Najnowsze Wiadomości Katowice

Nagłówki
Dom runął, zginęło osiem osób. Prokuratura o najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzeń
Trwa śledztwo w sprawie katastrofy w Szczyrku. Według prokuratorów najprawdopodobniej do eksplozji i pożaru doszło po uszkodzeniu gazociągu. W gruzowisku znaleziono osiem ciał. Cztery z ofiar to dzieci. - Akcja nie jest zakończona - informuje prokuratura.
dzisiaj 15:47
Dom runął, zginęło osiem osób. Prokuratura o najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzeń
Trwa śledztwo w sprawie katastrofy w Szczyrku. Według prokuratorów najprawdopodobniej do eksplozji i pożaru doszło po uszkodzeniu gazociągu. W gruzowisku znaleziono osiem ciał. Cztery z ofiar to dzieci. - Akcja nie jest zakończona - informuje prokuratura.
dzisiaj 13:41
Po krawężnikach i chodnikiem. Pijacki rajd ulicami miasta przerwał inny kierowca
66-letni kierowca bmw miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie podczas swojej porannej przejażdżki ulicami Mysłowic. Pijacki rajd zakończył inny kierowca, który najpierw nagrał "wyczyny", a później dokonał obywatelskiego zatrzymania.
dzisiaj 12:38
W zgliszczach znaleźli ciała ośmiu osób, w tym czworo dzieci
W domu w Szczyrku doszło w środę wieczorem do wybuchu gazu. Budynek uległ całkowitemu zniszczeniu. Z informacji udzielonych przez służby wynika, że mieszkało tam dziewięć osób. W czwartek po godzinie 11 ratownicy poinformowali o odnalezieniu ciał ośmiu ofiar. w tym czworo dzieci. Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej wszczęła śledztwo w sprawie tragedii. Na antenie TVN24 trwa wydanie specjalne.
dzisiaj 11:35
Wybuch gazu, zawalił się budynek. Znaleziono ciała sześciu osób. Akcja ratownicza wciąż trwa
W domu w Szczyrku doszło w środę wieczorem do wybuchu gazu. Budynek uległ całkowitemu zniszczeniu. Z informacji udzielonych przez służby wynika, że mieszkało tam dziewięć osób. O godzinie 1.30 w nocy wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że pod gruzami znaleziono dwa ciała. O godzinie 4.30 przekazał informacje o znalezieniu kolejnych dwóch ciał, a po ósmej piątego. O dziewiątej było już wiadomo, że ofiar jest sześć. W czwartek rano, po kilkunastu godzinach akcji, strażacy wciąż "z maksymalnie wytężoną siłą" przedzierają się przez gruzowisko. Na antenie TVN24 trwa wydanie specjalne.
dzisiaj 09:29
Wybuch gazu, zawalił się budynek. Znaleziono ciała czterech osób
W domu w Szczyrku doszło w środę wieczorem do wybuchu gazu. Budynek zawalił się – poinformowała rzecznik bielskiej straży pożarnej starsza kapitan Patrycja Pokrzywa. Z informacji udzielonych przez służby wynika, że w domu mieszkało dziewięć osób. O godzinie 1.30 w nocy wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że pod gruzami znaleziono dwa ciała. O godzinie 4.30 przekazał informacje o znalezieniu kolejnych dwóch ciał.
dzisiaj 06:20
Zatrzymany do posprzątania
Kierowca samochodu dostawczego wyprzedził inne auto, nie wiedząc, że to policja, i wyrzucił śmieci przez okno. Musiał się zatrzymać, poszukać śmieci, wyrzucić je do kosza i do tego zapłacić 200 złotych mandatu. - Nie nauczyli mama, tata, policja nauczy - komentują funkcjonariusze.
wczoraj 15:38
Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Sąd odrzucił wniosek prokuratury
Podejrzany o oszustwo i podrobienie weksla Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Według informacji przekazanych przez śledczych Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie uwzględnił wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie dziennikarza na trzy miesiące.
wczoraj 11:26
Kamil Durczok odpowie za fałszywy weksel. Sąd nie zgodził się na areszt
Kamil Durczok ma kolejne problemy z prawem. Prokuratura przekonuje, że ma dowody na to, że sfałszował on weksel przy ubieganiu się o kredyt na budowę domu. Śledczy chcieli trzymiesięcznego aresztu dla dziennikarza, ale sąd nie wyraził na to zgody.
wczoraj 09:25
Glina wysypała się na drogę. Trzeba było zamknąć tunel
Kierowca ciężarówki transportującej glinę zgubił swój ładunek w środku tunelu drogowego. Tunel trzeba było zamknąć, a to oznaczało kilka godzin utrudnień dla jadących z Katowic w stronę Sosnowca. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem.
wczoraj 09:20
Wjechali pod pociąg. Policja: kierowca i pasażer byli pijani
Dwaj mężczyźni, którzy w niedzielę zostali ranni wskutek zderzenia samochodu dostawczego z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kulejach (śląskie), byli pod wpływem alkoholu - poinformował młodszy aspirant Kamil Raczyński z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
2019-12-02 15:17
Policjant oddał na ulicy buty mężczyźnie
- Zauważyliśmy mężczyznę, który poruszał się w czymś na stopach, co przypominało worki foliowe. Posiadałem w szafce służbowej drugie buty. Rozmiar odpowiadał, więc postanowiłem mu oddać swoje buty - opowiada policjant z Katowic.
2019-12-01 10:50
Powiesili wizerunki polityków PiS. To reakcja na umorzone śledztwo ws. zdjęć europosłów PO na szubienicach
Przyszli przed ministerstwo sprawiedliwości. Na wywróconych taczkach wieszali wizerunki polityków PiS i pytali: czy tak można? To reakcja Lotnej Brygady Opozycji na umorzenie śledztwa ws. narodowców, którzy powiesili na szubienicach zdjęcia europosłów PO. Jeden z aktywistów mówi WP: - Jeśli doczekamy się zarzutów, to pokaże tylko hipokryzję działań prokuratury.
2019-11-28 19:59
Powiesili wizerunki polityków PiS. To reakcja na umorzone śledztwo ws. zdjęć europosłów PO na szubienicach. "Czekamy na interpretację"
Przyszli przed ministerstwo sprawiedliwości. Na wywróconych taczkach wieszali wizerunki polityków PiS i pytali: czy tak można? To reakcja Lotnej Brygady Opozycji na umorzenie śledztwa ws. narodowców, którzy powiesili na szubienicach zdjęcia sześciu europosłów PO w Katowicach. Aktywiści czekają na interpretację swojego happeningu, a jeden z nich mówi WP: - Jeśli doczekamy się zarzutów, to pokaże tylko hipokryzję działań prokuratury.
2019-11-28 16:50
Uratowali młodego wilczka i po śladach DNA znaleźli jego matkę. Klincz wrócił do watahy
Po śladach DNA naukowcy odnaleźli matkę potrąconego wilczka i po wyleczeniu wypuścili go do lasu z obrożą GPS. Sygnały wskazują, że już po kilku godzinach odnalazł watahę. - To jeszcze dziecko, sam by nie przeżył. Nie było go z nimi cztery tygodnie i czuć od niego chemią - opowiada jeden z wielu ludzi, którzy ratowali wilka.
2019-11-27 16:30
Powiesili na szubienicy zdjęcia europosłów. Prokuratura: nie doszło do przestępstwa
Według prokuratury uczestnicy zorganizowanego przez środowiska narodowe zgromadzenia, podczas którego na szubienicy zawieszono zdjęcia europosłów, nie złamali prawa. Postępowanie, które trwało dwa lata zostało umorzone. Jak podała prokuratura, inscenizacja polegająca na wieszaniu portretów polityków na konstrukcjach naśladujących szubienice "miała charakter symboliczny, nawiązujący do historycznych wydarzeń z XVIII wieku, a utrwalonych na obrazie Jana Piotra Norblina". W TVN24 trwa wydanie specjalne temu poświęcone.
2019-11-26 16:17
Codzienne Wiadomości
Wybuch gazu, zawalił się budynek. Pod gruzami mogą być ludzie
W trzykondygnacyjnym domu w Szczyrku doszło w środę wieczorem do wybuchu gazu. Budynek zawalił się – poinformowała rzecznik bielskiej straży pożarnej starsza kapitan Patrycja Pokrzywa. Dodała, że istnieje prawdopodobieństwo, że pod gruzami są ludzie.
wczoraj 20:53
18-latka podejrzana o zabójstwo noworodka. Dziecko urodziła w pracy
Urodziła dziecko na terenie firmy, w której pracowała. Potem miała je zawinąć w worek foliowy. Noworodek nie przeżył. 18-latka usłyszała zarzut zabójstwa dziecka. Nie przyznała się, złożyła wyjaśnienia.
2019-12-03 17:32
Fałszywi policjanci ścigają... fałszywych policjantów. Spot i prawdziwa historia w jednym mieście
Dzwoni fałszywy policjant i prosi o wypłacenie pieniędzy z banku, żeby zrobić zasadzkę na fałszywego policjanta. To historia ze spotu reklamowego prawdziwej policji, która w rzeczywistości złapała fałszywego policjanta, ścigającego fałszywego listonosza. - Metody oszustwa ciągle są modyfikowane - mówi policjant.
2019-11-27 16:30
Przywrócono ruch na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia
Przez ponad cztery godziny częściowo zablokowany był we wtorek rano katowicki odcinek autostrady A4 w kierunku Wrocławia, po wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. Na miejscu zginął pasażer opla corsy. Przed południem w miejscu wypadku nie było już utrudnień.
2019-11-26 14:38
Jest wyrok ws. katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Były członek zarządu skazany
Na 1,5 roku więzienia skazał dziś Sąd Apelacyjny w Katowicach byłego członka zarządu Międzynarodowych Targów Katowickich Nowozelandczyka Bruce’a R. Uznał go za winnego nieumyślnego sprowadzenia katastrofy hali MTK w 2006 r., w której zginęło 65 osób. Była to największa katastrofa budowlana w historii Polski.
2019-11-26 11:29
Najnowsze wiadomości z Katowice
dzisiaj 15:47 Dom runął, zginęło osiem osób. Prokuratura o najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzeń
dzisiaj 13:41 Dom runął, zginęło osiem osób. Prokuratura o najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzeń
dzisiaj 12:38 Po krawężnikach i chodnikiem. Pijacki rajd ulicami miasta przerwał inny kierowca
dzisiaj 11:35 W zgliszczach znaleźli ciała ośmiu osób, w tym czworo dzieci
dzisiaj 09:29 Wybuch gazu, zawalił się budynek. Znaleziono ciała sześciu osób. Akcja ratownicza wciąż trwa
dzisiaj 06:20 Wybuch gazu, zawalił się budynek. Znaleziono ciała czterech osób
wczoraj 20:53 Wybuch gazu, zawalił się budynek. Pod gruzami mogą być ludzie
wczoraj 15:38 Zatrzymany do posprzątania
wczoraj 11:26 Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Sąd odrzucił wniosek prokuratury
wczoraj 09:25 Kamil Durczok odpowie za fałszywy weksel. Sąd nie zgodził się na areszt
wczoraj 09:20 Glina wysypała się na drogę. Trzeba było zamknąć tunel
2019-12-03 17:32 18-latka podejrzana o zabójstwo noworodka. Dziecko urodziła w pracy
2019-12-02 15:17 Wjechali pod pociąg. Policja: kierowca i pasażer byli pijani
2019-12-01 10:50 Policjant oddał na ulicy buty mężczyźnie
2019-11-28 19:59 Powiesili wizerunki polityków PiS. To reakcja na umorzone śledztwo ws. zdjęć europosłów PO na szubienicach
2019-11-28 16:50 Powiesili wizerunki polityków PiS. To reakcja na umorzone śledztwo ws. zdjęć europosłów PO na szubienicach. "Czekamy na interpretację"
2019-11-27 16:30 Fałszywi policjanci ścigają... fałszywych policjantów. Spot i prawdziwa historia w jednym mieście
2019-11-27 16:30 Uratowali młodego wilczka i po śladach DNA znaleźli jego matkę. Klincz wrócił do watahy
2019-11-26 16:17 Powiesili na szubienicy zdjęcia europosłów. Prokuratura: nie doszło do przestępstwa
2019-11-26 14:38 Przywrócono ruch na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia
2019-11-26 11:29 Jest wyrok ws. katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Były członek zarządu skazany
2019-11-25 16:08 Płakała do słuchawki, że zabiła człowieka. Uwierzyli i stracili po 20 tysięcy złotych
2019-11-25 09:02 Smog Kraków i Katowice 25 listopada 2019. Sprawdź, jak czyste jest dziś powietrze
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 20:37 Rosja szantażuje Białoruś? Opozycja: Cisza przed historycznym traktatem
dzisiaj 20:31 Prawybory prezydenckie w PO. Grzegorz Schetyna zdradza szczegóły debaty
dzisiaj 20:31 Szczyrk. Wybuch gazu. Burmistrz Antoni Byrdy poruszająco o zmarłym małżeństwie i trójce dzieci
dzisiaj 20:29 Obajtek: Przejęcie Energi to prostszy proces niż przejęcie Grupy Lotos
dzisiaj 20:29 Małopolskie: Strażakom udało się opanować duży pożar w Szaflarach
dzisiaj 20:29 Rzecznik rządu Piotr Müller o wybuchu gazu w Szczyrku
dzisiaj 20:29 Aqua-System: Jest zbyt wcześnie, by określić przyczynę tragedii w Szczyrku
dzisiaj 20:22 Zapłonęły światła na choince na placu Świętego Piotra
dzisiaj 20:22 GIF wycofał piętnaście serii tabletek musujących Riflux
dzisiaj 20:22 Wyciekł dokument o brexicie: UE ostrzega Johnsona, że "zegar tyka"
dzisiaj 20:22 Tragedia w Szczyrku. W poszukiwania zaangażowano prawie 100 strażaków [ZDJĘCIA]
dzisiaj 20:22 Wstrząsający raport dot. wolności mediów na Węgrzech. "Rząd manipuluje rynkiem medialnym"
dzisiaj 20:22 Powiesi³ koszulkê "Konstytucja" na pomniku Kaczyñskiego. Dosta³ zado¶æuczynienie za nies³uszne zatrzymanie
dzisiaj 20:20 Robert Kubica wystąpi w testach serii DTM w barwach BMW
dzisiaj 20:20 Falubaz rozpoczął przygotowania. Gwiazdy trenują osobno
dzisiaj 20:20 Szokujące słowa ojca braci Curzytków. To koniec!
dzisiaj 20:20 Dobrze się bawi. Cieślak z drugim medalem ME w Glasgow!
dzisiaj 20:17 Za murami, za lasami
dzisiaj 19:34 Zadał sprzedawczyni w warzywniaku wiele ciosów nożem. Zapadł prawomocny wyrok
dzisiaj 19:34 Co się dzieje z tygrysami, które zostały w Poznaniu? „Boimy się napisać, ale...”
dzisiaj 19:34 Śmierć w celi. Nie żyje więzień pobity przez współosadzonego
dzisiaj 19:28 Trójmiasto. Awantura na spotkaniu z mieszkańcami. Prezydent Sopotu ostro do dziennikarza TVP
dzisiaj 19:28 Adam Strzembosz o prezydencie: Łyknął żabę. Może musiał ją łyknąć
dzisiaj 19:28 Małgorzata Kidawa-Błońska uderza w Andrzej Dudę. Chodzi o Trybunał Konstytucyjny
dzisiaj 19:28 Kobieta miała grozić Jarosławowi Zielińskiemu. Sąd Rejonowy w Augustowie umorzył postępowanie
dzisiaj 19:26 PKN Orlen: Przejęcie Energi umożliwi m.in. pozyskanie znaczącego portfela OZE
dzisiaj 19:26 "DW": Bezpłatna komunikacja miejska sposobem na poprawę czystości powietrza
dzisiaj 19:26 Małgorzata Kidawa-Błońska: Nielegalnie wybrani sędziowie zostaną usunięci z TK
dzisiaj 19:26 Ciało mężczyzny w lesie. Mógł paść ofiarą zatrucia "silnie toksyczną substancją"
dzisiaj 19:19 Nowe fakty w sprawie symulacji ataku terrorystycznego w szkole w Barczewie
dzisiaj 19:19 Poseł SLD narzekał, że za 9 tys. zł miesięcznie nie może utrzymać się w Warszawie. Przeprasza i odpiera zarzuty
dzisiaj 19:19 Paw³owicz, Piotrowicz i Stelina z³o¿yli ¶lubowanie na sêdziów TK. Kidawa-B³oñska obiecuje ich usuniêcie
dzisiaj 19:19 Guzikiewicz pisa³ o "braniu ³apówek" przez marsza³ka Senatu. Teraz t³umaczy siê, ¿e to "satyra"
dzisiaj 19:17 To już przesądzone? Będą nowe zasady w PGE Ekstralidze?
dzisiaj 19:17 Skowrońska-Dolata: Malwina czyni ciągłe postępy
dzisiaj 19:17 Formuła 1: nowe wyzwanie Roberta Kubicy. Polak znów za kierownicą BMW
dzisiaj 19:17 Wyprzedziła Dudka i lubiła horrory. Danuta Dmowska-Andrzejuk na planszy walczyła do końca
dzisiaj 19:17 Mariusz Błaszczak gościem "Sygnałów Dnia"
dzisiaj 19:17 Co Ty wiesz o filmach Barei? Quiz barejologiczny. Zobacz odpowiedzi
dzisiaj 19:17 Mikołajki w Trójce. Piotr Fronczewski czyta "Akademię Pana Kleksa"
dzisiaj 19:17 Konkurs na słuchowisko w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku
dzisiaj 19:17 Najbardziej kultowy z kultowych. Wybraliśmy najlepszy film Stanisława Barei
dzisiaj 18:31 Prezydent odebrał ślubowanie Pawłowicz, Piotrowicza i Steliny na sędziów TK
dzisiaj 18:31 Zwłoki obok samochodu znalezionego w lesie. Istnieje ryzyko skażenia
dzisiaj 18:31 Oto budynek, który zawalił się w Szczyrku. Tak wyglądał przed eksplozją
dzisiaj 18:25 Proces byłego zomowca. "Nie wystrzeliłem żadnego pocisku do górników z kopalni Wujek"
dzisiaj 18:25 Burmistrz Niepołomic i jego zastępca odpowiadają na zarzuty CBA. "Przed nami czas walki o prawdę"
dzisiaj 18:23 Rafał Dróbka: Czym jest budowanie wartości w transakcjach M&A
dzisiaj 18:23 Wyhamowanie spadków
dzisiaj 18:23 Czy to tylko korekta?
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook