Najnowsze Wiadomości Lublin

Nagłówki
Bezpieczny pasażer. Akcja policji i ITD
Z okazji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych policja i inspekcja transportu drogowego przeprowadziły kontrole autokarów i busów na lubelskim dworcu PKS. Jak się okazuje, już na początku akcji posypały się mandaty. Oprócz kontroli były też warsztaty pierwszej pomocy i rozmowy o bezpieczeństwie pieszych, pasażerów i kierowców.
wczoraj 18:59
Pożegnanie chorążego Antoniego Dołęgi
To był pogrzeb po latach, z ceremoniałem wojskowym, najdłużej ukrywającego się żołnierza antykomunistycznego podziemia - chorążego Antoniego Dołęgi. Ukrywał się przez 37 lat, a zmarł 35 lat temu. Był pochowany w tajemnicy przed ówczesną władzą. Szczątki chorążego Dołęgi zostały w tym roku ekshumowane, a w niedzielę złożone w mogile w miejscowości Trzebieszów, niedaleko Łukowa.
wczoraj 18:59
Druga Dycha do Maratonu. Tłumy w centrum miasta
Ponad 1,5 tys. biegaczy wzięło udział w Drugiej Dysze do Maratonu, która przebiegła ulicami Lublina. Dopisała pogoda, dopisali uczestnicy, wśród których coraz częściej można spotkać zawodników spoza Lublina. Były medale dla zwycięzców, ale i dla organizatorów, za to, że w ciągu kilku lat tak bardzo rozwinęli tę dyscyplinę sportu.
wczoraj 17:57
Luksusowa Marka Roku. Prestiżowe wyróżnienia
Już po raz drugi firmy z całej Polski, ale też goście z zagranicy, przyjechali do Janowa Podlaskiego na Targi Luksusu. Przez cały weekend mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach i sympozjach na temat biznesu. Zwieńczeniem targów była gala, podczas której rozdano statuetki dla najbardziej prestiżowych firm.
wczoraj 17:57
Apel o pomoc. Dziewczynki czekają na wsparcie
Dramatyczny apel o pomoc dla dwóch dziewczynek z Lublina. Zmagają się z pęcherzowym oddzielaniem się skóry. Codzienność to bolesne czyszczenie oraz opatrywanie ran i oddzielanie skóry od ubrań. O pomoc prosi rodzina. Na apel odpowiedziała m.in mistrzyni MMA Izabela Badurek, przekazując na licytacje swoje trofea.
wczoraj 17:57
Nowi członkowie „Strzelca”. Uroczysta przysięga
Związek Strzelecki „Strzelec” ma czternastu nowych członków. W kościele pw. Św. Anny w Tuczępach złożyli przysięgę. Organizacja ma ponad 100-letnią historię, a jej głównym komendantem w okresie międzywojennym był Józef Piłsudski. Podczas uroczystości odsłonięto także tablicę upamiętniającą chrzest Polski.
wczoraj 17:57
Tancerze z Izraela gościem specjalnym Spotkań Teatrów Tańca
Są kulturalną wizytówką Izraela. Prezentują niezwykłe umiejętności taneczne, z wyjątkowym wyrazem artystycznym. Legendarny zespół Batsheva Dance Company jest gościem specjalnym 21. edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Artyści pokazują w Lublinie dwa najnowsze spektakle.
2017-11-18 23:17
Narodowy Koncert Listopadowy w Filharmonii Lubelskiej
Pieśni i Fantasmagorie nieco zapomnianego Ludomira Michała Rogowskiego można było dziś usłyszeć podczas Narodowego Koncertu Listopadowego w Filharmonii Lubelskiej. Utwory lubelskiego artysty przypomniała Izabela Kopeć. Słynnej mezzosopranistce towarzyszyła Orkiestra Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
2017-11-18 23:17
Sukces TVP3 Lublin w 24. Konkursie Dziennikarzy Oddziałów TVP
Na 24. Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej nasi dziennikarze zdobyli nagrody w kilku kategoriach, w tym Grand Prix w tej najważniejszej, za najlepszy program informacyjny.
2017-11-18 23:17
Srebro, papier... i mamy biżuterię. Wystawa w Kazimierzu
Czy można połączyć srebro z papierem i stworzyć biżuterię? Dowiedli tego uczestnicy 17. edycji konkursu biżuterii artystycznej. Łącznie stworzyli 29 prac, które po raz pierwszy są dostępna dla wszystkich w wystawie pokonkursowej w Muzeum Nadwiślańkim do 17 grudnia.
2017-11-18 20:11
"Miasto, którego nie widać". Projekt lubelskiej doktorantki
"Miasto, którego nie widać" to projekt lubelskiej doktorantki, dzięki któremu ludzie niewidomi mogą zwiedzać miasto i jego zabytki. I tak było dziś w samym centrum Lublina. W Muzeum Historii Miasta pojawili się ludzie, którzy dotykiem poznawali historię. I już wiadomo, że to nie koniec zwiedzania.
2017-11-18 20:11
Nowa ścieżka dydaktyczna, także dla osób niepełnosprawnych
W Poleskim Parku Narodowym dobiega końca budowa nowej ścieżki dydaktycznej "Czahary". Pozwoli ona turystom zobaczyć z bliska Bagno Bubnów, które do tej pory mogli oglądać tylko z wieży widokowej. To pierwsza z tras, która jest dostępna także dla osób niepełnosprawnych.
2017-11-18 20:11
Wspólnoty gruntowe z nieuregulowanym stanem prawnym
Wspólnoty gruntowe to tereny nadane wsiom jeszcze w XIX wieku. Mimo, że minęło wiele dekad i jest ustawa o zagospodarowaniu tych gruntów, to w niektórych przypadkach nadal nie wiadomo kto dokładnie jest właścicielem. Przez to gminy nie mogą nałożyć podatków. Tylko w powiecie chełmskim blisko 2/3 z ponad stu wspólnot nadal nie ma uregulowanego stanu prawnego.
2017-11-18 20:11
"Jesienny liść" z pomocą 3-letniej Idze
Dzień Jesiennego Liścia - to akcja charytatywna zorganizowana w Biłgoraju. Po raz szesnasty pomaga ciężko chorym dzieciom. W tym roku zebrane pieniądze trafią do 3-letniej Igi, która walczy z padaczką.
2017-11-18 20:11
Zaduszki Kresowe. Pamięć o ofiarach mordu
Lublinianie uczcili dziś pamięć ofiar największego mordu na Kresach Wschodnich. To zbrodnia w Ponarach - ludobójstwo, do którego doszło w latach 1941-1944. Niemcy i kolaborująca z nimi litewska policja, zamordowali prawie 100 tysięcy osób. W Lublinie przypomina o tym tablica ponarska w Bazylice Ojców Dominikanów na Starym Mieście.
2017-11-18 20:11
Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku PSK1 obchodzi jubileusz
Pierwszy przeszczep szpiku w tej klinice lekarze wykonali 20 lat temu. Od tamtej pory transplantacje uratowały prawie tysiąc pacjentów. Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku PSK1 przy ul. Staszica w Lublinie świętuje jubileusz działalności. Jego częścią jest konferencja naukowa z udziałem polskich i światowych specjalistów.
2017-11-17 23:23
Codzienne Wiadomości
RPO zajmie się sprawą uczennicy pozwanej przez nauczycieli
Nauczyciele z Zespołu Szkół Rolniczych w Piotrowicach (woj. lubelskie) podali do sądu byłą uczennicę szkoły. Sprawą, którą opisują dziennikarze "Polska Times" zajmie się Rzecznik Praw Obywatelskich.
dzisiaj 17:35
Sąd Apelacyjny bez wiceprezesa. Trzeba czekać na decyzję Ziobry
Prezes Sądu Apelacyjnego w Lublinie przedstawił swoich kandydatów na stanowisko wiceprezesa. Kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości potrzebuje czasu na zapoznanie się z kandydatami. W listopadzie tego roku Zbigniew Ziobro odwołał faksem wiceprezesa SA w Lublinie Cezarego Wójcika.
dzisiaj 17:35
Ryzykowali swoje życie, by ocalić Żydów. Odznaczono dziesięć polskich rodzin
Medalami Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata uhonorowano dziś w Lublinie pośmiertnie dziesięć polskich rodzin, które ratowały Żydów podczas II wojny światowej. Medale i dyplomy honorowe odebrali przedstawiciele rodzin odznaczonych osób. Medal jest przyznawany od 1963 roku.
dzisiaj 16:33
Air Festival w Świdniku. W przyszłym roku zobaczymy setki samolotów
Kilkadziesiąt tysięcy widzów mogą zgromadzić lotnicze pokazy w Świdniku. Impreza zaplanowana na 2018 rok sprowadzi słynne samoloty wojskowe, tj. F-16 i Mig-29. Pojawić ma się również historyczny Supermarine Spitfire.
dzisiaj 07:11
Otwarto nowy zakład Fabryki Cukierków "Pszczółka"
Fabryka Cukierków "Pszczółka", spółka zależna Krajowej Spółki Cukrowej, produkuje wyroby czekoladowe w nowym zakładzie, który uroczyście otwarto w środę w Lublinie. Dzięki inwestycji, wartej 153 mln zł, fabryka poszerzyła asortyment słodyczy.
wczoraj 20:51
Krzysztof Hetman: w kampanii wyborczej może być "PiS kontra reszta świata"
Kilka dni temu Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało propozycje zmian ordynacji wyborczej do wyborów samorządowych. Opozycja bije na alarm i uważa, że nowe przepisy w wyraźny sposób faworyzują autorów tych zmian. Zdaniem europosła PSL Krzysztofa Hetmana może doprowadzić to do powstania wspólnych list wyborczych.
wczoraj 17:45
Lublin: prawie 500 mln zł na inwestycje w projekcie budżetu na 2018 r.
Prawie 500 mln zł na inwestycje przewiduje projekt przyszłorocznego budżetu Lublina. Wszystkie wydatki mają wynieść 2 mld 280 mln zł, a dochody – 2 mld 165 mln zł.
wczoraj 14:39
Ślęk: zakaz hodowli zwierząt na futra rozwiązałby problem ferm norek
Zakaz hodowli zwierząt na futra rozwiązałby problem ferm norek, które powodują uciążliwy odór, zanieczyszczenia i spadek wartości nieruchomości – uważa Marcin Ślęk ze stowarzyszenia "Czyste Środowisko". Zwraca uwagę, że zwierzęta są tam traktowane w sposób bestialski.
wczoraj 07:23
Najnowsze wiadomości z Lublin
dzisiaj 17:35 RPO zajmie się sprawą uczennicy pozwanej przez nauczycieli
dzisiaj 17:35 Sąd Apelacyjny bez wiceprezesa. Trzeba czekać na decyzję Ziobry
dzisiaj 16:33 Ryzykowali swoje życie, by ocalić Żydów. Odznaczono dziesięć polskich rodzin
dzisiaj 07:11 Air Festival w Świdniku. W przyszłym roku zobaczymy setki samolotów
wczoraj 20:51 Otwarto nowy zakład Fabryki Cukierków "Pszczółka"
wczoraj 18:59 Bezpieczny pasażer. Akcja policji i ITD
wczoraj 18:59 Pożegnanie chorążego Antoniego Dołęgi
wczoraj 17:57 Druga Dycha do Maratonu. Tłumy w centrum miasta
wczoraj 17:57 Luksusowa Marka Roku. Prestiżowe wyróżnienia
wczoraj 17:57 Apel o pomoc. Dziewczynki czekają na wsparcie
wczoraj 17:57 Nowi członkowie „Strzelca”. Uroczysta przysięga
wczoraj 17:45 Krzysztof Hetman: w kampanii wyborczej może być "PiS kontra reszta świata"
wczoraj 14:39 Lublin: prawie 500 mln zł na inwestycje w projekcie budżetu na 2018 r.
wczoraj 07:23 Ślęk: zakaz hodowli zwierząt na futra rozwiązałby problem ferm norek
2017-11-18 23:17 Tancerze z Izraela gościem specjalnym Spotkań Teatrów Tańca
2017-11-18 23:17 Narodowy Koncert Listopadowy w Filharmonii Lubelskiej
2017-11-18 23:17 Sukces TVP3 Lublin w 24. Konkursie Dziennikarzy Oddziałów TVP
2017-11-18 22:03 Lublin: prace Szaybo na wystawie plenerowej
2017-11-18 20:11 Srebro, papier... i mamy biżuterię. Wystawa w Kazimierzu
2017-11-18 20:11 "Miasto, którego nie widać". Projekt lubelskiej doktorantki
2017-11-18 20:11 Nowa ścieżka dydaktyczna, także dla osób niepełnosprawnych
2017-11-18 20:11 Wspólnoty gruntowe z nieuregulowanym stanem prawnym
2017-11-18 20:11 "Jesienny liść" z pomocą 3-letniej Idze
2017-11-18 20:11 Zaduszki Kresowe. Pamięć o ofiarach mordu
2017-11-18 10:35 Lubelskie: muzeum Zamoyskich w Kozłówce zostanie wyremontowane
2017-11-17 23:23 Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku PSK1 obchodzi jubileusz
2017-11-17 22:09 Joanna Mucha: Platformie Obywatelskiej potrzebny jest spokój
2017-11-17 20:17 Wojewoda lubelski przedstawił bilans dwóch lat rządów PiS
2017-11-17 20:17 Tomaszów będzie miał obwodnicę. Podpisano umowę
2017-11-17 19:03 Przemysław Czarnek podsumował 2 lata rządów PiS w województwie lubelskim
2017-11-17 15:57 W Kraśniku stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego
2017-11-17 12:51 Kielecka policja rozbiła grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze
2017-11-17 11:49 JOW-y są dobre, ale złe. Senator Stanisławek o zmianach w ordynacji wyborczej
2017-11-17 11:49 "Gazeta Wyborcza": dziewięciolatek zgwałcony w pogotowiu opiekończym w Lublinie
2017-11-17 08:43 Lubelskie: NIK po kontroli budowy szkoły zawiadamia prokuraturę
2017-11-16 22:35 Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała szkołę w Kazimierzu Dolnym
2017-11-16 20:19 Ziobro odwołał wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Sędziowie są oburzeni
2017-11-16 19:27 Nowe posterunki policji i odznaczenia funkcjonariuszy
2017-11-16 19:15 Otwarto trzy nowe posterunki policji w regionie
2017-11-16 15:05 Lublin: mieszkania socjalne zamiast biurowca
2017-11-16 15:05 Sąd odroczył rozprawę ws. mandatu Krzysztofa Żuka
2017-11-16 07:49 Mucha, Żuk, Grabczuk - oni powalczą o stanowisko szefa regionu PO
2017-11-15 20:23 Lublin: ponad 267 mln zł na inwestycje wodociągowe
2017-11-15 19:33 Medycyna uzdrowiskowa. Sejmowa Komisja w terenie
2017-11-15 19:33 Będzie modernizacja sieci kanalizacyjnej. Projekt za ponad 267 mln zł
2017-11-15 19:33 Submisja drewna. Najcenniejszym okazał się dąb z pod Lubartowa
2017-11-15 19:33 Nowa fabryka słodyczy na Felinie. Dziennie produkuje ponad 30 ton!
2017-11-15 19:33 Są projekty budżetów. Samorządy stawiają na inwestycje
2017-11-15 19:33 Zuchwały napad na właścicieli kantoru. Policja szuka sprawców
2017-11-15 15:11 Napad na właściciela kantoru. Złodzieje spowodowali wypadek i ukradli torbę z pieniędzmi
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 18:01 Fermy norek zagrożone? Polacy mogą stracić pracę
dzisiaj 18:01 Tajemnicza śmierć 19-letniej córki aktorki. Nowe fakty
dzisiaj 18:01 Kornelia Wróblewska po raz drugi została matką! [ZDJĘCIA]
dzisiaj 18:01 Ukraina: Skradziono 30 kilogramów złota
dzisiaj 18:01 Sejm: Pierwsze czytanie prezydenckich ustaw o KRS i SN w środę
dzisiaj 18:01 Europa bije się o dwie londyńskie agencje. Wygra Polska?
dzisiaj 18:01 Argentyna: Zaginiony okręt podwodny sygnalizował awarię
dzisiaj 18:01 AI: Cyberprzemoc wobec kobiet w Polsce
dzisiaj 18:01 "Wysublimowana instalacja", czyli urzędniczy protest przeciw "uporczywym pytaniom"
dzisiaj 18:01 Same porażki, 33 stracone gole. Już są najgorsi w historii
dzisiaj 18:01 Przed gwałcicielami uciekła przez okno, przeszła kilka operacji. "Nie wróci do dawnej sprawności"
dzisiaj 18:01 "Wyścig rusofobów". Rosyjskie echa słów Tuska
dzisiaj 17:43 Andrzej Duda: podziały osłabią UE; niech parlamenty dyskutują o przyszłości Unii
dzisiaj 17:25 WIADOMOŚCI
dzisiaj 17:17 Świetny występ Kuszczaka, jak grali nasi w Championship?
dzisiaj 17:17 Iversen zawalił Stali dwa sezony. Gorzów znów powalczy o złoto
dzisiaj 17:17 PGE Ekstraliga była jego marzeniem, ale nie dostał oferty
dzisiaj 17:17 Lorenzo Micelli: Sytuacja zdrowotna dziewczyn nie jest perfekcyjna
dzisiaj 17:11 Zapowiada się dobry rok w budownictwie
dzisiaj 17:11 Pianohooligan i pogmatwany fortepianowy Kisiel
dzisiaj 17:11 Między samotną ascezą a zbiorowym obżarstwem
dzisiaj 17:11 70 lat małżeństwa. Królowa Elżbieta i książę Filip świętują rocznicę ślubu
dzisiaj 17:11 Marsz Niepodległości. Jest śledztwo ws. propagowania faszyzmu
dzisiaj 16:59 Naukowcy obalili popularny mit. Zobacz, co odkryli!
dzisiaj 16:59 Partnerka Karola z „Rolnika” skrywała tajemnicę
dzisiaj 16:59 Eurostat: Spada ubóstwo wśród dzieci w Polsce
dzisiaj 16:59 Śledztwo ws. publicznego propagowania faszyzmu na Marszu Niepodległości
dzisiaj 16:59 Milion złotych dla lekarzy, którzy znajdą się w szczególnie trudnej sytuacji
dzisiaj 16:59 Mołdawianka zgwałcona w Polsce "nigdy nie odzyska sprawności"
dzisiaj 16:59 MON kupi tysiąc aparatów latających Warmate
dzisiaj 16:59 "Był dla nas ojcem i wzorem". Srebrna drużyna wspomina Wójcika
dzisiaj 16:59 Zmarł Janusz Wójcik. Były trener reprezentacji miał 64 lata
dzisiaj 16:59 PO zawiadamia prokuraturę w sprawie szefa SKW
dzisiaj 16:59 619 spraw wobec protestujących przeciwko polityce rządu. Ziobro: widzę zmianę jakości
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:15 Jóźwiak jednak zostaje w Lechu! Pomocnik przedłużył umowę
dzisiaj 16:15 Jeden z ostatnich wywiadów Janusza Wójcika [WIDEO]
dzisiaj 16:15 Wasilewski: Wracam do żywych, jednak moja forma jest niewiadomą
dzisiaj 16:15 Tak grała olimpijska drużyna Wójcika! Pamiętne 3:0 z Włochami [SKRÓT]
dzisiaj 16:15 Ten wyścig rozstrzygnął o złotych medalach
dzisiaj 16:15 Adam Matysek: wielu piłkarzy dużo zawdzięczało Wójcikowi
dzisiaj 16:15 Wszystko o naszej ekipie i nowym sezonie PŚ [INFOGRAFIKA]
dzisiaj 16:15 Komisja Ligi zajmie się Legią. Grozi jej dotkliwa kara finansowa
dzisiaj 16:09 Paczka dla Bohatera. "Pomagamy dobrym ludziom"
dzisiaj 16:09 Papugarnia - świat egzotycznych ptaków
dzisiaj 16:09 Strefa Schengen: bez ręcznego stemplowania paszportów. Wszystko elektronicznie
dzisiaj 16:09 Zrozumieć naszą podświadomość, czyli sztuka czytania snu
dzisiaj 16:09 Wokół "Procesu" Krystiana Lupy
dzisiaj 16:09 Fiat 126p dla Toma Hanksa wyruszył do Los Angeles. Aktor odwiedzi Bielsko-Białą?