Najnowsze Wiadomości Lublin

Nagłówki
Odsłonięcie nagrobka zamordowanych oficerów AK
Na cmentarzu parafialnym w Uścimowie został odsłonięty nagrobek, zamordowanych przez UB oficerów AK: porucznika Tadeusza Garło ps."Zimny" i porucznika Mieczysława Sawickiego ps."Kruk". W uroczystościach uczestniczyli parlamentarzyści, lokalne władze, kombatanci i młodzież. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
dzisiaj 22:05
Ruszyła akcja "Lubelszczyzna dla Syrii"
To zbiórka pieniędzy na odbudowę syryjskich miast. Są już pierwsze skarbonki i puszki, które pojawią się w całym województwie. I tak będzie do marca przyszłego roku.
dzisiaj 20:01
Odsłonięcie nagrobku zamordowanych oficerów AK
Na cmentarzu parafialnym w Uścimowie został odsłonięty nagrobek, zamordowanych przez UB oficerów AK: porucznika Tadeusza Garło ps."Zimny" i porucznika Mieczysława Sawickiego ps."Kruk". W uroczystościach uczestniczyli parlamentarzyści, lokalne władze, kombatanci i młodzież. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
dzisiaj 20:01
Konflikt w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Marszałek obiecuje dokończenie budowy, wojewoda zarzuca mu niezaradność, a pracownicy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej boją się o swoje miejsca pracy. Dziś marszałek województwa spotkał się z pracownikami szpitala i oskarżył wojewodę lubelskiego o działanie na szkodę placówki.
dzisiaj 20:01
Dzień bez samochodu. Dowód rejestracyjny zamiast biletu
Dziś finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - dzień bez samochodu. Wielu kierowców zostawiło kluczyki w domu i skorzystało z możliwości dojazdu do pracy autobusem, albo trolejbusem.
dzisiaj 18:59
Dziś Ogólnopolska Akcja Oddawania Krwi
Honorowi krwiodawcy potwierdzili swoją gotowość do pomocy. Tłumy były w większości stacji krwiodawstwa. Nie tylko stali krwiodawcy. Wiele osób przyszło tu po raz pierwszy.
dzisiaj 18:59
Turniej o Puchar Małego Polaka na Arenie Lublin
W najbliższą niedzielę ponad dwieście dzieci z województwa lubelskiego będzie mogło poczuć się jak Robert Lewandowski. To będzie Turniej o Puchar Małego Polaka. Imprezę honorowym patronatem objął wojewoda lubelski i Ministerstwo Sportu i Turystyki.
wczoraj 20:13
Jubileusz Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Działa 70 lat
Lubelski Zakład Doskonalenia Zawodowego obchodzi 70-lecie istnienia. W tym czasie wykształcił blisko 20 tysięcy fachowców rożnych profesji. Zainteresowanie szkolnictwem zawodowym rośnie o czym świadczą liczby. Dziś dwa tysiące uczniów zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności w 13 szkołach.
wczoraj 20:13
Pompy infuzyjne dla szpitala dziecięcego
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie ma nowy sprzęt. To pompy infuzyjne przekazane przez Fundację Spełnionych Marzeń. Dar trafił do Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej. Leczone są w niej dzieci z chorobami nowotworowymi, nie tylko z województwa lubelskiego.
wczoraj 19:11
Prawa osób niepełnosprawnych. Debaty konsultacyjne
Prawa osób niepełnosprawnych nie są dostatecznie respektowane, choć Polska pięć lat temu ratyfikowała Konwencję ONZ w tej sprawie. Konieczne są więc zmiany w prawie, ale nie tylko. Pomóc ma w tym cykl debat konsultacyjnych.
wczoraj 18:09
Opieka stomatologiczna w szkołach. Raport NIK
Województwo lubelskie ma najlepszą opiekę stomatologiczną u dzieci i młodzieży. To właśnie u nas jest najwięcej szkolnych gabinetów dentystycznych. To ważne bo, 85 procent polskich 12-latków ma próchnicę. W Unii Europejskiej gorzej jest tylko na Słowacji.
wczoraj 18:09
Odwołany lot. Jakie prawa mają podróżni?
