Najnowsze Wiadomości Kraków

Nagłówki
Przylasek Rusiecki w Nowej Hucie stanie się nowoczesnym terenem rekreacyjnym
Przylasek Rusiecki - popularne miejsce wypoczynku mieszkańców Nowej Huty - za nieco ponad dwa lata zmieni wygląd. Znajdującym się tam zbiornik wodny stanie się kąpieliskiem nadzorowanym przez ratowników z piaszczystą plażą, wypożyczalnią sprzętu wodnego, ścieżkami dla pieszych i rowerzystów.
wczoraj 18:41
100 tys. uczestników. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Polsce, ale też w Ameryce i na Antypodach
Nie tylko w Polsce, ale i w Ameryce Północnej, i na Antypodach wierni rozpoczną w piątek 10. Ekstremalną Drogę Krzyżową.
wczoraj 18:41
Ponad 57 mln zł z rządowego programu na lokalne drogi
Ponad 57 mln zł otrzymają samorządy z Małopolski z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Dzięki tym środkom zostanie zrealizowanych 36 zadań na ponad 74 km lokalnych dróg.
2018-03-22 20:41
Ponad 57 mln zł z rządowego programu na lokalne drogi
Ponad 57 mln zł otrzymają samorządy z Małopolski z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Dzięki tym środkom zostanie zrealizowanych 36 zadań i zostaną wybudowane lub wyremontowane 74 km lokalnych dróg.
2018-03-22 14:59
Wniosek o przedłużenie aresztu dla Roberta J. Jest podejrzany o zabicie i oskórowanie 23-letniej studentki
Prokuratura złożyła wniosek o przedłużenie aresztu dla Roberta J. Mężczyzna jest podejrzany o okrutne morderstwo 23-letniej studentki z Krakowa w 1998 roku. Sprawą zajmowali się policjanci z tzw, Archiwum X.
2018-03-22 11:40
Prokuratura chce przedłużenia aresztu dla Roberta J.
Do krakowskiego sądu wpłynął wniosek o przedłużenie aresztu dla Roberta J., podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem studentki w 1998 roku. Sprawa dotyczy zabójstwa studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego Katarzyny Z., której szczątki - fragmenty skóry i ciała - wyłowiono z Wisły w 1999 roku.
2018-03-22 11:29
Sąd oddalił wniosek o zasiedzenie na Oleandrach
Krakowski Sąd Okręgowy oddalił w środę wniosek o zasiedzenie Związku Legionistów Polskich w Domu im. Józefa Piłsudskiego, zwanym także Domem Legionisty na krakowskich Oleandrach. Sąd uznał, że do zasiedzenia nie doszło. Miasto Kraków od wielu lat zabiega o odzyskanie Domu im. Józefa Piłsudskiego. W krakowskim sądzie toczą się obecnie dwa postępowania w tej sprawie.
2018-03-21 17:02
Sąd odroczył rozpoczęcie procesu ws. blokady Wawelu
Krakowski sąd odroczył rozpoczęcie procesu siedmiu osób, obwinionych o blokadę Wawelu 18 grudnia 2016 r. - w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej. Według policji, obwinieni dopuścili się wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. Sprawa dotyczy próby zablokowania wjazdu na Wawel politykom PiS, w tym m.in. prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu.
2018-03-21 14:44
Nietypowi kontrolerzy z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa
Nietypowi kontrolerzy - osoby z zespołem Downa - sprawdzały w środę bilety w pociągach Kolei Małopolskich, kursujących z dworca Kraków Główny do stacji Kraków Lotnisko. W ten sposób Małopolska włączyła się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.
2018-03-21 14:44
Rusza akcja zachęcająca mieszkańców do płacenia podatków w Krakowie
Władze Krakowa rozpoczynają kampanię, która ma zachęcić osoby tam mieszkające i pracujące, a rozliczające się gdzie indziej, do płacenia podatków w tym mieście. W tym roku po raz pierwszy podatnicy skorzystają z Karty Krakowskiej dającej ulgi na usługi miejskie.
2018-03-20 22:38
Odsłonięto tablicę upamiętniającą przedwojenną Żydowską Szkołę Handlową
W Krakowie odsłonięto we wtorek tablicę upamiętniającą Prywatną Żydowską Koedukacyjną Średnią Szkołę Handlową. Tablicę umieszczono na budynku przy ul. Stradom 10, w którym przed wojną mieściła się szkoła.
2018-03-20 21:29
Powstanie portal z dziełami sztuki z kolekcji Muzeum Narodowego
Zdjęcia i opisy ponad 130 tys. dzieł sztuki ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie będą prezentowane w portalu internetowym, którym ma powstać do września 2019 r. "Chcemy podzielić się w wirtualnym świecie naszymi skarbami" - powiedział we wtorek dyrektor MNK Andrzej Betlej.
2018-03-20 16:53
Zarzuty dla przedszkolanki za znęcanie się nad dzieckiem
Zarzut znęcania się nad dzieckiem usłyszała pracownica jednego z niepublicznych przedszkoli w Nowym Sączu – powiedział szef nowosądeckiej prokuratury rejonowej Jarosław Łukacz. Małopolska kurator oświaty objęła przedszkole stałym nadzorem do czasu wyjaśnienia sprawy.
2018-03-20 12:17
Kraków. Tragiczny finał rodzinnej sprzeczki. Zaatakował syna nożem myśliwskim.
- Podczas kłótni pomiędzy ojcem i synem doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem, w wyniku którego na miejscu poniósł śmierć 31-letni Stanisław P. - mówi prok. Janusz Hnatko.
2018-03-19 18:13
Na UJ odsłonięto tablicę upamiętniającą tajne nauczanie
Tablicę upamiętniającą tajne nauczanie w czasie II wojny światowej na Uniwersytecie Jagiellońskim odsłonięto w poniedziałek w Collegium Novum UJ w Krakowie. Studenci podziemnej uczelni wspominali, że potajemna nauka była ich sposobem walki z niemieckim okupantem.
2018-03-19 16:44
Szybsza podróż koleją do Zakopanego w 2021 r.
PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały w poniedziałek umowę na modernizację linii Chabówka – Zakopane. Inwestycję o wartości ponad 33 mln zł netto wykona firma ZUE SA. Prace przewidziano na lata 2018-2021. Całość jest finansowana ze środków budżetu państwa.
2018-03-19 16:44
Codzienne Wiadomości
Czarny Piątek na krakowskim Rynku i w innych polskich miastach

W Warszawie i kilku innych miastach Polski trwają czarne protesty przeciwko projektom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. W Krakowie na Rynku Głównym manifestowało ok. dwóch tysięcy osób. Przyszli ubrani na czarno z transparentami i czarnymi parasolkami.

wczoraj 20:22
TOPR uratował turystę, który w skarpetkach chciał wyjść na Mały Giewont
​Ratownicy TOPR-u dostali zgłoszenie od litewskiego turysty, który utknął w rejonie szlaku z Grzybowca na Giewont. Turysta poprosił o pomoc, bo nie potrafił zejść - informuje RMF24.
wczoraj 19:10
Minister zdrowia przedstawił projekt ws. realizacji porozumienia z ratownikami

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił projekt rozporządzenia, które ma zagwarantować wypłatę dodatków do wynagrodzenia ratowników medycznych. "Mam nadzieję, że już nie będzie problemów z tym, żeby pieniądze trafiły do osób, którym one się należą" -

wczoraj 18:01
Która będzie najwyższa i najpiękniejsza? W niedzielę konkurs palm w Lipnicy Murowanej

Palma wielkanocna mierząca 36 metrów i 4 centymetry - to niepobity jak do tej pory rekord z 2011 roku w Lipnicy Murowanej. Należy on do Zbigniewa Urbańskiego, którego w tym roku niestety zabraknie na lipnickim rynku. Są na szczęście inni podtrzymujący tę piękną tradycję i staną oni

wczoraj 16:52
Żegota Rada Pomocy Żydom - wystawa IPN w gmachu Poczty Polskiej

Okoliczności powstania Rady Pomocy Żydom w okupacyjnej Polsce, historia działaczy Żegoty i ich podopiecznych a także skala działalności organizacji i represji ze strony niemieckiego okupanta złożyły się na nowa wystawę Instytutu Pamięci Narodowej otwartą w gmachu Poczty

wczoraj 16:52
Saperzy usunęli z budowy ponad 100 min

106 min przeciwpiechotnych z okresu II wojny światowej zabezpieczył, a następnie usunął patrol saperski z Jednostki Wojskowej z Rzeszowa. Niewybuchy zostały znalezione na terenie budowy przy ul. Błonie w Tarnowie. Miny były bez zapalników, dlatego też w ocenie saperów nie było

wczoraj 16:52
Nowoczesny sprzęt pomoże w leczeniu zwierząt w krakowskim schonisku

Nowoczesny aparat USG w końcu trafił do Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Rybnej. Został kupiony z pieniędzy zebranych w czasie koncertu "Granie na Szczekanie" i licytacji towarzyszących, w czasie których sprzedano między innymi Atlas Kotów podarowany przez

wczoraj 16:52
W skarpetkach na Małym Giewoncie. TOPR uratował turystę z Litwy
​Ratownicy TOPR-u dostali zgłoszenie od litewskiego turysty, który utknął w rejonie szlaku z Grzybowca na Giewont - podaje RMF FM. Turysta poprosił o pomoc, bo nie potrafił zejść po stromym szlaku i twardym śniegu, a nie miał z sobą żadnego sprzętu potrzebnego do turystyki zimowej.
wczoraj 16:37
Najnowsze wiadomości z Kraków
wczoraj 20:22 Czarny Piątek na krakowskim Rynku i w innych polskich miastach
wczoraj 19:10 TOPR uratował turystę, który w skarpetkach chciał wyjść na Mały Giewont
wczoraj 18:41 Przylasek Rusiecki w Nowej Hucie stanie się nowoczesnym terenem rekreacyjnym
wczoraj 18:41 100 tys. uczestników. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Polsce, ale też w Ameryce i na Antypodach
wczoraj 18:01 Minister zdrowia przedstawił projekt ws. realizacji porozumienia z ratownikami
wczoraj 16:52 Która będzie najwyższa i najpiękniejsza? W niedzielę konkurs palm w Lipnicy Murowanej
wczoraj 16:52 Żegota Rada Pomocy Żydom - wystawa IPN w gmachu Poczty Polskiej
wczoraj 16:52 Saperzy usunęli z budowy ponad 100 min
wczoraj 16:52 Nowoczesny sprzęt pomoże w leczeniu zwierząt w krakowskim schonisku
wczoraj 16:37 W skarpetkach na Małym Giewoncie. TOPR uratował turystę z Litwy
wczoraj 15:43 Targi Wielkanocne na Rynku Głównym otwarte!
wczoraj 15:43 Wypadek z udziałem karetki i trzech innych pojazdów w Suchej Beskidzkiej
wczoraj 15:43 Toprowcy uratowali turystę, który utknął na szczycie Małego Giewontu
wczoraj 15:43 Czy historyczne zdjęcia uratują park Kleparski w Krakowie?
wczoraj 14:34 Funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie kontrolują miejskie targowiska
wczoraj 13:25 Za dwa lata krakowianie będą mogli korzystać z zupełnie nowego kąpieliska
wczoraj 13:25 W Starym Sączu startuje Bonaventura...
wczoraj 13:25 Przedszkole w Nowym Sączu bez nadzoru pedagogicznego po zarzutach dla dyrektorki
wczoraj 13:25 Przejdą setki kilometrów w milczeniu. Rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa
wczoraj 12:13 W Warszawie nad Wisłą alkoholu można się będzie napić. Co na to Kraków? SONDA
wczoraj 12:13 Kraków z rekordem? To może być najdłuższa nazwa komisji w Polsce
wczoraj 11:07 Radni powiatu wadowickiego nie chcą zakazu palenia węglem i drewnem
wczoraj 11:07 Kłótnia kobiety z mężczyzną w Tarnowie skończyła się znokautowaniem 19-latka i sprawą w sądzie
wczoraj 09:55 Dwa śmiertelne pożary w Małopolsce
wczoraj 09:55 Trudny poranek dla pasażerów. Brak napięcia, awaria, utrudnienia na torowiskach
wczoraj 08:49 Dwa śmiertelne pożary w Małopolsce w piątkowy poranek
wczoraj 07:40 Stacja uzdatniania wody w Czarnym Dunajcu zostanie uruchomiona jeszcze w marcu
wczoraj 07:40 Najpóźniej po świętach Wielkanocnych drogowcy wrócą na ulicę Krakowską w Tarnowie
wczoraj 07:40 Jest śledztwo ws. nieprawidłowości w tarnowskim Samorządowym Centrum Edukacji
wczoraj 07:40 Do Sejmu wpłynął projekt PiS ws. publikacji dotychczas niepublikowanych orzeczeń TK
wczoraj 07:40 Siódmy Krakowski Festiwal Komiksu w weekend
wczoraj 07:40 Norman Davies odpowie na "Wielkie Pytania w Krakowie"
wczoraj 07:40 Nowa Huta Zdrój? W maju skorzystamy z tężni solankowej
2018-03-22 22:19 Nowa Huta Zdrój? Powstaje tężnia solankowa
2018-03-22 22:19 Ruszył kolejny remont, który skróci czas przejazdu pociągów między Krakowem i Zakopanem
2018-03-22 21:10 Znamy najpiękniejszy budynek architektoniczny Nowego Sącza!
2018-03-22 20:41 Hemar: Marchewka
2018-03-22 20:41 Ponad 57 mln zł z rządowego programu na lokalne drogi
2018-03-22 20:01 Małopolska: GDDKiA przygotowała dodatkowe dwa warianty S7 w okolicy Poradowa
2018-03-22 20:01 Nowy Sącz będzie mieć nową siedzibę Archiwum Narodowego
2018-03-22 18:52 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zmienia adres
2018-03-22 17:43 Ruszył kolejny remont, który skróci czas przejazdu pociągów między Krakowem i Zakopanem
2018-03-22 17:43 STOP dla zabudowy krakowskiego Wzgórza Świętej Bronisławy
2018-03-22 17:43 30 lat pracowała w telewizji, teraz... hoduje alpaki w Czchowie
2018-03-22 17:14 Kolacja na cztery ręce
2018-03-22 16:34 Autobusy turystyczne nie będą dłużej parkowały pod Wawelem
2018-03-22 16:34 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Czy potrafimy ją oszczędzać?
2018-03-22 16:34 Władze Małopolski ogłosiły nowy konkurs dotyczący ochrony pszczół
2018-03-22 16:34 Groźny pożar w miejscowości Las koło Oświęcimia
2018-03-22 16:34 Małopolska: alarmujące statystyki zachorowań na grypę
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 00:55 Nakaz aresztowania Puigdemonta i 6 innych polityków katalońskich
dzisiaj 00:55 Wojskowe laboratorium dementuje, by było źródłem nowiczoka
dzisiaj 00:55 Patryk Jaki: jeśli chodzi o ustawę o IPN, być może popełniłem błędy
dzisiaj 00:46 Brytyjskie laboratorium odrzuca oskarżenia Rosji
dzisiaj 00:46 Arkadiusz Kraska od 19 lat siedzi w więzieniu. Twierdzą, że jest niewinny
dzisiaj 00:11 Polska znów na zero z przodu. Nigeria wygrywa we Wrocławiu
dzisiaj 00:11 Najlepszy Kurzawa i Zieliński. Kamiński zaliczył wpadkę. [OCENY]
dzisiaj 00:11 Morris w formie. Manzares znowu w Europie
dzisiaj 00:11 Remontada pod Paryżem. Kolumbia niespodziewanie pokonuje Francję
dzisiaj 00:11 Weekend w „PS": Drągowski chce odejść z Fiorentiny, wywiad z Pawłowskim
dzisiaj 00:11 Bezbarwna ofensywa i Krychowiak z błędami, czyli wnioski po meczu Polska – Nigeria
dzisiaj 00:11 Glik: To jest czas na eksperymenty
dzisiaj 00:11 Selekcjonerzy po meczu. Rohr: Mieliśmy szczęście, że wygraliśmy. Nawałka:Testowani się sprawdzili
dzisiaj 00:10 Kupcewicz: Naszym problemem jest dyspozycja Krychowiaka
dzisiaj 00:01 Patryk Jaki w ogniu pytañ na antenie TVN24. W koñcu przyzna³: mo¿e pope³ni³em b³±d...
dzisiaj 23:55 Nieuznany gol, karny z kapelusza. Przegrywamy z Nigerią
dzisiaj 23:52 Reprezentacja Polski. Porażka z Nigerią i decyzjami sędziego. Trzech debiutantów, powrót Milika
dzisiaj 23:52 Mecz towarzyski. Kolumbia postraszyła nas przed mundialem. Odwróciła "przegrane" spotkanie z Francją
dzisiaj 23:52 Fabiański: Dziwi mnie, że sędzia z Anglii zagwizdał karnego w takiej sytuacji
dzisiaj 23:43 „Jeż” się nie poddał
dzisiaj 23:37 Europejski nakaz aresztowania dla Puigdemonta
dzisiaj 23:37 Młodzież Wszechpolska spaliła kukłę Petru. Polityk odpowiada
dzisiaj 23:02 Cerrad Czarni Radom zgarnia trzy punkty i awansuje w tabeli
dzisiaj 23:02 Dyjas przegrał po walce
dzisiaj 23:02 Włosi nie wyciągnęli wniosków. Najlepszy z nich znów był Buffon
dzisiaj 23:02 Najlepszy Kurzawa i Zieliński. Kamiński zaliczył wpadkę. [OCENY]
dzisiaj 23:02 Linetty miał wielkiego pecha. Grał tylko przez 18 minut
dzisiaj 23:01 Rudzki: Uciekajmy od gdybania [NASZ KOMENTARZ]
dzisiaj 23:01 Polska znów na zero z przodu. Nigeria wygrywa we Wrocławiu
wczoraj 22:52 Ukrad³a z synem i bratem przeterminowane jedzenie z Polomarketu. Grozi im 10 lat wiêzienia
wczoraj 22:52 Czarny Pi±tek w Warszawie. "Pierwszy raz mnie zmusili do wyj¶cia na ulice"
wczoraj 22:52 Cafe Armia: wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz
wczoraj 22:52 Francja: zatrzymana partnerka zamachowca z Trebes
wczoraj 22:52 Polska - Nigeria. Oblany test biało-czerwonych. Coraz więcej pytań Adama Nawałki
wczoraj 22:34 WIADOMOŚCI
wczoraj 22:34 Wieczny Bóg
wczoraj 22:31 „Taniec z z gwiazdami”. Kto odpadł z 4 odcinka?
wczoraj 22:31 Kowalczyk zdecydowała. To smutna informacja
wczoraj 22:31 Białoruś: Grzywny i aresztowania przed Dniem Wolności
wczoraj 22:31 Francja znów w szoku. "Nie da się zapobiec wszystkim atakom"
wczoraj 22:28 Niezwykłe odkrycie na pustyni Atakama. Naukowcy rozwiali wątpliwości [FOTO]
wczoraj 21:53 Lekcja od Canarinhos. Rosjanie przegrywają przed mundialem
wczoraj 21:53 Linetty miał wielkiego pecha. Grał tylko przez 18 minut
wczoraj 21:43 Bia³y Pi±tek - o co chodzi w tej akcji? Wierni modlili siê w intencji matek
wczoraj 21:43 Czarny Pi±tek dwa razy wiêkszy ni¿ pierwszy Strajk Kobiet. "Nie bêdziemy kicaæ jak zaj±czki!"
wczoraj 21:43 Wyniki losowania EuroJackpot 23.03.2018 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]
wczoraj 21:43 Skąd się biorą wpadki językowe polityków?
wczoraj 21:43 Wojna Unii z Trumpem na cła odłożona. Na jak długo?
wczoraj 21:43 Jak trawienie i to, co jemy, wpływa na nasze samopoczucie
wczoraj 21:43 Andrzej Duda: Polska i Węgry niosą do Europy wartości chrześcijańskie
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook