Najnowsze Wiadomości Łódź

Nagłówki
Akcja „Zjedz obiad z seniorem”
Starość nie powinna być samotna, tak uważają wolontariusze z Łowicza, którzy spotykają się z samotnymi, starszymi osobami i wychodzą z nimi do restauracji. „Zjedz obiad z seniorem” to akcja społeczna łowickiego magistratu. Włączyli się w nią także restauratorzy, którzy seniorom i wolontariuszom posiłki wydają za darmo.
wczoraj 18:10
Pierwsze obrady Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
Dziś po raz pierwszy w tym roku obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego. O finansowaniu Domów Pomocy Społecznej oraz ich reformie przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego rozmawiali z pracownikami i dyrektorami tych placówek. Uczestnicy omawiali formy finansowania DPS-ów z budżetu państwa oraz możliwości ich dodatkowego wsparcia.
wczoraj 16:04
Dwie osoby zginęły w pożarze w Piotrkowie Trybunalskim
Dwie osoby zginęły w pożarze do którego doszło wieczorem w jednej z oficyn kamienicy na starym mieście w Piotrkowie Trybunalskim. Na razie przyczyna pożaru nie jest znana podobnie jak tożsamość osób które zginęły. Sprawę bada prokuratura.
wczoraj 13:58
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed dynamiczną pogodą w regionie
Synoptycy ostrzegają przed pogarszającymi się warunkami pogodowymi. Państwowy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami śniegu dla 12 województw - w tym łódzkiego.
wczoraj 12:55
Wojewoda łódzki w imieniu prezydenta RP odznaczył zasłużonych
Honorowy konsul Węgier Tadeusz Kaczor otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - drugie pod względem starszeństwa polskie państwowe odznaczenie cywilne. Wyróżnienie odebrał w łódzkim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie w imieniu prezydenta Polski i ministra edukacji narodowej zasłużonych odznaczył wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.
wczoraj 10:49
Zmiany w łódzkich sądach
Ministerstwo Sprawiedliwości odwołało dziś prezesów łódzkich sądów. Od jutra prezesem Sądu Rejonowego Łódź-Śródmieście będzie Krzysztof Kurosz, który zastąpi Joannę Annę Szczygielską. Odwołany został też prezes Sądu Okręgowego Krzysztof Kacprzak, ale ministerstwo nie wskazało jeszcze jego następcy.
2018-01-17 20:04
Inteligentne opakowania sposobem na nieuczciwych sprzedawców
To może być sposób na nieuczciwych sprzedawców, którzy fałszują daty przydatności produktów do spożycia. Naukowcy z Politechniki Łódzkiej pracują nad innowacyjnymi, inteligentnymi opakowaniami. Za pomocą zmiany koloru będą one informować czy produkt w środku jest nadal świeży.
2018-01-17 19:01
Ministerstwo Sprawiedliwości odwołało prezesów łódzkich sądów
Na nowego prezesa Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście powołano z dniem 18 stycznia 2018 roku sędziego Krzysztofa Pawła Kurosza. Z dniem 17 stycznia 2018 roku funkcję prezesa przestała pełnić sędzia Joanna Anna Szczygielska. Z dniem 17 stycznia 2018 r. odwołano także z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi sędziego Krzysztofa Kacprzaka
2018-01-17 16:55
Napadł na studenta z Arabii Saudyjskiej. 33-latek w areszcie
Mężczyzna przyznał się do napaści na obcokrajowca, który studiuje na jednej z łódzkich uczelni. Jak podaje policja, mężczyzna był świadomy tego, że atakuje cudzoziemca.
2018-01-17 16:40
Policjanci przestrzegają rolników przed złodziejami maszyn
Okazja czyni złodzieja, dlatego policjanci z Łowicza namawiają rolników z podłowickich wsi, aby nie ułatwiali  zadania przestępcom i nie pozostawiali maszyn bez nadzoru. Funkcjonariusze odwiedzają każde obejście i informują o tym, jak ustrzec się utraty sprzętu rolniczego.
2018-01-17 15:52
Wojewoda łódzki domaga się odwołania p.o. dyrektora MOPS Piotra Rydzewskiego
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau domaga się odwołania ze stanowiska Piotra Rydzewskiego pełniącego obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. Zdaniem biura prawnego wojewody Piotr Rydzewski nie spełnia ustawowych wymogów. Wojewoda zajął się sprawą między innymi na wniosek dyrektorów łódzkich domów dziecka. W myśl ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej duże domy dziecka mają być zlikwidowane.
2018-01-17 14:49
Dzień Judaizmu
„Pokój, pokój dalekim i bliskim” - pod tym hasłem nawiązującym do fragmentu księgi Izajasza organizowany jest dziś w Łodzi Dzień Judaizmu. W regionalne obchody włączają się Gmina Wyznaniowa Żydowska, Archidiecezja Łódzka i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.
2018-01-17 13:46
Łódzki Dzień Judaizmu [PROGRAM]
Pokój! Pokój dalekim i bliskim!” to hasło tegorocznego Dnia Judaizmu, który w Kościele Katolickim obchodzony jest 17 stycznia. W tym roku, po raz pierwszy w Łodzi, obchody te będą miały wyjątkowy charakter, gdyż zostaną przygotowane we współpracy Archidiecezji Łódzkiej i Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi.
2018-01-17 11:40
Konflikt wokół odwołania Waldemara Wolańskiego ze stanowska dyrektora Teatru "Arlekin"
Burzliwą dyskusję wywołał list Waldemara Wolańskiego - odwołanego ze stanowiska dyrektora "Arlekina"- do Prezydent Miasta Hanny Zdanowskiej. W piśmie Wolański skarży się na zachowanie wobec niego i teatru dyrektor Wydziału Kultury UMŁ Dagmary Śmigielskiej. Dziś wiceprezydent Krzysztof Piątkowski wygłosił oświadczenie w tej sprawie, a Członkowie Komisji Kultury poświęcili część obrad wyjaśnieniu sytuacji w "Arlekinie".
2018-01-16 20:58
Co dalej z terenami na Brusie?
W Urzędzie Miasta Łodzi będą przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenów na Brusie. Wcześniej wiceprezydent Wojciech Rosicki ogłosił, że miasto wycofuje się z pomysłu sprzedaży tych terenów co oznacza, że nie ma mowy o tym by wybudowano tam apartamentowce, jak pierwotnie zakładano.
2018-01-16 15:43
Na ulice Łodzi wyjedzie w tym roku 12 nowych tramwajów
Na ulice Łodzi wyjedzie w tym roku 12 nowych tramwajów typu Pesa Swing. Pierwszy z nich już za kilkanaście dni pojawi się w Zajezdni na Telefonicznej.
2018-01-15 21:52
Codzienne Wiadomości
Ambasadorzy Łódzkiego Plastyka i laureaci 10. Konkursu im. T. Makowskiego [ZDJĘCIA]
Uroczystość rozdania nagród laureatom odbyła się w Auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
dzisiaj 05:31
W zamieci śnieżnej łodzianie protestowali pod łódzkim sądem. W tle apel o odwołanie ministra Ziobry
Nad Polską przechodzi orkan Fryderyka, który we znaki dał się także w centrum kraju. W Łodzi od popołudnia mocno pada śnieg, wieje też silny wiatr. Jednak, mimo niesprzyjającej aury, przed Sądem Okręgowym w Łodzi zebrało się kilkadziesiąt osób, które protestowały przeciwko - jak twierdziły - demolowaniu polskiego sądownictwa przez PiS.
wczoraj 21:19
40-lecie skierniewickiego kinoteatru Polonez
Placówka może pochwalić się milionami sprzedanych biletów, tysiącami wyświetlonych filmów i organizacją całego wachlarza ważnych wydarzeń kulturalnych.
wczoraj 20:04
"Czapy dla Ani" Akcja charytatywna na rzecz chorej łowiczanki
Zdobycie funduszy na wózek inwalidzki i kosztowną terapię - taki cel stawia sobie łowicka spółdzielnia mleczarska, która organizuje akcję na rzecz chorej mieszkanki miasta. Ania, obecnie 27-letnia, jako jedna z dwóch osób w Polsce cierpi na rzadką chorobę neurodegeneracyjną.
wczoraj 19:13
Były prezes łódzkiego Sądu Okręgowego o odwołaniach prezesów sądów
Sędzia Krzysztof Kacprzak jest zdania, że przyjęta na początku tygodnia uchwała łódzkich sędziów dotycząca KRS nie miała wpływu na decyzję ministra sprawiedliwości o wymianie prezesów.
wczoraj 19:01
Burmistrz Złoczewa odczytano dziś akt oskarżenia. Rozpoczął się proces
Jadwiga Sobańska zasiadła na ławie oskarżenia w sieradzkim Sądzie Rejonowym. Prokurator zarzuca jej poświadczenie nieprawdy i działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowych dla gminy.
wczoraj 19:01
Lód spadający z ciężarówki uszkodził inne auto. Dwie osoby są ranne
Łódzka policja szuka kierowcy ciężarówki, który nie odśnieżył swojego samochodu przed drogą. Gdy mijał jadący w przeciwnym kierunku samochód osobowy, z ciężarówki spadła bryła lodu, która wybiła przednią szybę w volkswagenie, rannych zostało dwóch pasażerów osobówki.
wczoraj 18:10
Przytrzaśnięta ręka i wstrzymany ruch tramwajów na WZ [ZDJĘCIA]
Do zdarzenia doszło na przystanku Piłsudskiego - Targowa. Motorniczy - zamykając drzwi - przytrzasnął rękę 12-letniemu chłopcu.
wczoraj 17:58
Najnowsze wiadomości z Łódź
dzisiaj 05:31 Ambasadorzy Łódzkiego Plastyka i laureaci 10. Konkursu im. T. Makowskiego [ZDJĘCIA]
wczoraj 21:19 W zamieci śnieżnej łodzianie protestowali pod łódzkim sądem. W tle apel o odwołanie ministra Ziobry
wczoraj 20:04 40-lecie skierniewickiego kinoteatru Polonez
wczoraj 19:13 "Czapy dla Ani" Akcja charytatywna na rzecz chorej łowiczanki
wczoraj 19:01 Były prezes łódzkiego Sądu Okręgowego o odwołaniach prezesów sądów
wczoraj 19:01 Burmistrz Złoczewa odczytano dziś akt oskarżenia. Rozpoczął się proces
wczoraj 18:10 Lód spadający z ciężarówki uszkodził inne auto. Dwie osoby są ranne
wczoraj 18:10 Akcja „Zjedz obiad z seniorem”
wczoraj 17:58 Przytrzaśnięta ręka i wstrzymany ruch tramwajów na WZ [ZDJĘCIA]
wczoraj 17:58 Dodatkowe bezpłatne badania u specjalistów czekają na łodzian
wczoraj 17:58 Zderzenie samochodu ciężarowego z autobusem. Wielu rannych
wczoraj 17:07 Łódzkie: dziewięć osób rannych po zderzeniu autobusu, samochodu ciężarowego i osobowego
wczoraj 16:55 Łodzianie przygotowują wyprawę w kosmos. Mają stworzyć chmurę danych na Księżycu
wczoraj 16:55 Burmistrz Błaszek chce wrócić do Prawa i Sprawiedliwości
wczoraj 16:55 Kolędowisko w tym roku na rzecz psów rasy amstaff z łódzkiego schroniska
wczoraj 16:55 Sezon narciarski na Górze Kamieńsk rozpoczęty
wczoraj 16:04 Pierwsze obrady Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
wczoraj 14:49 Synoptycy ostrzegają. Złe warunki pogodowe w województwie łódzkim
wczoraj 13:58 Dwie osoby zginęły w pożarze w Piotrkowie Trybunalskim
wczoraj 13:46 Tragiczny pożar w Piotrkowie Trybunalskim
wczoraj 13:46 W weekend rusza remont ulicy Dąbrowskiego w Łodzi
wczoraj 13:46 Pożar domu w powiecie opoczyńskim. Znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny
wczoraj 13:43 Turyści z Polski bohaterami izraelskiej telewizji. A zaczęło się od oszustwa
wczoraj 13:43 Polskie miasta się wyludniają. Jest źle, a będzie jeszcze gorzej
wczoraj 12:55 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed dynamiczną pogodą w regionie
wczoraj 12:43 Zmiany barw w zduńskowolskiej radzie miejskiej
wczoraj 12:43 Krzysztof Kurosz | Radio Łódź
wczoraj 11:40 "Czarny protest Deja Vu" . Odpowiedź na odrzucenie projektu liberalizującego prawo aborcyjne [ZDJĘCIA]
wczoraj 11:40 800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego. Podsumowanie obchodów jubileuszu
wczoraj 10:49 "Stada" żurawi nad Łodzią. Budowlany boom
wczoraj 10:49 Wojewoda łódzki w imieniu prezydenta RP odznaczył zasłużonych
wczoraj 08:43 Dzień Judaizmu w Łodzi. Arcybiskup Grzegorz Ryś: antysemityzm jest grzechem
wczoraj 23:04 Bełchatowianie stawiają na bezpieczeństwo. Doświetlanie przejść dla pieszych
wczoraj 23:04 Abp Grzegorz Ryś w Dniu Judaizmu: "Antysemityzm jest grzechem"
2018-01-17 21:58 POZ Plus. Pilotażowy program Koordynowanej Opieki Medycznej
2018-01-17 20:04 Protesty kobiet w całej Polsce. Lempart: grozi nam całkowity zakaz aborcji
2018-01-17 20:04 Zmiany w łódzkich sądach
2018-01-17 19:52 Samochód ciężarowy w rowie. Utrudnienia na DK 70
2018-01-17 19:01 Inteligentne opakowania sposobem na nieuczciwych sprzedawców
2018-01-17 18:49 Wręczenie odznaczeń państwowych w łódzkim Urzędzie Wojewódzkim [ZDJĘCIA]
2018-01-17 17:46 Port lotniczy w Radomiu, a nie w Łodzi przejmie nadmiar ruchu z warszawskiego Okęcia
2018-01-17 17:46 Są pieniądze na remonty dróg gruntowych w Łodzi
2018-01-17 17:46 Inwestowanie grupowe nowym sposobem na rewitalizację łódzkich prywatnych kamienic
2018-01-17 17:46 Krzysztof Marciniak czy Paweł Gabara? Kto rządzi łódzką operą?
2018-01-17 16:55 Ministerstwo Sprawiedliwości odwołało prezesów łódzkich sądów
2018-01-17 16:43 Jest areszt dla mężczyzny, który zaatakował obywatela Arabii Saudyjskiej
2018-01-17 16:43 Uniewinnienie czy wyższy wymiar kary? Proces apelacyjny ratownika z sieradzkiej pływalni
2018-01-17 16:40 Napadł na studenta z Arabii Saudyjskiej. 33-latek w areszcie
2018-01-17 15:52 Pobił obywatela Arabii Saudyjskiej. Zarzuty i areszt
2018-01-17 15:52 Policjanci przestrzegają rolników przed złodziejami maszyn
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 06:46 WIADOMOŚCI
dzisiaj 06:43 Alicja Rosolska odpadła w mikście w Australian Open
dzisiaj 06:43 Porażka "cudownego dziecka" w starciu z rodaczką
dzisiaj 06:43 Małysz: Polacy potrafią latać! Na MŚ w lotach jesteśmy jednak wielką niewiadomą
dzisiaj 06:43 W reprezentacji stabilnie! Jak wygląda sytuacja Polaków na 5 miesięcy przed MŚ?
dzisiaj 06:43 Bielik może wrócić do Polski! Agent potwierdza: „Jest szansa, że trafi do Legii”
dzisiaj 06:43 Są pozytywy, ale i powody do niepokoju. Jak wygląda sytuacja Polaków w klubach?
dzisiaj 06:31 Ksiądz Wierzbicki o uchodźcach: nieszczęsny, zatruty owoc tego, co było w kampanii wyborczej
dzisiaj 06:31 "Poczułem, że auto zaczęło się kiwać". Silny wiatr przewrócił ciężarówkę
dzisiaj 06:22 Ponad 700 interwencji straży pożarnej w związku z orkanem Fryderyka
dzisiaj 06:22 Napaść na szkołę w Rosji. Sprawca zaatakował uczniów siekierą
dzisiaj 06:22 Piotrowicz dla "ND": Sprawa ochrony życia była i jest priorytetowa
dzisiaj 06:22 Eurobrednie poobiednie
dzisiaj 05:43 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:43 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:43 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:43 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:40 Akupunktura ma być sposobem Tajwanki na Agnieszkę Radwańską
dzisiaj 05:40 Urszula Radwańska ma nowego zagranicznego szkoleniowca
dzisiaj 05:28 Nie chcą pracować za mniej niż rezydenci. Trzydziestu lekarzy odchodzi ze szpitala
dzisiaj 04:31 Dziękuję Polakom
dzisiaj 03:34 Magda Linette nie dała rady Czeszce w potwornym upale w Melbourne
dzisiaj 03:28 Cofnięte granty
dzisiaj 01:31 WIADOMOŚCI
dzisiaj 01:16 Aktorzy „Korony królów" są załamani
dzisiaj 01:16 Powodzie jakich jeszcze nie było. Polska w niebezpieczeństwie
dzisiaj 00:34 Bez Żydów nie ma polskiej historii
dzisiaj 00:34 Historia polskich Żydów na topie
dzisiaj 00:28 WIADOMOŚCI
dzisiaj 00:25 Asensio ratuje przeciętny Real! Królewscy są o krok od półfinałów Pucharu Króla
dzisiaj 00:13 Smutna wiadomość. Policjantka i mistrzyni fitness przegrała walkę z nowotworem
dzisiaj 00:04 ​Meksyk odpowiada Trumpowi: Nie zapłacimy za budowę muru
dzisiaj 00:04 ​Włochy: Wypadek na scenie w teatrze operowym, ranni chórzyści
dzisiaj 23:31 Samolot zsunął się z pasa startowego i utkwił w klifie. Wyjmowano go ciężkim sprzętem [FOTO + WIDEO]
dzisiaj 23:31 Lekarz, który "nie przyjmuje pacjentów z PiS" tłumaczy się na Facebooku. Zdradza też, na kogo głosował
dzisiaj 23:22 Stoch błysnął, ale za jego plecami rywalizacja. Kot: Przegrałem po równej walce!
dzisiaj 23:16 Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej
dzisiaj 23:16 PjongCzang 2018: Za 50 dni startują igrzyska paraolimpijskie. Skromna reprezentacja Polski
dzisiaj 23:16 Sekretarz stanu USA odwiedzi wkrótce Polskę. W przyszłym tygodniu zaczyna podróż po Europie
dzisiaj 23:01 ​Lekarz, który "nie przyjmuje pacjentów z PiS": To miał być żart
dzisiaj 23:01 ​Karczewski: Reparacje od Niemiec nam się należą
wczoraj 22:37 Czwartkowy etap Dakaru dla motocyklistów został odwołany. Maciej Giemza nadal zajmuje 25. miejsce
wczoraj 22:28 Pogodowy alarm! IMGW ostrzega!
wczoraj 22:28 Zandberg w Radiu ZET: polscy politycy żyją jak na statku kosmicznym - odseparowani od rzeczywistości
wczoraj 22:19 Mioduski zapowiada kolejne transfery do Legii. „Toczą się rozmowy”
wczoraj 22:19 Szef UCI: grupa Sky powinna zawiesić Froome'a, sprawa może potrwać rok
wczoraj 22:19 Świetne wieści ws. Lewandowskiego! Polak w niedzielę wróci do gry
wczoraj 22:19 Puchar Króla 2018: CD Leganes – Real Madryt (relacja na żywo)
wczoraj 22:19 Piątek w PS: 5 miesięcy do MŚ, Kubica na kursie do F1, skarb kibica MŚ w lotach
wczoraj 22:19 Kolejne porażki rozstawionych. Oprócz Muguruzy odpadła też Konta
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook