Najnowsze Wiadomości Poznań

Nagłówki
Wakacyjne plany wielkopolan
Grecja i Hiszpania - to najczęściej i najchętniej wybierane kierunki wakacyjnych podróży Wielkopolan w tym sezonie.
wczoraj 22:13
Zawiadomienie do prokuratury ws. Joanny Schmidt
Posłanka Joanna Szmidt z Poznania - z zakazem wjazdu samochodem na teren Parlamentu do końca trwającego właśnie posiedzenia Sejmu. To kara za próbę nielegalnego wwiezienia tam przez nią osób bez pozwolenia.
wczoraj 20:07
POSUM straci miliony przez zaniedbania?
Poznaniowi grozi utrata 27 milionów złotych - alarmuje miejska opozycja. Chodzi o unijne dofinansowanie dla Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych. Przy ich udziale placówka miała wybudować nowe centrum opieki medycyny senioralnej i opieki paliatywnej, ale tego nie zrobiła.
wczoraj 20:07
Jaśkowiak patronem parady równości
15. Poznański Marsz Równości, czyli sierpniowe spotkanie środowisk homoseksualnych odbędzie się pod patronatem Prezydenta Poznania. W dodatku honorowym. Jacek Jaśkowiak twierdzi, że ten sposób integruje społeczeństwo, jego opozycja - że dzieli.
wczoraj 20:07
W kamienicy zapadła się podłoga. 21 osób ewakuowanych
W poznańskiej kamienicy po południu zawaliła się posadzka, ewakuowano 21 osób. Nikomu nic się nie stało. Mieszkańcy mówią, że można było temu zapobiec, ale właściciel kamienicy ignorował uwagi o złym stanie posesji.
wczoraj 19:04
Zaniedbania w poznańskim transporcie miejskim
Ciąg dalszy ofensywy kandydata na prezydenta Poznania Tadeusza Zyska popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość. Krytykuje on politykę transportową władz. Główne zarzuty pod adresem władz miasta to: zaniedbania i brak konkretnych działań dotyczących funkcjonowania Zarządu Transportu Miejskiego. Mówił dziś o nich kandydat na prezydenta miasta Tadeusz Zysk podczas zorganizowanej przez niego konferencji.
wczoraj 16:58
Nowe podręczniki dla wielkopolskich szkół
Wielkopolskie szkoły zostaną wyposażone w podręczniki oraz materiały edukacyjne i ćwiczeniowe. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zwrócił się do Ministra Edukacji Narodowej z wnioskiem o kolejne dofinansowanie szkół.
wczoraj 15:55
Dał marihuanę 14-latce, dziewczyna zmarła w szpitalu. Pięciu oskarżonych
Poznańska prokuratura oskarżyła pięciu mężczyzn o obrót narkotykami. - Wśród nich jest Kamil K., który poczęstował 14-latkę marihuaną - potwierdza prokurator Magdalena Mazur-Prus. Dziewczyna w sierpniu ubiegłego roku trafiła do szpitala w stanie krytycznym, nie udało się jej uratować.
wczoraj 14:43
Muzeum Powstania Wielkopolskiego zbiera pamiątki do nowej siedziby
Potrzebna jest większa liczba eksponatów dla Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które będzie mieć nową siedzibę. Dyrekcja muzeum prosi o przynoszenie pamiątek. Na temat zbiórki rozmawiano dziś podczas konferencji z władzami muzeum.
wczoraj 13:49
Prace archeologiczne w Poznaniu. Szukali kolegiaty, znaleźli rudy warkocz sprzed kilku wieków
Nietypowe znalezisko podczas wykopalisk w Poznaniu. Archeolodzy natrafili na rudy warkocz, który nadal jest w stanie niemal nienaruszonym. To zaskakujące, bo pochodzi najpewniej z XVI wieku. Wyjaśniamy, w jaki sposób do tego doszło.
wczoraj 12:07
Poznańska hulajnoga szybka jak samochód
Student Politechniki Poznańskiej zaprojektował hulajnogę rozpędzającą się do 80 km/h. Gościem dzisiejszego programu „Witaj Wielkopolsko!” był Krzysztof Michalski, z którym rozmawialiśmy o wynalazku. Młody inżynier chce zbudować najszybszą hulajnogę w Polsce. Rozpędzi się ona do 100km/h. Prace nad projektem już trwają.
wczoraj 11:43
Szukają śladów kolegiaty, znaleźli warkocz sprzed kilku wieków
Archeolodzy, którzy szukają śladów dawnej poznańskiej kolegiaty, dokopali się do... warkocza. Znalezione włosy mają rudawy kolor. Mimo upływu setek lat, splot zachował się niemal nienaruszony. - Na razie nie wiadomo, czy włosy należały do mężczyzny, czy do kobiety - mówi Marcin Ignaczak.
wczoraj 10:31
Ostrów Wielkopolski ma nowy SOR
Nową część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oddano do użytku w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Przybyło łóżek dla dorosłych pacjentów, a także dla dzieci i młodzieży. Trwającą dwa lata rozbudowę umożliwiło dofinansowanie z Unii Europejskiej.
2018-07-18 20:58
Wilki coraz bliżej granic Poznania
Para wilków widziana była pod Pobiedziskami. W miniony weekend sfotografowano parę osobników w pobliżu ścieżek pieszo rowerowych na terenie nadleśnictwa Czerniejewo. Coraz częściej zwierzęta te poruszają się w pobliżu dróg i zabudowań, poszukując łatwej zdobyczy. Tym samym mogą stanowić niebezpieczeństwo dla człowieka.
2018-07-18 20:58
PO chce odwołania zastępcy prezydenta Poznania
"Prezydencie, zwolnij swojego zastępcę" - apelują do Jacka Jaśkowiaka działacze Platformy Obywatelskiej. Chodzi o reprezentującego lewicę Tomasza Lewandowskiego. Platforma chce go usunąć, bo zdecydował się startować na prezydenta Poznania w wyborach samorządowych. Jaśkowiak jednak o zwolnieniu swojego zastępcy słyszeć nie chce.
2018-07-18 19:55
Na ratunek jezioru
Jezioro Kierskie koło Poznania, kiedyś jedno z najczystszych jezior w Wielkopolsce, dziś ściekowisko - tak o Jeziorze Kierskim mówi kandydat na prezydenta Poznania z ramienia prawa i sprawiedliwości - Doktor Tadeusz Zysk. Podczas konferencji prasowej zarzucał on obecnym władzom Poznania, że nie zrobiły nic, aby przywrócić akwenowi dawną świetność.
2018-07-18 19:55
Codzienne Wiadomości
Wielkopolskie: po obfitych deszczach ewakuacja obozu w Hucie
W związku z intensywnymi opadami deszczu w powiecie ostrowskim strażacy ewakuowali 53 osoby z obozu harcerskiego zorganizowanego w miejscowości Huta (Wielkopolskie). Nie było poszkodowanych.
wczoraj 22:55
Joanna Schmidt komentuje zakaz wjazdu na teren parlamentu: dowiedzieliśmy się od policji
Przed parlamentem protestują działacze Obywateli RP, Komitetu Obrony Demokracji i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, którzy sprzeciwiają się reformie sądownictwa autorstwa PiS. Tymczasem w Sejmie trwa posiedzenie - posłowie zajmują się m.in. projektem zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym, a także w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa. Kancelaria Sejmu zawiesiła wydawanie jednorazowych przepustek, umożliwiających wejście na teren Sejmu, argumentując to koniecznością zapewnienia porządku podczas posiedzenia.
wczoraj 17:40
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami
Dzisiaj intensywny deszcz, burze i grad mogą wystąpić praktycznie w całej Polsce, ale najbardziej prawdopodobne są: na południu Polski, Lubelszczyźnie, Mazowszu, w Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej i Kujawach - poinformowało dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
wczoraj 16:37
W kamienicy zapadła się podłoga. Ewakuacja mieszkańców
21 osób ewakuowano po tym, jak dziś w Poznaniu w jednej z kamienic zapadła się podłoga. Na miejscu pracuje straż pożarna i inspektor nadzoru budowlanego.
wczoraj 15:34
Specjalne pociągi na Pol’and’Rock Festival. Rozpoczęła się sprzedaż biletów
Wyjadą z Warszawy, Łodzi, Trójmiasta, Białegostoku, Wrocławia i wielu innych miast. Wszystkie dotrą w jedno miejsce – do Kostrzyna nad Odrą, gdzie w dniach 2-4 sierpnia odbędzie się Pol’and’Rock Festival, czyli dawny Przystanek Woodstock. Spółka POLREGIO uruchomi kilkadziesiąt specjalnych pociągów, które dowiozą wszystkich chętnych na tę imprezę. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła.
wczoraj 14:31
Śląscy kryminalni zlikwidowali produkcję sterydów w Krotoszynie
Centralne Biuro Śledcze Policji w Katowicach zatrzymało dwie osoby podejrzane o produkcję i handel sterydami. Laboratorium znajdowało się w piwnicy domu w Krotoszynie (woj. wielkopolskie).
wczoraj 08:13
Marsz Równości z patronatem prezydenta Poznania. Pierwszy raz w historii
Jacek Jaśkowiak obejmie swoim patronatem tegoroczny Marsz Równości w Poznaniu. To pierwszy taki przypadek w piętnastoletniej historii tego wydarzenia. Jaśkowiak od kilku lat uczestniczy w nim regularnie. - Cieszymy się, że zdecydował się pójść o krok dalej - komentuje Mateusz Sulwiński, rzecznik prasowy Grupy Stonewall, stowarzyszenia, które od trzech lat organizuje Poznań Pride Week i Marsz Równości.
2018-07-18 20:37
IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla sześciu województw
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Poziom wody w rzekach może tam przekraczać stany ostrzegawcze.
2018-07-18 19:34
Najnowsze wiadomości z Poznań
wczoraj 22:55 Wielkopolskie: po obfitych deszczach ewakuacja obozu w Hucie
wczoraj 22:13 Wakacyjne plany wielkopolan
wczoraj 20:07 Zawiadomienie do prokuratury ws. Joanny Schmidt
wczoraj 20:07 POSUM straci miliony przez zaniedbania?
wczoraj 20:07 Jaśkowiak patronem parady równości
wczoraj 19:04 W kamienicy zapadła się podłoga. 21 osób ewakuowanych
wczoraj 17:40 Joanna Schmidt komentuje zakaz wjazdu na teren parlamentu: dowiedzieliśmy się od policji
wczoraj 16:58 Zaniedbania w poznańskim transporcie miejskim
wczoraj 16:37 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami
wczoraj 15:55 Nowe podręczniki dla wielkopolskich szkół
wczoraj 15:34 W kamienicy zapadła się podłoga. Ewakuacja mieszkańców
wczoraj 14:43 Dał marihuanę 14-latce, dziewczyna zmarła w szpitalu. Pięciu oskarżonych
wczoraj 14:31 Specjalne pociągi na Pol’and’Rock Festival. Rozpoczęła się sprzedaż biletów
wczoraj 13:49 Muzeum Powstania Wielkopolskiego zbiera pamiątki do nowej siedziby
wczoraj 12:07 Prace archeologiczne w Poznaniu. Szukali kolegiaty, znaleźli rudy warkocz sprzed kilku wieków
wczoraj 11:43 Poznańska hulajnoga szybka jak samochód
wczoraj 10:31 Szukają śladów kolegiaty, znaleźli warkocz sprzed kilku wieków
wczoraj 08:13 Śląscy kryminalni zlikwidowali produkcję sterydów w Krotoszynie
2018-07-18 20:58 Ostrów Wielkopolski ma nowy SOR
2018-07-18 20:58 Wilki coraz bliżej granic Poznania
2018-07-18 20:37 Marsz Równości z patronatem prezydenta Poznania. Pierwszy raz w historii
2018-07-18 19:55 PO chce odwołania zastępcy prezydenta Poznania
2018-07-18 19:55 Na ratunek jezioru
2018-07-18 19:34 IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla sześciu województw
2018-07-18 17:49 W 3 dni pokonają 800 km dla niepełnosprawnego chłopca z Poznania
2018-07-18 17:28 Nietypowy pasażer w poznańskim tramwaju. Amstaf jeździł bez właściciela
2018-07-18 16:46 W Europie będą leczyć raka po poznańsku
2018-07-18 16:25 Stanęły przed sądem za wulgarne transparenty. Obrońca: to sprawa polityczna
2018-07-18 14:40 Trudne rozmowy w konińskim szpitalu
2018-07-18 13:37 Darmowe szkolenia w Zakładzie Cegielskiego
2018-07-18 12:34 Opóźniony wylot drużyny Lecha Poznań na mecz z Gandzasarem
2018-07-18 12:13 PSP: ponad 600 interwencji strażaków
2018-07-18 10:28 Rządowe pieniądze na geotermię. Miasto otrzymało 14 mln złotych
2018-07-18 10:28 Prezes Radia Poznań szefem Polskiej Fundacji Narodowej
2018-07-17 22:55 Filip Rdesiński szefem Polskiej Fundacji Narodowej
2018-07-17 21:52 Gra polityczna o drogę S11
2018-07-17 21:52 Rządowe pieniądze na geotermię
2018-07-17 21:52 Przetarg na budowę Szpitala Dziecięcego w Poznaniu może być ustawiony pod konkretne firmy?
2018-07-17 21:31 Wielkopolskie: seria wypadków po opadach deszczu
2018-07-17 17:40 Innowacyjne operacje ortopedyczne w Poznaniu
2018-07-17 17:31 Zderzenie trzech aut i cysterny, dwie osoby w szpitalu
2018-07-17 16:37 Zatrucie salmonellą w przedszkolu
2018-07-17 16:16 Zatrucie salmonellą w poznańskim przedszkolu. Jedno dziecko trafiło do szpitala
2018-07-17 15:34 Elektroniczny przewodnik po Gnieźnie i okolicach
2018-07-17 15:25 Idą pieszo dookoła Polski. Zajrzą na pole Pol'and'Rock Festiwal
2018-07-17 15:13 Wielkopolskie: prokuratura analizuje zawiadomienie ws. budowy w Stobnicy
2018-07-17 14:31 Wielkopolscy policjanci świętowali w Poznaniu
2018-07-17 14:22 Harcerze w pożarze stracili wszystko. Tuż przed stuleciem hufca
2018-07-17 13:28 Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło wyjazd rugbystów na MŚ
2018-07-17 12:16 Matka i córka tracą wzrok. Właśnie dostały szansę od losu. W piątek trzynastego
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 02:19 Śmierć samotnego króla
dzisiaj 01:28 Ustawa o SN. Komisja pracowa³a do 1 w nocy. Nie oby³o siê bez k³ótni. "Lewackie chamstwo robi tu chlew"
dzisiaj 01:22 Burzliwe obrady w Sejmie. II czytanie sądowej nowelizacji w piątek
dzisiaj 01:07 Porażka na początek. Hiszpanie mocniejsi od Polaków
dzisiaj 00:19 Trump zaprasza Putina do Waszyngtonu. Mają spotkać się jesienią
dzisiaj 00:13 Najbardziej ucierpi Azja
dzisiaj 23:22 Trump zaprasza Putina do Białego Domu
dzisiaj 23:22 Po obfitych deszczach ewakuacja obozu w Hucie
dzisiaj 23:22 Dwumetrowy boa dusiciel solidnie przestraszy³ mieszkañców Jastrzêbia-Zdroju
dzisiaj 23:19 "Dobiega końca prześladowanie Carlesa Puigdemonta"
dzisiaj 23:16 Szczecin. Obrażali i grozili niepełnosprawnej na ulicy [WIDEO]
dzisiaj 23:16 Jacek Sasin gościem Trójki
dzisiaj 23:01 Znani dziennikarze nc+ zakładają klub. Odejdą z telewizji?
dzisiaj 23:01 Co jeśli w Łodzi nie wyrobią się ze stadionem? Prezes Zdunek zaprasza do Gdańska
dzisiaj 23:01 Haratyk w ceniu Crousera w Monako
dzisiaj 23:01 Liverpool pobił rekord. Alisson został najdroższym bramkarzem w historii futbolu
dzisiaj 23:01 Majka: Moje nogi nadal nie są w dobrym stanie, jestem daleki od mojej najlepszej formy
wczoraj 22:37 Donald Trump zaprasza Władimira Putina do Białego Domu
wczoraj 22:19 Protest przeciwko nowelizacji. "Sejm jest nasz"
wczoraj 22:19 Berlin: Policja uderza w rodzinny gang z Libanu
wczoraj 22:19 ​"Rzeczpospolita": PiS wycofuje się z zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego
wczoraj 22:19 Podtopienia, miejscowo¶ci odciête od ¶wiata, tysi±ce stra¿aków w akcji. Raport pogodowy [NA ¯YWO]
wczoraj 22:19 Tir potr±ci³ rowerzystkê ko³o o¶rodka wypoczynkowego w Mierzynie. Kobieta nie ¿yje
wczoraj 22:19 Wyniki losowania Lotto 19.07.2018 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]
wczoraj 22:19 Donald Trump po Helsinkach znów chce spotkania z Putinem. "Szczyt z Rosj± by³ wielkim sukcesem"
wczoraj 22:19 KE wzywa Polskê do "usuniêcia uchybienia". Tym razem te¿ chodzi o lasy
wczoraj 22:16 Górnik gonił słabeusza z Mołdawii. Szczęśliwie uniknął dogrywki
wczoraj 22:16 Majka: jestem daleki od mojej najlepszej formy
wczoraj 22:13 Trump o III wojnie światowej. Kontrowersyjne słowa prezydenta USA
wczoraj 22:13 Kryzys u państwa Merkel? Mąż kanclerz Niemiec na wakacjach bez żony
wczoraj 22:13 Michał Wójcik o odwołaniu Józefa Iwulskiego od decyzji KRS: w tym przypadku w ogóle nie przysługuje odwołanie
wczoraj 21:55 Katastrofalna sytuacja w Ochotnicy Górnej. Woda zniszczyła drogi i domy [ZDJĘCIA]
wczoraj 21:55 Kraków. Mieszkańcy protestowali przeciwko reformie sądownictwa [ZDJĘCIA]
wczoraj 21:55 Zaria Balti - Górnik Zabrze 1:1. Kompromitacja była blisko, ale jest awans
wczoraj 21:55 Legia i Lech faworytami Lotto Ekstraklasy, ale w tej lidze każdy może wygrać
wczoraj 21:55 Kto wygra najbliższe wybory samorządowe? Jarosław Flis wyjaśnia, że kluczową rolę odegrają wyborcy totalni i lokalni oraz... losowanie!
wczoraj 21:34 "Rzeczpospolita": władze PiS ustalają granice zarobków dla kandydatów, którzy pełnią funkcje w spółkach skarbu państwa
wczoraj 21:19 To Chiny są konkurentem dla Trumpa
wczoraj 21:19 Został bank z funduszem
wczoraj 21:19 Półnaga Rozenek wypina pośladki. Widoki zapierają dech
wczoraj 21:19 Marcelina Zawadzka popłakała się na wizji
wczoraj 21:19 Medalista z Soczi zamordowany za lusterka samochodowe
wczoraj 21:19 Zrobił to kelnerce w knajpie. Gorzko pożałował
wczoraj 21:19 Ten jeden szczegół na zdjęciu Rozenek... Znajdziesz go?
wczoraj 21:19 Nowy prowadzący w TVP? Mówi o nim Wałęsa
wczoraj 21:19 Minister Ardanowski: Utrzymujemy hodowlę zwierząt futerkowych
wczoraj 21:16 Konrad Szymański: Polska przewodzi debacie o budżecie unijnym
wczoraj 21:16 Przyłębska: Zachowanie sędzi Gersdorf jest dla mnie niezrozumiałe
wczoraj 21:16 19 lipca 2018: Fakty dnia
wczoraj 21:16 Olsztyn. Na jad±cego busa spad³o ogromne drzewo powalone przez burzê
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook