Najnowsze Wiadomości Katowice

Nagłówki
Przygotowania do COP24. Miasto prawie gotowe na grudniowy Szczyt Klimatyczny
To już ostatnie przygotowania do Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach. Dokładnie za 104 dni do stolicy aglomeracji śląskiej przyjedzie około 40 tysięcy przedstawicieli z całego świata. To tam zapadać będą najważniejsze decyzje dotyczące polityki klimatycznej.
wczoraj 20:56
Skwer zrewitalizowany. Jest nowe miejsce odpoczynku
Nowa fontanna, ławki, alejki i oświetlenie - tak prezentuje się zrewitalizowany skwer Walentego Fojkisa. Teren o powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych zyskał nowy blask. O kompleksową renowację mieszkańcy katowickich dzielnic Wełnowiec i Józefowiec apelowali od lat. Inwestycja kosztowała ponad dwa miliony złotych.
wczoraj 19:53
W rytmie hip-hopu. Muzeum Śląskie poszukuje pamiątek
To będzie historia śląskiego hip-hopu w jednym miejscu. Stara taśma magnetofonowa, deskorolka czy może plakaty z hiphopowych koncertów. Każdy z tych eksponatów ma szansę trafić na wystawę do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Zbiórka pamiątek trwa jeszcze do końca sierpnia.
wczoraj 19:53
Miasto straci miliony złotych? Marszałek kontra prezydent miasta
32 miliony złotych unijnej dotacji dla Bytomia najprawdopodobniej przepadnie. Miasto i Urząd Marszałkowski na przygotowanie projektu rewitalizacji miały 8 lat. Dziś jedna i druga instytucja zrzuca na siebie winę. Marszałek obwinia miasto, a urzędnicy odpowiadają: że zabrakło wsparcia ze strony marszałka.
wczoraj 19:53
Koniec wakacji. Rozpoczęły się matury poprawkowe
Początek roku szkolnego dopiero za 2 tygodnie, ale dla niektórych wypoczynek już się skończył. Rozpoczęły się matury poprawkowe. We wtorek uczniowie zmagali się z królową nauk, czyli matematyką.
wczoraj 19:53
Więzienie za dopalacze. Nowe zapisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii
Dwa dni i dwa zgony z powodu dopalaczy. W Katowicach i Tychach zażycie nieznanych substancji psychoaktywnych skończyło się tragicznie. We wtorek w życie weszła nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie dopalaczy: 3 lata więzienia, za handel nimi - 12. Przepis na pewno ułatwi pracę policji, ale czy zniechęci do sprzedaży i zażywania?
wczoraj 19:53
Fala protestów. Mija 38 lat od pierwszego strajku na Górnym Śląsku
To był pierwszy strajk na Górnym Śląsku. Gest solidarności z protestującymi na Wybrzeżu. 38 lat temu w tarnogórskim Fazosie pracownicy domagali się: reform, zmian, a także informacji o sytuacji w kraju. Protestowała cała Polska - od Wybrzeża po Górny Śląsk. Wreszcie władza ustąpiła. Podpisane zostały porozumienia sierpniowe. Powstała też „Solidarność”. We wtorek w Tarnowskich Górach odbyły się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia.
wczoraj 19:53
Policja ustala tożsamość zmarłego prawdopodobnie po dopalaczach
Policja ustala tożsamość mężczyzny, który w poniedziałek wieczorem zmarł na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Wcześniej zachowywał się agresywnie, potem zasłabł. Reanimacja nie przyniosła skutku. Niewykluczone, że przyczyną jego śmierci były dopalacze.
wczoraj 15:40
Akt oskarżenia w sądzie. 23 osoby z zarzutami handlu narkotykami
Są zarzuty dla narkotykowego gangu. Do Sądu Okręgowego w Gliwicach trafił akt oskarżenia przeciwko 23 osobom. Podejrzani brali udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzali do obrotu substancje psychoaktywne. W sumie było to 25 kilogramów marihuany, 80 tysięcy tabletek ecstasy i środki do produkcji przeszło 120 kilogramów amfetaminy.
wczoraj 15:40
Coraz bliżej UNESCO. Barbórka na liście dziedzictwa kulturowego
Miesiące starań, dziesiątki przygotowanych dokumentów i dyskusji. Ale było warto, bo święto Barbórki jest już coraz bliżej wpisania na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Narodowy Instytut Dziedzictwa zatwierdził właśnie sporządzony w Zabrzu wniosek.
wczoraj 14:37
Gorące kontrole. Pracodawcy pod lupą inspektorów pracy
Do Państwowej Inspekcji Pracy wpłynęła rekordowa liczba skarg. Tylko w ostatnim czasie inspektorzy interweniowali ponad 300-sta razy, z czego 40 w województwie śląskim. Pracownicy skarżą się na wysokie temperatury i brak zimnych napojów.
wczoraj 13:35
Tragedia na Śląsku. Kolejna śmierć w trakcie interwencji policji
W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do kolejnego zgonu w trakcie interwencji policji. Schemat jest ten sam. Zażycie środków odurzających, agresywne zachowanie, a potem utrata przytomności i zgon.
wczoraj 13:22
„Głęboka przebudowa państwa”. Projekt programu PO spójny z polityką PiS?
„Głęboka przebudowa państwa. Projekt programu dla Platformy Obywatelskiej” to dokument wydany przez Platformę Obywatelską w 2007 roku. Ma ponad 300 stron, zawiera tezy i propozycje, za które obecnie politycy PO i opozycji atakują Prawo i Sprawiedliwość. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówi krótko – „To hipokryzja”.
2018-08-20 21:46
Adam Słomka niewinny. Sąd ogłosił wyrok
Adam Słomka był oskarżony o powieszenie na katowickim pomniku Armii Czerwonej plakatów ukazujących zbrodnie czerwonoarmistów. W poniedziałek usłyszał wyrok. Sąd Rejonowy w Katowicach uniewinnił go. Działacza opozycji demokratycznej w PRL-u nie było na sali rozpraw.
2018-08-20 20:43
Dąbrowa Górnicza: atak wandali na biuro poselskie
Nieznani sprawcy, najprawdopodobniej w nocy, zdewastowali tablice informujące o lokalizacji Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Roberta Warwasa. Chociaż straty pod względem materialnym nie są duże, to budynek jest mieniem Biura Poselskiego, a tym samym mieniem Państwa. Sprawą zajmuje się dąbrowska policja.
2018-08-20 20:43
Kandydaci do Sejmiku. Batalia o mandaty radnych
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed w Bielsku-Białej przedstawił kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Śląskiego.
2018-08-20 20:43
Codzienne Wiadomości
Ginekolog w areszcie, ma zarzuty gwałtów. Policja: dzwonią kolejne pacjentki
Ujawnienie zarzutów gwałtów wobec ginekologa z Zabrza sprawiło, że z dnia na dzień rośnie liczba kobiet, które uważają się za pokrzywdzone. Policjantom poskarżyła się jedna, dotarli do kolejnych trzech. Piątkowy apel sprawił, że tego dnia zgłosiła piąta, a w sobotę szósta. - Dzwonią cały czas - mówi nam policjantka.
wczoraj 11:31
Katowice postawiły na muzykę. Wyszło śpiewająco!
"Katowice miastem kultury". Jeszcze kilka lat temu do takiego zaszczytnego tytułu brakowało przede wszystkim zaplecza. Teraz stolica woj. śląskiego dzierży tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki, na tutejszych scenach występują najwięksi artyści, a znani podróżnicy z Kanady umieszczają Katowice na liście miejsc, które zobaczyć po prostu trzeba.
2018-08-20 17:40
Nowa partia na Śląsku: popieramy dążenia Częstochowy do secesji
Dla nas najważniejszy jest Śląsk jako odrębna od reszty Polski narodowość, język, kultura i historia - deklarują liderzy nowej regionalnej partii Ślonzoki Razem. Dziś w Katowicach przedstawili swój manifest programowy i liderów list w zbliżających się w wyborach samorządowych.
2018-08-20 17:40
Trzylatek w płonącym samochodzie. Znane są wstępne przyczyny pożaru
Mężczyzna zostawił w samochodzie trzyletniego syna i wyszedł na chwilę do sklepu. Wtedy auto stanęło w płomieniach. - Doszło do rozszczelnienia przewodu paliwowego w okolicy katalizatora - ustalił wstępnie biegły do spraw pożarnictwa. Ojciec natychmiast rzucił się w ogień i ocalił dziecko. Ale chłopiec jest w ciężkim stanie.
2018-08-20 15:31
Katowice: kibic Lechii stracił nogę na torach
Do zdarzenia doszło wczoraj podczas postoju pociągu. Mężczyzna jechał na mecz Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze - podaje "Dziennik Zachodni".
2018-08-20 10:19
Ginekolog miał gwałcić pacjentki. Usłyszał kolejny zarzut, trafił do aresztu
Sąd aresztował na trzy miesiące zatrzymanego w piątek ginekologa z Zabrza podejrzanego o gwałty na pacjentkach - poinformowała w sobotę Prokuratura Krajowa. Zarzuca się mu popełnienie pięciu przestępstw polegających na doprowadzeniu pacjentek do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej. Lekarz nie przyznaje się do winy. Za każde z przestępstw grozi mu do 12 lat więzienia.
2018-08-19 14:19
Z kulturą: 18.08.2018

Spróbujemy dotknąć fenomenu osobowości artysty wybitnego, powszechnie podziwianego i admirowanego. Mistrza. Legendy śląskiej sceny i filmu. Bernarda Krawczyka.

2018-08-18 22:31
Studio 3 na lato: 18.08.2018

Wczoraj, dziś, jutro Parku Śląskiego. W programie unikatowe materiały filmowe z naszego archiwum, fragmenty programów, które pokazują między innymi, jak wiele lat temu wyglądało Rosarium, ZOO, jak sadzono pierwsze drzewa i budowano skansen. Opowiemy o okresie

2018-08-18 15:10
Najnowsze wiadomości z Katowice
wczoraj 20:56 Przygotowania do COP24. Miasto prawie gotowe na grudniowy Szczyt Klimatyczny
wczoraj 19:53 Skwer zrewitalizowany. Jest nowe miejsce odpoczynku
wczoraj 19:53 W rytmie hip-hopu. Muzeum Śląskie poszukuje pamiątek
wczoraj 19:53 Miasto straci miliony złotych? Marszałek kontra prezydent miasta
wczoraj 19:53 Koniec wakacji. Rozpoczęły się matury poprawkowe
wczoraj 19:53 Więzienie za dopalacze. Nowe zapisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii
wczoraj 19:53 Fala protestów. Mija 38 lat od pierwszego strajku na Górnym Śląsku
wczoraj 15:40 Policja ustala tożsamość zmarłego prawdopodobnie po dopalaczach
wczoraj 15:40 Akt oskarżenia w sądzie. 23 osoby z zarzutami handlu narkotykami
wczoraj 14:37 Coraz bliżej UNESCO. Barbórka na liście dziedzictwa kulturowego
wczoraj 13:35 Gorące kontrole. Pracodawcy pod lupą inspektorów pracy
wczoraj 13:22 Tragedia na Śląsku. Kolejna śmierć w trakcie interwencji policji
wczoraj 11:31 Ginekolog w areszcie, ma zarzuty gwałtów. Policja: dzwonią kolejne pacjentki
2018-08-20 21:46 „Głęboka przebudowa państwa”. Projekt programu PO spójny z polityką PiS?
2018-08-20 20:43 Adam Słomka niewinny. Sąd ogłosił wyrok
2018-08-20 20:43 Dąbrowa Górnicza: atak wandali na biuro poselskie
2018-08-20 20:43 Kandydaci do Sejmiku. Batalia o mandaty radnych
2018-08-20 20:43 Jaworzno: martwy policjant znaleziony w budynku komendy miejskiej
2018-08-20 20:43 Szkole grozi likwidacja. Miasto nie chce wypłacić zaległych dotacji
2018-08-20 20:43 „Głęboka przebudowa państwa”. Projekt programu PO spójny z polityką PiS?
2018-08-20 20:43 Rekordowo „Dobry Start”. W woj. śląskim 200 tys. złożonych wniosków
2018-08-20 17:40 Katowice postawiły na muzykę. Wyszło śpiewająco!
2018-08-20 17:40 Nowa partia na Śląsku: popieramy dążenia Częstochowy do secesji
2018-08-20 16:31 Jaworzno: martwy policjant znalezionyw budynku komendy miejskiej
2018-08-20 15:31 Trzylatek w płonącym samochodzie. Znane są wstępne przyczyny pożaru
2018-08-20 14:26 Niemowlę wypadło z wózka. Jego matka była pijana
2018-08-20 10:19 Katowice: kibic Lechii stracił nogę na torach
2018-08-19 20:34 Nieprzemyślana inwestycja. Rowerzyści i kierowcy mają zastrzeżenia
2018-08-19 20:34 „Biegam - pomagam”. II Biegowa Pielgrzymka Charytatywna
2018-08-19 20:34 Turniej Policji Konnej. „Mały Służewiec” dla mundurowych
2018-08-19 20:34 Śmierdzący problem. Mieszkańcy miasta boją się o zdrowie
2018-08-19 20:34 Turyści nie mogą wrócić do domów
2018-08-19 20:34 Walka z dopalaczami. Nowa broń - dopalacze traktowane jak narkotyki
2018-08-19 20:34 Dowód wiary. Tysiące kobiet na Wzgórzu Kalwaryjskim
2018-08-19 17:25 Pielgrzymki Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich
2018-08-19 14:19 Ginekolog miał gwałcić pacjentki. Usłyszał kolejny zarzut, trafił do aresztu
2018-08-19 14:16 39-latek zmarł prawdopodobnie po zażyciu dopalaczy
2018-08-18 22:31 Z kulturą: 18.08.2018
2018-08-18 21:28 Gastronomiczne pułapki. Kontrole w lokalach gastronomicznych
2018-08-18 21:28 Turniej koszykówki ulicznej. Walka O Puchar Dyrektora TVP3 Katowice
2018-08-18 21:28 Areszt Adama Słomki. Wiec poparcia przed aresztem
2018-08-18 20:25 Kolejne opóźnienia. 400 pasażerów czeka na powrót do Polski
2018-08-18 20:25 Zawalony strop kamienicy. Groźne zdarzenie w centrum miasta
2018-08-18 20:25 Rozbity narkobiznes. Zatrzymano członków grupy handlującej narkotykami
2018-08-18 20:25 Areszt dla ginekologa. Sprawą zajęło się Ministerstwo Sprawiedliwości
2018-08-18 15:10 Studio 3 na lato: 18.08.2018
2018-08-18 14:10 Płonie samochód, w środku trzyletni chłopiec, sam. Ojciec rzucił się w ogień na ratunek
2018-08-18 14:07 Runął strop domu w Żywcu; mieszkaniec wyszedł bez szwanku
2018-08-18 14:07 Tymczasowy areszt dla ginekologa z Zabrza podejrzanego o gwałty na pacjentkach
2018-08-17 21:19 Zawalczą o Puchar Komendanta. Międzynarodowy Turniej Policji Konnej
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 02:19 Taniec na grobach
dzisiaj 02:19 Kłamstwa bez kary
dzisiaj 02:19 Kiedy Majdan wróci do gry po kontuzji?
dzisiaj 00:49 Keitany dołącza do gwiazd maratonu w Nowym Jorku
dzisiaj 00:49 Janowski poskromił Iversena. Świetna jazda Drabika i Zmarzlika [ELITSERIEN]
dzisiaj 00:49 Holder będzie bohaterem okna transferowego. Chcą z nim rozmawiać cztery kluby [antydrużyna]
dzisiaj 00:49 W Gorzowie docenili trenera już za sam awans. W razie klęski Chomskiemu włos z głowy nie spadnie
dzisiaj 00:07 Sędzia Muszyński nie stawił się na wysłuchanie
dzisiaj 00:04 Plażowicze utworzyli „łańcuch życia”. Chcieli ratować 6-letniego chłopca
dzisiaj 00:04 Idzie nowy rok szkolny. Szykują się problemy z planami lekcji
dzisiaj 23:46 GKSŻ podjął decyzję. Wanda spada z ligi i jeszcze musi zapłacić 150 tysięcy!
dzisiaj 23:13 Kanał sympatyków Patryka Jakiego usunięty z Youtube. Z powodu naruszenia praw autorskich
dzisiaj 23:04 Grecy zaskoczyli faworytów. Sprawa awansu do Ligi Mistrzów otwarta
dzisiaj 23:04 Media: Prezydenta Francji czekają kłopoty?
dzisiaj 23:04 Były prawnik Trumpa oddał się w ręce FBI
dzisiaj 23:01 Trzaskowski chwali Lecha Kaczyńskiego
wczoraj 22:43 Wojna o Bobera. Start chce odszkodowanie i walkowera. Motor kary w zawieszeniu
wczoraj 22:43 Lwy syte i Jaskółki całe, czyli plany minimum zrealizowane (noty)
wczoraj 22:43 Stelmet w kwietniu może zagrać dzień po dniu
wczoraj 22:40 Wyniki Lotto 21.08.18. Kto trafił "szóstkę"? [Wyniki Losowania Lotto 21 sierpnia, Lotto Plus, Wyniki Lotto]
wczoraj 22:40 Wyniki Lotto, Lotto Plus 21.08.2018 [Wyniki Losowania Lotto, Lotto Plus, MiniLotto MultiMulti]
wczoraj 22:40 Konrad Gaca nie żyje. To nie samobójstwo. Pogrzeb Konrada Gacy w Lublinie. Miał tylko 42 lata. Promował zdrowy tryb życia i GACA System
wczoraj 22:10 "Głupio wyszło". Złodziej samochodów pośmiewiskiem policji
wczoraj 22:10 Nagrał wstrząsające sceny nad Bałtykiem. "Ludzie doceńcie tych ratowników! Oni ciągle widzą śmierć"
wczoraj 22:10 Kanał Patryka Jakiego usunięty z Youtube. Z powodu naruszenia praw autorskich
wczoraj 22:10 Wypadek śmigłowca w Latkowie. Maszyna spadła przy lotnisku
wczoraj 22:07 Pojawiły się prawie nago na gali MTV
wczoraj 22:07 Odsłoniła na imprezie swoje największe walory
wczoraj 22:01 Policja "jest wdzięcznym chłopcem do bicia"
wczoraj 22:01 Śmigłowiec uderzył w ziemię podczas lądowania
wczoraj 22:01 Radwańska pierwszy raz od jedenastu lat bez rozstawienia w Wielkim Szlemie
wczoraj 22:01 Ciasne cztery ściany
wczoraj 22:01 Merkel spotka się z Macronem. Przedmiotem rozmowy migranci
wczoraj 22:01 Sędzia Muszyński się nie stawił się na wysłuchanie
wczoraj 22:01 Przyłębska: Nie przypominam sobie, by wysłuchania kandydatów do SN były publiczne
wczoraj 22:01 Rafa³ Trzaskowski naprawia³ szybê w drzwiach ta¶m± klej±c±. Teraz t³umaczy: "Tak dora¼nie"
wczoraj 22:01 Latkowo. Wypadek wojskowego ¶mig³owca. Mi-2 spad³, piloci prze¿yli
wczoraj 22:01 Wyniki losowania Lotto 21.08.2018 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]
wczoraj 21:58 Wojskowy śmigłowiec rozbił się obok lotniska. Maszyna stanęła w ogniu
wczoraj 21:58 Ekspert z Oksfordu: burki powinny być zakazane ze względu na bezpieczeństwo
wczoraj 21:49 S&P 500 pobił rekord
wczoraj 21:37 Sławomir Peszko posypał głowę popiołem i czeka na decyzję. "Skrócenie kary byłoby kompromitujące"
wczoraj 21:37 Kino Atlantic zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" 30 sierpnia
wczoraj 21:37 Daniel Skibiński po znokautowaniu rywala w 20 sekund: Następną walkę chciałbym stoczyć o pas Babilon MMA
wczoraj 21:37 #RobotaRafała, czyli Rafał Trzaskowski naprawia drzwi taśmą klejącą. Internet zalała fala memów
wczoraj 21:05 Wisła w centrum
wczoraj 21:05 Radwańska w tarapatach
wczoraj 21:05 Przyszedł czas na puentę i finał
wczoraj 21:05 W Hiszpanii mieszka już blisko 2 mln muzułmanów
wczoraj 21:05 Tak Trzaskowski naprawiał drzwi. Internauci pękają ze śmiechu
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook