Najnowsze Wiadomości Kraków

Nagłówki
W Akademii Górniczo-Hutniczej zamontowano turbiny wiatrowe
W Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uruchomiono Laboratorium Elewacyjnych Turbin Wiatrowych. Turbiny generują energię, która w razie awarii może zasilić uczelnię – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa AGH Anna Żmuda-Muszyńska.
dzisiaj 12:41
Zażalenie na areszt od podejrzanego o zabójstwo studentki
Pod koniec listopada krakowski sąd rozpozna zażalenie na areszt wobec 52-letniego Roberta J., podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem studentki w 1998 roku. Szczątki ofiary wyłowiono z Wisły w styczniu 1999 r.
dzisiaj 12:41
W Krakowie kończą się obchody Światowego Dnia Ubogich
Każdego dnia setki potrzebujących przychodziły do Namiotu Spotkań, ubogim wydawano dziennie tysiąc ciepłych posiłków – tak Światowy Dzień Ubogich w Krakowie podsumowali w niedzielę organizatorzy trwającej od tygodnia akcji. W pomoc zaangażowanych było ok. 200 wolontariuszy.
wczoraj 21:09
Ponad 120-letni żyrandol w Teatrze Słowackiego ma nowe żarówki
Ponad 120-letni żyrandol w Teatrze im. Juliusza Słowackiego ma nowe żarówki. Fakt ten jest o tyle godny odnotowania, że – jak poinformowała placówka – wymiana po raz pierwszy odbyła się publicznie, trwała kilka godzin i cieszyła się zainteresowaniem publiczności.
wczoraj 19:05
W Krakowie kończą się tygodniowe obchody Światowego Dnia Ubogich
Każdego dnia setki potrzebujących przychodziły do Namiotu Spotkań, ubogim wydawano dziennie tysiąc ciepłych posiłków – tak Światowy Dzień Ubogich w Krakowie podsumowali w niedzielę organizatorzy trwającej od tygodnia akcji. W pomoc zaangażowanych było ok. 200 wolontariuszy.
wczoraj 19:05
45-lecie Dragon Poland. Prezydent w Skawinie
Chodzi o to, by polscy przedsiębiorcy konkurowali na rynku europejskim i światowym, prowadzili wyspecjalizowaną produkcję, rozwijali innowacyjność, inwestowali w badania i rozwój - powiedział w sobotę w Skawinie prezydent Andrzej Duda, podczas jubileuszu 45-lecia powstania firmy Dragon Poland.
2017-11-18 21:19
100. rocznica śmierci brata Alberta Chmielowskiego
Zastanawiająca jest przemiana Adama Chmielowskiego, można ją traktować jak cud – mówił krytyk sztuki, rektor krakowskiej ASP Stanisław Tabisz na sobotniej konferencji „Artysta - dobry jak chleb”, zorganizowanej w Krakowie z okazji 100. rocznicy śmierci brata Alberta.
2017-11-18 19:13
W Krakowie odbył się III Kongres w Obronie Chrześcijan
Mamy obowiązek bronić wolności religijnej prześladowanych w różnych częściach globu - przekonywał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas piątkowego III Kongresu w Obronie Chrześcijan, który się odbył w Krakowie.
2017-11-17 22:29
Śledztwo ws. przywłaszczenia mienia klubu piłkarskiego
Zarzuty przywłaszczenia ponad 490 tys. zł na szkodę jednego z krakowskich klubów piłkarskich przedstawiła w piątek krakowska prokuratura byłemu prezesowi zarządu tego klubu Jakubowi M. Jak podają krakowskie media, chodzi o byłego właściciela Wisły Kraków.
2017-11-17 17:19
Prokuratura: zawał serca przyczyną śmierci 28-letniej lekarki
Zawał serca był przyczyną śmierci 28-letniej lekarki podczas nocnego dyżuru w przychodni w Niepołomicach – poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko, powołując się na wyniki sekcji zwłok.
2017-11-17 16:17
Projekt budżetu województwa zakłada ok. 60 mln zł deficytu
Dochody ponad 1 mld 602 mln zł, wydatki ponad 1 mld 662 mln zł i deficyt ok. 60 mln zł - zakłada projekt budżetu województwa małopolskiego na 2018 r. Marszałek regionu Jacek Krupa ocenił w piątek, że to budżet ostrożny i pewny.
2017-11-17 15:15
Nowy system rejestracji taternickiej budzi kontrowersje
Od nowego roku zacznie funkcjonować informatyczny system rejestracji wyjść taternickich – informują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego(TPN). Przeciwko nowemu rozwiązaniu protestuje część taterników, którzy chcą pozostać przy dotychczasowych papierowych książkach.
2017-11-17 14:11
Muzeum odnowiło ok. 100 prac Wyspiańskiego
Ok. 100 prac Stanisława Wyspiańskiego, głównie obrazów malowanych na papierze, odnowiło Muzeum Narodowe w Krakowie. Dzieła będzie można od końca listopada oglądać na wystawie „Wyspiański” w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Łącznie w ekspozycji znajdzie się prawie 500 prac młodopolskiego artysty. Ok. jedna piąta z nich przeszła konserwację.
2017-11-17 13:09
Ponad milion osób odwiedziło Muzeum Narodowe
Od początku roku ponad milion osób odwiedziło Muzeum Narodowe w Krakowie – poinformowała placówka, dodając że to najlepszy wynik w historii krakowskiego muzeum i prawdopodobnie wszystkich muzeów narodowych w Polsce.
2017-11-17 13:09
Tłumy potrzebujących odwiedzają Namiot Spotkań
Tłumy potrzebujących odwiedzają Namiot Spotkań, który stanął na Małym Rynku w Krakowie z okazji obchodów 1. Światowego Dnia Ubogich w archidiecezji krakowskiej. W środku czeka ciepły posiłek i specjaliści służący radą.
2017-11-17 13:09
Różnica zdań ws. budowy pomnika AK pod Wawelem
- Jesteśmy pokoleniem odchodzącym. Dajcie nam obejrzeć jeszcze ten pomnik – powiedział w czwartek mjr Ryszard Brodowski, prezes małopolskiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK, podczas spotkania z aktywistami sprzeciwiającymi się budowie pomnika AK pod Wawelem. W dyskusji, oprócz kombatantów, udział wzięli też przedstawiciele miasta Krakowa, architekci.
2017-11-17 00:45
Codzienne Wiadomości
Co z podwyżkami dla pracowników kultury?

Pięć krakowskich instytucji kultury postanowiło wspólnymi siłami powalczyć o podwyżki. Teraz deklarują, że są gotowi do obiecanych rozmów z zastępcą prezydenta Krakowa Andrzejem Kuligiem, odpowiedzialnym za kulturę. Ten bowiem obiecał im, że dostaną zaproszenie po 15 listopada,

dzisiaj 17:29
PESA znów nie odpuszcza. Zaskarżyła decyzję MPK do Krajowej Izby Odwoławczej

Bydgoska PESA... odwołuje się od decyzji krakowskiego MPK w sprawie nowych tramwajów. Firma postanowiła zaskarżyć do Krajowej Izby Odwoławczej decyzję przewoźnika o zerwaniu rozmów i wyborze innego oferenta w przetargu.

dzisiaj 17:29
Taternicy przeciwko elektronicznemu rejestrowaniu wyjść wspinaczkowych przez TPN

Taternicy z Klubów Wysokogórskich protestują przeciwko elektronicznej rejestracji wyjść wspinaczkowych, którą zamierza wprowadzić Tatrzański Park Narodowy. To chęć zwiększenia kontroli nad taternikami - oceniają i rozpoczynają akcję w internecie.

dzisiaj 16:27
Kraków: wyrok ws. próby wyłudzenia nieruchomości
Na karę dwóch lat pozbawienia wolności skazał dzisiaj krakowski Sąd Okręgowy adwokata Adama W. za próbę wyłudzenia na podstawie sfałszowanych na Ukrainie dokumentów dwóch nieruchomości w Krakowie: kamienicy przy ul. Dietla i działki przy ul. Koletek o wartości blisko 4 mln zł.
dzisiaj 16:17
Dachy Krakowa
Magazyn o książkach, omówienia nowości, lektury znanych postaci, ocena propozycji wydawniczych. Program powstaje przy współpracy z Instytutem Książki.
dzisiaj 15:49
Prawybory zdecydują, kto z tarnowskiego PiS-u będzie ubiegał się o fotel prezydenta Tarnowa

Przeprowadzenie prawyborów zapowiedział na antenie Radia Kraków poseł PiS Włodzimierz Bernacki. Ma w nich wziąć udział kilku kandydatów, a każdy przedstawi partyjnym działaczom, swój - oparty na faktach - program rozwoju dla Tarnowa.

dzisiaj 15:25
Powstanie Małopolskie Centrum Nauki

Sejmik województwa małopolskiego przyjął uchwałę w sprawie powołania instytucji kultury Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie i nadania jej statutu. Placówka powstanie do 2022 roku w krakowskich Czyżynach.

Małopolskie Centrum Nauki

dzisiaj 15:25
Pomnik nagrobny Krystiana Rempały wzbudził spore kontrowersje

Powstał, żeby uczcić pamięć tragicznie zmarłego żużlowca. Pomnik nagrobny Krystiana Rempały wzbudził jednak spore kontrowersje. Pomnik przedstawia Krystiana Rempałę w żużlowym kombinezonie. To odwzorowanie sylwetki 18-latka. Kibiców czarnego sportu z całej Polski oburzyło jednak

dzisiaj 15:25
Najnowsze wiadomości z Kraków
dzisiaj 17:29 Co z podwyżkami dla pracowników kultury?
dzisiaj 17:29 PESA znów nie odpuszcza. Zaskarżyła decyzję MPK do Krajowej Izby Odwoławczej
dzisiaj 16:27 Taternicy przeciwko elektronicznemu rejestrowaniu wyjść wspinaczkowych przez TPN
dzisiaj 16:17 Kraków: wyrok ws. próby wyłudzenia nieruchomości
dzisiaj 15:49 Dachy Krakowa
dzisiaj 15:25 Prawybory zdecydują, kto z tarnowskiego PiS-u będzie ubiegał się o fotel prezydenta Tarnowa
dzisiaj 15:25 Powstanie Małopolskie Centrum Nauki
dzisiaj 15:25 Pomnik nagrobny Krystiana Rempały wzbudził spore kontrowersje
dzisiaj 15:25 IMGW uspokaja: to jeszcze nie jest zima
dzisiaj 15:25 Wyrok w sprawie próby wyłudzenia nieruchomości
dzisiaj 14:23 Ruszyła akcja "SOS uczelnie schroniskom". Chcą pomóc bezdomnym zwierzakom przetrwać zimę
dzisiaj 13:21 Działacze Solidarności chcą odebrać honorowe obywatelstwo dziesięciu sądeczanom
dzisiaj 13:21 Jak oswoić krakowian ze "słupkozą" w mieście?
dzisiaj 12:41 Flash mob w obronie chrześcijan
dzisiaj 12:41 Tradycyjne osadzanie chochoła
dzisiaj 12:41 Niecodzienna operacja w Teatrze Słowackiego
dzisiaj 12:41 W Akademii Górniczo-Hutniczej zamontowano turbiny wiatrowe
dzisiaj 12:41 Zażalenie na areszt od podejrzanego o zabójstwo studentki
dzisiaj 12:17 Sprawa "skóry": sąd rozpozna zażalenie na areszt Roberta J.
dzisiaj 12:07 Szpital w Proszowicach przestanie działać, chyba że spełnią postulaty lekarzy
dzisiaj 11:15 Zamieszanie z mandatem radnego Ryszarda Ścigały
dzisiaj 10:11 Podopieczni stowarzyszenia Sursum Corda piszą listy do św. Mikołaja
dzisiaj 10:11 Awaria sieci ciepłowniczej w okolicy ul. Wrocławskiej
dzisiaj 10:11 Wieża widokowa na Radziejowej zamknięta
dzisiaj 09:09 Mieszkańcy Oświęcimia mogą wybrać kolor nowych autobusów miejskich
dzisiaj 08:07 Przejazd pod wiaduktem na ul. Łokietka w Krakowie został zamknięty
dzisiaj 08:07 W grudniu proces b. prezesa SA w Krakowie Krzysztofa S.
dzisiaj 08:07 Śliskie drogi w Małopolsce. Bez zimowych opon ani rusz
dzisiaj 08:07 Część mieszkańców Tarnowa apeluje o przyjęcie miejskiej uchwały antysmogowej
dzisiaj 07:57 Rzeszów: w grudniu proces b. prezesa SA w Krakowie Krzysztofa S.
dzisiaj 07:57 Deweloper zamknął wstęp do parku. Urząd nie spieszy się z przejęciem ziemi
dzisiaj 07:57 Sąd zakazał deweloperowi budowy. Prace nadal trwają
dzisiaj 06:55 Zamknięte przejście i przejazd na ul. Łokietka
dzisiaj 06:55 Budżet Krakowa na 2018 rok. Zobacz na co miasto wyda ponad 5 miliardów złotych
dzisiaj 23:51 Czad znów groźny. Cztery osoby, w tym troje dzieci trafiły do szpitala
wczoraj 21:09 W Krakowie kończą się obchody Światowego Dnia Ubogich
wczoraj 19:05 Ponad 120-letni żyrandol w Teatrze Słowackiego ma nowe żarówki
wczoraj 19:05 W Krakowie kończą się tygodniowe obchody Światowego Dnia Ubogich
wczoraj 18:41 Niedzielny wieczór pełen wypadków na małopolskich drogach
wczoraj 18:31 Najwyższy budżet inwestycyjny w historii Tarnowa
wczoraj 16:37 W Krakowie kończą się tygodniowe obchody Światowego Dnia Ubogich
wczoraj 15:35 W niedzielę, 19 listopada obchodzony jest pierwszy Światowy Dzień Ubogich
wczoraj 15:35 Jak pomóc rodzinom, które utraciły bliskich w wypadkach drogowych? Jest takie miejsce, gdzie wiedzą jak
wczoraj 13:31 Nagrody dla najlepszych kół naukowych przyznane. PK na podium
wczoraj 11:17 Prezydent: chodzi o to, by polski biznes był konkurencyjny i innowacyjny
wczoraj 11:17 Jutro zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem na ul. Łokietka
wczoraj 10:25 Dzień Otwartych Drzwi Muzeów w Krakowie czyli zwiedzanie za darmo
wczoraj 09:21 Wszedł w życie przepis o karach za blokowanie numerów alarmowych
wczoraj 09:21 750. rocznica śmierci pierwszej polskiej klaryski – bł. Salomei
wczoraj 09:11 Kraków: Jarosław Kaczyński modlił się na Wawelu
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 17:43 Andrzej Duda: podziały osłabią UE; niech parlamenty dyskutują o przyszłości Unii
dzisiaj 17:25 WIADOMOŚCI
dzisiaj 17:17 Świetny występ Kuszczaka, jak grali nasi w Championship?
dzisiaj 17:17 Iversen zawalił Stali dwa sezony. Gorzów znów powalczy o złoto
dzisiaj 17:17 PGE Ekstraliga była jego marzeniem, ale nie dostał oferty
dzisiaj 17:17 Lorenzo Micelli: Sytuacja zdrowotna dziewczyn nie jest perfekcyjna
dzisiaj 17:11 Zapowiada się dobry rok w budownictwie
dzisiaj 17:11 Pianohooligan i pogmatwany fortepianowy Kisiel
dzisiaj 17:11 Między samotną ascezą a zbiorowym obżarstwem
dzisiaj 17:11 70 lat małżeństwa. Królowa Elżbieta i książę Filip świętują rocznicę ślubu
dzisiaj 17:11 Marsz Niepodległości. Jest śledztwo ws. propagowania faszyzmu
dzisiaj 16:59 Naukowcy obalili popularny mit. Zobacz, co odkryli!
dzisiaj 16:59 Partnerka Karola z „Rolnika” skrywała tajemnicę
dzisiaj 16:59 Eurostat: Spada ubóstwo wśród dzieci w Polsce
dzisiaj 16:59 Śledztwo ws. publicznego propagowania faszyzmu na Marszu Niepodległości
dzisiaj 16:59 Milion złotych dla lekarzy, którzy znajdą się w szczególnie trudnej sytuacji
dzisiaj 16:59 Mołdawianka zgwałcona w Polsce "nigdy nie odzyska sprawności"
dzisiaj 16:59 MON kupi tysiąc aparatów latających Warmate
dzisiaj 16:59 "Był dla nas ojcem i wzorem". Srebrna drużyna wspomina Wójcika
dzisiaj 16:59 Zmarł Janusz Wójcik. Były trener reprezentacji miał 64 lata
dzisiaj 16:59 PO zawiadamia prokuraturę w sprawie szefa SKW
dzisiaj 16:59 619 spraw wobec protestujących przeciwko polityce rządu. Ziobro: widzę zmianę jakości
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:15 Jóźwiak jednak zostaje w Lechu! Pomocnik przedłużył umowę
dzisiaj 16:15 Jeden z ostatnich wywiadów Janusza Wójcika [WIDEO]
dzisiaj 16:15 Wasilewski: Wracam do żywych, jednak moja forma jest niewiadomą
dzisiaj 16:15 Tak grała olimpijska drużyna Wójcika! Pamiętne 3:0 z Włochami [SKRÓT]
dzisiaj 16:15 Ten wyścig rozstrzygnął o złotych medalach
dzisiaj 16:15 Adam Matysek: wielu piłkarzy dużo zawdzięczało Wójcikowi
dzisiaj 16:15 Wszystko o naszej ekipie i nowym sezonie PŚ [INFOGRAFIKA]
dzisiaj 16:15 Komisja Ligi zajmie się Legią. Grozi jej dotkliwa kara finansowa
dzisiaj 16:09 Paczka dla Bohatera. "Pomagamy dobrym ludziom"
dzisiaj 16:09 Papugarnia - świat egzotycznych ptaków
dzisiaj 16:09 Strefa Schengen: bez ręcznego stemplowania paszportów. Wszystko elektronicznie
dzisiaj 16:09 Zrozumieć naszą podświadomość, czyli sztuka czytania snu
dzisiaj 16:09 Wokół "Procesu" Krystiana Lupy
dzisiaj 16:09 Fiat 126p dla Toma Hanksa wyruszył do Los Angeles. Aktor odwiedzi Bielsko-Białą?
dzisiaj 16:09 Surowsze kary za dopalacze. Nawet 12 lat więzienia dla handlarzy
dzisiaj 16:09 Prezydent: historia jej życia to synteza polskiego losu. Ostatnie pożegnanie Aliny Janowskiej
dzisiaj 15:57 Od stycznia jeszcze trudniej będzie dostać się do lekarza
dzisiaj 15:57 Ile kosztuje ślub i wesele w Polsce? Zdziwisz się
dzisiaj 15:57 Diler wypiera się gwiazd! Nie zna Rafała M. i Bilguuna A.?
dzisiaj 15:57 Abonament po nowemu. Kto może zyskać, a kto stracić?
dzisiaj 15:57 Saryusz-Wolski gotów stanąć przeciw Tuskowi
dzisiaj 15:57 Schulz nie chce koalicji z Merkel. "Nie boimy się nowych wyborów"
dzisiaj 15:57 Ciężarna nie chciała wycięcia guza mózgu. Bała się o dziecko. Przeszła błyskawiczną operację
dzisiaj 15:57 Amerykanie przedstawili rachunek Macierewiczowi. Bardzo drogie patrioty
dzisiaj 15:39 PO składa wniosek do prokuratury na szefa SKW Piotra Bączka
dzisiaj 15:21 WIADOMOŚCI