Najnowsze Wiadomości Lublin

Nagłówki
Wójt i sekretarz gminy usłyszeli prokuratorskie zarzuty
Wójt i sekretarz gminy Kamionka usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Ten pierwszy jest oskarżony o przyjęcie, a drugi - o wręczenie łapówki. Chodzi o...700 zł z premii rocznej przyznawanej dla najbardziej zasłużonych pracowników. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu, obaj oskarżeni nie przyznają się do winy.
wczoraj 22:55
Policja rozbiła międzynarodowy gang oszustów
Policja rozbiła międzynarodowy gang oszustów, działających metodą na policjanta. Oszustami jak i oszukiwanymi są Chińczycy. Obywatele państwa środka przez blisko 2 lata dzwonili z Lublina, ale też spod Warszawy i Krakowa do Pekinu czy Szanghaju i naciągali swoich rodaków na ogromne pieniądze. Łącznie zatrzymano 50 osób.
wczoraj 22:55
Czas i dźwięk spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem
"Czas i dźwięk - spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem" . To najnowsza pozycja wydawnicza poświęcona zmarłemu w ubiegłym roku kompozytorowi. Publikacja to zbiór wspomnień tych, którzy mieli okazję zetknąć się z wybitnym lublinianinem. Dzisiaj prezentowano ją w trakcie "KULowskich spotkań literackich"
wczoraj 22:55
Biłgoraj w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017
Biłgoraj znalazł się w ścisłej czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017. To duży prestiż, ale i wyzwanie. Wśród powiatów lubelszczyzny, wysoko uplasowały się też m.in. powiaty: tomaszowski, i lubartowski.
wczoraj 22:55
Orkan Fryderyk dotarł do naszego regionu
Bardzo silny wiatr, związany z przetaczającym się przez Europę i Polskę orkanem Fryderyka, dotarł do naszego regionu. W województwie lubelskim prędkość wiatru może osiągnąć w porywach 80 km/h.
wczoraj 22:55
Przebudowa ulicy Choiny. Mieszkańcy protestują
Sporna wycinka na lubelskim Czechowie. Zdaniem mieszkańców nie sto, a tysiąc drzew idzie pod topór w związku z przebudową ulicy Choiny. Lista zarzutów pod adresem urzędników jest dłuższa. Lubelski ratusz tłumaczy, że na tym etapie inwestycji może dokonywać jedynie drobnych korekt w projekcie. Protesty mieszkańców trwają od lipca.
wczoraj 21:52
Rządowy program dofinansowania i przebudów dróg już w tym roku
Brak chodników, dziury i nierówności - tak wygląda wiele dróg w naszym województwie. Mieszkańcy 54 gmin i powiatów z Lubelszczyzny mogą jednak odetchnąć z ulgą, bo niektóre odcinki - w ramach rządowego dofinansowania - zostaną przebudowane jeszcze w tym roku.
wczoraj 21:52
Wyjątkowy koncert w Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego
W Filharmonii Lubelskiej trwa wyjątkowy koncert. To występ najlepszych z najlepszych. Specjalnie dla mieszkańców Lublina występują najbardziej utalentowani uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie.
wczoraj 20:49
Konferencja na rzecz rodziny, zdrowia i bezpieczeństwa
Sto lat od odzyskanie niepodległości wcale nie oznaczało stulecia harmonijnego rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W opinii ekspertów ostatnie lata przyniosły satysfakcjonujący rozwój aktywności obywatelskiej. Ogromną rolę w kształtowaniu postaw obywatelskich pełni rodzina. To głowne wnioski z konferencji "Aktywność Środowiskowa na rzecz rodziny, zdrowia i bezpieczeństwa".
wczoraj 20:49
Ważność straci 20 tysięcy dowodów osobistych
W województwie lubelskim do końca marca termin ważności straci ponad 20 tys. dowodów osobistych. W ubiegłym roku ważność straciło 57 tys. dowodów. A kolejek w urzędach nie ma. Tymczasem dowód osobisty jest potrzebny u lekarza, na poczcie, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy przede wszystkim na lotnisku i granicy państwa.
wczoraj 20:49
Tydzień modlitw o jedność chrześcijan
Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na wspólnych ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach. W kościele polskokatolickim w Lublinie trwa właśnie nabożeństwo ekumeniczne. Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest "Prawica twoja wsławiłą się mocą".
wczoraj 20:49
Pomysł na zawodówki. Spotkanie w kuratorium
W Kuratorium Oświaty w Lublinie - w nawiązaniu do listu premiera Mateusza Morawieckiego i minister edukacji narodowej, Anny Zalewskiej - odbyło się spotkanie poświęcone szkolnictwu zawodowemu. Wzięli w nim udział wojewoda, lubelski kurator oświaty, przedstawiciele szkół zawodowych i pracodawcy.
wczoraj 15:34
Dwa kobiece protesty w centrum Lublina
Z jednej strony przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet z drugiej członkowie Fundacji Życie i Rodzina. W Lublinie zorganizowano protesty. Jeden przeciwko odrzuceniu przez Sejm w pierwszym czytaniu projektu ustawy Ratujmy Kobiety, drugi miał na celu wsparcie skierowanego do prac w komisjach projektu Zatrzymaj Aborcję.
wczoraj 15:34
"Pokój! Pokój dalekim i bliskim". Dzień Judaizmu
"Pokój! Pokój dalekim i bliskim" - to tegoroczne hasło Dnia Judaizmu. W Kościele katolickim jest obchodzony już po raz 21. Chodzi o propagowanie dialogu między chrześcijaństwem a judaizmem, jak również o wspólną modlitwę i refleksję nad związkami obu religii.
wczoraj 15:34
Funkcjonariusze z paralizatorem. Proces byłych policjantów
Zakończył się proces trzech byłych policjantów. Jeden jest oskarżony o znęcanie się, ze szczególnym okrucieństwem, nad zatrzymanymi - funkcjonariusz miał użyć paralizatora. Dwaj pozostali mieli do tego dopuścić. Wszyscy nie przyznają się do winy, chcą uniewinnienia. Prokurator żąda jednak kary bezwzględnego więzienia.
wczoraj 23:49
Funkcjonariusze z paralizatorem. Proces b. policjantów
Zakończył się proces trzech byłych policjantów. Jeden jest oskarżony o znęcanie się, ze szczególnym okrucieństwem, nad zatrzymanymi - funkcjonariusz miał użyć paralizatora. Dwaj pozostali mieli do tego dopuścić. Wszyscy nie przyznają się do winy, chcą uniewinnienia. Prokurator żąda jednak kary bezwzględnego więzienia.
2018-01-17 20:37
Codzienne Wiadomości
Zgłosił przestępstwo i… trafił do więzienia
Jeden wymachiwał siekierą drugi zgłosił to na policję. W efekcie obaj trafili do aresztu. Do nietypowej interwencji doszło we wtorek wieczorem w Markuszowie, w powiecie puławskim.
wczoraj 20:31
Narodowcy przerwali Strajk Kobiet. Jest skarga na działania policji
Organizatorzy wczorajszego protestu, który odbył się przed biurami posłów PiS przy ul. Królewskiej w Lublinie, złożyli skargę na zachowanie policjantów. Chodzi o brak reakcji na prowokacje ze strony narodowców. Z tego powodu Strajk Kobiet w Lublinie został zakończony przed czasem.
wczoraj 18:25
Co robić w ferie? Miasto przygotowało ofertę półkolonii
Aż 365 dzieci będzie mogło skorzystać z półkolonii w czasie ferii zimowych. Dzięki oszczędnościom miasto mogło przygotować ofertę dla uczniów lubelskich szkół.
wczoraj 17:22
50 członków międzynarodowej grupy przestępczej zatrzymanych
Pięćdziesięciu członków międzynarodowej grupy przestępczej zatrzymanych przez policję. Grupa dokonywała oszustw metodą "na policjanta" w stosunku do obywateli Chin. W jej skład wchodzili głównie Chińczycy w tym z Tajwanu.
wczoraj 16:19
Mieszkaniec Lublina udawał dyplomatę i wyłudził 160 tys. euro. W końcu wpadł
Policja zatrzymała 66-latka, który udawał pracownika polskiej ambasady w Berlinie, by wyłudzić pieniądze. Za mężczyzną wystawiono europejski nakaz aresztowania.
wczoraj 14:13
Wojna o kebab w Lublinie. "Super Zbieracz" kontra "Prawdziwy Polak"
Historia Grzegorza, który przez 11 lat zbierał puszki oraz butelki i otworzył własną restaurację, obiegała całą Polskę. Wszyscy się nią zachłysnęli, media nieustannie sprawdzają, co u "Super Zbieracza". Tymczasem w tle tej opowieści pojawiają się oskarżenia o brak szkoleń i ważnych badań. Wypowiada je właściciel lokalu, w którym Grzegorz już pracował. - Nie muszę się przed nikim legitymować - odpowiada zainteresowany. Wojna właścicieli kebabów w Lublinie trwa w najlepsze.
wczoraj 14:13
75. rocznica pacyfikacji wsi Dziesiąta. Mieszkańcy trafili do obozu na Majdanku
W najbliższą sobotę Państwowe Muzeum na Majdanku organizuje wydarzenie upamiętniające 75. rocznicę wysiedlenia mieszkańców wsi Dziesiąta i osadzenia ich w obozie na Majdanku. Z tej okazji przeprowadzona zostanie prelekcja, a pracownicy muzeum przedstawią dokumenty.
wczoraj 11:04
MOSiR zamyka swoje obiekty. Powodem jest awaria ciepłownicza
Część obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Alejach Zygmuntowskich będzie dzisiaj nieczynna. Dotyczy to m.in. Aqua Lublin i siłowni FitGym Complex. Natomiast lodowisko będzie otwarte do godz. 14.30. Wszystko przez awarię sieci ciepłowniczej.
wczoraj 08:58
Najnowsze wiadomości z Lublin
wczoraj 22:55 Wójt i sekretarz gminy usłyszeli prokuratorskie zarzuty
wczoraj 22:55 Policja rozbiła międzynarodowy gang oszustów
wczoraj 22:55 Czas i dźwięk spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem
wczoraj 22:55 Biłgoraj w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017
wczoraj 22:55 Orkan Fryderyk dotarł do naszego regionu
wczoraj 21:52 Przebudowa ulicy Choiny. Mieszkańcy protestują
wczoraj 21:52 Rządowy program dofinansowania i przebudów dróg już w tym roku
wczoraj 20:49 Wyjątkowy koncert w Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego
wczoraj 20:49 Konferencja na rzecz rodziny, zdrowia i bezpieczeństwa
wczoraj 20:49 Ważność straci 20 tysięcy dowodów osobistych
wczoraj 20:49 Tydzień modlitw o jedność chrześcijan
wczoraj 20:31 Zgłosił przestępstwo i… trafił do więzienia
wczoraj 18:25 Narodowcy przerwali Strajk Kobiet. Jest skarga na działania policji
wczoraj 17:22 Co robić w ferie? Miasto przygotowało ofertę półkolonii
wczoraj 16:19 50 członków międzynarodowej grupy przestępczej zatrzymanych
wczoraj 15:34 Pomysł na zawodówki. Spotkanie w kuratorium
wczoraj 15:34 Dwa kobiece protesty w centrum Lublina
wczoraj 15:34 "Pokój! Pokój dalekim i bliskim". Dzień Judaizmu
wczoraj 14:13 Mieszkaniec Lublina udawał dyplomatę i wyłudził 160 tys. euro. W końcu wpadł
wczoraj 14:13 Wojna o kebab w Lublinie. "Super Zbieracz" kontra "Prawdziwy Polak"
wczoraj 11:04 75. rocznica pacyfikacji wsi Dziesiąta. Mieszkańcy trafili do obozu na Majdanku
wczoraj 08:58 MOSiR zamyka swoje obiekty. Powodem jest awaria ciepłownicza
wczoraj 06:52 Lublin: 30 stycznia wyrok za bezprawne użycie paralizatora przez policjantów
wczoraj 06:52 Ukraina wprowadziła zakaz importu świń z województw, gdzie wystąpił ASF
wczoraj 23:49 Funkcjonariusze z paralizatorem. Proces byłych policjantów
2018-01-17 20:37 Funkcjonariusze z paralizatorem. Proces b. policjantów
2018-01-17 20:37 O krok od tragedii. Siedem osób zatruło się czadem
2018-01-17 19:34 Lubelska wyszukiwarka pracy. Nowy portal internetowy
2018-01-17 19:34 Nowy sprzęt dla strażaków i policjantów
2018-01-17 19:34 Na gorącym uczynku. Brawurowa akcja policji
2018-01-17 18:31 Pomoc dzieciom na Bliskim Wschodzie. Sukces kolędników
2018-01-17 18:31 Nowość dla narciarzy. Ruszył pierwszy wyciąg krzesełkowy
2018-01-17 18:31 Prościej w ZUS. E-składka bez kłopotów
2018-01-17 17:10 Zmiany w ordynacji wyborczej. Opozycja ma czas na zjednoczenie do końca marca
2018-01-17 15:04 Kłodnica: tysiące ziaren zbóż i nasion roślin strączkowych we wczesnośredniowiecznym domu
2018-01-17 11:55 Policja szuka sprawcy pomazania odchodami okna biura posłanki Nowoczesnej
2018-01-17 07:43 "Nie dla Rzeczpospolitej Myśliwskiej". Lubelscy aktywiści szykują protest
2018-01-16 23:19 Biuro poselskie posłanki Nowoczesnej wysmarowane odchodami
2018-01-16 21:13 Pięć osób skazanych za oszustwa "na wnuczka"
2018-01-16 20:28 Świdnik w programie "Za życiem"
2018-01-16 19:25 Jak walczyć ze smogiem? Ratusz uruchamia panel obywatelski
2018-01-16 19:25 Zapadł wyrok w sprawie gangu oszustów. Udawali policjantów
2018-01-16 18:22 W Urzędowie stanie Anioł Wolności - pomnik na stulecie
2018-01-16 18:22 Utwardzone drogi w lessowych wąwozach
2018-01-16 18:22 Energetyczny by-pass. Naprawa sieci bez odcinania prądu
2018-01-16 18:04 Lublin chce walczyć ze smogiem. Mieszkańcy pomogą w ramach panelu obywatelskiego
2018-01-16 17:01 Gwiazdy zaśpiewają w ramach trasy "Betlejem w Polsce"
2018-01-16 17:01 IMiGW: w nocy zawieje i zamiecie śnieżne
2018-01-16 17:01 Policja złapała złodziei, którzy zabrali 14-latkowi puszkę WOŚP
2018-01-16 15:58 Będzie panel obywatelski nt. walki ze smogiem
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 06:31 Ksiądz Wierzbicki o uchodźcach: nieszczęsny, zatruty owoc tego, co było w kampanii wyborczej
dzisiaj 06:31 "Poczułem, że auto zaczęło się kiwać". Silny wiatr przewrócił ciężarówkę
dzisiaj 06:22 Ponad 700 interwencji straży pożarnej w związku z orkanem Fryderyka
dzisiaj 06:22 Napaść na szkołę w Rosji. Sprawca zaatakował uczniów siekierą
dzisiaj 06:22 Piotrowicz dla "ND": Sprawa ochrony życia była i jest priorytetowa
dzisiaj 06:22 Eurobrednie poobiednie
dzisiaj 05:43 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:43 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:43 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:43 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:40 Akupunktura ma być sposobem Tajwanki na Agnieszkę Radwańską
dzisiaj 05:40 Urszula Radwańska ma nowego zagranicznego szkoleniowca
dzisiaj 05:28 Nie chcą pracować za mniej niż rezydenci. Trzydziestu lekarzy odchodzi ze szpitala
dzisiaj 04:31 Dziękuję Polakom
dzisiaj 03:34 Magda Linette nie dała rady Czeszce w potwornym upale w Melbourne
dzisiaj 03:28 Cofnięte granty
dzisiaj 01:31 WIADOMOŚCI
dzisiaj 01:16 Aktorzy „Korony królów" są załamani
dzisiaj 01:16 Powodzie jakich jeszcze nie było. Polska w niebezpieczeństwie
dzisiaj 00:34 Bez Żydów nie ma polskiej historii
dzisiaj 00:34 Historia polskich Żydów na topie
dzisiaj 00:28 WIADOMOŚCI
dzisiaj 00:25 Asensio ratuje przeciętny Real! Królewscy są o krok od półfinałów Pucharu Króla
dzisiaj 00:13 Smutna wiadomość. Policjantka i mistrzyni fitness przegrała walkę z nowotworem
dzisiaj 00:04 ​Meksyk odpowiada Trumpowi: Nie zapłacimy za budowę muru
dzisiaj 00:04 ​Włochy: Wypadek na scenie w teatrze operowym, ranni chórzyści
dzisiaj 23:31 Samolot zsunął się z pasa startowego i utkwił w klifie. Wyjmowano go ciężkim sprzętem [FOTO + WIDEO]
dzisiaj 23:31 Lekarz, który "nie przyjmuje pacjentów z PiS" tłumaczy się na Facebooku. Zdradza też, na kogo głosował
dzisiaj 23:22 Stoch błysnął, ale za jego plecami rywalizacja. Kot: Przegrałem po równej walce!
dzisiaj 23:16 Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej
dzisiaj 23:16 PjongCzang 2018: Za 50 dni startują igrzyska paraolimpijskie. Skromna reprezentacja Polski
dzisiaj 23:16 Sekretarz stanu USA odwiedzi wkrótce Polskę. W przyszłym tygodniu zaczyna podróż po Europie
dzisiaj 23:01 ​Lekarz, który "nie przyjmuje pacjentów z PiS": To miał być żart
dzisiaj 23:01 ​Karczewski: Reparacje od Niemiec nam się należą
wczoraj 22:37 Czwartkowy etap Dakaru dla motocyklistów został odwołany. Maciej Giemza nadal zajmuje 25. miejsce
wczoraj 22:28 Pogodowy alarm! IMGW ostrzega!
wczoraj 22:28 Zandberg w Radiu ZET: polscy politycy żyją jak na statku kosmicznym - odseparowani od rzeczywistości
wczoraj 22:19 Mioduski zapowiada kolejne transfery do Legii. „Toczą się rozmowy”
wczoraj 22:19 Szef UCI: grupa Sky powinna zawiesić Froome'a, sprawa może potrwać rok
wczoraj 22:19 Świetne wieści ws. Lewandowskiego! Polak w niedzielę wróci do gry
wczoraj 22:19 Puchar Króla 2018: CD Leganes – Real Madryt (relacja na żywo)
wczoraj 22:19 Piątek w PS: 5 miesięcy do MŚ, Kubica na kursie do F1, skarb kibica MŚ w lotach
wczoraj 22:19 Kolejne porażki rozstawionych. Oprócz Muguruzy odpadła też Konta
wczoraj 22:19 Finalista turnieju Masters wyeliminowany w Melbourne
wczoraj 22:13 Na Synaju zabito chrześcijanina
wczoraj 22:13 Elektromobilność w Polsce przyspiesza, ale bez zachęt finansowych nie ruszy
wczoraj 22:13 Sekretarz stanu USA odwiedzi w przyszłym tygodniu Europę, w tym Polskę
wczoraj 22:13 Wojewódzki Sąd Administracyjny utrzymał grzywnę dla Hanny Gronkiewicz-Waltz
wczoraj 22:07 Urzędnicy wymyślili. Lotnisko dla Warszawy do... Radomia
wczoraj 21:58 ​Zachodniopomorskie: Próba włamania do biura posła PiS
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook