, to jedna ze stron już zapowiada, że na tym nie koniec sądowego sporu.
2017-11-16 21:19
Spotkania PiS w powiecie człuchowskim
Choć do wyborów samorządowych pozostał jeszcze rok, samorządowa kampania rozkręca się na dobre. Po Słupsku, Bytowie i Chojnicach Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło spotkania z samorządowcami i mieszkańcami w powiecie Człuchowskim.
2017-11-16 21:19
Średniowieczne freski w ratuszu głównego miasta
Ciekawostka dla miłośników historii Gdańska i miejskich zabytków. Prace konserwatorsko-modernizacyjne w Ratuszu Głównego Miasta w ujawniły kolejne średniowieczne sekrety dawnej siedziby władz miasta. W Komorze Palowej odkryto fragmenty dekoracji ścian, których historia dotyczy najstarszych dziejów ratusza.
2017-11-16 20:17
Policja przestrzega seniorów przed oszustami
"Na wnuczka", "na policjanta", a nawet "na prokuratora" - oszuści znajdują nowe pomysły na wyłudzenie pieniędzy od osób starszych. Często padają one także ofiarą firm, podających się za operatorów telefonii. Naiwnych wciąż nie brakuje, a skutki naiwności bywają katastrofalne. Wie o tym pomorska policja, która stara się uświadamiać i przestrzegać przed zbytnią łatwowiernością.
2017-11-16 20:17
Żołnierz Żandarmerii Wojskowej kłusownikiem?
Żołnierz Żandarmerii Wojskowej oskarżony o kłusownictwo. Mężczyzna wpadł w zasadzkę, gdy wyciągał z rzeki sieć z łososiami. Przestępcy grozi do 2 lat więzienia.
2017-11-15 20:21
Codzienne Wiadomości
Wyjazd prezydenta Gdańska, jego zastępcy i dwóch urzędników do Madrytu. Jest prokuratorskie śledztwo
Wyjazd miała sfinansować spółka Saur Neptun Gdańsk. Chodzi o trzydniową podróż do Hiszpanii oraz bilety na mecz piłki nożnej. Zawiadomienie w tej sprawie w ubiegłym miesiącu złożyli członek pomorskiego zarządu PiS Andrzej Jaworski i Hubert Grzegorczyk ze stowarzyszenia MyGdansk.pl.
dzisiaj 16:53
Kręte drogi Pavelsa Steinborsa. Pozycja nr 1 w kadrze marzeniem Łotysza?
Delikatnie mówiąc, nie był ubiegłym sezonie ulubieńcem kibiców Arki. W spotkaniach owszem, dbał o emocje, ale często jego wybory boiskowe, przyprawiały fanów o zawrót głowy. Dziś, niezliczony raz z rzędu Pavels Steinbors, jest najjaśniejszą gwiazdą Arki.
dzisiaj 15:51
Podwyżki czynszów i podatków lokalnych, ale też pensji urzędników. Robert Biedroń przedstawił projekt budżetu Słupska
 Tak wygląda projekt budżetu Słupska na rok 2018. Prezydent Robert Biedroń podkreśla, że chce w przyszłym roku wydać więcej na remonty dróg, chodników i rewitalizację miasta oraz zacząć wieloletnie inwestycje.
dzisiaj 15:51
Ponad 150 robotników straciło pracę przy budowie amerykańskiej bazy w Redzikowie. Nagle i bez uzasadnienia
Jak ustalił reporter Radia Gdańsk, chodzi o pracowników z firm podwykonawczych, głównie ze Słupska. Nagle zerwano z nimi umowę.
dzisiaj 14:49
Nie żyje Janusz Wójcik. Legendarny trener miał 64 lata
20 listopada zmarł Janusz Wójcik. Jeden z najbardziej charyzmatycznych trenerów w historii polskiej piłki nożnej miał 64 lata.
dzisiaj 13:47
Śniadanie w Radiu Gdańsk Prowadzi:  Jacek Naliwajek

O lotnisku w Gdyni rozmawiali goście Śniadania w Radiu Gdańsk. Audycję poprowadził Jacek Naliwajek. Jego gośćmi byli: poseł Ewa Lieder – Nowoczesna, poseł Tadeusz Aziewicz – Platforma Obywatelska, poseł Marcin Horała – Prawo i Sprawiedliwość i

dzisiaj 12:43
Mieli podpalić trzy luksusowe auta w Gdańsku. Dwie osoby z zarzutami
Gdańscy policjanci rozwiązali sprawę podpalenia samochodów na parkingu przed lotniskiem. Zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty.
dzisiaj 12:43
Jeszcze nie wszedł do służby, a już jest rozchwytywany. Wiele innych krajów chętnych na polskiego Kormorana II
Pięć państw jest zainteresowanych zakupem polskiego niszczyciela min typu Kormoran II - dowiedział się reporter Radia Gdańsk. To najnowocześniejszy polski okręt, na którym bandera zostanie podniesiona 28 listopada.
dzisiaj 12:43
Najnowsze wiadomości z Gdańsk
dzisiaj 16:53 Wyjazd prezydenta Gdańska, jego zastępcy i dwóch urzędników do Madrytu. Jest prokuratorskie śledztwo
dzisiaj 15:51 Kręte drogi Pavelsa Steinborsa. Pozycja nr 1 w kadrze marzeniem Łotysza?
dzisiaj 15:51 Podwyżki czynszów i podatków lokalnych, ale też pensji urzędników. Robert Biedroń przedstawił projekt budżetu Słupska
dzisiaj 14:49 Ponad 150 robotników straciło pracę przy budowie amerykańskiej bazy w Redzikowie. Nagle i bez uzasadnienia
dzisiaj 13:47 Nie żyje Janusz Wójcik. Legendarny trener miał 64 lata
dzisiaj 12:43 Śniadanie w Radiu Gdańsk Prowadzi:  Jacek Naliwajek
dzisiaj 12:43 Mieli podpalić trzy luksusowe auta w Gdańsku. Dwie osoby z zarzutami
dzisiaj 12:43 Jeszcze nie wszedł do służby, a już jest rozchwytywany. Wiele innych krajów chętnych na polskiego Kormorana II
dzisiaj 11:41 Tegoroczna Szlachetna Paczka ruszyła w Kartuzach. Ulicami przeszła kolorowa parada [FOTO]
dzisiaj 10:37 Psie porady w RG Prowadzi:  Hanna Wilczyńska-Toczko
dzisiaj 10:37 Nowa audycja w Radiu Gdańsk. Potok brzmienia zaskoczy Was muzyką
dzisiaj 10:37 Rozmowa kontrolowana Prowadzi:  Agnieszka Michajłow
dzisiaj 08:33 Razem zrzucili ponad 28 ton tkanki tłuszczowej. Sopockie Centrum Zdrowego Odchudzania "Sylwetka" świętowało 15-lecie
dzisiaj 08:33 Szpital Morski w Gdyni z pierwszym bankiem mleka kobiecego na Pomorzu
wczoraj 22:13 Sopocka jadłodajnia zamieniona na salę kinową. Niezwykły, wspólny seans
wczoraj 22:13 MH Automatyka zadziwia hokejową Polskę. Najpierw pokonali lidera tabeli, teraz mistrzów Polski
wczoraj 19:47 Coraz mniej chętnych do pracy w policji
wczoraj 19:47 Wędkarze protestują przeciwko ograniczeniom
wczoraj 19:47 Zdążyć z odbudową domu przed Wigilią
wczoraj 19:47 Pierwszy Światowy Dzień Ubogich w Gdańsku
wczoraj 19:47 Nagrodzeni dziennikarze Telewizji Gdańsk
wczoraj 18:05 Pomagają nieuleczalnie chorym dzieciom, by stworzyć im nowe uśmiechy. Bal Fundacji Vivadental
wczoraj 18:05 Miasto Gdańsk zaprezentowało 39 rekomendacji Trzeciego Panelu Obywatelskiego. Wiceprezydent Kowalczuk: "To klucz do zmian w Gdańsku"
wczoraj 18:05 Arka specjalistką od wygrywania ze Śląskiem. Grupa mistrzowska bliżej Gdyni
wczoraj 16:01 We Władysławowie sprawdziły się świetnie. Latem 2018 roku "korytarze życia" staną od Świnoujścia aż po Hel
wczoraj 13:57 Chcą województwa środkowopomorskiego. 20 tys. kartek z przypomnieniem obietnicy ma trafić do premier Beaty Szydło
wczoraj 13:57 Wichura doszczętnie zniszczyła im dom, teraz powstaje nowy. "Pomogli zupełnie obcy ludzie"
wczoraj 13:57 Gdańsk z pierwszą w Polsce miejską mapą akustyczną w 3D. "Można zobaczyć jak hałas rozkłada się na budynku, w którym mieszkamy"
wczoraj 10:51 Utalentowany aktor i muzyk. Paweł Domagała wystąpi w gdańskim Starym Maneżu
wczoraj 10:51 Jarmark, iluminacje, zjeżdzalnia i... łoś. Gdańsk gotowy na święta Bożego Narodzenia
wczoraj 10:51 Czy przerwa na reprezentację znów posłuży Arce? Gdynianie wracają do gry w ekstraklasie
wczoraj 10:51 Kiedy pada, tworzą się zatory. Potrzebny specjalny system przy wjazdach do tunelu pod Martwą Wisłą
wczoraj 23:27 Drugie z rzędu zwycięstwo Lechii Gdańsk. Biało-zieloni pokonali Wisłę Płock 3:0
2017-11-18 21:21 Słupsk kupuje mieszkania. "Mamy pięć tysięcy lokali, ale to za mało"
2017-11-18 21:21 Aleksandra Cybulska "Sprawiedliwa Wśród Narodów" z Gdyni obchodziła setne urodziny [ZDJĘCIA]
2017-11-18 20:59 W Chmielnie odbył się I Zjazd Młodych Kaszubów
2017-11-18 20:59 Niebezpieczny pocisk w słupskiej kamienicy
2017-11-18 20:59 Amerykański transportowiec w gdańskim porcie
2017-11-18 19:15 Super strzelec Gryfa Słupsk nagrodzony. Łukasz Stasiak wyróżniony za strzelenie 100 bramek dla swojego klubu
2017-11-18 19:15 Niezwykłe znalezisko w Bytowie. Archeolodzy odkryli zabytkowe cmentarzysko sprzed naszej ery
2017-11-18 16:09 Gdynia Główna Osobista Prowadzi:  Piotr Jacoń
2017-11-18 16:09 Nie żyje legendarny założyciel AC/DC. Miał 64 lata
2017-11-18 16:09 Na scenie został tylko dyrektor. Artyści Opery Bałtyckiej nie wzięli udziału w sobotniej próbie spektaklu
2017-11-18 15:07 65-lecie Stoczni Remontowej w Gdańsku. Uroczysta gala w Operze Bałtyckiej
2017-11-18 15:07 Wielki powrót po kontuzji da Lechii oddech? Peszko i spółką podejmą Wisłę Płock
2017-11-18 11:57 Miłe złego początki. Asseco przegrało w Szczecinie po dogrywce
2017-11-18 11:57 Nowy system zawodzi? Urzędnicy przyznają: Są problemy z zarejestrowaniem samochodu w Gdańsku
2017-11-18 09:53 Niezwykłe okoliczności pozyskania nowych dzieł sztuki dla Muzeum Narodowego w Gdańsku
2017-11-18 09:53 Rośnie liczba nieszczepionych dzieci. Lekarze w Gdańsku chcą zatrzymać tendencję
2017-11-18 09:53 Do gdańskiego portu zawinął okręt z amerykańskim sprzętem wojskowym
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 17:43 Andrzej Duda: podziały osłabią UE; niech parlamenty dyskutują o przyszłości Unii
dzisiaj 17:25 WIADOMOŚCI
dzisiaj 17:17 Świetny występ Kuszczaka, jak grali nasi w Championship?
dzisiaj 17:17 Iversen zawalił Stali dwa sezony. Gorzów znów powalczy o złoto
dzisiaj 17:17 PGE Ekstraliga była jego marzeniem, ale nie dostał oferty
dzisiaj 17:17 Lorenzo Micelli: Sytuacja zdrowotna dziewczyn nie jest perfekcyjna
dzisiaj 17:11 Zapowiada się dobry rok w budownictwie
dzisiaj 17:11 Pianohooligan i pogmatwany fortepianowy Kisiel
dzisiaj 17:11 Między samotną ascezą a zbiorowym obżarstwem
dzisiaj 17:11 70 lat małżeństwa. Królowa Elżbieta i książę Filip świętują rocznicę ślubu
dzisiaj 17:11 Marsz Niepodległości. Jest śledztwo ws. propagowania faszyzmu
dzisiaj 16:59 Naukowcy obalili popularny mit. Zobacz, co odkryli!
dzisiaj 16:59 Partnerka Karola z „Rolnika” skrywała tajemnicę
dzisiaj 16:59 Eurostat: Spada ubóstwo wśród dzieci w Polsce
dzisiaj 16:59 Śledztwo ws. publicznego propagowania faszyzmu na Marszu Niepodległości
dzisiaj 16:59 Milion złotych dla lekarzy, którzy znajdą się w szczególnie trudnej sytuacji
dzisiaj 16:59 Mołdawianka zgwałcona w Polsce "nigdy nie odzyska sprawności"
dzisiaj 16:59 MON kupi tysiąc aparatów latających Warmate
dzisiaj 16:59 "Był dla nas ojcem i wzorem". Srebrna drużyna wspomina Wójcika
dzisiaj 16:59 Zmarł Janusz Wójcik. Były trener reprezentacji miał 64 lata
dzisiaj 16:59 PO zawiadamia prokuraturę w sprawie szefa SKW
dzisiaj 16:59 619 spraw wobec protestujących przeciwko polityce rządu. Ziobro: widzę zmianę jakości
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:15 Jóźwiak jednak zostaje w Lechu! Pomocnik przedłużył umowę
dzisiaj 16:15 Jeden z ostatnich wywiadów Janusza Wójcika [WIDEO]
dzisiaj 16:15 Wasilewski: Wracam do żywych, jednak moja forma jest niewiadomą
dzisiaj 16:15 Tak grała olimpijska drużyna Wójcika! Pamiętne 3:0 z Włochami [SKRÓT]
dzisiaj 16:15 Ten wyścig rozstrzygnął o złotych medalach
dzisiaj 16:15 Adam Matysek: wielu piłkarzy dużo zawdzięczało Wójcikowi
dzisiaj 16:15 Wszystko o naszej ekipie i nowym sezonie PŚ [INFOGRAFIKA]
dzisiaj 16:15 Komisja Ligi zajmie się Legią. Grozi jej dotkliwa kara finansowa
dzisiaj 16:09 Paczka dla Bohatera. "Pomagamy dobrym ludziom"
dzisiaj 16:09 Papugarnia - świat egzotycznych ptaków
dzisiaj 16:09 Strefa Schengen: bez ręcznego stemplowania paszportów. Wszystko elektronicznie
dzisiaj 16:09 Zrozumieć naszą podświadomość, czyli sztuka czytania snu
dzisiaj 16:09 Wokół "Procesu" Krystiana Lupy
dzisiaj 16:09 Fiat 126p dla Toma Hanksa wyruszył do Los Angeles. Aktor odwiedzi Bielsko-Białą?
dzisiaj 16:09 Surowsze kary za dopalacze. Nawet 12 lat więzienia dla handlarzy
dzisiaj 16:09 Prezydent: historia jej życia to synteza polskiego losu. Ostatnie pożegnanie Aliny Janowskiej
dzisiaj 15:57 Od stycznia jeszcze trudniej będzie dostać się do lekarza
dzisiaj 15:57 Ile kosztuje ślub i wesele w Polsce? Zdziwisz się
dzisiaj 15:57 Diler wypiera się gwiazd! Nie zna Rafała M. i Bilguuna A.?
dzisiaj 15:57 Abonament po nowemu. Kto może zyskać, a kto stracić?
dzisiaj 15:57 Saryusz-Wolski gotów stanąć przeciw Tuskowi
dzisiaj 15:57 Schulz nie chce koalicji z Merkel. "Nie boimy się nowych wyborów"
dzisiaj 15:57 Ciężarna nie chciała wycięcia guza mózgu. Bała się o dziecko. Przeszła błyskawiczną operację
dzisiaj 15:57 Amerykanie przedstawili rachunek Macierewiczowi. Bardzo drogie patrioty
dzisiaj 15:39 PO składa wniosek do prokuratury na szefa SKW Piotra Bączka
dzisiaj 15:21 WIADOMOŚCI