Najnowsze Wiadomości Łódź

Nagłówki
Zapraszamy na Mecz ŁKS Łódź - Olimpia Elbląg
Już w najbliższą sobotę o 16:00 na Stadionie przy Alei Unii w Łodzi ŁKS zmierzy się z Olimpią Elbląg w 10. kolejce II ligi piłkarskiej. Początek transmisji na naszej antenie o 15:50. Zapraszamy!
dzisiaj 21:37
PFRON podpisał umowę z łódzką lożą Bussines Centre Club
Łódzki oddział Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i łódzka loża Bussines Centre Club rozpoczynają współpracę. Szefowie tych instytucji podpisali dziś porozumienie a wszystko po to żeby więcej osób niepełnosprawnych mogło znaleźć zatrudnienie.
dzisiaj 17:29
Podpisano deklarację o budowaniu nowoczesnego patriotyzmu
Przedstawiciele 17 miast podpisali dziś w Łodzi deklarację o budowaniu nowoczesnego patriotyzmu i kultywowaniu dzieła niepodległości. Do tego grona dołączać będą wkrótce kolejne samorządy - łącznie taką wolę zadeklarowało 31 ośrodków z całej Polski. Wszystkie te miasta nadały wcześniej tytuł honorowego obywatela Józefowi Piłsudskiemu lub w inny sposób uhonorowały Marszałka.
dzisiaj 16:27
Sukcesy niepełnosprawnych z Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie
A o tym, że niepełnosprawni potrafią być bardzo dobrymi pracownikami, może świadczyć przykład Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie. To właśnie tam niepełnosprawni osiągnęli swój sukces biznesowy. Produkty, które wytwarzają podbijają zagraniczne rynki i uzyskują międzynarodowe certyfikaty jakości.
dzisiaj 16:27
PEFRON podpisał umowę z łódzką lożą Bussines Centre Club
Łódzki oddział Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i łódzka loża Bussines Centre Club rozpoczynają współpracę. Szefowie tych instytucji podpisali dziś porozumienie a wszystko po to żeby więcej osób niepełnosprawnych mogło znaleźć zatrudnienie.
dzisiaj 15:25
Cementownia WARTA zaczyna wydobycie kamienia wapiennego
Cementownia WARTA zaczyna wydobycie kamienia wapiennego w okolicach Pajęczna. Nowe wyrobisko „Pajęczno-Makowiska” ma powierzchnię ponad dwustu hektarów To największa inwestycja cementowni z Trębaczewa, która ma zapewnić zakładowi surowiec na 70 lat.
dzisiaj 14:23
Piaskowe pejzaże Janusza Bonieckiego
Powstają z całkowicie naturalnego surowca. Nie są sztucznie barwione ani poddawane specjalnej obróbce. Piaskowe pejzaże czyli obrazy z piasku i kamieni Janusza Bonieckiego od dziś można oglądać w galerii "A" teatru Lalek Arlekin w Łodzi.
dzisiaj 12:19
Czy łodzianie będą celebrować święto republiki San Escobar?
Czy łodzianie będą celebrować święto republiki San Escobar? To okaże się po głosowaniu na projekty tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Komisja weryfikacyjna pozytywnie oceniła wniosek o organizację święta za ponad pół miliona złotych. To nie żart. Internauci ubolewają nad zasadnością dopuszczanych do głosowania projektów, a miejscy urzędnicy podkreślają, że weryfikują jedynie formę wniosku, a nie jego treść.
wczoraj 17:41
Spór o pawilon handlowy
Tuż pod oknami mieszkańców bloku przy ulicy Rysowniczej w Łodzi powstaje pawilon handlowy. Według zapewnień prezydent Łodzi oraz Rady Miejskiej pawilonu miało nie być. Co się wydarzyło i czy wstrzymanie budowy jest możliwe?
wczoraj 17:41
ŁSSE podpisała porozumienie z przedstawicielami międzynarodowego węzła kolejowego w Chengdu
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała porozumienie z przedstawicielami międzynarodowego węzła kolejowego w Chengdu. To kontynuacja budowy nowego jedwabnego szlaku - tym razem kolejowego. W przyszłość wielkiego terminala przeładunkowego, który będzie nie tylko zapleczem dla towarów przysyłanych z Chin do Polski i w odwrotnym kierunku ale także tych jadących dalej do Europy.
wczoraj 16:39
Trwa proces w sprawie katastrofy budowlanej
To była samowola budowlana, nie było żadnej dokumentacji a prace remontowe cały czas były prowadzone - mówił dziś o zawalonej kamienicy przy ulicy Sienkiewicza 47 w Łodzi jeden ze świadków. W sądzie rejonowym Łódź Śródmieście toczy się proces w sprawie katastrofy budowlanej, na ławie oskarżonych zasiada trzech mężczyzn- przedstawiciele inwestora i wykonawcy robót.
wczoraj 14:35
Nie żyje Grzegorz Królikiewicz
Był absolwentem Wydziału Reżyserii łódzkiej Szkoły Filmowej i wychowawcą wielu pokoleń filmowców. Jego ostatnim filmem, były zrealizowane w Łodzi "Sąsiady". Grzegorz Królikiewicz miał 78 lat.
wczoraj 11:27
Będą zmiany zasad przewozu rowerów w MPK
MPK przygotowuje zmiany zasad przewozu rowerów w tramwajach i autobusach. Z jednośladem będzie można wsiąść tylko do komunikacji miejskiej ze stojakami.
2017-09-20 17:47
"Klatka życia" - szansą dla niechcianych zwierząt
Są wyrzucane z aut, przywiązywane do drzew w lesie albo nawet zabijane - taki los spotyka czworonogi niepotrzebne człowiekowi. Powstała w Piotrkowie Trybunalskim "Klatka życia" daje szansę uratowania życia niechcianym psom i kotom.
2017-09-20 16:43
Prokurator generalny chce uniewinnienia drukarza
Uniewinnienia łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT, chce minister sprawiedliwości-prokurator generalny w kasacji do Sądu Najwyższego w tej głośnej sprawie. Sąd prawomocnie uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary.
2017-09-19 14:45
Demontaż dźwigu, który w piątek runął w centrum Łodzi
Od rana przy ul.Roosevelta w Łodzi demontowano żurawia, który w piątek po południu runął na ulicę. W wypadku zginął 23-letni operator maszyny.
2017-09-18 21:03
Codzienne Wiadomości
Ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne dla sześciu województw
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownym deszczem oraz wzrostem poziomu wody w zbiornikach. Ogłoszenie hydrologiczne najwyższego, trzeciego stopnia opublikowano dla woj. śląskiego i małopolskiego. Pozostałe województwa objęte alertami to woj. podkarpackie, opolskie, łódzkie i mazowieckie.
dzisiaj 21:39
Pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą mieć więcej miejsc
Dziesięć pociągów FLIRT3, należących do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, zyska dodatkowy człon, a w nim ponad 60 dodatkowych miejsc siedzących. Jak deklaruje ŁKA, będzie to innowacyjne w skali kraju rozwiązanie, podyktowane rosnącą liczbą pasażerów i planowanym rozwojem połączeń w Łódzkiem.
dzisiaj 18:33
Budżetowe głosowanie. Przed meczem, podczas biegu, na pikniku
Autobus, w którym będzie można zapoznać się z projektami stanie przy stadionach, przed meczami Widzewa i ŁKS. W parku Sienkiewicza odbędzie się bieg na orientację; szkoły i biblioteki przygotują spotkania piknikowe.
dzisiaj 18:17
"Certyfikat Jakości" dla Szpitala im. Biegańskiego
Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przyznało "Certyfikat Jakości" dla Wojewódzkiego Szpital im. Biegańskiego. Jak mówią przedstawiciele placówki, to efekt kolejnych zmian w tym miejscu.
dzisiaj 18:17
Oficjalny sklep z pamiątkami przy stadionie Widzewa
Profesjonalny klubowy sklep zainaugurował działalność w piątek, 22 września. Obecnie można wybierać spośród 80 artykułów, ale asortyment sklepu ma się systematycznie poszerzać.
dzisiaj 17:15
Kierunek: Ukraina. Szukając nowych połączeń z łódzkiego lotniska
Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Buda zarzuca władzom Łodzi i lotniska, że nie szukają nowych kierunków. Jednym z najbardziej obiecujących - zdaniem posła - kierunków, jest Ukraina.
dzisiaj 17:15
Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie wydłużać pociągi
Obecnie każda jednostka ŁKA składa się z dwóch członów. Po rozbudowie miałaby trzy. Dzięki temu każdy skład miałby 180 miejsc siedzących, czyli o 60 więcej niż teraz.
dzisiaj 17:15
Ostrzeżenie. Rzeki w Łódzkiem mogą przekroczyć stany ostrzegawcze
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi ostrzega, że w najbliższych dwóch dniach mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze na rzece Pilicy i jej dopływach: Czarnej Włoszczowskiej, Czarnej Malenieckiej i Luciąży.
dzisiaj 17:15
Najnowsze wiadomości z Łódź
dzisiaj 21:39 Ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne dla sześciu województw
dzisiaj 21:37 Zapraszamy na Mecz ŁKS Łódź - Olimpia Elbląg
dzisiaj 18:33 Pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą mieć więcej miejsc
dzisiaj 18:17 Budżetowe głosowanie. Przed meczem, podczas biegu, na pikniku
dzisiaj 18:17 "Certyfikat Jakości" dla Szpitala im. Biegańskiego
dzisiaj 17:29 PFRON podpisał umowę z łódzką lożą Bussines Centre Club
dzisiaj 17:15 Oficjalny sklep z pamiątkami przy stadionie Widzewa
dzisiaj 17:15 Kierunek: Ukraina. Szukając nowych połączeń z łódzkiego lotniska
dzisiaj 17:15 Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie wydłużać pociągi
dzisiaj 17:15 Ostrzeżenie. Rzeki w Łódzkiem mogą przekroczyć stany ostrzegawcze
dzisiaj 17:15 Mieszkańcy Stoków interweniują w sprawie działalności schroniska dla bezdomnych
dzisiaj 16:27 Podpisano deklarację o budowaniu nowoczesnego patriotyzmu
dzisiaj 16:27 Sukcesy niepełnosprawnych z Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie
dzisiaj 16:13 Jubileuszowy V Rubinstein Piano Festival 16-21 października 2017 roku.
dzisiaj 16:13 Zjazd Miast Piłsudskiego. Deklaracja niepodległościowa podpisana [ZDJĘCIA]
dzisiaj 16:13 "Kobieta ~ Kobiecie - festiwal siostrzanego bycia"
dzisiaj 15:27 Weekend w Łodzi 23-24.09. Pysznie, patriotycznie, obywatelsko i dla seniorów
dzisiaj 15:25 PEFRON podpisał umowę z łódzką lożą Bussines Centre Club
dzisiaj 15:11 Spór o supermarket przy ulicy Rysowniczej
dzisiaj 15:11 Dyrektor Filharmonii Łódzkiej: "Nie będzie rewolucji osobowych. Trzeba przywrócić artystom godność"
dzisiaj 15:11 Pirat drogowy na A1. Brawura w deszczu?
dzisiaj 15:11 Jesienne przewidywania obserwatora przyrody z Wartkowic
dzisiaj 14:23 Cementownia WARTA zaczyna wydobycie kamienia wapiennego
dzisiaj 14:09 Europejski Dzień Bez Samochodu. Wszyscy z wozu - płucom lżej
dzisiaj 14:09 Awantura o CUWO
dzisiaj 14:09 WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCÓW W ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW BIZNESOWYCH NA PRZYKŁADACH SUKCESU ZNANYCH POLSKICH MAREK KAZAR, CATERINA, MORATEX.
dzisiaj 13:23 Festiwal Światła już za tydzień. Nowe atrakcje
dzisiaj 13:07 Poszukiwany od kilku tygodni mieszkaniec Żakowca nie żyje
dzisiaj 12:19 Piaskowe pejzaże Janusza Bonieckiego
dzisiaj 12:05 Żołnierz - lekarz - bohater. W Łodzi oddano cześć Wertheimanowi
dzisiaj 11:17 "Łodzianka" gotowa. Będzie nową bazą treningową dla piłkarzy Widzewa
dzisiaj 11:01 Rozmową o bezpieczeństwie energetycznym prezydent Andrzej Duda kończy wizytę w Stanach Zjednoczonych
dzisiaj 07:09 Łódź: otwarcie wystawy "Utracone – odzyskane. Ciąg dalszy…"
dzisiaj 05:51 Rowerowe Skierniewice
dzisiaj 04:49 Łódzkie lotnisko poligonem dla służb ratowniczych [ZDJĘCIA]
dzisiaj 23:39 W Łodzi o polskiej i węgierskiej administracji
wczoraj 22:37 Mecz ŁKS - Olimpia Elbląg [BILETY DO WYGRANIA]
wczoraj 22:37 Na Stokach chcą spokoju i bezpieczeństwa - nie noclegowni
wczoraj 20:33 Prokuratorskie zarzuty dla lekarzy ze Zduńskiej Woli
wczoraj 19:31 Minister kultury w Łodzi [ZDJĘCIA]
wczoraj 19:31 W Sieradzu sąd sądem, ale...warzywa muszą być po drugiej stronie
wczoraj 18:45 Remont ronda Solidarności. Rusza drugi etap prac
wczoraj 18:29 Decyzja z hałasem w tle. Wojewoda uchylił pozwolenie na budowę zakładu w Piaskach
wczoraj 18:29 Drugi etap prac na Rondzie Solidarności. Zmiany dla kierowców i pasażerów MPK
wczoraj 18:29 ŁSSE podpisała porozumienie z węzłem kolejowym w Chengdu
wczoraj 17:41 Czy łodzianie będą celebrować święto republiki San Escobar?
wczoraj 17:41 Spór o pawilon handlowy
wczoraj 17:27 Zorientuj się w budżecie obywatelskim i wygraj pobyt w Zakopanem
wczoraj 16:41 Będą mandaty dla "protestujących pluszaków". Miasto kontra fundacja
wczoraj 16:39 ŁSSE podpisała porozumienie z przedstawicielami międzynarodowego węzła kolejowego w Chengdu
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 21:33 Weekend w „PS”: Jozak wierzy w Szymańskiego, Burkhardt o Jagiellonia – Legia
dzisiaj 21:33 Waczyński bez Superpucharu Hiszpanii
dzisiaj 21:31 Polska musi wybrać strategię energetyczną
dzisiaj 21:31 Mieszkanie+: znamy stawki czynszu w mieszkaniach na wynajem
dzisiaj 21:31 Polskie siatkarki remisują 2:2 z Niemkami w siatkarskich Mistrzostwach Europy [NA ŻYWO]
dzisiaj 21:31 Tragiczny bilans po przejściu huraganu Maria na Portoryko. Nie żyje 13 osób
dzisiaj 21:31 Eksperci Bundestagu: niejasne podstawy prawne otwarcia granicy w 2015 roku
dzisiaj 21:27 „Syf, kiła i mogiła". Te słowa senatora PiS wywołały burzę. FILM
dzisiaj 21:27 Morderca zalał się łzami, kiedy usłyszał wyrok
dzisiaj 21:13 Premier Beata Szydło rozmawiała telefonicznie z Theresą May na temat brexitu
dzisiaj 21:13 Zamach w Londynie: 18-latek usłyszał zarzuty
dzisiaj 21:13 Rodzice, którzy zabrali dziecko ze szpitala, wrócili z nim do domu
dzisiaj 21:13 Prawnicy Bundestagu: Decyzja Merkel bez podstaw prawnych
dzisiaj 21:13 "Ja bym nie używał takiego argumentu, że to jest atak na prezydenta"
dzisiaj 20:49 Więzienie za seks w pizzerii [MOCNE WIDEO]
dzisiaj 20:31 Zmiennicy Manchesteru United kluczem do zdobycia mistrzostwa?
dzisiaj 20:31 Bundesliga: Bayern Monachium – VfL Wolfsburg (na żywo)
dzisiaj 20:31 Janowski spokojny o tor. „Jutro będzie o wiele lepiej”
dzisiaj 20:31 Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (na żywo)
dzisiaj 20:29 Nowoczesny magazyn zbiorów w pałacu w Wilanowie
dzisiaj 20:29 Opowieść o czasach dwóch Bolesławów
dzisiaj 20:29 Cafe Armia: manewry Dragon-17
dzisiaj 20:29 "Merkel zawładnęła politycznym centrum niemieckiego elektoratu"
dzisiaj 20:29 Polskie siatkarki remisują 1:1 z Niemkami w siatkarskich Mistrzostwach Europy [NA ŻYWO]
dzisiaj 20:29 "Szef PiS przedstawił prezydentowi postulaty ws. reformy sądownictwa"
dzisiaj 20:27 Powstrzymajmy prześladowania
dzisiaj 20:11 Ekspert o konflikcie na linii USA-Korea Płn.: Są powody do niepokoju
dzisiaj 20:11 "Weser Kurier": Milczenie to zła odpowiedź na polski populizm
dzisiaj 20:11 Szczecin: Wolontariuszka pobita przez policjantów?
dzisiaj 20:11 Manifestacja przed Pałacem Prezydenckim
dzisiaj 20:11 Premier Irlandii o wystąpieniu May ws. brexitu
dzisiaj 20:11 Barnier i Verhofstadt pozytywnie o przemówieniu May
dzisiaj 20:11 Neymar kontuzjowany. A za chwilę mecz z Bayernem
dzisiaj 20:11 Były selekcjoner zadebiutował, Piast znów przegrał
dzisiaj 20:11 Rośnie liczba chorych na odrę Greków. Apel o szczepienia
dzisiaj 19:47 Senator PiS SUROWO o uchodźcach: Brud, brud i brud. SYF, KIŁA I MOGIŁA
dzisiaj 19:29 Fatalny tor w Sztokholmie. Zawodnicy walczyli z koleinami [galeria]
dzisiaj 19:29 Dudek przestrzega. „Możemy mieć niebezpieczne Grand Prix”
dzisiaj 19:29 Taras Romanczuk: mecz z Legią? Tu nie ma faworyta
dzisiaj 19:27 Świat od nowa układa gospodarcze puzle. CETA ostatnią umową globalną na świecie?
dzisiaj 19:27 Rada Dialogu Społecznego: dyskusja o wydatkach społecznych i na Fundusz Pacy
dzisiaj 19:27 K2 dla Polaków. Ta góra kolekcjonuje wspinaczy, tak jak wspinacze kolekcjonują góry
dzisiaj 19:27 Julian Lage. Mistrz jazzu ze stoperem
dzisiaj 19:27 Jeanne Moreau. Opowieść o gwieździe kina
dzisiaj 19:27 Przed Sacrum Profanum. Muzyka umarłych outsiderów
dzisiaj 19:27 Co tak naprawdę wiemy o żywych trupach
dzisiaj 19:27 Wybory do niemieckiego Bundestagu. To będzie sukces Angeli Merkel?
dzisiaj 19:27 Bezrobocie jest rekordowo niskie. Firmy mają problem
dzisiaj 19:27 Wybory w Niemczech. Jedna partia i pozorna demokracja
dzisiaj 19:27 Polskie siatkarski zaczynają grę w Mistrzostwach Europy od meczu w Niemkami. [NA ŻYWO]