Najnowsze Wiadomości Gdańsk

Nagłówki
Dziewięcioletni bohater uratował kolegę
Ma zaledwie dziewięć lat, a uratował życie dwa lata młodszemu koledze. Adrian Grodzki z podsłupskich Sycewic bez wątpienia zasługuje na miano bohatera. Gdy pod jego kolegą z podwórka załamał się lód bez wahania ruszył na pomoc i wyciągnął z wody tonącego kolegę.
wczoraj 20:10
Śmierdzący atak na trzy gdańskie apteki
Strażacy neutralizują cuchnącą substancje, personel wietrzy pomieszczenia a policja szuka sprawców. Tak wygląda krajobraz po ataku na gdańskie apteki. W czwartek wieczorem nieznany sprawca lub sprawcy rozlali cuchnącą substancje w trzech placówkach.
wczoraj 20:10
Fałszywi wolontariusze oszukują na „dom dziecka”
Mieszkańcy Gdyni - uwaga na oszustki kwestujące z puszkami na ulicach miasta. Młode kobiety podszywają się pod wolontariuszki fundacji, która nie istnieje - zbierają na marznące dzieci z Domu Dziecka, który od prawie ośmiu lat... również nie istnieje. Sprawę bada policja, która mieszkańców Gdyni prosi o czujność.
wczoraj 20:10
Powrót okrętów po manewrach PASSEX
Sześć okrętów marynarki wojennej wróciło do Gdyni po trwających od poniedziałku manewrach PASSEX. Oprócz polskich jednostek brały w nich udział również okręty państw członkowskich NATO i myśliwce bojowe. Cel - koordynacja zadań związanych z ochroną szlaków morskich, zwalczanie ataku z powietrza i trenowanie komunikacji zgodnej ze standardami NATO.
wczoraj 20:10
Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów
Sejm RP ustanowił 24 marca Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W przeddzień Instytut Pamięci Narodowej oraz Poczta Polska zorganizowali obchody, były pokazy filmów, prelekcje dla szkół i prezentacja nowego znaczka pocztowego.
wczoraj 20:10
Seria ataków na apteki w Gdańsku. Rozpylono substancję o drażniącym zapachu
W Gdańsku doszło do serii ataków na apteki. Rozpylono w nich śmierdzącą substancję do odstraszania dzików. Na miejscu pracowali strażacy, chemicy, a także policjanci.
wczoraj 10:55
Drugi bandycki napad w autobusie w Gdańsku
To drugi w ostatnich dniach bulwersujący bandycki atak na pasażera w gdańskim autobusie. 47-letni mężczyzna został dotkliwie pobity za to, że zwrócił jadącym z nim pasażerom uwagę na spożywany przez nich alkohol. Agresorzy nad ranem zostali zatrzymani przez policję. W piątek staną przed obliczem prokuratora.
2018-03-22 21:01
Nowości w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku
Kolejne eksponaty w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Tym razem udało się uzyskać między innymi cenną korespondencję obrońców wysyłaną z wiezienia na krótko przed egzekucją. Wszystko to wzbogaci, mającą powstać w ciągu dwóch lat, nową wystawę stałą Muzeum Poczty Polskiej.
2018-03-22 21:01
Długi konsulatu Federacji Rosyjskiej w Gdańsku
Już ponad cztery miliony złotych wynosi dług konsulatu Federacji Rosyjskiej w Gdańsku wobec Skarbu Państwa. Rosja od lat nie płaci czynszu za użytkowanie dwóch budynków przy ulicy Batorego. Ciągle nie wiadomo czy i kiedy dług zostanie uregulowany. Na drodze stoją poważne problemy prawne wynikające z użytkowania nieruchomości, ale też konieczność ustalenia organu, który odpowiedzialny będzie za ewentualną egzekucję.
2018-03-22 21:01
Konfrontacja świadków w sprawie Amber Gold
Funkcjonariusz ABW podtrzymał swoje zeznania, iż od dyrekcji delegatury ABW w Gdańsku otrzymał zakaz zajmowania się wątkami pobocznymi sprawy Amber Gold oraz synem ówczesnego premiera pod groźbą prokuratorskich zarzutów o utrudnianie śledztw. Zaprzeczył temu zastępca dyrektora Jarosław Dąbrowski. Podczas konfrontacji świadków, jaka odbyła się na sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, sprzeczności w zeznaniach było o wiele więcej.
2018-03-22 21:01
Światowy rekord polskich żeglarzy
To pierwszy taki wyczyn w historii żeglarstwa. Nikt dotąd nie opłynął pod żaglami całej Antarktydy powyżej 60-go równoleżnika. Do czasu. Ochrzczony w Gdańsku jacht Katharsis II z polską załogą pod wodzą kapitana Mariusza Kopera zamknął pętlę i zmierza w kierunku Tasmanii.
2018-03-21 20:49
Światowy dzień osób z zespołem downa
21 marca przypada dzień solidarność z osobami z Zespołem Dawna - a jego symbolem są ubrane dwie różnokolorowe skarpetki. W Polsce mieszka około 60 tysięcy takich osób. Mają różne problemy i jedno wspólne marzenie - być akceptowanym przez społeczeństwo. O to właśnie cel dzisiejszego święta.
2018-03-21 20:49
Apel o pomoc w odbudowie zniszczonych lasów
Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na terenach poszkodowanych przez sierpniową nawałnice odbyło się spotkanie z leśnikami, którzy od kilku miesięcy mierzą się z klęską jaka dotknęła ich nadleśnictwa. Lasy Państwowe oszacowały straty na ponad miliard złotych. Zniszczone zostały 44 tysiące hektary lasu, który teraz trzeba ratować. I o pomoc w ratowaniu lasów apelował też prezydent Andrzej Duda.
2018-03-21 20:49
Rządowe pieniądze na drogi powiatowe
Prawie 30 milionów złotych może trafić do pomorskich gmin. Cel - budowa, remont lub modernizacja lokalnych dróg. To część rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów, na który w przyszłym roku zostanie wydanych pół miliarda złotych. O pieniądze na poprawę infrastruktury mogą starać się wszystkie gminy, które mają przygotowaną dokumentację lub już prowadzą inwestycje.
2018-03-21 20:49
Sejmik przeciwko połączeniu Lotosu z Orlenem
Sejmik województwa pomorskiego stanowczo apeluje o wstrzymanie wszelkich działań zmierzających do przejęcia Grupy Kapitałowej Lotos przez Grupę Kapitałową Orlen - napisali w specjalnej uchwale pomorscy radni. To obrona przed działaniem na szkodę naszego regionu - argumentowali radni PO. Ta uchwała to polityczna hucpa – odpowiadali radni PiS.
2018-03-21 20:49
Oszukiwała niepełnosprawnych pacjentów. Wyłudziła 70 tys. złotych
64-letnia Gdańszczanka usłyszała w środę 49 zarzutów. Kobieta jest podejrzana o przywłaszczanie pieniędzy niepełnosprawnych pacjentów, wpłacanych jako kaucje za wypożyczony sprzęt ortopedyczny oraz nakłady na jego wykonanie.
2018-03-21 18:31
Codzienne Wiadomości
Miał jeździć od krawężnika do krawężnika, był poszukiwany listem gończym. Wnuk byłego prezydenta trafił do aresztu
Przed niemal miesiącem Dominik W. usłyszał sześć zarzutów. Ten najpoważniejszy dotyczył sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.
dzisiaj 23:22
Oblany test piłkarzy Adama Nawałki. Nigeryjska agresja i biało-czerwona bylejakość
Piłkarska reprezentacja Polski gorsza od Nigerii w pierwszym w 2018 roku oficjalnym meczu. Biało-czerwoni przegrali we Wrocławiu 0:1, a jedyną bramkę dla gości, z karnego, strzelił Victor Moses. Kolejny mecz już we wtorek z Koreą Południową.
dzisiaj 23:22
Odpowiadali z prędkością lecącego naboju. Uczniowie z III LO w Gdyni wygrali międzynarodowe zawody matematyczne
Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni są najlepsi w Europie. Wygrali międzynarodowe zawody matematyczne pod nazwą "Nabój". Odbywają się one jednocześnie w kilku krajach.
wczoraj 19:55
Czarny piątek przed siedzibą Rady Miasta Gdańska. "To kobiety powinny mieć decydujący głos" [ZDJĘCIA]
- Chcemy mieć prawo do wolnego wyboru - mówią uczestniczki Czarnego Protestu przed siedzibą Rady Miasta Gdańska. W kilku miastach odbyły się przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. W Gdańsku organizacje feministyczne oraz ruchy takie jak Lepszy Gdańsk czy Partia Razem zorganizowały demonstrację w centrum miasta.
wczoraj 19:55
Kokaina, amfetamina, marihuana i dwa tysiące tabletek extasy. Słupska policja zabezpieczyła ponad 10 kg narkotyków
Ponad dziesięć kilogramów narkotyków zabezpieczyła policja w Słupsku. Prokuratura chciała tymczasowego aresztowania trzech mężczyzn. Sąd zgodził się na areszt jednej osoby, dwie są pod dozorem policji.
wczoraj 19:55
Bohater to za mało powiedziane. Babcia Adriana pęka z dumy, ale mówi wprost: "Strach był przeolbrzymi"
Bohaterska postawa 11-letniego ucznia z Sycewic koło Słupska. Chłopiec wyciągnął z wody kolegę, pod którym załamał się lód. Dzieci spacerowały w pobliżu zamarzniętego stawu. Jeden z chłopców postanowił sprawdzić grubość tafli i wpadł do lodowatej wody.
wczoraj 19:55
Gdańsk: Dominik W., podejrzany o spowodowanie zagrożenia wypadkiem, trafił do aresztu
21-letni Dominik W. został zatrzymany w piątek i trafił do aresztu – poinformowała PAP rzeczniczka gdańskiej prokuratury. Pod koniec lutego mężczyźnie przedstawiono sześć zarzutów, m.in. o sprowadzeniu niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.
wczoraj 19:22
Autobus - limuzyna przyjedzie pod schronisko, żeby... zabrać zwierzęta na spacer po plaży. Można do nich dołączyć [GDZIE I KIEDY]
Lubicie wypady na plażę ze swoimi psiakami? A może wciąż jeszcze nie macie psiego kumpla i nie znacie przyjemności wspólnych spacerów po piasku? Zwierzaki z gdańskiego schroniska "Promyk" nieczęsto widują morze… Ale już w tę sobotę wyruszą autobusem na podbój sobieszewskich plaż i będzie im można podczas tego wydarzenia towarzyszyć. Oczywiście mile widziani są także opiekunowie wraz ze swoimi czworonożnymi pupilami.
wczoraj 17:38
Najnowsze wiadomości z Gdańsk
dzisiaj 23:22 Miał jeździć od krawężnika do krawężnika, był poszukiwany listem gończym. Wnuk byłego prezydenta trafił do aresztu
dzisiaj 23:22 Oblany test piłkarzy Adama Nawałki. Nigeryjska agresja i biało-czerwona bylejakość
wczoraj 20:10 Dziewięcioletni bohater uratował kolegę
wczoraj 20:10 Śmierdzący atak na trzy gdańskie apteki
wczoraj 20:10 Fałszywi wolontariusze oszukują na „dom dziecka”
wczoraj 20:10 Powrót okrętów po manewrach PASSEX
wczoraj 20:10 Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów
wczoraj 19:55 Odpowiadali z prędkością lecącego naboju. Uczniowie z III LO w Gdyni wygrali międzynarodowe zawody matematyczne
wczoraj 19:55 Czarny piątek przed siedzibą Rady Miasta Gdańska. "To kobiety powinny mieć decydujący głos" [ZDJĘCIA]
wczoraj 19:55 Kokaina, amfetamina, marihuana i dwa tysiące tabletek extasy. Słupska policja zabezpieczyła ponad 10 kg narkotyków
wczoraj 19:55 Bohater to za mało powiedziane. Babcia Adriana pęka z dumy, ale mówi wprost: "Strach był przeolbrzymi"
wczoraj 19:22 Gdańsk: Dominik W., podejrzany o spowodowanie zagrożenia wypadkiem, trafił do aresztu
wczoraj 17:38 Autobus - limuzyna przyjedzie pod schronisko, żeby... zabrać zwierzęta na spacer po plaży. Można do nich dołączyć [GDZIE I KIEDY]
wczoraj 17:38 46 fabrycznie nowych autobusów dołączy do gdańskiej floty. Prezydent zapowiada dodatkowe kursy
wczoraj 17:38 "Zatrudnili" upośledzonego 50-latka i go poniżali. Ochroniarze wyrzuceni z pracy w dyskoncie
wczoraj 15:19 Wyciągali kabel ze studzienki na Śródmieściu w Gdyni. Złodzieje "monterzy" zatrzymani
wczoraj 15:19 We wtorek wojewoda opublikował gdańską uchwałę krajobrazową w dzienniku urzędowym. W piątek wszczął postępowanie unieważniające
wczoraj 15:19 Półtora kilometra drogi POD centrum Gdańska. Nowa ulica odkorkuje centrum miasta? [ZDJĘCIA]
wczoraj 14:46 Nie będzie uchwały krajobrazowej w Gdańsku? Pomorski wojewoda wszczął postępowanie nadzorcze
wczoraj 13:02 "Wielka sprawa!". Aleksander Doba na okładce prestiżowego magazynu
wczoraj 13:02 Komentarze Radia Gdańsk Prowadzi:  Artur Kiełbasiński
wczoraj 10:55 Seria ataków na apteki w Gdańsku. Rozpylono substancję o drażniącym zapachu
wczoraj 10:46 Rozmowa kontrolowana Prowadzi:  Rafał Mrowicki
wczoraj 10:46 Piłkarska potyczka Orłów we Wrocławiu. Nigeryjczycy mają podsunąć pomysł jak na mundialu ograć Senegal
wczoraj 10:10 W trzech aptekach w Gdańsku ktoś rozrzucił cuchnącą substancję
wczoraj 08:25 Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. Gry terenowe, kursy i pokazy dla zwiedzających
wczoraj 08:25 Nierówna walka z grypą w słupskim szpitalu. Pracownicy są zmęczeni, ludzie wściekają się w kolejkach
2018-03-22 23:04 Ktoś atakuje apteki w Gdańsku. W trzech miejscach została rozpylona cuchnąca substancja
2018-03-22 21:55 Ludzie i Pieniądze Prowadzi:  Jacek Naliwajek
2018-03-22 21:55 Niemal cała kolejka I ligi odwołana. Kiedy wrócą normalne rozgrywki?
2018-03-22 21:55 Nowe śmieciarki w Gdańsku, a wśród nich prawdziwa królowa. Sprawdziliśmy, jak się prezentują [FILMY/GALERIA]
2018-03-22 21:55 Słaba skuteczność, pudła z dystansu, punktów jak na lekarstwo. Derby zawiodły, ale cieszy się Trefl
2018-03-22 21:01 Drugi bandycki napad w autobusie w Gdańsku
2018-03-22 21:01 Nowości w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku
2018-03-22 21:01 Długi konsulatu Federacji Rosyjskiej w Gdańsku
2018-03-22 21:01 Konfrontacja świadków w sprawie Amber Gold
2018-03-22 20:47 Kosmetyki? Tylko naturalne! W większości można przygotować je z tego, co mamy w domu [WASZE PRZEPISY]
2018-03-22 19:38 Dyplomy, odznaczenia, zdjęcia i rzeczy osobiste. Nowe pamiątki po Obrońcach Poczty Polskiej w Gdańsku
2018-03-22 19:38 Najlepszy snajper Lechii odsunięty od składu. Piotr Stokowiec zaczyna porządki
2018-03-22 17:20 Uderzył w osobówkę tak mocno, że klapa bagażnika wyleciała w powietrze i uderzyła rowerzystę. Kierowca BMW może trafić do więzienia
2018-03-22 17:20 Kranówką z cytryną, miętą i pomarańczą uczcili w Sopocie Światowy Dzień Wody
2018-03-22 17:20 Kluczowa komunikacja była prowadzona przez kuriera? NIK wylicza nieprawidłowości po sierpniowej nawałnicy
2018-03-22 16:10 Załamał się pod nim lód, na pomoc ruszyli strażacy. Kolejny pies uratowany
2018-03-22 16:10 Bądź zdrów Prowadzi:  Joanna Matuszewska
2018-03-22 16:10 Przed maską pojawił się dywanik, spanikowała i uderzyła w drzewo. 27-letnia mama od miesiąca jest w śpiączce [JAK POMÓC?]
2018-03-22 15:01 Poznaj możliwości, jakie otwiera przed tobą świat piękna. Odkryj MakeUp.pl [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]
2018-03-22 15:01 Rozmowa kontrolowana Prowadzi:  Joanna Matuszewska
2018-03-22 13:54 Nie Tylko Metropolia Prowadzi:  Sylwester Pięta
2018-03-22 13:54 Yaris wbiła się w passata kombi. Kobietę z samochodu musieli wyciągać ratownicy [ZDJĘCIA]
2018-03-22 13:54 Do 2023 powstanie cała droga S6. Jest deklaracja ministra inwestycji i rozwoju
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 01:10 Silny akcent na prestiżowych targach
dzisiaj 00:55 Nakaz aresztowania Puigdemonta i 6 innych polityków katalońskich
dzisiaj 00:55 Wojskowe laboratorium dementuje, by było źródłem nowiczoka
dzisiaj 00:55 Patryk Jaki: jeśli chodzi o ustawę o IPN, być może popełniłem błędy
dzisiaj 00:46 Brytyjskie laboratorium odrzuca oskarżenia Rosji
dzisiaj 00:46 Arkadiusz Kraska od 19 lat siedzi w więzieniu. Twierdzą, że jest niewinny
dzisiaj 00:11 Polska znów na zero z przodu. Nigeria wygrywa we Wrocławiu
dzisiaj 00:11 Najlepszy Kurzawa i Zieliński. Kamiński zaliczył wpadkę. [OCENY]
dzisiaj 00:11 Morris w formie. Manzares znowu w Europie
dzisiaj 00:11 Remontada pod Paryżem. Kolumbia niespodziewanie pokonuje Francję
dzisiaj 00:11 Weekend w „PS": Drągowski chce odejść z Fiorentiny, wywiad z Pawłowskim
dzisiaj 00:11 Bezbarwna ofensywa i Krychowiak z błędami, czyli wnioski po meczu Polska – Nigeria
dzisiaj 00:11 Glik: To jest czas na eksperymenty
dzisiaj 00:11 Selekcjonerzy po meczu. Rohr: Mieliśmy szczęście, że wygraliśmy. Nawałka:Testowani się sprawdzili
dzisiaj 00:10 Kupcewicz: Naszym problemem jest dyspozycja Krychowiaka
dzisiaj 00:01 Patryk Jaki w ogniu pytañ na antenie TVN24. W koñcu przyzna³: mo¿e pope³ni³em b³±d...
dzisiaj 23:55 Nieuznany gol, karny z kapelusza. Przegrywamy z Nigerią
dzisiaj 23:52 Reprezentacja Polski. Porażka z Nigerią i decyzjami sędziego. Trzech debiutantów, powrót Milika
dzisiaj 23:52 Mecz towarzyski. Kolumbia postraszyła nas przed mundialem. Odwróciła "przegrane" spotkanie z Francją
dzisiaj 23:52 Fabiański: Dziwi mnie, że sędzia z Anglii zagwizdał karnego w takiej sytuacji
dzisiaj 23:43 „Jeż” się nie poddał
dzisiaj 23:37 Europejski nakaz aresztowania dla Puigdemonta
dzisiaj 23:37 Młodzież Wszechpolska spaliła kukłę Petru. Polityk odpowiada
dzisiaj 23:02 Cerrad Czarni Radom zgarnia trzy punkty i awansuje w tabeli
dzisiaj 23:02 Dyjas przegrał po walce
dzisiaj 23:02 Włosi nie wyciągnęli wniosków. Najlepszy z nich znów był Buffon
dzisiaj 23:02 Najlepszy Kurzawa i Zieliński. Kamiński zaliczył wpadkę. [OCENY]
dzisiaj 23:02 Linetty miał wielkiego pecha. Grał tylko przez 18 minut
dzisiaj 23:01 Rudzki: Uciekajmy od gdybania [NASZ KOMENTARZ]
dzisiaj 23:01 Polska znów na zero z przodu. Nigeria wygrywa we Wrocławiu
wczoraj 22:52 Ukrad³a z synem i bratem przeterminowane jedzenie z Polomarketu. Grozi im 10 lat wiêzienia
wczoraj 22:52 Czarny Pi±tek w Warszawie. "Pierwszy raz mnie zmusili do wyj¶cia na ulice"
wczoraj 22:52 Cafe Armia: wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz
wczoraj 22:52 Francja: zatrzymana partnerka zamachowca z Trebes
wczoraj 22:52 Polska - Nigeria. Oblany test biało-czerwonych. Coraz więcej pytań Adama Nawałki
wczoraj 22:34 WIADOMOŚCI
wczoraj 22:34 Wieczny Bóg
wczoraj 22:31 „Taniec z z gwiazdami”. Kto odpadł z 4 odcinka?
wczoraj 22:31 Kowalczyk zdecydowała. To smutna informacja
wczoraj 22:31 Białoruś: Grzywny i aresztowania przed Dniem Wolności
wczoraj 22:31 Francja znów w szoku. "Nie da się zapobiec wszystkim atakom"
wczoraj 22:28 Niezwykłe odkrycie na pustyni Atakama. Naukowcy rozwiali wątpliwości [FOTO]
wczoraj 21:53 Lekcja od Canarinhos. Rosjanie przegrywają przed mundialem
wczoraj 21:53 Linetty miał wielkiego pecha. Grał tylko przez 18 minut
wczoraj 21:43 Bia³y Pi±tek - o co chodzi w tej akcji? Wierni modlili siê w intencji matek
wczoraj 21:43 Czarny Pi±tek dwa razy wiêkszy ni¿ pierwszy Strajk Kobiet. "Nie bêdziemy kicaæ jak zaj±czki!"
wczoraj 21:43 Wyniki losowania EuroJackpot 23.03.2018 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]
wczoraj 21:43 Skąd się biorą wpadki językowe polityków?
wczoraj 21:43 Wojna Unii z Trumpem na cła odłożona. Na jak długo?
wczoraj 21:43 Jak trawienie i to, co jemy, wpływa na nasze samopoczucie
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook