Najnowsze Wiadomości Katowice

Nagłówki
Umowa podpisana, przetarg ogłoszony
Na te chwile czekano przez ponad dwadzieścia lat. Budowa długo oczekiwanej obwodnicy Węgierskiej Górki ruszy jeszcze w tym roku. Zielone światło na budowę brakującego odcinka drogi ekspresowej S1 dał w grudniu wojewoda śląski. Dziś przetarg ogłosili ministrowie infrastruktury Polski i Słowacji, a to oznacza, że drogowy koszmar wreszcie się skończy.
wczoraj 20:40
Pięciu oskarżonych stanęło przed sądem
Ruszył proces oskarżonych o śmiertelne pobicie i zabójstwo Jacka H. Do tragicznego zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku w Jastrzębiu-Zdroju. Dziś przed Sądem Rejonowym w Rybniku stanęła piątka oskarżonych. Jeden z mężczyzn - usłyszał zarzut zabójstwa. Zdaniem prokuratora miał bić, kopać a nawet stanąć na głowie skatowanego mężczyzny.
wczoraj 19:37
Nowy budżet i nowe prognozy finansowe dla województwa
Nowy budżet i nowe prognozy finansowe - przyjął dziś Sejmik Województwa Śląskiego. Wcześniejsze projekty zostały wycofane po tym, jak negatywnie oceniła je Regionalna Izba Obrachunkowa. Opozycja ostrzega jednak, że województwo jest na skraju bankructwa.
wczoraj 19:37
Nowe inkubatory i aparatura diagnostyczna dla szpitala w Bytomiu
Nowe inkubatory i aparatura diagnostyczna - między innymi taki nowoczesny sprzęt do ratowania noworodków - trafił do Szpitala Specjalistycznego numer 2 w Bytomiu. Zakup był możliwy dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia. Sprzęt kosztował ponad 2 miliony złotych.
wczoraj 18:34
Przewróciła się ciężarówka z węglem. Rozlane paliwo, zablokowana jezdnia ruchliwej trasy
Kierowcy ciężarówki nic się nie stało, sam wezwał służby ratunkowe. Ale ruchliwa droga będzie zablokowana kilka godzin. Jezdnia Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu, w kierunku Gliwic jest zasypana węglem i zalana paliwem.
wczoraj 14:49
Czerwone, a oni jadą. Dwa lata temu zginęły tu dwie kobiety
W ciągu kilku godzin na trzech skrzyżowaniach policjanci przyłapali sześciu kierowców, którzy przejechali na czerwonym świetle. Przed pasami. Na jednym z tych przejść dwa lata temu zginęły dwie kobiety, wracające z modlitwy. Wtedy tragedia wstrząsnęła wtedy miastem, dzisiaj już nie działa jak przestroga.
wczoraj 11:40
Rekordowa oglądalność serialu. Zdjęcia do „Korony królów” realizowano w naszym województwie
„Korona królów" hitem TVP1. W pierwszym tygodniu emisji serial oglądało średnio ponad 3 milionów widzów. To pierwsza tak wielka produkcja Telewizji Polskiej, która poświęcona jest średniowiecznej historii Polski. Serial opowiada o życiu Kazimierza III Wielkiego. Zdjęcia zostały zrealizowane w województwie śląski, na Jurze, dokładnie w Bobolicach, w powiecie myszkowskim. Jak wyglądał plan zdjęciowy serialu i dlaczego wybrano właśnie tamtejszy zamek?
2018-01-14 20:28
W świątecznym nastroju. Finał Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Będzin po raz kolejny stał się stolicą polskiej kolędy. Podczas koncertu finałowego 24. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika, który odbył się w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu, zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.
2018-01-14 20:28
Kopalnia „Śląsk” przechodzi do historii. Rudzka kopalnia niebawem będzie likwidowana
Wydobycie węgla trwało tam ponad 40 lat. Teraz kopalnia „Śląsk” powoli kończy działalność. Rudzka część kopalni „Wujek” niebawem trafi do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, a wraz z tą chwilą, do historii przejdą dekady ciężkiej pracy górników. „Śląsk” to zakład o trudnych warunkach geologicznych, co było powodem katastrofy w 2009 roku.
2018-01-14 20:28
Czarna seria. Kolejne dziecko ginie na pasach
Chociaż od początku roku minęło zaledwie dwa tygodnie, to na drogach województwa śląskiego zginęło już czterech pieszych. Ostatni z wypadków miał miejsce w Iwanowicach Małych w powiecie kłobuckim. 15-letnia dziewczyna, która przechodziła przez przejście dla pieszych, została potrącona. W krytycznym stanie trafiła do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy po kilku dniach przegrała walkę o życie.
2018-01-14 20:28
Grają dla noworodków. 26. Finał WOŚP
W całym kraju wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierają datki na tegoroczną akcję. W niedzielę odbywa się 26. Finał, a pieniądze z kwesty, aukcji i datków ludzi dobrej woli trafią do szpitalnych oddziałów neonatologicznych.
2018-01-14 20:28
Kościół potrzebującym. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
Na świecie jest ich ponad 200 milionów, z różnych powodów nie mogą spokojnie żyć w swoich domach. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy w niedzielę na całym świecie obchodzi Kościół katolicki. Z tej okazji w wielu świątyniach podczas niedzielnych mszy świętych modlono się za „ludzi w drodze”.
2018-01-14 20:28
Zajścia podczas pielgrzymki kibiców w Częstochowie
Uczestnicy częstochowskiej manifestacji przeciw rasizmowi i mowie nienawiści zgłosili policji, że zostali w sobotę zaatakowani przez osoby biorące udział w pielgrzymce kibiców na Jasną Górę.
2018-01-14 19:25
Chór VIII LO i 58. Gimnazjum im. Króla Władysława IV w Warszawie wygrał festiwal kolęd
Chór VIII Liceum Ogólnokształcącego i 58. Gimnazjum im. Króla Władysława IV w Warszawie zdobył Grand Prix zakończonego w niedzielę w Będzinie 24. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. To największa taka impreza w Polsce.
2018-01-14 18:22
Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest dziś w Kościele katolickim. Z tej okazji w parafiach, także w Katowicach, odprawiane są msze święte w intencji osób, które zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju. Księża podkreślali, że modlitwy wiernych są dziś kierowane w stronę tych, którzy z różnych powodów szukają szczęścia poza swoim krajem.
2018-01-14 16:16
Trwa 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Trwa 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy informują o 120 tysiącach wolontariuszy zaangażowanych w akcję i kwestujących w miejscach publicznych. Przed godziną 12.00 licznik na stronie WOŚP pokazywał kwotę 9 mln 103 tysięcy złotych. W całym kraju i w wielu miejscach poza jego granicami odbywa się szereg imprez towarzyszących akcji, w tym warszawski, charytatywny bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.
2018-01-14 15:13
Codzienne Wiadomości
Punkowcy z Norwegii i rapująca drag queen. Znamy kolejne gwiazdy OFF Festivalu
W poniedziałek wieczorem Artur Rojek, dyrektor OFF Festival, ogłosił kolejnych artystów, którzy pojawią się na scenach w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Do takich wykonawców, jak Grizzly Bear, John Maus, Clap Your Hands Say Yeah czy Marlon Williams dołączy grono muzycznych ekscentryków.
wczoraj 21:07
Ukrywał się przed policją, znalazł ludzkie zwłoki
50-latek ukrywał się dwa dni w trzech miejscowościach, na terenie budowy, w pustostanie, w gołębniku. Twierdzi, że uciekał przed przebierańcami, którzy chcieli odzyskać dług, a nie przed policją. Zeznał też, że znalazł zwłoki. Mężczyzna został aresztowany.
wczoraj 17:58
Sąd aresztował mężczyznę podejrzanego o napady na kobiety
Wiek kobiet nie miał znaczenia, miały od 16 do 40 lat. Napadał zawsze w tym samym miejscu i o tej samej porze, wczesnym rankiem, gdy szły do pracy, do szkoły. Trzy ofiary w ciągu miesiąca. Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o napaści. 53-latek nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.
wczoraj 16:55
Patent, godziny stania przed hotelami, walki z ochroniarzami i jest ta flaga. Efekt WOW
- Nie dręczę, nie klękam przed samochodem, nie łapię w drodze po przysłowiowe bułki. Jestem kulturalny. Czekam, aż gwiazda pójdzie do toalety, na ten moment, kiedy będzie bez ochroniarzy - Mateusz opowiada, jak zdobywał autografy, które wesprą WOŚP.
2018-01-14 15:40
Czteromiesięczne dziecko z poważnym urazem głowy. Rodzice z zarzutami
Czteromiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala w Bytomiu z poważnym urazem głowy. O spowodowanie obrażeń podejrzani są rodzice dziecka. 25-letnia matka dziewczynki została zatrzymana, a jej partner jest pod dozorem policji. W chwili zatrzymania oboje byli pijani.
2018-01-14 12:31
Z kulturą: 13.01.2018

W najbliższym wydaniu magazynu „Z kulturą…” rozmowa o tym, jak wydarzenia kulturalne tworzą miasto. W nastroju świątecznym porozmawiamy o wystawie szopek bożonarodzeniowych w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, będziemy na premierze „12 krzeseł” w

2018-01-13 21:22
Myślał, że zraniły go fajerwerki. Został postrzelony
50-letni mężczyzna w noc sylwestrową został ranny w ramię w czasie odpalania fajerwerków. Trafił do szpitala, gdzie lekarze wydobyli z rany pocisk. Postępowanie w sprawie postrzelenia prowadzi częstochowska prokuratura.
2018-01-13 18:40
Kalejdoskop dobrych miejsc: 12.01.2018

Wracamy do Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu, które powstało w październiku 1993 roku, za sprawą niewielkiej wówczas grupy rodziców zatroskanych o los swoich niepełnosprawnych dzieci. W placówce tej

2018-01-12 20:10
Najnowsze wiadomości z Katowice
wczoraj 21:07 Punkowcy z Norwegii i rapująca drag queen. Znamy kolejne gwiazdy OFF Festivalu
wczoraj 20:40 Umowa podpisana, przetarg ogłoszony
wczoraj 19:37 Pięciu oskarżonych stanęło przed sądem
wczoraj 19:37 Nowy budżet i nowe prognozy finansowe dla województwa
wczoraj 18:34 Nowe inkubatory i aparatura diagnostyczna dla szpitala w Bytomiu
wczoraj 17:58 Ukrywał się przed policją, znalazł ludzkie zwłoki
wczoraj 16:55 Sąd aresztował mężczyznę podejrzanego o napady na kobiety
wczoraj 14:49 Przewróciła się ciężarówka z węglem. Rozlane paliwo, zablokowana jezdnia ruchliwej trasy
wczoraj 11:40 Czerwone, a oni jadą. Dwa lata temu zginęły tu dwie kobiety
2018-01-14 20:28 Rekordowa oglądalność serialu. Zdjęcia do „Korony królów” realizowano w naszym województwie
2018-01-14 20:28 W świątecznym nastroju. Finał Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
2018-01-14 20:28 Kopalnia „Śląsk” przechodzi do historii. Rudzka kopalnia niebawem będzie likwidowana
2018-01-14 20:28 Czarna seria. Kolejne dziecko ginie na pasach
2018-01-14 20:28 Grają dla noworodków. 26. Finał WOŚP
2018-01-14 20:28 Kościół potrzebującym. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
2018-01-14 19:25 Zajścia podczas pielgrzymki kibiców w Częstochowie
2018-01-14 18:22 Chór VIII LO i 58. Gimnazjum im. Króla Władysława IV w Warszawie wygrał festiwal kolęd
2018-01-14 16:16 Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
2018-01-14 15:40 Patent, godziny stania przed hotelami, walki z ochroniarzami i jest ta flaga. Efekt WOW
2018-01-14 15:13 Trwa 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2018-01-14 12:31 Czteromiesięczne dziecko z poważnym urazem głowy. Rodzice z zarzutami
2018-01-13 21:22 Z kulturą: 13.01.2018
2018-01-13 20:19 W drodze na szczyt. Aklimatyzacja w bazie i poręczowanie ściany
2018-01-13 20:19 Dobro wraca. 7-letnia Lenka w drodze do zdrowia
2018-01-13 20:19 Bezpieczne ferie. Górskie kurorty przeżywają oblężenie
2018-01-13 20:19 10. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę
2018-01-13 20:19 Potrącił funkcjonariusza. Poszukiwany mężczyzna w rękach policji
2018-01-13 20:19 Walka o życie. 4-miesięczne dziecko w krytycznym stanie
2018-01-13 18:40 Myślał, że zraniły go fajerwerki. Został postrzelony
2018-01-13 18:13 Poszukiwany kierowca, który potrącił policjanta - zatrzymany
2018-01-13 17:37 Podpalił dom, zabił żonę i czworo dzieci. Prawomocnie skazany
2018-01-13 17:10 Dziesiąta pielgrzymka środowiska kibiców piłkarskich
2018-01-13 14:01 PLK chcą mieć projekty całej tzw. kolei metropolitalnej w 2020 r.
2018-01-12 20:10 Kalejdoskop dobrych miejsc: 12.01.2018
2018-01-12 20:10 Dojrzalsi: 12.01.2018
2018-01-12 20:10 Chiny w centrum regionu. Otwarto Centrum Języka i Kultury Chińskiej
2018-01-12 20:10 „Dziesięć strzałów dla Mateusza” – każdy może pomóc
2018-01-12 20:10 Przede wszystkim skuteczność. Podsumowanie ubiegłego roku w prokuraturze
2018-01-12 20:10 Szpital bez lekarzy. Czy planowane zabiegi będą przesuwane?
2018-01-12 20:10 Dożywocie dla podpalacza. Dariusz P. winny śmierci żony i czworga dzieci
2018-01-12 14:55 Potrącił funkcjonariusza - teraz szuka go policja
2018-01-12 14:55 Dariusz P. skazany prawomocnie na dożywocie za zabicie pięciorga bliskich
2018-01-12 13:52 Zabrze: podpaliła 29-letniego syna. Grozi jej dożywocie
2018-01-12 13:16 Poszukują go w sprawie potrącenia policjanta i ucieczki
2018-01-11 23:37 Wpuścili gaz do sypialni rodziny i zabrali wszystko: samochody, komputery, kurtki
2018-01-11 21:04 Niefortunne tankowanie, czyli złodzieje w oku kamery
2018-01-11 21:04 Rewolucja w górnictwie pisana przez PGNiG
2018-01-11 20:01 Kwadrans w ogrodzie: 11.01.2018
2018-01-11 15:13 Aż 21 anestezjologów wypisało się z dyżurów. To koniec zabiegów?
2018-01-10 20:52 Kapsuła z 1802 roku znaleziona podczas renowacji
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 08:10 Warunek spełniony. Macedonia bliżej Unii Europejskiej
dzisiaj 08:10 Strajki i protesty w Grecji. Brak zgody na kolejny pakiet reform
dzisiaj 08:10 Ziobro zaatakował, Małysz odpowiedział. "Błazenada, dziecinada"
dzisiaj 08:10 Trudne zadanie Glika. Musi zatrzymać gwiazdora
dzisiaj 08:10 Wielka kasa dla polskich tenisistek!
dzisiaj 08:10 Polska piłka ręczna sięgnęła dna
dzisiaj 08:10 Szok! W tak tragicznych warunkach trenuje Wisła Kraków
dzisiaj 08:10 Gortat będzie musiał zakończyć karierę?
dzisiaj 08:10 Senator PiS wybrał się na randkę. Wybrał dziwne miejsce
dzisiaj 08:01 "Puls Biznesu": Nowi ministrowie podzielili się spółkami
dzisiaj 08:01 Macierewicz dla "Gazety Polskiej": Tragedia smoleńska zostanie wyjaśniona
dzisiaj 08:01 "Rzeczpospolita": Nie ma chętnych do nowej KRS
dzisiaj 08:01 "Rz": Polska pomoc dla uchodźców
dzisiaj 08:01 Opozycja opozycji
dzisiaj 08:01 Nowa broń jądrowa Stanów Zjednoczonych
dzisiaj 08:01 Zmiany w MSZ. Absolwenci "moskiewskich szkół" stracą stanowiska?
dzisiaj 08:01 "Gazeta Wyborcza": Czarne chmury nad Kurskim
dzisiaj 07:52 Reprywatyzacja na 128-latka. Nikt nawet nie sprawdził, czy mężczyzna żyje
dzisiaj 07:28 Radny chciał wieszać polityków PO, prokuratura...nie dopatrzyła się mowy nienawiści
dzisiaj 07:28 Mróz nadciąga do Polski! Pogoda na najbliższe dni
dzisiaj 07:19 Magda Linette kontra młodsza wersja Agnieszki Radwańskiej. Warto wstać na ten mecz!
dzisiaj 07:19 Pliskova straciła siedem gemów i zapowiedziała, że musi się poprawiać
dzisiaj 07:19 Dotkliwa kara dla juniora. W Pile chcą nauczyć go pokory
dzisiaj 07:19 Czy Jędrzejczyk nie jest potrzebny Legii? „Klub wywiera na nim za dużą presję”
dzisiaj 07:19 Ostatnia szansa Majewskiego w Lechu. Pomocnik odzyska mocną pozycję?
dzisiaj 07:13 Parlament Europejski o Nord Stream 2
dzisiaj 07:13 Nie żyje Dolores O'Riordan - wokalistka The Cranberries. Swoim głosem fascynowała miliony
dzisiaj 07:13 Prognoza pogody. Na zachodzie i w centrum śnieg, na wybrzeżu i w górach - wiatr
dzisiaj 07:13 Łochowska 38. Komisja weryfikacyjna zajmie się dziś zwrotem kolejnej kamienicy
dzisiaj 07:07 Wymuszone pierwszeństwo, rozbity radiowóz
dzisiaj 06:58 USA: 13-osobowe rodzeństwo więzione w rodzinnym domu
dzisiaj 06:58 "Wall Street Journal": Premiera Morawieckiego czeka herkulesowa ofensywa
dzisiaj 06:58 Andrzej Duda na debacie wysokiego szczebla RB ONZ
dzisiaj 06:58 Wybuch gazu w Antwerpii: Pod gruzami siedem żywych osób
dzisiaj 06:49 Reprywatyzacja na 128-latka. Ani miasto, ani sąd nie sprawdziły, czy żyje
dzisiaj 06:19 WIADOMOŚCI
dzisiaj 06:19 WIADOMOŚCI
dzisiaj 06:19 WIADOMOŚCI
dzisiaj 06:16 Przybecki: Chcę nadal prowadzić kadrę! Sami daliśmy Portugalczykom drugie życie
dzisiaj 06:16 Kerber i Szarapowa łatwo awansowały do drugiej rundy Australian Open
dzisiaj 06:16 Raonic daleki od dawnej formy w Melbourne. Przegrał ze Słowakiem
dzisiaj 06:16 MU przechwyci Alexisa? Chilijczyk bliski przenosin na Old Trafford
dzisiaj 06:16 W takich warunkach Wisła Kraków szykuje się do rundy wiosennej
dzisiaj 06:16 Wielkie wzmocnienie Górnika! Młodzieżowy reprezentant wybrał go zamiast Legii
dzisiaj 06:16 Tylko w „PS”: Tarkowski nie ma szans na powołanie do kadry Polski na MŚ w Rosji
dzisiaj 06:04 Trump podzielił amerykańskich polityków
dzisiaj 06:04 Macron zmienia sądy i prokuraturę
dzisiaj 06:04 (Nie)chciany patron
dzisiaj 05:46 "WSJ": premiera Mateusza Morawieckiego czeka herkulesowa ofensywa
dzisiaj 05:16 WIADOMOŚCI
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook