Najnowsze Wiadomości Kielce

Nagłówki
Festiwal Harcerski 2018. Największy zespół rockowy zagrał na Rynku w Kielcach [WIDEO, ZDJĘCIA]
131 początkujących i doświadczonych muzyków połączyło siły i stworzyło na kieleckim Rynku największy zespół rockowy świata! Wspólne wykonanie utworu "Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni uświetnili byli gitarzyści formacji. Był to kolejny koncert w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który potrwa jeszcze do soboty.
dzisiaj 01:07
Po dramatycznej nocy ewakuowano harcerski obóz. Ulewne deszcze
To była niespokojna noc dla ponad setki harcerzy biwakujących w koneckich lasach. Z powodu nawałnicy z obozu w lesie ewakuowano 140 osób. Przemoczeni młodzi ludzie noc spędzili w szkole podstawowej. Dziś większość z nich wróciła do domów.
wczoraj 19:58
Nie będzie ciepłej wody, będą utrudnienia w ruchu. Modernizacja sieci
Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji Magistrali Wschód. To tym rurociągiem ciepło trafia do domów kilkudziesięciu tysięcy kielczan. Od poniedziałku mieszkańcy pięciu osiedli będą pozbawieni ciepłej wody.
wczoraj 19:58
Festiwal Harcerski 2018. "Zakręceni na Kielce" wokaliści rozśpiewali Rynek [WIDEO, ZDJĘCIA]
W środę na kieleckim Rynku do tańca i wspólnego śpiewu porwali uczestnicy warsztatów odbywających się w ramach 45. Festiwalu Harcerskiego. W koncercie "Zakręceni na Kielce" wystąpiło czterdziestu wykonawców - soliści praz zespoły.
wczoraj 00:58
Przedwyborcza koalicja. Suchański z Wentą wspólna Rada Miasta
Kamil Suchański i Bogdan Wenta. Jeszcze kilka miesięcy temu ten pierwszy twierdził, że nie rozważa poparcia tego drugiego w wyborach na Prezydenta Kielc. Nie będzie też wiceprezydentem. Dziś - zawiązują koalicję. Projekt Świętokrzyskie oraz Bezpartyjny i Niezależny - wystawią wspólną listę kandydatów do Rady Miasta.
2018-07-18 21:52
Przedwyborcza koalicja. Suchański z Wentą po fotel prezydenta
Kamil Suchański i Bogdan Wenta. Jeszcze kilka miesięcy temu ten pierwszy twierdził, że nie rozważa poparcia tego drugiego w wyborach na Prezydenta Kielc. Nie będzie też wiceprezydentem. Dziś - zawiązują koalicję. Projekt Świętokrzyskie i Bezpartyjny i Niezależny - wystawią wspólną listę kandydatów do Rady Miasta.
2018-07-18 19:46
Starachowicka SSE na fali. Przyciąga dużych, chce i małych
Starachowicka Strefa Ekonomiczna przyciąga coraz więcej inwestorów. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy wypracowała tyle zysku, ile przez ostatnie trzy lata. Teraz SSE chce przyciągać już nie tylko duże firmy, ale także małe i mikroprzedsiębiorstwa.
2018-07-18 19:46
Śledztwo ws. śmierci noworodka umorzone
Śledztwo dotyczące śmierci noworodka, którego zwłoki znaleziono na cmentarzu w Ożarowie umorzone. Taką decyzję podjęła Prokuratura Rejonowa w Opatowie. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej Daniel Prokopowicz – po przeprowadzeniu sekcji zwłok okazało się, że noworodek był martwy przed narodzinami.
2018-07-18 17:40
Pol'and'Rock Festival 2018. Akademia Sztuk Przepięknych to nie tylko debaty, ale i koncerty [PROGRAM, GWIAZDY]
Choć Przystanek Woodstock to teraz Pol'and'Rock Festival, wciąż nieodłącznym elementem wydarzenia będzie Akademia Sztuk Przepięknych. Na festiwalowiczów czekają nie tylko rozmowy z wybitnymi gośćmi, ale i koncerty, spektakle teatralne i cały szereg warsztatów. Szczegóły w artykule poniżej.
2018-07-18 16:31
Festiwal Harcerski 2018. Koncert Harcerski i gościnny występ zespołu Wołosatki [WIDEO, ZDJĘCIA]
45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej jest już na półmetku. We wtorek na Rynku w Kielcach odbył się Koncert Piosenki Harcerskiej połączony z konkursem. Gościnnie wystąpił zespół Wołosatki, który z festiwalem związany jest od początku jego istnienia. W programie "Wiatraczka" do soboty jeszcze kilka otwartych wydarzeń.
2018-07-18 02:52
Kielce wczoraj i dziś. Zobacz na interaktywnych zdjęciach, jak w ciągu ostatnich lat zmieniło sie nasze miasto
Kielce zmieniają się na naszych oczach. Rynek, stadion, węzeł Żelazna - to tylko niektóre z miejsca, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniły się nie do poznania. Pamiętacie jak Kielce wyglądały na początku XXI wieku? Interaktywne zdjęcia pozwolą Wam porównać, jak Kielce wyglądały w 2005 roku i jak wyglądają teraz.
2018-07-17 21:37
Rozłam w PSL? Grzegorz Lasak: odchodzę przez marszałka
Czarne chmury zbierają się nad świętokrzyskim PSL. Dziś Zarząd partii oficjalnie przyjął rezygnację Grzegorza Lasaka z członkowstwa w jej strukturach. W tle nie brakuje gorzkich słów i oskarżeń o sposób zarządzania nie tylko ugrupowaniem, ale i regionem. A Stowarzyszenie Kukiz`15 żąda publicznej debaty o przyszłości świętokrzyskiego.
2018-07-17 20:40
Uwaga na burze! Alert pogodowy w regionie
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pogodowy dla województwa świętokrzyskiego. Dziś w nocy, a także w najbliższych dniach w regionie spodziewane są intensywne opady deszczu i burze z gradem.
2018-07-17 19:37
Polka nagrodzona w międzynarodowym konkursie. Jej projekt zachwyca [ZDJĘCIA]
Jury prestiżowego międzynarodowego ​konkursu A’design nie miało wątpliwości - najlepszy projekt toaletki stworzyła projektantka z Polski - architektka, Katarzyna Dzięcioł. Jak sama mówi - mebel Tolumi jest łatwy w obsłudze i uniwersalny. A do tego piękny. Sprawdzi się w sypialni każdej kobiety. Dalsza część artykułu poniżej.
2018-07-17 16:22
Norweskie domki nad jeziorem. We wsi Całowanie powstaje niezwykły kompleks [WIZUALIZACJE]
We wsi Całowanie, oddalonej od stolicy o 35 kilometrów, powstaje niezwykły kompleks skandynawskich "hytte", czyli niewielkich domków wypoczynkowych. Norweskie domki pod Warszawą wraz z działką, na której staną mają kosztować między 150 a 250 tys. złotych. A wszystko to na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
2018-07-17 15:19
Przystanek Woodstock 2017 bawimy się razem z Wami! Zobaczcie zdjęcia ze środy! [GALERIA]
Przystanek Woodstock 2017. Najpiękniejszy festiwal świata rozpoczyna się w czwartek 3 sierpnia o godz. 15, ale już w środę na polu namiotowym pojawiły się tysiące kolorowych osób. Nasz fotograf szukał kolorowych, przebranych osób. Oto galeria z wyprawy na woodstockowe pole namiotowe. Każdego dnia będziemy dodawać kolejne zdjęcia uczestników festiwalu. Czekamy na Was również w naszym redakcyjnym namiocie, który znajduje się na ASP w strefie NGO. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii.
2018-07-17 13:13
Codzienne Wiadomości
Pomniki przyrody w Kielcach. Zobacz wszystkie [ZDJĘCIA]
W Kielcach jest 50 drzew, które stanowią pomniki przyrody. Wszystkie są zadbane i prezentują się nienagannie. Mają ogromne znaczenie przyrodnicze, klimatyczne a także krajobrazowe. Zobaczcie wszystkie kieleckie pomniki przyrody
dzisiaj 01:07
Ulica Pileckiego w Kielcach nadal zamknięta. Co gorsze, nie wiadomo, kiedy będzie gotowa
Ulica Pileckiego - nowy wylot z Kielc na Staszów, powinna być przejezdna już od tygodnia, a wciąż jest zamknięta i nie wiadomo, kiedy zostanie oddana do ruchu. Na pewno nie będzie gotowa w tym tygodniu, a przyszły też jest mało prawdopodobny.
dzisiaj 00:04
Sushi po polsku. Jak przygotować danie na miarę japońskich foodtrucków?

Jakąś dekadę temu w naszych kulinariach coraz częściej zaczęło pojawiać się smakowite sushi, najpierw będące czymś spektakularnym, bowiem nierealne wydawało się z perspektywy Europejczyka jedzenie glonów, alg morskich, dziwnych wodorośli, czy ryby na surowo. Do tego

dzisiaj 23:19
Wodociągi Kieleckie rozpoczynają inwestycję za blisko 90 milionów złotych

Rozpoczynają się prace ziemne przy rozbudowie i modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Wodociągów Kieleckich w ramach nowego projektu unijnego. W czwartek 19 lipca podpisano wartą 4 mln zł umowę z wykonawcą.

Wodociągi Kieleckie realizują czwarty unijny projekt

wczoraj 22:16
Parking z... zakazem wjazdu na kieleckiej Bukówce zirytował kierowcę
W kieleckiej dzielnicy Bukówka wybudowano parking przesiadkowy i ...postawiono na nim zakaz ruchu. Komu ma służyć ten plac, na powstanie, którego wydano miliony złotych? – pyta czytelnik.
wczoraj 19:52
Przy ulicy Bukowej na osiedlu Szydłówek w Kielcach nie ma ani jednej ławeczki! Dlaczego?
To, że po dwóch latach zabiegania o postawienie ławeczek, zwłaszcza dla starszych mieszkańców osiedla Szydłowek, nadal nie ma ani jednej, jest skandalem. Każdy uważa, że ławki powinien postawić ktoś inny.- A może to sprawa polityczna polityczna - zastanawiają się oburzeni mieszkańcy.
wczoraj 16:43
Zmiany na ul. Warszawskiej i przerwa w dostawach ciepłej wody

Od dziś, tj. czwartku 19 lipca br., na ul. Warszawskiej na wysokości osiedla Uroczysko obowiązuje ograniczenie ruchu na jednym z pasów jezdni. To jedno z utrudnień związanych z pracami koniecznymi przy włączeniu do użytku nowego odcinka ciepłowniczej magistrali. Od poniedziałku nie

wczoraj 12:49
Wypadek na Łódzkiej w Kielcach. Zderzyły się ciężarowy mercedes i osobowe audi. Dwie osoby ranne
Do zderzenia ciężarowego mercedesa z osobowym audi doszło w środowe przedpołudnie na ulicy Łódzkiej w Kielcach.
wczoraj 12:31
Najnowsze wiadomości z Kielce
dzisiaj 01:07 Pomniki przyrody w Kielcach. Zobacz wszystkie [ZDJĘCIA]
dzisiaj 01:07 Festiwal Harcerski 2018. Największy zespół rockowy zagrał na Rynku w Kielcach [WIDEO, ZDJĘCIA]
dzisiaj 00:04 Ulica Pileckiego w Kielcach nadal zamknięta. Co gorsze, nie wiadomo, kiedy będzie gotowa
dzisiaj 23:19 Sushi po polsku. Jak przygotować danie na miarę japońskich foodtrucków?
wczoraj 22:16 Wodociągi Kieleckie rozpoczynają inwestycję za blisko 90 milionów złotych
wczoraj 19:58 Po dramatycznej nocy ewakuowano harcerski obóz. Ulewne deszcze
wczoraj 19:58 Nie będzie ciepłej wody, będą utrudnienia w ruchu. Modernizacja sieci
wczoraj 19:52 Parking z... zakazem wjazdu na kieleckiej Bukówce zirytował kierowcę
wczoraj 16:43 Przy ulicy Bukowej na osiedlu Szydłówek w Kielcach nie ma ani jednej ławeczki! Dlaczego?
wczoraj 12:49 Zmiany na ul. Warszawskiej i przerwa w dostawach ciepłej wody
wczoraj 12:31 Wypadek na Łódzkiej w Kielcach. Zderzyły się ciężarowy mercedes i osobowe audi. Dwie osoby ranne
wczoraj 00:58 Nowe wiaty przystankowe w Kielcach. Podobne do tych słynnych
wczoraj 00:58 Festiwal Harcerski 2018. "Zakręceni na Kielce" wokaliści rozśpiewali Rynek [WIDEO, ZDJĘCIA]
2018-07-18 22:49 Wielka inwestycja w Kielcach. Zamiast giełdy rolnej... Biedronka (WIDEO)
2018-07-18 21:52 Przedwyborcza koalicja. Suchański z Wentą wspólna Rada Miasta
2018-07-18 21:01 Pomóżmy Irmie!
2018-07-18 19:58 Małżeństwo z rozsądku. Wenta z Suchańskim razem do wyborów
2018-07-18 19:46 Przedwyborcza koalicja. Suchański z Wentą po fotel prezydenta
2018-07-18 19:46 Starachowicka SSE na fali. Przyciąga dużych, chce i małych
2018-07-18 18:37 Nowa moda w Kielcach? Kolejny właściciel porzuconego samochodu ukarany
2018-07-18 17:40 Śledztwo ws. śmierci noworodka umorzone
2018-07-18 16:49 Efekt powiększenia piersi - naturalnie! Krem ujędrniący FRASHE - Promocja dla Czytelników.
2018-07-18 16:31 Pol'and'Rock Festival 2018. Akademia Sztuk Przepięknych to nie tylko debaty, ale i koncerty [PROGRAM, GWIAZDY]
2018-07-18 14:25 Studenci z Politechniki Świętokrzyskiej przez tydzień na plenerze malowali zabytki i zakątki Klimontowa. Swoje prace po
2018-07-18 11:16 W Kielcach ciężarówka staranowała osobowego peugeota! (WIDEO, ZDJĘCIA)
2018-07-18 02:52 Festiwal Harcerski 2018. Koncert Harcerski i gościnny występ zespołu Wołosatki [WIDEO, ZDJĘCIA]
2018-07-18 01:49 APLIKACJA LEROY MERLIN PLANER 3D Idealna kuchnia – od projektu po realizację.
2018-07-18 01:04 Szkoleniowiec PGE VIVE napisał list otwarty
2018-07-17 21:55 Potrącił rowerzystę i odjechał. Teraz szukają go policjanci
2018-07-17 21:37 Zuchwała kradzież roweru w Kielcach. Przeciął linkę i... odjechał
2018-07-17 21:37 Kielce wczoraj i dziś. Zobacz na interaktywnych zdjęciach, jak w ciągu ostatnich lat zmieniło sie nasze miasto
2018-07-17 20:40 Rozłam w PSL? Grzegorz Lasak: odchodzę przez marszałka
2018-07-17 19:37 Uwaga na burze! Alert pogodowy w regionie
2018-07-17 17:25 Włamał się do samochodu przed marketem budowlanym w Kielcach. Zabrał wszystko!
2018-07-17 16:22 Polka nagrodzona w międzynarodowym konkursie. Jej projekt zachwyca [ZDJĘCIA]
2018-07-17 15:19 Norweskie domki nad jeziorem. We wsi Całowanie powstaje niezwykły kompleks [WIZUALIZACJE]
2018-07-17 13:13 Przystanek Woodstock 2017 bawimy się razem z Wami! Zobaczcie zdjęcia ze środy! [GALERIA]
2018-07-17 01:40 Festiwal Harcerski 2018. Warsztaty wokalne i taneczne [WIDEO, ZDJĘCIA]
2018-07-17 01:40 Festiwal Harcerski 2018. Koncert "Zakręceni na Kielce" [WIDEO, ZDJĘCIA]
2018-07-16 23:34 Nowy układ komunikacyjny Kielc w budowie. Zobacz raport z prac (WIDEO Z DRONA)
2018-07-16 22:49 Tatry – 4 szczyty, które trzeba zdobyć!
2018-07-16 21:46 Miasto nie chce przekazać 4,5 miliona. Klub wydał oświadczenie
2018-07-16 20:31 Kolejne mieszkania oddane. Klucze dla najbardziej potrzebujących
2018-07-16 20:31 Szpital na kredyt. Trwają rozmowy ws. poręczenia
2018-07-16 18:37 Można zwiedzać Ogród Botaniczny. Póki co tylko część i w weekendy (ZDJĘCIA)
2018-07-16 18:19 Nowa wylotówka z Kielc na Staszów wciąż zamknięta, kierowcy poczekają jeszcze kilka dni
2018-07-16 18:19 Zaginął kotek Tobi! Pomóżmy właścicielom go odnaleźć
2018-07-16 16:13 W kieleckim klubie grasował złodziej! Fatalne skutki kradzieży
2018-07-16 15:10 Remont Piekoszowskiej w Kielcach. Zmiana tras 20 autobusów!
2018-07-16 14:07 Wybuch gazu na ulicy Skalistej w Kielcach. Strażacy ewakuowali 16 osób z pobliskich domów
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 02:19 Śmierć samotnego króla
dzisiaj 01:28 Ustawa o SN. Komisja pracowa³a do 1 w nocy. Nie oby³o siê bez k³ótni. "Lewackie chamstwo robi tu chlew"
dzisiaj 01:22 Burzliwe obrady w Sejmie. II czytanie sądowej nowelizacji w piątek
dzisiaj 01:07 Porażka na początek. Hiszpanie mocniejsi od Polaków
dzisiaj 00:19 Trump zaprasza Putina do Waszyngtonu. Mają spotkać się jesienią
dzisiaj 00:13 Najbardziej ucierpi Azja
dzisiaj 23:22 Trump zaprasza Putina do Białego Domu
dzisiaj 23:22 Po obfitych deszczach ewakuacja obozu w Hucie
dzisiaj 23:22 Dwumetrowy boa dusiciel solidnie przestraszy³ mieszkañców Jastrzêbia-Zdroju
dzisiaj 23:19 "Dobiega końca prześladowanie Carlesa Puigdemonta"
dzisiaj 23:16 Szczecin. Obrażali i grozili niepełnosprawnej na ulicy [WIDEO]
dzisiaj 23:16 Jacek Sasin gościem Trójki
dzisiaj 23:01 Znani dziennikarze nc+ zakładają klub. Odejdą z telewizji?
dzisiaj 23:01 Co jeśli w Łodzi nie wyrobią się ze stadionem? Prezes Zdunek zaprasza do Gdańska
dzisiaj 23:01 Haratyk w ceniu Crousera w Monako
dzisiaj 23:01 Liverpool pobił rekord. Alisson został najdroższym bramkarzem w historii futbolu
dzisiaj 23:01 Majka: Moje nogi nadal nie są w dobrym stanie, jestem daleki od mojej najlepszej formy
wczoraj 22:37 Donald Trump zaprasza Władimira Putina do Białego Domu
wczoraj 22:19 Protest przeciwko nowelizacji. "Sejm jest nasz"
wczoraj 22:19 Berlin: Policja uderza w rodzinny gang z Libanu
wczoraj 22:19 ​"Rzeczpospolita": PiS wycofuje się z zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego
wczoraj 22:19 Podtopienia, miejscowo¶ci odciête od ¶wiata, tysi±ce stra¿aków w akcji. Raport pogodowy [NA ¯YWO]
wczoraj 22:19 Tir potr±ci³ rowerzystkê ko³o o¶rodka wypoczynkowego w Mierzynie. Kobieta nie ¿yje
wczoraj 22:19 Wyniki losowania Lotto 19.07.2018 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]
wczoraj 22:19 Donald Trump po Helsinkach znów chce spotkania z Putinem. "Szczyt z Rosj± by³ wielkim sukcesem"
wczoraj 22:19 KE wzywa Polskê do "usuniêcia uchybienia". Tym razem te¿ chodzi o lasy
wczoraj 22:16 Górnik gonił słabeusza z Mołdawii. Szczęśliwie uniknął dogrywki
wczoraj 22:16 Majka: jestem daleki od mojej najlepszej formy
wczoraj 22:13 Trump o III wojnie światowej. Kontrowersyjne słowa prezydenta USA
wczoraj 22:13 Kryzys u państwa Merkel? Mąż kanclerz Niemiec na wakacjach bez żony
wczoraj 22:13 Michał Wójcik o odwołaniu Józefa Iwulskiego od decyzji KRS: w tym przypadku w ogóle nie przysługuje odwołanie
wczoraj 21:55 Katastrofalna sytuacja w Ochotnicy Górnej. Woda zniszczyła drogi i domy [ZDJĘCIA]
wczoraj 21:55 Kraków. Mieszkańcy protestowali przeciwko reformie sądownictwa [ZDJĘCIA]
wczoraj 21:55 Zaria Balti - Górnik Zabrze 1:1. Kompromitacja była blisko, ale jest awans
wczoraj 21:55 Legia i Lech faworytami Lotto Ekstraklasy, ale w tej lidze każdy może wygrać
wczoraj 21:55 Kto wygra najbliższe wybory samorządowe? Jarosław Flis wyjaśnia, że kluczową rolę odegrają wyborcy totalni i lokalni oraz... losowanie!
wczoraj 21:34 "Rzeczpospolita": władze PiS ustalają granice zarobków dla kandydatów, którzy pełnią funkcje w spółkach skarbu państwa
wczoraj 21:19 To Chiny są konkurentem dla Trumpa
wczoraj 21:19 Został bank z funduszem
wczoraj 21:19 Półnaga Rozenek wypina pośladki. Widoki zapierają dech
wczoraj 21:19 Marcelina Zawadzka popłakała się na wizji
wczoraj 21:19 Medalista z Soczi zamordowany za lusterka samochodowe
wczoraj 21:19 Zrobił to kelnerce w knajpie. Gorzko pożałował
wczoraj 21:19 Ten jeden szczegół na zdjęciu Rozenek... Znajdziesz go?
wczoraj 21:19 Nowy prowadzący w TVP? Mówi o nim Wałęsa
wczoraj 21:19 Minister Ardanowski: Utrzymujemy hodowlę zwierząt futerkowych
wczoraj 21:16 Konrad Szymański: Polska przewodzi debacie o budżecie unijnym
wczoraj 21:16 Przyłębska: Zachowanie sędzi Gersdorf jest dla mnie niezrozumiałe
wczoraj 21:16 19 lipca 2018: Fakty dnia
wczoraj 21:16 Olsztyn. Na jad±cego busa spad³o ogromne drzewo powalone przez burzê
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook