Najnowsze Wiadomości Poznań

Nagłówki
Osiem osób w BMW, 18-latek w bagażniku. Nie przeżył wypadku. Zarzuty dla kierowcy
Trzy najbliższe miesiące spędzi za kratkami 18-latek, który w BMW przewoził 7 osób. Kierowca doprowadził do wypadku, w którym zginął mężczyzna jadący w bagażniku. 18-latek zasiadł za kółkiem pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy. Grozi mu 8 lat więzienia. Za śmierć kolegi odpowiedzieć mogą też pozostali pasażerowie samochodu.
dzisiaj 10:37
Siedem osób wyskoczyło z płonącego auta. 18-latek zamknięty w bagażniku nie zdążył
W wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Swarzędzu w Wielkopolsce, zginął mężczyzna przewożony w bagażniku. W aucie podróżowało w sumie osiem osób.
dzisiaj 08:33
Kierowca z zarzutami, grozi mu do 8 lat więzienia
Są zarzuty dla osiemnastolatka, podejrzanego o spowodowanie wypadku w Swarzędzu pod Poznaniem. Pijany kierowca stracił panowanie nad autem, samochód wpadł w barierki i zapalił się. Osobówką jechało osiem osób, w tym jedna, która zginęła na miejscu - podróżowała w bagażniku. Kierowca przyznał się do winy i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
wczoraj 21:25
Msza i posiłek w Dniu Ubogich
Ubodzy i bezdomni mogli liczyć na ciepły posiłek i ciepłe słowo. Poznańska Caritas przy współpracy z wolontariuszami, także innych organizacji, przygotowała specjalne spotkanie, z okazji pierwszego Światowego Dnia Ubogich. Mszę świętą w Poznaniu odprawił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki. Sam dzień został ustanowiony przez papieża Franciszka i ma zwrócić uwagę na problemy osób potrzebujących.
wczoraj 21:25
Mały Bogusz potrzebuje pomocy
Dwustu tysięcy złotych potrzeba na leczenie dwuletniego Bogusza Fiszera z Sierakowa. Chłopiec jest jedynym dzieckiem w kraju, które choruje na Battena typu pierwszego. To rzadka choroba genetyczna, która degraduje komórki ośrodkowego układu nerwowego i doprowadza do całkowitego wyniszczenia organizmu. Jedyną szansą jest terapia w Chinach - jednak czasu jest co raz mniej.
wczoraj 21:25
Auto w płomieniach, ofiara w bagażniku
Swarzędz pod Poznaniem i śmierć w płonącym samochodzie. Autem kierował nietrzeźwy osiemnastolatek. Kierowca stracił panowanie, a samochód uderzył w barierki i zapalił się. Osobówką podróżowało w sumie osiem osób w tym jedna, która zginęła na miejscu w bagażniku.
2017-11-18 21:35
Szlachetna paczka znów pomaga
Szlachetna akcja nie tylko z nazwy, bo wolontariusze „Szlachetnej paczki” od lat pokazują, że to nie pusty slogan a konkretna pomoc. W całej Polsce także w Poznaniu ruszyła kolejna edycja akcji. Wolontariusze przemaszerowali przez Poznań, uruchomiono także bazę rodzin, którym będzie można pomóc.
2017-11-18 21:35
Sukces TVP 3 Poznań na Konkursie Dziennikarskim TVP
Będziemy się chwalić, nasze koleżanki z TVP Poznań wśród najlepszych dziennikarzy Telewizji Polskiej. Beata Oryl Stroińska i Justyna Andersz-Rychter wyróżnione na trwającym właśnie przeglądzie i konkursie dziennikarskim oddziałów TVP w Katowicach. Z kolei Teleskop znalazł się wśród najlepszych programów informacyjnych.
2017-11-18 21:35
Co dalej z kopalnią w okolicach Konina?
Rozbudowa odkrywki Tomisławice będzie możliwa tylko jeśli będzie raport jej oddziaływania na środowisko. Taką decyzję regionalnych organów podtrzymała Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie. Kopalnia Węgla Brunatnego Konin walczy o nowe odkrywki, bo ich budowa oznacza miejsca pracy w całym regionie. Przeciwni są jednak ekolodzy, którzy mówią o dramatycznych skutkach dla środowiska.
2017-11-17 21:43
Rząd wspiera Wielkopolskę
Wojewoda wielkopolski na półmetku kadencji podsumował dziś działania rządu premier Beaty Szydło na rzecz naszego województwa. Tylko na realizację programu 500 plus Wielkopolsce przekazano blisko cztery miliardy złotych. Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej nie brakowało także słów o rządowych planach na przyszłość.
2017-11-17 21:43
Koleją metropolitalną w przyszłym roku
W przyszłym roku na pierwszych czterech liniach ruszy Poznańska Kolej Metropolitalna. Pociągi w godzinach szczytu kursować będą nawet co 30 minut. Pierwsi z nowych połączeń skorzystają mieszkańcy Jarocina, Nowego Tomyśla, Wągrowca i Grodziska Wielkopolskiego.
2017-11-17 21:43
10 lat walki z nowotworami głowy i szyi
Lawinowo wzrasta liczba zachorowań na nowotwory głowy i szyi. I to co raz częściej u ludzi młodych. W Poznaniu walczy się z nimi między innymi w Wielkopolskim Centrum Onkologii, gdzie funkcjonuje Katedra i Klinika Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej. Dziś obchodzi ona swoje dziesięciolecie.
2017-11-17 14:29
Zaplanował "skok stulecia" w Swarzędzu, wpadł na Ukrainie
Twórca skoku stulecia w rękach policji. Grzegorz Ł, domniemany autor kradzieży ośmiu milionów złotych w podpoznańskim Swarzędzu po dwóch latach został zatrzymany na Ukrainie. Aresztowali go funkcjonariusze ukraińskiej służby bezpieczeństwa, ale wytropili tak zwani "łowcy głów", policjanci z poznańskiego zespołu poszukiwań celowych.
2017-11-16 20:53
Oskarżenia po starciu lewicowców z narodowcami
Nie milkną echa wczorajszych demonstracji narodowców i anarchistów na ulicach Poznania. Choć policja ocenia, że było spokojnie, to nie wykluczone, że wydarzenie znajdzie swój finał w prokuraturze. Złożenie doniesienia na działania prezydenta Jacka Jaśkowiaka rozważa Ruch Narodowy, środowiska lewicowe chcą zgłosić skargę na sposób zabezpieczania demonstracji przez policję.
2017-11-16 20:53
Będzie połączenie A2 z terenami inwestycyjnymi
Jest porozumienie w sprawie budowy czterystu metrów drogi łączącej węzeł autostradowy z Wrzesińską Strefą Aktywności Gospodarczej. Bój o drogę trwał ponad trzy lata, bo jej budowa - co może dziwić, była wbrew interesom Autostrady Wielkopolskiej.
2017-11-16 20:53
Poznaliśmy laureatów II edycji Plebiscytu „Wielkopolski człowiek kultury” i „Wielkopolskie wydarzenie sezonu”
15. listopada 2017 br. zakończyło się głosowanie internetowe w II edycji Plebiscytu „Wielkopolski człowiek kultury 2016/2017” i „Wielkopolskie wydarzenie sezonu 2016/2017”, który zorganizowała TVP3 Poznań. Laureatem tegorocznej edycji Plebiscytu w kategorii „Wielkopolski człowiek kultury” został Łukasz Kuropaczewski, założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Akademii Gitary (38% głosów), a w kategorii „Wielkopolskie wydarzenie sezonu” triumfował Simchat Chaijm Festival (27% głosów), który odbył się w maju w Jarocinie i Krotoszynie. Gratulujemy!
2017-11-16 15:39
Codzienne Wiadomości
Był poszukiwany, zmienił nazwisko. Wpadł, gdy przemycał papierosy
Zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Ten zachowywał się nerwowo. Szybko okazało się, że nie bez powodu - w aucie ukrywał 50 tysięcy papierosów, w dodatku był poszukiwany. Mężczyzna pogranicznikom pokazał paszport ze zmienionym nazwiskiem. Szybko trafił za kratki.
dzisiaj 12:43
Wielkopolskie: zablokowana DK 11 między Środą Wielkopolską a Jarocinem
Po wypadku w Krzykosach zablokowana jest DK 11 między Środą Wielkopolską a Jarocinem. Jedna osoba została ranna.
dzisiaj 11:09
Ulica Dąbrowskiego już otwarta. Tramwaje wróciły na stałe trasy
Zgodnie z harmonogramem zakończył się remont torowiska na ulicy Dąbrowskiego. Dzięki wymianie całej jego konstrukcji tramwaje będą w tym miejscu jeździły ciszej, szybciej oraz bezpieczniej. Poznaniacy mogą się o tym przekonać sami już od dzisiaj. Tramwaje linii nr 17 i 18 wróciły już na swoje stałe trasy.
dzisiaj 10:05
Zamek w Kórniku z nową elewacją frontową
Blisko 660 tys. zł kosztował remont elewacji frontowej zamku w Kórniku. Prace były konieczne, bo dotychczasowe tynki zagrażały m.in. odwiedzającym obiekt turystom; obiekt odzyskał historyczną kolorystykę.
dzisiaj 06:59
Poznań: 24 mln zł na infrastrukturę torowo-sieciową w tym roku
24 mln zł wyda w sumie w tym roku Poznań na remonty sieci i torów tramwajowych. Właśnie zakończył się remont torowiska w części ul. Dąbrowskiego – jednej z ważniejszych arterii miasta.
wczoraj 16:31
StRuNy – nagrody dla najlepszych kół naukowych przyznane
Studenci z Politechniki Łódzkiej, którzy zbudowali pojazdy napędzane reakcjami chemicznymi, m.in. rozkładem wody utlenionej – zdobyli w niedzielę w Warszawie główną nagrodę w konkursie StRuNa dla najlepszych kół naukowych.
wczoraj 14:27
Wielkopolskie: po wypadku w Swarzędzu areszt dla 18-letniego kierowcy
Sąd w Poznaniu aresztował dziś 18-latka, który wczoraj nietrzeźwy i bez uprawnień kierował osobowym BMW wioząc siedmioro pasażerów. W Swarzędzu (Wielkopolskie) auto miało wypadek, zginęła osoba siedząca w bagażniku.
wczoraj 14:27
RMF FM: są zarzuty dla 18-letniego kierowcy ws. wypadku w Swarzędzu
Prokuratorskie zarzuty usłyszał kierowca bmw, które w nocy z piątku na sobotę uderzyło w barierę i stanęło w płomieniach w okolicy Swarzędza - podaje RMF FM. W wypadku zginęła jedna osoba, która podróżowała w bagażniku. Reszcie udało się uciec z płonącego pojazdu.
wczoraj 12:23
Najnowsze wiadomości z Poznań
dzisiaj 12:43 Był poszukiwany, zmienił nazwisko. Wpadł, gdy przemycał papierosy
dzisiaj 11:09 Wielkopolskie: zablokowana DK 11 między Środą Wielkopolską a Jarocinem
dzisiaj 10:37 Osiem osób w BMW, 18-latek w bagażniku. Nie przeżył wypadku. Zarzuty dla kierowcy
dzisiaj 10:05 Ulica Dąbrowskiego już otwarta. Tramwaje wróciły na stałe trasy
dzisiaj 08:33 Siedem osób wyskoczyło z płonącego auta. 18-latek zamknięty w bagażniku nie zdążył
dzisiaj 06:59 Zamek w Kórniku z nową elewacją frontową
wczoraj 21:25 Kierowca z zarzutami, grozi mu do 8 lat więzienia
wczoraj 21:25 Msza i posiłek w Dniu Ubogich
wczoraj 21:25 Mały Bogusz potrzebuje pomocy
wczoraj 16:31 Poznań: 24 mln zł na infrastrukturę torowo-sieciową w tym roku
wczoraj 14:27 StRuNy – nagrody dla najlepszych kół naukowych przyznane
wczoraj 14:27 Wielkopolskie: po wypadku w Swarzędzu areszt dla 18-letniego kierowcy
wczoraj 12:23 RMF FM: są zarzuty dla 18-letniego kierowcy ws. wypadku w Swarzędzu
wczoraj 11:21 Poznań: aukcja na rzecz budowy Domu Autysty przyniosła 102 tys. zł
wczoraj 08:13 Jarocin: w budżecie na 2018 r. zaplanowano ponad 70 mln zł na inwestycje
2017-11-18 21:35 Auto w płomieniach, ofiara w bagażniku
2017-11-18 21:35 Szlachetna paczka znów pomaga
2017-11-18 21:35 Sukces TVP 3 Poznań na Konkursie Dziennikarskim TVP
2017-11-18 15:37 Wielkopolskie: trwa badanie wypadku, w którym zginął jadący w bagażniku
2017-11-18 10:23 Wielkopolskie: w wypadku zginął mężczyzna przewożony w bagażniku
2017-11-18 08:17 Poznań: charytatywna aukcja na pierwszy w regionie Dom Autysty
2017-11-17 21:43 Co dalej z kopalnią w okolicach Konina?
2017-11-17 21:43 Rząd wspiera Wielkopolskę
2017-11-17 21:43 Koleją metropolitalną w przyszłym roku
2017-11-17 18:51 W przyszłym roku ruszy Poznańska Kolej Metropolitalna
2017-11-17 17:19 Zajechał drogę, doprowadził do zderzenia. Szuka go policja
2017-11-17 16:47 Seniorzy na celowniku oszustów. Nakłonili kobietę do wyrzucenia oszczędności przez okno
2017-11-17 15:45 Weekend 17-18 listopada. Co robić w Poznaniu?
2017-11-17 14:29 10 lat walki z nowotworami głowy i szyi
2017-11-17 14:13 Handlował fikcyjnymi ciężarówkami. Odpowie za oszustwa
2017-11-17 13:41 W weekend rusza Betlejem Poznańskie. Na mieszkańców czeka moc świątecznych atrakcji
2017-11-17 11:37 Tragiczny wypadek w Koźminie Wielkopolskim. Dwie osoby zginęły pod kołami ciężarówki
2017-11-17 10:05 Przechodzili na pasach, wjechała w nich ciężarówka. Nie żyją dwie osoby
2017-11-17 09:33 Wielkopolscy radni PiS chcą odwołania marszałka województwa
2017-11-16 20:53 Zaplanował "skok stulecia" w Swarzędzu, wpadł na Ukrainie
2017-11-16 20:53 Oskarżenia po starciu lewicowców z narodowcami
2017-11-16 20:53 Będzie połączenie A2 z terenami inwestycyjnymi
2017-11-16 19:03 Miasto "stanowczo protestuje" przeciwko wypowiedzi posła Winnickiego: nie opiera się na faktach
2017-11-16 15:39 Poznaliśmy laureatów II edycji Plebiscytu „Wielkopolski człowiek kultury” i „Wielkopolskie wydarzenie sezonu”
2017-11-16 14:53 Rusza przebudowa dworca Poznań Garbary
2017-11-16 12:49 Nietypowy znak drogowy w Wielkopolsce. Ma chronić koty
2017-11-16 11:47 Współtwórca "skoku stulecia" zatrzymany na Ukrainie. Wytropili go "Łowcy Głów"
2017-11-16 09:25 "Najlepszy" wchodzi do kin
2017-11-16 08:39 Poznań: Nowe mieszkania komunalne na ul. Bolka. Mieszkańcy odebrali klucze
2017-11-15 23:17 Antyfaszyści kontra nacjonaliści. Dwie grupy w Poznaniu rozdzielał kordon policji
2017-11-15 21:59 O programie Mieszkanie+ w Poznaniu
2017-11-15 21:59 Dobry chrześcijanin - prawy obywatel
2017-11-15 21:59 Niedoróbki na Kaponierze
2017-11-15 17:05 Czerwonak: Dwie nastolatki nie wróciły ze szkoły do domu. Apel policji
2017-11-15 16:03 Ostrów Wlkp.: była dyrektorka szkoły oskarżona o przywłaszczanie pieniędzy nauczycieli i fabrykowanie dokumentów
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 18:01 Fermy norek zagrożone? Polacy mogą stracić pracę
dzisiaj 18:01 Tajemnicza śmierć 19-letniej córki aktorki. Nowe fakty
dzisiaj 18:01 Kornelia Wróblewska po raz drugi została matką! [ZDJĘCIA]
dzisiaj 18:01 Ukraina: Skradziono 30 kilogramów złota
dzisiaj 18:01 Sejm: Pierwsze czytanie prezydenckich ustaw o KRS i SN w środę
dzisiaj 18:01 Europa bije się o dwie londyńskie agencje. Wygra Polska?
dzisiaj 18:01 Argentyna: Zaginiony okręt podwodny sygnalizował awarię
dzisiaj 18:01 AI: Cyberprzemoc wobec kobiet w Polsce
dzisiaj 18:01 "Wysublimowana instalacja", czyli urzędniczy protest przeciw "uporczywym pytaniom"
dzisiaj 18:01 Same porażki, 33 stracone gole. Już są najgorsi w historii
dzisiaj 18:01 Przed gwałcicielami uciekła przez okno, przeszła kilka operacji. "Nie wróci do dawnej sprawności"
dzisiaj 18:01 "Wyścig rusofobów". Rosyjskie echa słów Tuska
dzisiaj 17:43 Andrzej Duda: podziały osłabią UE; niech parlamenty dyskutują o przyszłości Unii
dzisiaj 17:25 WIADOMOŚCI
dzisiaj 17:17 Świetny występ Kuszczaka, jak grali nasi w Championship?
dzisiaj 17:17 Iversen zawalił Stali dwa sezony. Gorzów znów powalczy o złoto
dzisiaj 17:17 PGE Ekstraliga była jego marzeniem, ale nie dostał oferty
dzisiaj 17:17 Lorenzo Micelli: Sytuacja zdrowotna dziewczyn nie jest perfekcyjna
dzisiaj 17:11 Zapowiada się dobry rok w budownictwie
dzisiaj 17:11 Pianohooligan i pogmatwany fortepianowy Kisiel
dzisiaj 17:11 Między samotną ascezą a zbiorowym obżarstwem
dzisiaj 17:11 70 lat małżeństwa. Królowa Elżbieta i książę Filip świętują rocznicę ślubu
dzisiaj 17:11 Marsz Niepodległości. Jest śledztwo ws. propagowania faszyzmu
dzisiaj 16:59 Naukowcy obalili popularny mit. Zobacz, co odkryli!
dzisiaj 16:59 Partnerka Karola z „Rolnika” skrywała tajemnicę
dzisiaj 16:59 Eurostat: Spada ubóstwo wśród dzieci w Polsce
dzisiaj 16:59 Śledztwo ws. publicznego propagowania faszyzmu na Marszu Niepodległości
dzisiaj 16:59 Milion złotych dla lekarzy, którzy znajdą się w szczególnie trudnej sytuacji
dzisiaj 16:59 Mołdawianka zgwałcona w Polsce "nigdy nie odzyska sprawności"
dzisiaj 16:59 MON kupi tysiąc aparatów latających Warmate
dzisiaj 16:59 "Był dla nas ojcem i wzorem". Srebrna drużyna wspomina Wójcika
dzisiaj 16:59 Zmarł Janusz Wójcik. Były trener reprezentacji miał 64 lata
dzisiaj 16:59 PO zawiadamia prokuraturę w sprawie szefa SKW
dzisiaj 16:59 619 spraw wobec protestujących przeciwko polityce rządu. Ziobro: widzę zmianę jakości
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:15 Jóźwiak jednak zostaje w Lechu! Pomocnik przedłużył umowę
dzisiaj 16:15 Jeden z ostatnich wywiadów Janusza Wójcika [WIDEO]
dzisiaj 16:15 Wasilewski: Wracam do żywych, jednak moja forma jest niewiadomą
dzisiaj 16:15 Tak grała olimpijska drużyna Wójcika! Pamiętne 3:0 z Włochami [SKRÓT]
dzisiaj 16:15 Ten wyścig rozstrzygnął o złotych medalach
dzisiaj 16:15 Adam Matysek: wielu piłkarzy dużo zawdzięczało Wójcikowi
dzisiaj 16:15 Wszystko o naszej ekipie i nowym sezonie PŚ [INFOGRAFIKA]
dzisiaj 16:15 Komisja Ligi zajmie się Legią. Grozi jej dotkliwa kara finansowa
dzisiaj 16:09 Paczka dla Bohatera. "Pomagamy dobrym ludziom"
dzisiaj 16:09 Papugarnia - świat egzotycznych ptaków
dzisiaj 16:09 Strefa Schengen: bez ręcznego stemplowania paszportów. Wszystko elektronicznie
dzisiaj 16:09 Zrozumieć naszą podświadomość, czyli sztuka czytania snu
dzisiaj 16:09 Wokół "Procesu" Krystiana Lupy
dzisiaj 16:09 Fiat 126p dla Toma Hanksa wyruszył do Los Angeles. Aktor odwiedzi Bielsko-Białą?