Najnowsze Wiadomości Poznań

Nagłówki
Rząd daje 23 miliardy złotych na seniorów i niepełnosprawnych
Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował program Dostępność plus. Na likwidację barier komunikacyjnych dla seniorów i osób niepełnosprawnych rząd przeznaczył 23 miliardy złotych. W poprawę bezpieczeństwa wielkopolskich seniorów zaangażowała się także ENEA, która wspólnie ze strażą pożarną organizuje cykl warsztatów dla osób starszych.
wczoraj 19:56
Nagrody konkursu Patria Nostra wręczone
Nagrody za patriotyzm. Kilkuset uczniów z Polski i za granicy zostało dziś wyróżnionych w konkursie historycznym Patria Nostra, czyli nasza ojczyzna. Ich zadaniem było stworzenie kilkudziesięcio-sekundowych animacji i filmików, pokazujących najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się dziś w auli poznańskiego Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza.
wczoraj 19:53
Piłka sikawkowa strażaków
W Poznaniu trwają targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa Sawo, na których dziś niezbędne były węże gaśnicze. Jednak nie do gaszenia pożaru, a gry w piłkę, w której za pomocą strumienia wody trzeba umieścić piłkę w bramce przeciwnika.
wczoraj 19:53
Prezydent Poznania na konwencji PO i Nowoczesnej. CBA wchodzi do magistratu
Kiedy Jacek Jaśkowiak uczestniczył w konwencji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, do poznańskiego magistratu wchodzili funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przypadek? - Ja nie wierzę w przypadki. Już od dawna mówi się o tym, że CBA to polityczna policja - mówi prezydent Poznania.
wczoraj 17:52
Chodzież: ciało w kościelnej wieży. Opiekun zegara i dzwonu prawdopodobnie spadł
50-latka znaleziono w wieży kościelnej w Chodzieży (woj. wielkopolskie). Był nieprzytomny. Prawdopodobnie spadł z pewnej wysokości. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. - Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśni sekcja zwłok - mówią policjanci.
wczoraj 15:34
Wręczą nagrody za promocję historii Polski. Trwa gala finałowa
Promowali najważniejsze wydarzenia z historii Polski, dziś dostaną za to nagrody. W Auli Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu trwa finałowa gala konkursu historycznego „Patria Nostra”, czyli nasza ojczyzna.
wczoraj 15:17
CBA w Urzędzie Miasta Poznania
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do Urzędu Miasta w Poznaniu. Zabezpieczyli dokumenty dotyczące sprzedaży dawnego dworca PKS. Działka miała zostać sprzedana zbyt tanio.
wczoraj 14:08
Sprzęt do ratowania życia na targach w Poznaniu
Najnowszy sprzęt zapewniający bezpieczeństwo i chroniący przed wypadkami oraz pożarami można oglądać od wtorku w Poznaniu. Ruszają tu Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO.
wczoraj 10:40
PO i Nowoczesna razem do wyborów
Jacek Jaśkowiak wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Poznania. Jego kandydaturę i porozumienie obu partii ogłosili dziś w Poznaniu Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej i szef PO Grzegorz Schetyna.
2018-04-23 20:44
Targi innowacji w Poznaniu
Auta elektryczne czy ławka ładowana energią słoneczną. Rozpoczęte dziś w Poznaniu targi Expopower to jednak nie tylko nowinki z branży energetycznej, ale też miejsce dyskusji o realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przyjętej przez rząd. W Forum Innowacyjnej Energetyki uczestniczyli samorządowcy i przedsiębiorcy.
2018-04-23 20:44
Mieć Polskę w sercu. Konkurs Patria Nostra
Stawiają pierwsze kroki w świecie filmu i animacji - młodzież z Polski i zagranicy bierze udział w konkursie Patria Nostra, który ma promować ważne wydarzenia historyczne wśród młodych ludzi. Dziś kilkoro uczestników odwiedziło naszą redakcje, by zajrzeć za kulisy produkcji telewizyjnej.
2018-04-23 20:44
Złodzieja ruszyło sumienie. Oddał telewizor, który ukradł
Wykorzystał remont budynku szkoły w Gorzowie Wielkopolskim i po rusztowaniu wszedł do góry, wyłamał okno i - wraz z kolegą - wyniósł telewizor. Ale po blisko miesiącu, złodzieja dopadły wyrzuty sumienia. I w dzień egzaminów gimnazjalnych podrzucił do szkoły karton, w którym oddał skradziony sprzęt. A wraz z nim list z przeprosinami.
2018-04-23 18:41
CBA w Urzędzie Miasta Poznania. Śledztwo dotyczy sprzedaży działki PKS-u
Zdaniem CBA działka po dawnej bazie PKS w centrum Poznania została sprzedana zbyt tanio. Agenci Biura zabezpieczyli dokumentację w biurach PKS w Poznaniu, urzędzie miasta i jego Biurze Nadzoru Właścicielskiego.
2018-04-23 18:41
CBA w Urzędzie Miasta Poznania. Śledztwo dotyczy sprzedaży działki PKS-u
Zdaniem CBA działka po dawnej bazie PKS w centrum Poznania została sprzedana zbyt tanio. Agencji Biura zabezpieczyli dokumentację w biurach PKS w Poznaniu, urzędzie miasta i jego Biurze Nadzoru Właścicielskiego.
2018-04-23 17:32
Otwarto wystawę poświęconą Stefanowi Borsukiewiczowi
Był żołnierzem, walczył między innymi w Bitwie nad Bzurą, przez kolejne lata wojny przemierzył niemal całą Europę, by dotrzeć do Anglii. Stefan Borsukiewicz - absolwent poznańskiego "Marcinka", któremu od najmłodszych lat, a także później w trakcie walki o wolność, zawsze towarzyszyła poezja... Historię wybitego poety i żołnierza opowiada otwarta dziś w I Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu wystawa.
2018-04-23 17:17
Wspólny kandydat PO i Nowoczesnej w Poznaniu. Jacek Jaśkowiak ma pokonać PiS
Nie we wszystkich miastach opozycyjne partie są w stanie uzgodnić wspólne kandydatury na włodarzy w wyborach samorządowych, ale w Poznaniu jest inaczej. O zwycięstwo walczyć będzie tam obecny prezydent Jacek Jaśkowiak.
2018-04-23 16:23
Codzienne Wiadomości
Pleszew: w przedszkolu ukradł telefon i schował do plecaka córki
29-latek podczas odbierania córki z przedszkola w Pleszewie przywłaszczył sobie telefon należący do innego rodzica – poinformowała rzecznik prasowa policji w Pleszewie Monika Kołaska.
dzisiaj 06:46
Wielkopolskie: strażacy gaszą pożar składowiska odpadów w Pyszącej
Straż pożarna walczy z dużym pożarem, który wybuchł na składowisku odpadów w miejscowości Pysząca (pow. śremski). Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze kilkanaście godzin. To trzeci w tym roku duży pożar składowiska odpadów na terenie województwa.
wczoraj 22:43
CBA ws. działań w poznańskim magistracie: wynikały z wcześniejszego planu
Wczorajsze działania CBA w poznańskim magistracie, dotyczące śledztwa ws. sprzedaży 3,2 ha w centrum miasta, wynikały z ustalonego wcześniej planu – zapewniło dziś CBA. Działania przeprowadzono w dniu ogłoszenia, że prezydent Poznania będzie ubiegał się o reelekcję.
wczoraj 19:16
Znaleziono ją w lesie, miała rany kłute. Policja szuka zabójcy
Kto i dlaczego zabił młodą kobietę w okolicach Szosy Rzepińskiej (woj. lubuskie) - to próbuje wyjaśnić policja. Wiadomo, że 25-latkę zamordowano w miniony czwartek. Na jej ciele były rany kłute. Na razie nikogo nie zatrzymano w tej sprawie.
wczoraj 15:34
Wielkopolskie: udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz Straży Pożarnej przemycali papierosy. Gdyby ujawniony towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków.
wczoraj 08:55
Jezus ze Świebodzina ma klejnoty w koronie? Nie, to anteny
Na głowie figury Chrystusa Króla w Świebodzinie zamontowano pięć anten. - W takim pobożnym miejscu? - dziwi się turysta z Czech. A Tajlandczyk Fim dodaje: - To korona i powinna być czymś godnym. A nie anteną...
2018-04-23 18:41
Tony śmieci nad Wisłą i Wartą. Miasta pozwoliły na picie alkoholu "pod chmurką", teraz muszą sprzątać
W miniony weekend na bulwarach wiślanych w Warszawie zebrano 50 ton śmieci, w tym około 35 ton szkła. W Poznaniu każdego ranka sprzątanie śmieci z terenów nadwarciańskich, zajmowało po kilka godzin. W obu tych miastach radni zgodzili się, aby mieszkańcy w wyznaczonych miejscach nad rzeką mogli spożywać legalnie alkohol. Nie wszyscy jednak potrafią bawić się kulturalnie - problemem jest nie tylko zaśmiecanie, ale także zakłócanie spokoju, picie poza wyznaczonymi strefami, a także... załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych.
2018-04-23 17:49
Poznań: CBA w urzędzie miasta ws. sprzedaży działki
Przedstawiciele Delegatury CBA w Poznaniu zgłosili się w Urzędzie Miasta Poznania. Przedstawili postanowienia prokuratura Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, które zawierały żądanie wydania rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie domniemania działania na szkodę PKS S.A. Chodzi o sprzedaż nieruchomości, na terenie, której znajdował się dworzec autobusowy.
2018-04-23 16:40
Najnowsze wiadomości z Poznań
dzisiaj 06:46 Pleszew: w przedszkolu ukradł telefon i schował do plecaka córki
wczoraj 22:43 Wielkopolskie: strażacy gaszą pożar składowiska odpadów w Pyszącej
wczoraj 19:56 Rząd daje 23 miliardy złotych na seniorów i niepełnosprawnych
wczoraj 19:53 Nagrody konkursu Patria Nostra wręczone
wczoraj 19:53 Piłka sikawkowa strażaków
wczoraj 19:16 CBA ws. działań w poznańskim magistracie: wynikały z wcześniejszego planu
wczoraj 17:52 Prezydent Poznania na konwencji PO i Nowoczesnej. CBA wchodzi do magistratu
wczoraj 15:34 Znaleziono ją w lesie, miała rany kłute. Policja szuka zabójcy
wczoraj 15:34 Chodzież: ciało w kościelnej wieży. Opiekun zegara i dzwonu prawdopodobnie spadł
wczoraj 15:17 Wręczą nagrody za promocję historii Polski. Trwa gala finałowa
wczoraj 14:08 CBA w Urzędzie Miasta Poznania
wczoraj 10:40 Sprzęt do ratowania życia na targach w Poznaniu
wczoraj 08:55 Wielkopolskie: udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy
2018-04-23 20:44 PO i Nowoczesna razem do wyborów
2018-04-23 20:44 Targi innowacji w Poznaniu
2018-04-23 20:44 Mieć Polskę w sercu. Konkurs Patria Nostra
2018-04-23 18:41 Jezus ze Świebodzina ma klejnoty w koronie? Nie, to anteny
2018-04-23 18:41 Złodzieja ruszyło sumienie. Oddał telewizor, który ukradł
2018-04-23 18:41 CBA w Urzędzie Miasta Poznania. Śledztwo dotyczy sprzedaży działki PKS-u
2018-04-23 17:49 Tony śmieci nad Wisłą i Wartą. Miasta pozwoliły na picie alkoholu "pod chmurką", teraz muszą sprzątać
2018-04-23 17:32 CBA w Urzędzie Miasta Poznania. Śledztwo dotyczy sprzedaży działki PKS-u
2018-04-23 17:17 Otwarto wystawę poświęconą Stefanowi Borsukiewiczowi
2018-04-23 16:40 Poznań: CBA w urzędzie miasta ws. sprzedaży działki
2018-04-23 16:23 Wspólny kandydat PO i Nowoczesnej w Poznaniu. Jacek Jaśkowiak ma pokonać PiS
2018-04-23 15:14 Platforma i Nowoczesna łączą siły w Poznaniu. Jaśkowiak na prezydenta
2018-04-23 14:59 Pierwsi w Polsce lokatorzy odebrali klucze do „Mieszkań Plus”
2018-04-23 09:46 IMGW ostrzega przed burzami w dziesięciu województwach
2018-04-23 08:37 Jarosław Kaczyński zapewniał tutaj, że żadnych małżeństw homoseksualnych nie będzie. Stowarzyszenie LGBT+ z wizytą w Trzciance
2018-04-22 21:44 Tablica upamiętniająca ojca Żelazka
2018-04-22 21:44 Prymas Czech papieskim wysłannikiem na uroczystości w Poznaniu
2018-04-22 21:44 Wielkopolska konwencja SLD
2018-04-22 21:44 Piknik dla seniorów
2018-04-22 17:40 Bójka w centrum handlowym w Poznaniu. Musiała interweniować policja
2018-04-22 16:31 Poznań: Uszkodzenie sieci trakcyjnej na ul. Grunwaldzkiej. Tramwaje kierowane na objazdy
2018-04-22 13:04 Do Poznańskiej Nagrody Literackiej zgłoszono ok. 80 prac
2018-04-22 09:37 Szpital Pluszowego Misia zawitał do Poznania
2018-04-21 22:44 Ruszył remont na ulicy Hetmańskiej
2018-04-21 22:44 Święto leśników
2018-04-21 22:44 Skwer Ireny Sendlerowej
2018-04-21 16:31 Poznań zaprasza do siebie na weekend za pół ceny
2018-04-21 16:31 Dni Ułana w Poznaniu. Utrudnienia i zmiany organizacji ruchu
2018-04-21 15:19 Poznań gospodarzem przeglądu filmów tworzonych przez dzieci
2018-04-21 14:10 Poznań ma skwer marszałka Focha
2018-04-21 10:22 Kolor oczu? Nigdy go nie miała, bo nie ma tęczówki. Wkrótce może stracić wzrok. Jej córka też
2018-04-21 09:13 Uciekł z policyjnego konwoju do szpitala psychiatrycznego. Po obławie został zatrzymany
2018-04-20 22:20 Problemy z parkiem Rataje
2018-04-20 21:11 Kombatanci: zmienić skład komisji pomnikowej
2018-04-20 21:11 16. rocznica Ingresu arcybiskupa Stanisława Gądeckiego
2018-04-20 21:11 Świadek historii w Szamotułach
2018-04-20 19:13 Podawały się za głuchonieme i zbierały pieniądze na fundację, której nie było
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 07:43 RMF: Wielki pożar składowiska odpadów pod Śremem
dzisiaj 07:43 Napastnik z Toronto był zafascynowany seryjnym zabójcą
dzisiaj 07:31 Włosi wciąż wierzą w awans Romy. "To niemożliwe, ale już to widzieliśmy"
dzisiaj 07:31 Liverpool doskonały przez 80 minut. "Trudno cieszyć się z tego wyniku"
dzisiaj 07:31 Siedem goli w półfinale. Liverpool zranił Romę, ta i tak się podniosła
dzisiaj 07:31 Cena głupoty
dzisiaj 06:43 25 kwietnia. Dzieñ Sekretarki i rocznica konkordatu [KALENDARIUM]
dzisiaj 06:43 Sędzia wykluczył leczenie Alfiego Evansa w Rzymie. Jest oświadczenie szpitala
dzisiaj 06:40 WIADOMOŚCI
dzisiaj 06:40 WIADOMOŚCI
dzisiaj 06:40 Play-off EBL: Anwil - Turów w liczbach
dzisiaj 06:37 JSW, PGG: Sowite podwyżki
dzisiaj 06:37 Financial Times: Unia lepiej ochroni sygnalistów
dzisiaj 06:37 The Telegraph: Dłuższa kolejka do tronu
dzisiaj 06:37 Wielka Brytania: Rodzice Alfiego dalej walczą o zgodę na jego wyjazd do Włoch
dzisiaj 06:37 Krzysztof Szczerski o negocjacjach z Fransem Timmermansem
dzisiaj 06:37 Włochy: Były prezydent Giorgio Napolitano przeszedł pilną operację serca
dzisiaj 06:37 Atak na kościół w Nigerii. Co najmniej 18 osób nie żyje
dzisiaj 06:37 USA: Izba Reprezentantów przyjęła tzw. ustawę 447
dzisiaj 05:31 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:31 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:31 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:31 WIADOMOŚCI
dzisiaj 05:28 Ważna walka o wpływy
dzisiaj 05:28 11 bit studios z szansą na hit
dzisiaj 05:28 Azoty inwestują w innowacje, nie tylko chemiczne
dzisiaj 05:28 Dla sukcesu PPK kluczowe jest powszechne uczestnictwo
dzisiaj 05:28 Obligacje GetBacku ma 9 tys. inwestorów indywidualnych
dzisiaj 05:28 Mimo nowych wydatków budżetu, dziura w kasie ma się zmniejszać
dzisiaj 05:28 Finisz sesji w Warszawie pod dyktando sprzedających
dzisiaj 05:28 Kluczowe czynniki zewnętrzne
dzisiaj 05:28 Niemcy: Coraz gorsze nastroje przedsiębiorców
dzisiaj 05:28 Pogoda pomogła grupie PGNiG istotnie zwiększyć sprzedaż
dzisiaj 04:22 WIADOMOŚCI
dzisiaj 04:22 WIADOMOŚCI
dzisiaj 04:22 WIADOMOŚCI
dzisiaj 04:16 Co jest naprawdę ludzkie?
dzisiaj 04:16 Potęga w polskich firmach
dzisiaj 03:49 Krzysztof Szczerski: tylko opozycja może storpedować porozumienie z Brukselą
dzisiaj 03:16 Kurdej-Szatan ciężko zachorowała. Teraz boi się o córkę
dzisiaj 02:41 Szpital w W. Brytanii: w interesie Alfiego jest kontynuowanie planu paliatywnego
dzisiaj 02:07 Grażyna Torbicka pozna księżną Kate?
dzisiaj 02:07 Julia Wieniawa zdradza szczegóły swojej parapetówki!
dzisiaj 02:07 Niemal wszyscy ludzie na Ziemi oddychają złym powietrzem
dzisiaj 02:07 Afera w szpitalu. Ojciec małej Klary: nie chcieliśmy uciekać z dzieckiem!
dzisiaj 00:55 Play-off EBL: Trener-pianista o sposobie na najlepiej grający zespół ligi
dzisiaj 00:52 Qumak: Połączony podmiot zamierza walczyć z branżowymi gigantami
dzisiaj 00:52 Mitologia trzech procent
dzisiaj 00:23 Amerykański Kongres przegłosował ustawę 447
dzisiaj 23:49 Algierka odmówi³a u¶ci¶niêcia rêki francuskiego urzêdnika. Nie dosta³a obywatelstwa
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook