Najnowsze Wiadomości Gdańsk

Nagłówki
Siedemdziesiąt lat gdańskiego „Gastronomika”
Siedemdziesiąt lat obchodzi Gdański Zespół Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich. To okazja do uroczystej gali a ta z kolei do międzypokoleniowych spotkań i wspomnień. Byliśmy tam z naszą kamerą.
dzisiaj 19:41
Nowy projekt TVP - digitalizacja z archiwum
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to nie tylko konkursy filmów, ale także prestiżowe forum branżowych spotkań i prezentacji nowych projektów. Telewizja Polska zaprosiła na premierę zrekonstruowanego cyfrowo filmu Krzysztofa Kieślowskiego „Spokój” z 76 roku. To zapowiedź kilkuset kolejnych tytułów poddawanych rekonstrukcji w ramach projektu „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP”.
dzisiaj 19:41
Jedyne w Polsce Centrum Pomocy Dzieciom
Pomoc psychologiczna, medyczna, socjalna i prawna pod jednym dachem. Tak będzie funkcjonowało otwarte w Starogardzie Gdańskim Centrum Pomocy Dzieciom. To pierwsza tego typu instytucja w całej Polsce.
dzisiaj 19:41
Telewizja Gdańska będzie miała nową siedzibę
Coraz bliżej powitania nowego ośrodka TVP3 Gdańsk. W czwartek przedstawione zostały wstępne założenia. Zdradzimy Państwu, że wygląda bardzo nowocześnie, w środku mają znaleźć się dwa studia, a na zewnątrz studio plenerowe. Lokalizacja pozostanie ta sama.
wczoraj 20:55
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
Środowisko filmowe uczciło minutą ciszy pamięć Grzegorza Królikiewicza. Reżyser, pedagog, scenarzysta, zmarł w wieku 78 lat. Miał być gościem specjalnym festiwalu.
wczoraj 19:53
Kolejna "zebra" w centrum Gdańska?
Dyskusje o przejściu naziemnym przy Bramie Wyżynnej w Gdańsku trwają od lat. Jednak w związku z budową centrum handlowego Forum decyzja o stworzeniu przejścia dla pieszych zapadła. Chociaż nie znamy dokładnej daty powstania przejścia, dziś poznaliśmy wstępne propozycje Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.
wczoraj 19:53
Dwudzieste piąte urodziny Radia Plus
"Skromne początki i w ciągu tych 25 lat wiele trudności, a jednak doskonałe spełnianie powierzonej misji" - tak podczas jubileuszowej Mszy Świętej podsumował działalność Radia Plus arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Dziś bowiem radio obchodzi swoje 25-te urodziny.
wczoraj 19:53
Makabryczne zdarzenie na cmentarzu w Kosakowie
Trwają intensywne czynności policji na Cmentarzu Gdyńskim w Kosakowie. W nocy z minionego poniedziałku na wtorek rozbito płytę jednego z grobowców i zabrano ciało pochowanej dwanaście lat temu kobiety. To kolejne w ostatnich latach bulwersujące zdarzenie w rejonie Trójmiasta. Jak dotąd policji nie udało się wpaść na trop sprawcy lub sprawców wyjątkowo odrażającego czynu.
wczoraj 19:53
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych na półmetku
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych na półmetku. W środę rozpoczęła się konkursowa runda trzeciego – po Konkursie Głównym i Inne Spojrzenie - Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Bierze w nim udział 26 tytułów.
2017-09-20 21:01
75 lat od powstania Narodowych Sił Zbrojnych
"Żołnierze konspiracji narodowej należeli do najwartościowszych bojowników o wyzwolenie Polski spod władzy i terroru obu okupantów" - tak o żołnierzach NSZ mówi prezydent Polski Andrzej Duda. W środę mija dokładnie 75 lat od powołania Narodowych Sił Zbrojnych - największej po Armii Krajowej formacji niepodległościowej walczącej podczas wojny z okupantami Polski.
2017-09-20 21:01
Skuteczne leczenie udarów mózgu
Zaburzenia mowy, widzenia, niedowład części ciała, silne bóle głowy. To mogą być pierwsze objawy udaru mózgu. Nie można ich lekceważyć i trzeba jak najszybciej trafić do ośrodka udarowego. Taki działa w Uniwersyteckim Centrum Kliniczny, w którym stosowana jest najnowocześniejsza metoda leczenia, jednak nadal nie refundowana przez NFZ.
2017-09-20 21:01
Boją się o zdrowie swoje i swoich dzieci
Mieszkańcy Suchego Dębu koło Pruszcza Gdańskiego boją się o zdrowie swoje i swoich dzieci. Z ich kranów płynie brudna woda, a mieszkańcy skarżą się, że nie są informowani o jej jakości ani przez władze gminy, ani przez dostawcę wody. Sanepid potwierdza: woda przekracza dopuszczalne normy.
2017-09-20 21:01
Nauczyciel drugi raz trafi do aresztu za molestowanie uczennic
60-letni nauczyciel z Wenezueli z zarzutami molestowania nieletnich, po raz kolejny trafił do aresztu. Sąd zdecydował o tym, po znalezieniu w jego domu nośników zawierających treści pedofilskie. W grudniu ubiegłego roku mężczyzna został zatrzymany w związku z zarzutami molestowania kilku ze swoich uczennic.
2017-09-20 21:01
Nowy dom dla palmy z Parku Oliwskiego
180-letnia palma z Parku Oliwskiego wkrótce doczeka się nowego domu. Trwają prace rozbiórkowe starej rotundy, która już od kilku lat była w bardzo złym stanie. W przyszłym tygodniu ruszy budowa fundamentów pod nową rotundę.
2017-09-19 21:09
W Brukseli nagrodzono Festiwal Szekspirowski
W Brukseli nagrodzono Festiwal Szekspirowski. To prestiżowa nagroda, która w świecie teatralnym otwiera wiele drzwi - skomentowała rzecznik Teatru Szekspirowskiego. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Festiwali przy wsparciu Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.
2017-09-19 21:09
Manewry na Bałtyku z tragedią w tle
Kilkanaście okrętów Marynarki Wojennej RP bierze udział w rozpoczynających się pięciodniowych manewrach na Bałtyku. Niestety, po południu dotarła do nas smutna wiadomość. W wypadku na manewrach zginął żołnierz Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
2017-09-19 20:07
Codzienne Wiadomości
Niezawodna głowa Siemaszki. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Arki w tym sezonie Lotto Ekstraklasy
Dyskretna w ofensywie i szczelna w obronie - taka przez większość meczu w Gliwicach była Arka Gdynia. Po przerwie skuteczny cios zadał Rafał Siemaszko, który tak jak ma w zwyczaju przyciągnął piłkę na głowę i zapewnił żółto-niebieskim pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.
dzisiaj 21:09
Znamy Złotego Klakiera festiwalu w Gdyni! Ponad 7 minut oklasków
Na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wyświetlono ostatni film konkursu głównego - "Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak. Znamy więc zwycięzcę Złotego Klakiera, czyli nagrody Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu.
dzisiaj 21:09
Słupska zamiana. Czarni zastępują jednego Amerykanina drugim
Amerykanin CJ Aiken został nowym koszykarzem Czarnych Słupsk. Zastąpił Stephena Hurta, który rozwiązał kontrakt z drużyną z powodu kontuzji.
dzisiaj 20:07
Modernizacja linii kolejowej Ustka-Szczecinek. Samorządy chcą inwestycji, urząd marszałkowski na "chłodno"
Samorządy chcą dodatkowych inwestycji na modernizowanej linii 405 - Ustka-Szczecinek. Wiąże się z tym wydatek nawet 12 milionów złotych.
dzisiaj 18:03
Prokuratura w Berlinie żąda wydania słupskiego biznesmena. Jest decyzja polskiego sądu
Sąd Okręgowy w Słupsku wstrzymał wykonanie europejskiego nakazu aresztowania. Prokuratura w Berlinie żąda wydania słupskiego biznesmena Zbigniewa A. Mężczyzna jest - zdaniem niemieckich śledczych - zamieszany w wyprowadzenie z konta bankowego francuskiej firmy 170 tysięcy euro.
dzisiaj 18:03
To jedyne takie miejsce w Polsce. W Starogardzie Gdańskim ruszyło Centrum Pomocy Dzieciom [FOTO]
W Starogardzie Gdańskim otwarto pierwsze w Polsce centrum kompleksowej pomocy dziecięcym ofiarom przemocy. Każdego roku starogardzcy policjanci notują ponad 100 takich spraw. Rzecznik Praw Dziecka - 50 tys.
dzisiaj 18:03
Krzysztof Wyszkowski zostanie honorowym obywatelem Gdańska? Radni PO i PiS podzieleni
"Jest jednym z najbardziej zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej w Polsce". Tak o Krzysztofie Wyszkowskim mówią radni Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei radni Platformy Obywatelskiej mają wątpliwości.
dzisiaj 18:03
Ponad 7 tys. zł dla firmy Jarosława Kuźniara za udział w Gdańskim Tygodniu Demokracji. "Brak wynagrodzenia jest chyba karalny"
Firma Jarosława Kuźniara "Jarosław Kuźniar Fabryka Rozsądku" otrzymała 7380 zł za poprowadzenie jednej z debat podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji. Inni uczestnicy debaty dostali ok. 3000 zł. Sprawę opisał portal Wirtualnemedia.pl.
dzisiaj 18:03
Najnowsze wiadomości z Gdańsk
dzisiaj 21:09 Niezawodna głowa Siemaszki. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Arki w tym sezonie Lotto Ekstraklasy
dzisiaj 21:09 Znamy Złotego Klakiera festiwalu w Gdyni! Ponad 7 minut oklasków
dzisiaj 20:07 Słupska zamiana. Czarni zastępują jednego Amerykanina drugim
dzisiaj 19:41 Siedemdziesiąt lat gdańskiego „Gastronomika”
dzisiaj 19:41 Nowy projekt TVP - digitalizacja z archiwum
dzisiaj 19:41 Jedyne w Polsce Centrum Pomocy Dzieciom
dzisiaj 18:03 Modernizacja linii kolejowej Ustka-Szczecinek. Samorządy chcą inwestycji, urząd marszałkowski na "chłodno"
dzisiaj 18:03 Prokuratura w Berlinie żąda wydania słupskiego biznesmena. Jest decyzja polskiego sądu
dzisiaj 18:03 To jedyne takie miejsce w Polsce. W Starogardzie Gdańskim ruszyło Centrum Pomocy Dzieciom [FOTO]
dzisiaj 18:03 Krzysztof Wyszkowski zostanie honorowym obywatelem Gdańska? Radni PO i PiS podzieleni
dzisiaj 18:03 Ponad 7 tys. zł dla firmy Jarosława Kuźniara za udział w Gdańskim Tygodniu Demokracji. "Brak wynagrodzenia jest chyba karalny"
dzisiaj 15:59 Odgrywają sygnał od 18 lat, ale... nieoficjalnie. Teraz Słupsk będzie miał swój hejnał
dzisiaj 15:59 Tragedia na terenie bazy SKM w Gdyni Cisowej. Pracownik prawdopodobnie przygnieciony przez pociąg
dzisiaj 14:57 Arka powalczy o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w lidze. Ojrzyński znów będzie rotował składem?
dzisiaj 14:57 Powiat bytowski podliczył straty po sierpniowych nawałnicach. Potrzebny DUŻY zastrzyk finansowy
dzisiaj 14:57 Kradzież ludzkich szczątków na Pomorzu. Sprawa wędruje "wyżej", powstała specjalna grupa
dzisiaj 14:57 Komentarze Radia Gdańsk Prowadzi:  Wojciech Suleciński
dzisiaj 10:47 O włos od tragedii w szkole pod Lęborkiem. Prokuratura: "Śledztwo pod kątem namawiania"
dzisiaj 10:47 Rozmowa kontrolowana Prowadzi:  Jacek Naliwajek
dzisiaj 08:43 Takiego zastrzyku nowych pojazdów Gdynia nie miała od 25 lat. W sumie pojawi się 85 nowych autobusów i trolejbusów
dzisiaj 08:43 Zakaz korzystania z wody w Pasłęku i okolicach. Zawiera groźne bakterie
dzisiaj 08:43 Chaos bez samochodu [OPINIA]
wczoraj 20:55 Telewizja Gdańska będzie miała nową siedzibę
wczoraj 19:53 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
wczoraj 19:53 Kolejna "zebra" w centrum Gdańska?
wczoraj 19:53 Dwudzieste piąte urodziny Radia Plus
wczoraj 19:53 Makabryczne zdarzenie na cmentarzu w Kosakowie
wczoraj 19:17 Wydma Łącka w Słowińskim Parku Narodowym ciągle się przesuwa. Naukowcy: "Ten krajobraz co roku jest inny"
wczoraj 19:17 "Pierwszy tego typu budynek w Polsce". Będzie służył gdańszczanom, którzy w życiu mieli trudniej niż inni
wczoraj 19:17 Tego Pana przedstawiać nie trzeba. Franciszek Pieczka 90. urodziny "obchodził" w Gdyni [ZDJĘCIA]
wczoraj 19:17 Lębork. Policjanci zatrzymali dwie osoby. W mieszkaniu znaleźli 370 gramów narkotyków
wczoraj 19:17 W Bytowie spierają się, gdzie powinny stacjonować karetki pogotowia. "Populizm" czy "twarde dane"?
wczoraj 18:15 Filip Dylewicz nadal głodny koszykówki. Legenda Trefla gotowa na 16 sezon w barwach sopockiej drużyny
wczoraj 18:15 Słupsk już można zwiedzać na rowerze, i co ciekawe, wcale nie swoim. "Obsługa jest bardzo prosta"
wczoraj 18:15 Nie tylko Podwale Przedmiejskie. Będą przejścia dla pieszych przy dworcu i przy Bramie Wyżynnej
wczoraj 15:09 Prezydenci miast i marszałek stracą swych doradców? Pytamy, jak samorządy zareagują na możliwe zmiany
wczoraj 15:09 Martwi nas to, jak Gdańsk będzie wyglądał za 20 lat
wczoraj 14:07 Dane 6 mln najmłodszych przejęte przez hakerów. Ekspertka: "Inteligentne zabawki mogą zagrażać prywatności dzieci"
wczoraj 14:07 Kolejna kara dla Lechii Gdańsk. Kibice z zakazem wyjazdowym, klub musi zapłacić
wczoraj 14:07 Błaszczak: "Będzie łączność radiowa między strażą a harcerzami na obozach"
wczoraj 12:01 Słupsk chce zapobiec podtopieniom. Są plany programu przeciwpowodziowego za 72 mln złotych. "To lata zaniedbań"
wczoraj 12:01 Budowa węzła integracyjnego w Gołubiu zakończona. To inwestycja za 7 mln złotych
wczoraj 10:59 Mieszkańcy swoje, władze Gdańska i deweloperzy swoje. "Brakuje dialogu, spójnej koncepcji i planu"
wczoraj 07:49 Jarosław Wałęsa kandydatem na prezydenta Gdańska? "Czekam na decyzję zarządu krajowego PO"
wczoraj 07:49 Najciekawsze społeczne projekty w Budżecie Obywatelskim. Głosowania trwają [POSŁUCHAJ]
2017-09-20 22:29 Węzeł w Sierakowicach za 8,7 mln złotych. Wójt: "To dla naszej gminy kolejny skok cywilizacyjny"
2017-09-20 22:29 Złe informacje dla kibiców piłki nożnej na Pomorzu. Wiemy, gdzie odbędzie się finał Superpucharu Europy
2017-09-20 22:29 Film Machulskiego zamiast "Kevina samego w domu" i wrocławski team. Za nami środa na Festiwalu Filmowym [ZDJĘCIA]
2017-09-20 21:01 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych na półmetku
2017-09-20 21:01 75 lat od powstania Narodowych Sił Zbrojnych
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 21:33 Weekend w „PS”: Jozak wierzy w Szymańskiego, Burkhardt o Jagiellonia – Legia
dzisiaj 21:33 Waczyński bez Superpucharu Hiszpanii
dzisiaj 21:31 Polska musi wybrać strategię energetyczną
dzisiaj 21:31 Mieszkanie+: znamy stawki czynszu w mieszkaniach na wynajem
dzisiaj 21:31 Polskie siatkarki remisują 2:2 z Niemkami w siatkarskich Mistrzostwach Europy [NA ŻYWO]
dzisiaj 21:31 Tragiczny bilans po przejściu huraganu Maria na Portoryko. Nie żyje 13 osób
dzisiaj 21:31 Eksperci Bundestagu: niejasne podstawy prawne otwarcia granicy w 2015 roku
dzisiaj 21:27 „Syf, kiła i mogiła". Te słowa senatora PiS wywołały burzę. FILM
dzisiaj 21:27 Morderca zalał się łzami, kiedy usłyszał wyrok
dzisiaj 21:13 Premier Beata Szydło rozmawiała telefonicznie z Theresą May na temat brexitu
dzisiaj 21:13 Zamach w Londynie: 18-latek usłyszał zarzuty
dzisiaj 21:13 Rodzice, którzy zabrali dziecko ze szpitala, wrócili z nim do domu
dzisiaj 21:13 Prawnicy Bundestagu: Decyzja Merkel bez podstaw prawnych
dzisiaj 21:13 "Ja bym nie używał takiego argumentu, że to jest atak na prezydenta"
dzisiaj 20:49 Więzienie za seks w pizzerii [MOCNE WIDEO]
dzisiaj 20:31 Zmiennicy Manchesteru United kluczem do zdobycia mistrzostwa?
dzisiaj 20:31 Bundesliga: Bayern Monachium – VfL Wolfsburg (na żywo)
dzisiaj 20:31 Janowski spokojny o tor. „Jutro będzie o wiele lepiej”
dzisiaj 20:31 Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (na żywo)
dzisiaj 20:29 Nowoczesny magazyn zbiorów w pałacu w Wilanowie
dzisiaj 20:29 Opowieść o czasach dwóch Bolesławów
dzisiaj 20:29 Cafe Armia: manewry Dragon-17
dzisiaj 20:29 "Merkel zawładnęła politycznym centrum niemieckiego elektoratu"
dzisiaj 20:29 Polskie siatkarki remisują 1:1 z Niemkami w siatkarskich Mistrzostwach Europy [NA ŻYWO]
dzisiaj 20:29 "Szef PiS przedstawił prezydentowi postulaty ws. reformy sądownictwa"
dzisiaj 20:27 Powstrzymajmy prześladowania
dzisiaj 20:11 Ekspert o konflikcie na linii USA-Korea Płn.: Są powody do niepokoju
dzisiaj 20:11 "Weser Kurier": Milczenie to zła odpowiedź na polski populizm
dzisiaj 20:11 Szczecin: Wolontariuszka pobita przez policjantów?
dzisiaj 20:11 Manifestacja przed Pałacem Prezydenckim
dzisiaj 20:11 Premier Irlandii o wystąpieniu May ws. brexitu
dzisiaj 20:11 Barnier i Verhofstadt pozytywnie o przemówieniu May
dzisiaj 20:11 Neymar kontuzjowany. A za chwilę mecz z Bayernem
dzisiaj 20:11 Były selekcjoner zadebiutował, Piast znów przegrał
dzisiaj 20:11 Rośnie liczba chorych na odrę Greków. Apel o szczepienia
dzisiaj 19:47 Senator PiS SUROWO o uchodźcach: Brud, brud i brud. SYF, KIŁA I MOGIŁA
dzisiaj 19:29 Fatalny tor w Sztokholmie. Zawodnicy walczyli z koleinami [galeria]
dzisiaj 19:29 Dudek przestrzega. „Możemy mieć niebezpieczne Grand Prix”
dzisiaj 19:29 Taras Romanczuk: mecz z Legią? Tu nie ma faworyta
dzisiaj 19:27 Świat od nowa układa gospodarcze puzle. CETA ostatnią umową globalną na świecie?
dzisiaj 19:27 Rada Dialogu Społecznego: dyskusja o wydatkach społecznych i na Fundusz Pacy
dzisiaj 19:27 K2 dla Polaków. Ta góra kolekcjonuje wspinaczy, tak jak wspinacze kolekcjonują góry
dzisiaj 19:27 Julian Lage. Mistrz jazzu ze stoperem
dzisiaj 19:27 Jeanne Moreau. Opowieść o gwieździe kina
dzisiaj 19:27 Przed Sacrum Profanum. Muzyka umarłych outsiderów
dzisiaj 19:27 Co tak naprawdę wiemy o żywych trupach
dzisiaj 19:27 Wybory do niemieckiego Bundestagu. To będzie sukces Angeli Merkel?
dzisiaj 19:27 Bezrobocie jest rekordowo niskie. Firmy mają problem
dzisiaj 19:27 Wybory w Niemczech. Jedna partia i pozorna demokracja
dzisiaj 19:27 Polskie siatkarski zaczynają grę w Mistrzostwach Europy od meczu w Niemkami. [NA ŻYWO]