Odwołany lot, godziny koczowania na lotnisku, w końcu powrót do domu przez Austrię czy Ukrainę. To spotkało turystów i pielgrzymów, którzy chcieli wczoraj wrócić do Lublina rejsowym samolotem LOT-u z Izraela. Lot został odwołany z przyczyn technicznych, a my sprawdzamy i pytamy - jakie są prawa pasażerów w takiej sytuacji i czy na przykład można udostać odszkodowanie.
wczoraj 17:07
"Umarłe Miasto". Przygotowania do lubelskiej premiery
Trwają przygotowania do lubelskiej premiery opery "Umarłe Miasto" w reżyserii Mariusza Trelińskiego. W środę odbyła się próba, w czwartek będzie można spotkać się z reżyserem, a sama premiera w piątek.
2017-09-20 23:25
Lubelska Strefa Ekonomiczna ma dziesięć lat
Lubelska Strefa Ekonomiczna ma dziesięć lat. Wyliczenia wskazują, że nakłady związane z jej funkcjonowaniem zwróciły się w całości, rosną wpływy podatkowe do miejskiej kasy, a liczba tworzonych miejsc pracy stale się zwiększa. Branże, które zadomowiły się w strefie, są różnorodne. Tylko w tym roku wydanych zostało pięć nowych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej.
2017-09-20 21:21
"Roztańczony Świdnik". Promują współpracę Polski z Ukrainą
Promują współpracę międzynarodową Polski z Ukrainą. Integrują polskie i ukraińskie dzieci. Taki cel przyświeca organizatorom projektu „Roztańczony Świdnik”. Do miasta przyjechała grupa dwadzieściorga pięciorga dzieci z Tarnopola. W środę brały udział w tanecznych warsztatach z rówieśnikami ze Świdnika.
2017-09-20 20:19
"Pracuję legalnie". Kampania Państwowej Inspekcji Pracy
Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczyna trzyletnią kampanię "Pracuję legalnie". To reakcja na sytuację na rynku, bo coraz więcej firm zatrudnia pracowników "na czarno" - przede wszystkim w branży budowlanej, gastronomicznej i w rolnictwie. Inspektorzy pracy zapowiadają dalsze kontrole i surowe kary.
2017-09-20 20:19
Codzienne Wiadomości
Senat nie wniósł poprawek do ustawy o ochronie zdrowia zwierząt
Senat przyjął dzisiaj ustawę o ochronie zdrowia zwierząt nie wnosząc do nich poprawek. Nowe przepisy mają zapewnić większe środki na zwalczanie afrykańskiego pomoru świń (ASF). Za ustawą głosowało 76 senatorów, dwóch się wstrzymało.
dzisiaj 18:41
Termy Celejów coraz bliżej powstania. Wiemy jak będzie wyglądała nowa atrakcja regionu
Po początkowych problemach budowa Term Celejów powinna ruszyć pełną parą. Dziś inwestorzy zaprezentowali wizualizację tego, jak będzie wyglądać nowa atrakcja w regionie.
dzisiaj 16:37
Budżet Obywatelski 2018. Jutro rusza głosowanie
Już jutro od godz. 9 mieszkańcy Lublina po raz kolejny będą mogli decydować, jakie projekty będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa od 23 września do 10 października. Do wydania jest 15 mln zł podzielonych na projekty małe i duże.
dzisiaj 16:37
Trwa nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej
Każdy, kto spełni określone warunki, będzie mógł przystąpić do oddziałów Wojsk Obrony Terytorialnej. Szkolenie podstawowe zaplanowano na październik. Docelowo w lubelskiej brygadzie ma służyć kilkaset osób.
dzisiaj 14:33
Miasto umarłych i kołysanki z Natalią Kukulską. Co warto zobaczyć w nadchodzący weekend?
Opera "Umarłe Miasto", spektakl z Natalią Kukulską oraz poznawanie lubelskich legend. To tylko niektóre z atrakcji, które szykują się w ten weekend w Lublinie. Podpowiadamy co warto zobaczyć.
dzisiaj 13:31
Dzień bez Samochodu. Kierowcy pojadą komunikacją miejską za darmo
Dziś obchodzimy Dzień bez Samochodu. Oznacza to, że kierowcy, którzy zostawią swoje samochody w garażu i zabiorą dowód rejestracyjny, będą mogli za darmo jeździć komunikacją miejską. Akcja jest zwieńczeniem trwającego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
dzisiaj 11:25
Walka o władzę na Kośminku. Na co poszło 250 tys. zł z rezerwy celowej?
Odwołania z funkcji przewodniczącego zarządu, zarzuty prokuratorskie, zapowiedzi pozwów, 250 tys. zł z rezerwy celowej na rzecz jednej szkoły. Tak w skrócie wygląda konflikt w jednej z lubelskich dzielnic. Najbardziej cierpi na tym Kośminek, ponieważ do tej pory nie podzielono pieniędzy na lokalne inwestycje.
dzisiaj 11:25
Lublin: fabryka cukierków "Pszczółka" produkuje czekoladki w nowym zakładzie
O wyroby czekoladowe poszerzyła swój asortyment Fabryka Cukierków "Pszczółka" w Lublinie, spółka zależna Krajowej Spółki Cukrowej. Produkcja ruszyła w nowym zakładzie; inwestycja kosztowała 153 mln zł. Od 2014 r. firma zwiększyła zatrudnienie o 70 proc.
dzisiaj 08:19
Najnowsze wiadomości z Lublin
dzisiaj 22:05 Odsłonięcie nagrobka zamordowanych oficerów AK
dzisiaj 20:01 Ruszyła akcja "Lubelszczyzna dla Syrii"
dzisiaj 20:01 Odsłonięcie nagrobku zamordowanych oficerów AK
dzisiaj 20:01 Konflikt w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
dzisiaj 18:59 Dzień bez samochodu. Dowód rejestracyjny zamiast biletu
dzisiaj 18:59 Dziś Ogólnopolska Akcja Oddawania Krwi
dzisiaj 18:41 Senat nie wniósł poprawek do ustawy o ochronie zdrowia zwierząt
dzisiaj 16:37 Termy Celejów coraz bliżej powstania. Wiemy jak będzie wyglądała nowa atrakcja regionu
dzisiaj 16:37 Budżet Obywatelski 2018. Jutro rusza głosowanie
dzisiaj 14:33 Trwa nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej
dzisiaj 13:31 Miasto umarłych i kołysanki z Natalią Kukulską. Co warto zobaczyć w nadchodzący weekend?
dzisiaj 11:25 Dzień bez Samochodu. Kierowcy pojadą komunikacją miejską za darmo
dzisiaj 11:25 Walka o władzę na Kośminku. Na co poszło 250 tys. zł z rezerwy celowej?
dzisiaj 08:19 Lublin: fabryka cukierków "Pszczółka" produkuje czekoladki w nowym zakładzie
wczoraj 20:13 Turniej o Puchar Małego Polaka na Arenie Lublin
wczoraj 20:13 Jubileusz Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Działa 70 lat
wczoraj 19:11 Pompy infuzyjne dla szpitala dziecięcego
wczoraj 18:09 Prawa osób niepełnosprawnych. Debaty konsultacyjne
wczoraj 18:09 Opieka stomatologiczna w szkołach. Raport NIK
wczoraj 17:07 Odwołany lot. Jakie prawa mają podróżni?
wczoraj 16:49 Plac Litewski również dla rowerzystów? Jest petycja do prezydenta
wczoraj 13:43 KIEW 2017. Lublin stanie się centrum kompetencji wschodnich
wczoraj 10:33 W październiku startują loty do Mediolanu. Polecimy tam również latem
wczoraj 08:27 Około 1,9 tys. wydarzeń XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki
2017-09-20 23:25 "Umarłe Miasto". Przygotowania do lubelskiej premiery
2017-09-20 21:21 Lubelska Strefa Ekonomiczna ma dziesięć lat
2017-09-20 20:19 "Roztańczony Świdnik". Promują współpracę Polski z Ukrainą
2017-09-20 20:19 "Pracuję legalnie". Kampania Państwowej Inspekcji Pracy
2017-09-20 19:17 Wypadek transportu zwierzęcego. Były utrudnienia
2017-09-20 19:17 Polemika w sprawie Muzeum II Wojny Światowej
2017-09-20 19:17 Skarby Grodów Czerwieńskich w Muzeum Zamojskim
2017-09-20 19:17 Lubelska Strefa Ekonomiczna ma dziesięć lat
2017-09-20 19:17 Brutalne pobicie policjanta. Sprawcy zatrzymani
2017-09-20 18:15 Wyburzanie Lublinianki. Znika najstarszy stadion w Lublinie
2017-09-20 17:57 Policjanci z Włodawy są rozliczani z wyników pracy? Komendant zawiadamia prokuraturę ws. internetowego hejtu
2017-09-20 14:47 Lubelska SSE obchodzi swoje 10. urodziny
2017-09-20 13:45 Rower miejski za darmo, ale tylko przez godzinę
2017-09-20 12:43 70 placówek POZ przystąpiło do programu wykrywania nowotworów głowy i szyi
2017-09-20 09:35 Lubelskie: Festiwal Trzech Kultur we Włodawie od jutra
2017-09-19 22:13 Rewolucja w samorządach. Doradcy i asystenci stracą pracę
2017-09-19 21:29 ASF. Bioasekuracja albo wstrzymanie hodowli
2017-09-19 20:27 Trwają jubileuszowe obchody 700-lecia Lublina
2017-09-19 20:27 Z Lublina szybciej do Opola Lubelskiego przez drogę nr 747
2017-09-19 19:23 Z Lublina szybciej do Opola Lubelskiego przez drogę nr 474
2017-09-19 19:23 CBA w Radzyniu. Afera wokół prezesa miejskiej spółki
2017-09-19 18:21 Rękopis "Potopu" w Muzeum Henryka Sienkiewicza
2017-09-19 18:21 Co piąty uczeń ma nadwagę. Jak szkoły walczą z otyłością?
2017-09-19 18:21 Jak odróżnić prawdziwka od muchomora? Akcja Sanepidu
2017-09-19 16:59 Morderstwo w Kurowie. Sprawca odpowie za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
2017-09-19 14:53 Dzieci miały jechać niesprawnym autokarem na wycieczkę
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 22:15 Jarosław Kaczyński o swoim spotkaniu z prezydentem Dudą
dzisiaj 22:15 Polscy turyści utknęli w Hiszpanii. Interwencja MSZ
dzisiaj 22:15 Na gigancie
dzisiaj 22:15 Kryzys wiary
dzisiaj 22:15 Na zdrowie
dzisiaj 22:15 Unijny negocjator o przemówieniu May: krok naprzód, ale potrzeba konkretów
dzisiaj 21:33 Weekend w „PS”: Jozak wierzy w Szymańskiego, Burkhardt o Jagiellonia – Legia
dzisiaj 21:33 Waczyński bez Superpucharu Hiszpanii
dzisiaj 21:31 Polska musi wybrać strategię energetyczną
dzisiaj 21:31 Mieszkanie+: znamy stawki czynszu w mieszkaniach na wynajem
dzisiaj 21:31 Polskie siatkarki remisują 2:2 z Niemkami w siatkarskich Mistrzostwach Europy [NA ŻYWO]
dzisiaj 21:31 Tragiczny bilans po przejściu huraganu Maria na Portoryko. Nie żyje 13 osób
dzisiaj 21:31 Eksperci Bundestagu: niejasne podstawy prawne otwarcia granicy w 2015 roku
dzisiaj 21:27 „Syf, kiła i mogiła". Te słowa senatora PiS wywołały burzę. FILM
dzisiaj 21:27 Morderca zalał się łzami, kiedy usłyszał wyrok
dzisiaj 21:13 Premier Beata Szydło rozmawiała telefonicznie z Theresą May na temat brexitu
dzisiaj 21:13 Zamach w Londynie: 18-latek usłyszał zarzuty
dzisiaj 21:13 Rodzice, którzy zabrali dziecko ze szpitala, wrócili z nim do domu
dzisiaj 21:13 Prawnicy Bundestagu: Decyzja Merkel bez podstaw prawnych
dzisiaj 21:13 "Ja bym nie używał takiego argumentu, że to jest atak na prezydenta"
dzisiaj 20:49 Więzienie za seks w pizzerii [MOCNE WIDEO]
dzisiaj 20:31 Zmiennicy Manchesteru United kluczem do zdobycia mistrzostwa?
dzisiaj 20:31 Bundesliga: Bayern Monachium – VfL Wolfsburg (na żywo)
dzisiaj 20:31 Janowski spokojny o tor. „Jutro będzie o wiele lepiej”
dzisiaj 20:31 Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (na żywo)
dzisiaj 20:29 Nowoczesny magazyn zbiorów w pałacu w Wilanowie
dzisiaj 20:29 Opowieść o czasach dwóch Bolesławów
dzisiaj 20:29 Cafe Armia: manewry Dragon-17
dzisiaj 20:29 "Merkel zawładnęła politycznym centrum niemieckiego elektoratu"
dzisiaj 20:29 Polskie siatkarki remisują 1:1 z Niemkami w siatkarskich Mistrzostwach Europy [NA ŻYWO]
dzisiaj 20:29 "Szef PiS przedstawił prezydentowi postulaty ws. reformy sądownictwa"
dzisiaj 20:27 Powstrzymajmy prześladowania
dzisiaj 20:11 Ekspert o konflikcie na linii USA-Korea Płn.: Są powody do niepokoju
dzisiaj 20:11 "Weser Kurier": Milczenie to zła odpowiedź na polski populizm
dzisiaj 20:11 Szczecin: Wolontariuszka pobita przez policjantów?
dzisiaj 20:11 Manifestacja przed Pałacem Prezydenckim
dzisiaj 20:11 Premier Irlandii o wystąpieniu May ws. brexitu
dzisiaj 20:11 Barnier i Verhofstadt pozytywnie o przemówieniu May
dzisiaj 20:11 Neymar kontuzjowany. A za chwilę mecz z Bayernem
dzisiaj 20:11 Były selekcjoner zadebiutował, Piast znów przegrał
dzisiaj 20:11 Rośnie liczba chorych na odrę Greków. Apel o szczepienia
dzisiaj 19:47 Senator PiS SUROWO o uchodźcach: Brud, brud i brud. SYF, KIŁA I MOGIŁA
dzisiaj 19:29 Fatalny tor w Sztokholmie. Zawodnicy walczyli z koleinami [galeria]
dzisiaj 19:29 Dudek przestrzega. „Możemy mieć niebezpieczne Grand Prix”
dzisiaj 19:29 Taras Romanczuk: mecz z Legią? Tu nie ma faworyta
dzisiaj 19:27 Świat od nowa układa gospodarcze puzle. CETA ostatnią umową globalną na świecie?
dzisiaj 19:27 Rada Dialogu Społecznego: dyskusja o wydatkach społecznych i na Fundusz Pacy
dzisiaj 19:27 K2 dla Polaków. Ta góra kolekcjonuje wspinaczy, tak jak wspinacze kolekcjonują góry
dzisiaj 19:27 Julian Lage. Mistrz jazzu ze stoperem
dzisiaj 19:27 Jeanne Moreau. Opowieść o gwieździe kina