Najnowsze Wiadomości Poznań

Nagłówki
Przeszli ulicą, zostawili po sobie znaki. Pogięte
"Droga z pierwszeństwem" zahacza o krawężnik, "przejazd kolejowy bez zapór" leży na chodniku, a "krzyż św. Andrzeja" na trawniku. Policjanci z komisariatu w Skokach (woj. wielkopolskie) poszukują wandala lub wandali, którzy pod osłoną nocy powyginali znaki drogowe w miejscowości.
dzisiaj 15:57
Przeszukiwali mieszkanie, znaleźli kajmana
Policjanci z Żagania pracujący nad sprawą związaną przestępstwami gospodarczymi, przeszukiwali jedno z mieszkań. Tam znaleźli terrarium z kajmanem okularowym. To zwierzę, które znajduje się na liście zagrożonych wyginięciem. Gad został odebrany właścicielowi.
dzisiaj 12:51
Albo kwiaty, albo na bruk
Albo kwiaty, albo eksmisja. Przed takim wyborem stanęła lokatorka jednej z poznańskich kamienic. Jej przydomowy ogródek, który prowadzi od kilkunastu lat, nagle zaczął przeszkadzać właścicielce kamienicy.
dzisiaj 07:57
Szukają niepełnosprawnych do pracy
Ważna i dobra wiadomość dla osób niepełnosprawnych z Wielkopolski. Będzie im łatwiej o pracę, bo dostaną etaty w instytucjach publicznych. Tak zakłada umowa podpisana dziś w Poznaniu między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
wczoraj 20:35
Burmistrz Koła wyrzucony z PiS
Burmistrz Koła zawieszony w pełnieniu swojej funkcji. Tak zdecydował prokurator, po tym Stanisława M. zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledczy zarzucają mu ustawianie przetargów i działanie na szkodę gminy. Burmistrza dodatkowo dziś usunęło ze swoich szeregów Prawo i Sprawiedliwość.
wczoraj 19:33
Grunwaldzką do Plewisk tramwajem?
Spór w Poznaniu o 800 metrów torowiska. Torowiska, którego nie ma, a powinno być, by połączyć stację kolejową na Junikowie z tamtejszą pętlą tramwajową. Tak uważają, przedstawiciele pięciu poznańskich stowarzyszeń i piszą list do władz miasta.
wczoraj 19:33
Minister Błaszczak z premiami i podziękowaniami
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak przyjechał do Wielkopolski. Minister oficjalnie otworzył posterunek policji w podpoznańskiej Rokietnicy, podziękował też strażakom, którzy usuwali skutki sierpniowych nawałnic. Mariusz Błaszczak podkreślał dziś, że poczucie bezpieczeństwa obywateli jest jednym z priorytetów rządu, dlatego resort konsekwentnie chce poprawiać działanie służb.
2017-09-20 22:45
CBA zatrzymało burmistrza Koła
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało burmistrza Koła. Śledczy zarzucają Stanisławowi M. ustawianie przetargów i działanie na szkodę gminy. Urząd miał w ten sposób stracić ponad dwa i pół miliona złotych. Burmistrz jest szóstą osobą zatrzymaną w tej sprawie, ale śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
2017-09-20 22:45
Pociąg hybrydowy od Cegielskiego?
Innowacyjny projekt w poznańskim Cegielskim. Fabryka Pojazdów Szynowych rozpoczęła prace nad pociągiem o napędzie hybrydowym. Zainteresowane są nim między innymi Przewozy Regionalne. Jeśli produkcję uda się uruchomić, zakład zatrudni kolejnych pracowników.
2017-09-20 22:45
CBA zatrzymało burmistrza
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało burmistrza Koła. Śledczy zarzucają Stanisławowi M. działanie na szkodę gminy i ustawianie przetargów. Na celowym wykluczaniu przedsiębiorstw urząd mógł stracić 2,5 mln złotych. Burmistrz Koła jest szóstą zatrzymaną osobą, zamieszaną w zmowę przetargową, choć śledczy przyznają, że sprawa jest rozwojowa, co nie wyklucza kolejnych zatrzymań.
2017-09-20 15:29
Nowy most w Koninie do naprawy
Sztandarowa inwestycja ostatnich lat w Koninie - nowy most Unii Europejskiej - zamknięty do odwołania. W sobotę okazało się, że z powodu awarii konstrukcji grozi mu katastrofa budowlana. Most był elementem inwestycji wartej 200 milionów złotych, a działał zaledwie 10 lat.
2017-09-19 22:53
Tragiczny wtorek na wielkopolskich drogach
3 osoby zginęły dziś na wielkopolskich drogach. 18-latek po czołowym zderzeniu samochodu osobowego z tirem pod Obornikami, rowerzysta, który w Lesznie wjechał pod autobus i kobieta potrącona przez pociąg w Pobiedziskach. Z kolei w okolicach Śremu trzy osoby zostały ranne w czołowym zderzeniu dwóch aut.
2017-09-19 22:53
Pamięć o ofiarach sowietów
1939 nazwisk Wielkopolan znalazło się na tablicy odsłoniętej dziś w Poznaniu. To ofiary sowieckiej zbrodni na mieszkańcach dawnego województwa poznańskiego. Tablicę wspólnie odsłonili wicewojewoda wielkopolski i marszałek województwa.
2017-09-19 22:53
Ruszył proces ws. morderstwa w Luboniu
Z premedytacją miał zadźgać nożem matkę swojej partnerki, teraz unika sądu. Remigiusz L. - oskarżony o bestialski mord w podpoznańskim Luboniu - po raz drugi celowo zatruł się lekami i zamiast na ławę oskarżonych, trafił do szpitala. Mimo to, sąd rozpoczął dziś jego proces. Mężczyźnie grozi dożywocie.
2017-09-18 22:55
Poznań miastem seniorów?
Darmowe taksówki, pieniądze na przystosowanie mieszkań i plany budowy nowego domu opieki społecznej. To jedne z głównych założeń nowej polityki senioralnej Poznania jaką planuje miasto. Teraz urzędnicy prowadzą oficjalne konsultacje.
2017-09-18 22:55
Prezydent zaprzysiężył sędziego z Poznania
Prezydent Andrzej Duda, przyjął ślubowanie doktora habilitowanego Justyna Piskorskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Pochodzący z Poznania prawnik zastąpił zmarłego w lipcu Lecha Morawskiego.
2017-09-18 22:55
Codzienne Wiadomości
Kalisz: nowa szkoła techniczna pod patronatem diecezji
58 uczniów rozpoczęło naukę w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej - niepublicznej szkole z uprawnieniami publicznej. Biskup kaliski Edward Janiak podkreślił, że nie jest to szkoła katolicka, choć prowadzona przez organ kościelny, i każdy może z niej skorzystać.
dzisiaj 14:25
Poznań chwali się zwycięską walką z nielegalnymi plakatami. Pomogli mieszkańcy
Akcja "Czyste słupy" przyniosła spodziewany efekt. Jeszcze kilka lat temu słupy w Poznaniu oklejone były plakatami oraz ogłoszeniami. Teraz, jak zapewniają władze Poznania, nie ma ani jednego, który szpeciłby miejski krajobraz. Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, podziękował poznaniakom, którzy przyłączyli się do akcji, czyszcząc słupy wspólnie z urzędnikami.
dzisiaj 14:25
Poznań: makieta Powstania Wielkopolskiego z 3 tys. klocków Lego
Eksponaty wykonane z 3 tys. klocków Lego, w tym budynek stacji lotniczej na Ławicy, balon obserwacyjny i samolot zdobyty przez powstańców wielkopolskich można oglądać na wystawie "Zdobycie Ławicy 6 stycznia 1919 r." w holu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.
dzisiaj 14:25
Konin w remontach, autobusem pojedziesz za darmo
Zamknięta jedna nitka Trasy Bursztynowej i utrudnienia na krajowej 92. Te dwa czynniki wystarczyły, by w godzinach szczytu Konin stanął. By rozładować korki, prezydent miasta wprowadził na dwa tygodnie darmową komunikację miejską.
dzisiaj 13:53
Poznań: atrakcje i wydarzenia w weekend 22-24 września
Festiwal kryminału, otwarcie kolejnego sezonu na lodowisku, seanse filmów wybranych specjalnie dla najmłodszych, Marsz Równości - to tylko niektóre z atrakcji, które szykują się w ten weekend w Poznaniu. Jeżeli nie macie jeszcze planów na piątek, sobotę oraz niedzielę, sprawdźcie kilka naszych propozycji na to, jak można w ciekawy sposób spędzić swój wolny czas nie ruszając się z miasta.
dzisiaj 13:23
Jest śledztwo ws. śmierci żołnierza podczas ćwiczeń Kormoran-17 na Bałtyku
Prokuratura w Gdyni wszczęła śledztwo ws. śmierci żołnierza w trakcie ćwiczeń lotników morskich Kormoran-17 na Bałtyku; prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - poinformował zastępca Prokuratora Okręgowego do Spraw Wojskowych w Poznaniu prok. mjr Rafał Fiertek.
dzisiaj 06:07
Licealistki nakręciły film o dyskryminacji, który zgarnął nagrody. Autorki zbierają pieniądze, aby móc je odebrać
Festiwal Plural+ to międzynarodowa inicjatywa Sojuszu Cywilizacji ONZ oraz Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, na którym głos na temat różnorodności i integracji społecznej mają młodzi artyści z całego świata.
dzisiaj 05:05
Ryszard Petru o kampanii billboardowej: tak działa ośmiornica PiS-owska
Lider Nowoczesnej podczas konferencji prasowej w Poznaniu odniósł się do kampanii billboardowej "Sprawiedliwe sądy", która wywołała sporo kontrowersji. Podkreślił, że na jej przykładzie możemy zaobserwować, jak działa "ośmiornica PiS-owska".
dzisiaj 01:59
Najnowsze wiadomości z Poznań
dzisiaj 15:57 Przeszli ulicą, zostawili po sobie znaki. Pogięte
dzisiaj 14:25 Kalisz: nowa szkoła techniczna pod patronatem diecezji
dzisiaj 14:25 Poznań chwali się zwycięską walką z nielegalnymi plakatami. Pomogli mieszkańcy
dzisiaj 14:25 Poznań: makieta Powstania Wielkopolskiego z 3 tys. klocków Lego
dzisiaj 13:53 Konin w remontach, autobusem pojedziesz za darmo
dzisiaj 13:23 Poznań: atrakcje i wydarzenia w weekend 22-24 września
dzisiaj 12:51 Przeszukiwali mieszkanie, znaleźli kajmana
dzisiaj 07:57 Albo kwiaty, albo na bruk
dzisiaj 06:07 Jest śledztwo ws. śmierci żołnierza podczas ćwiczeń Kormoran-17 na Bałtyku
dzisiaj 05:05 Licealistki nakręciły film o dyskryminacji, który zgarnął nagrody. Autorki zbierają pieniądze, aby móc je odebrać
dzisiaj 01:59 Ryszard Petru o kampanii billboardowej: tak działa ośmiornica PiS-owska
wczoraj 20:35 Szukają niepełnosprawnych do pracy
wczoraj 19:33 Burmistrz Koła wyrzucony z PiS
wczoraj 19:33 Grunwaldzką do Plewisk tramwajem?
wczoraj 17:43 Nowoczesna o reformie szkolnictwa: kierunki zmian są dobre. Ale ma kilka zastrzeżeń
wczoraj 16:09 Wjechali pod wóz strażacki. Dwie osoby w szpitalu
wczoraj 13:03 Złamali kod Enigmy. Będą mieć muzeum w Poznaniu
wczoraj 10:57 Burmistrz Koła miał ustawić przetarg na śmieciarkę. Nie przyznaje się do winy
wczoraj 09:51 Żołnierz pobił policjantów. On trafił do aresztu, oni do szpitala
wczoraj 09:21 Poznań zapewni bezpłatny transport dla niepełnosprawnych uczniów, którzy ukończyli 21 lat
wczoraj 06:15 W sobotę poznański Marsz Równości, a tuż przed nim wielki piknik
2017-09-20 22:45 Minister Błaszczak z premiami i podziękowaniami
2017-09-20 22:45 CBA zatrzymało burmistrza Koła
2017-09-20 22:45 Pociąg hybrydowy od Cegielskiego?
2017-09-20 17:15 Leżał przed domem z podciętym gardłem
2017-09-20 16:45 Poznań: podpisano umowę na 37 proekologicznych autobusów dla MPK Poznań
2017-09-20 16:13 Pokłócił się i w odwecie podłożył ogień. Okazało się, że podpalał regularnie
2017-09-20 15:29 CBA zatrzymało burmistrza
2017-09-20 14:39 Ponad 10 milionów na Muzeum Enigmy w Poznaniu
2017-09-20 14:07 Policjanci przyjechali do awantury, miał ich pobić żołnierz
2017-09-20 14:07 Opatrzyli ranną, wezwali pomoc. Gabrysię i Jakuba docenił minister
2017-09-20 13:37 Ciężarówka przewróciła się na bok, kierowca ranny
2017-09-20 13:05 CBA zatrzymało burmistrza Koła. Chodzi o przetarg na śmieciarki
2017-09-20 12:35 NFZ edukuje pacjentów, co zmieni dla nich tzw. sieć szpitali
2017-09-20 12:35 Kradli baterie słoneczne na wielką skalę. Rozbito międzynarodową grupę złodziei
2017-09-19 22:53 Nowy most w Koninie do naprawy
2017-09-19 22:53 Tragiczny wtorek na wielkopolskich drogach
2017-09-19 22:53 Pamięć o ofiarach sowietów
2017-09-19 17:55 Zimowa edycja staży w Urzędzie Miasta Poznania. Trwa nabór
2017-09-19 17:21 Wezwano ich do awantury, jeden z mężczyzn rzucił się na policjantów
2017-09-19 16:17 Pies zaprowadził policjantów do nieprzytomnego pana
2017-09-19 15:15 Zderzenie z busem. Sześć osób w szpitalu
2017-09-19 14:47 Zderzenie samochodu osobowego z busem. Pięć osób zabrało pogotowie, ale rannych jest więcej
2017-09-19 13:43 Rusza remont ul. Lęborskiej w Poznaniu
2017-09-19 12:39 Wypadek na DW 432 w Lucinach, droga zablokowana
2017-09-19 11:37 Sprawdź, czy twój lot Ryanair został odwołany
2017-09-19 02:15 Wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu
2017-09-19 01:13 Licheń Stary: katamaran z gośćmi weselnymi przewrócił się na jeziorze
2017-09-18 22:55 Ruszył proces ws. morderstwa w Luboniu
2017-09-18 22:55 Poznań miastem seniorów?
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 22:15 Jarosław Kaczyński o swoim spotkaniu z prezydentem Dudą
dzisiaj 22:15 Polscy turyści utknęli w Hiszpanii. Interwencja MSZ
dzisiaj 22:15 Na gigancie
dzisiaj 22:15 Kryzys wiary
dzisiaj 22:15 Na zdrowie
dzisiaj 22:15 Unijny negocjator o przemówieniu May: krok naprzód, ale potrzeba konkretów
dzisiaj 21:33 Weekend w „PS”: Jozak wierzy w Szymańskiego, Burkhardt o Jagiellonia – Legia
dzisiaj 21:33 Waczyński bez Superpucharu Hiszpanii
dzisiaj 21:31 Polska musi wybrać strategię energetyczną
dzisiaj 21:31 Mieszkanie+: znamy stawki czynszu w mieszkaniach na wynajem
dzisiaj 21:31 Polskie siatkarki remisują 2:2 z Niemkami w siatkarskich Mistrzostwach Europy [NA ŻYWO]
dzisiaj 21:31 Tragiczny bilans po przejściu huraganu Maria na Portoryko. Nie żyje 13 osób
dzisiaj 21:31 Eksperci Bundestagu: niejasne podstawy prawne otwarcia granicy w 2015 roku
dzisiaj 21:27 „Syf, kiła i mogiła". Te słowa senatora PiS wywołały burzę. FILM
dzisiaj 21:27 Morderca zalał się łzami, kiedy usłyszał wyrok
dzisiaj 21:13 Premier Beata Szydło rozmawiała telefonicznie z Theresą May na temat brexitu
dzisiaj 21:13 Zamach w Londynie: 18-latek usłyszał zarzuty
dzisiaj 21:13 Rodzice, którzy zabrali dziecko ze szpitala, wrócili z nim do domu
dzisiaj 21:13 Prawnicy Bundestagu: Decyzja Merkel bez podstaw prawnych
dzisiaj 21:13 "Ja bym nie używał takiego argumentu, że to jest atak na prezydenta"
dzisiaj 20:49 Więzienie za seks w pizzerii [MOCNE WIDEO]
dzisiaj 20:31 Zmiennicy Manchesteru United kluczem do zdobycia mistrzostwa?
dzisiaj 20:31 Bundesliga: Bayern Monachium – VfL Wolfsburg (na żywo)
dzisiaj 20:31 Janowski spokojny o tor. „Jutro będzie o wiele lepiej”
dzisiaj 20:31 Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (na żywo)
dzisiaj 20:29 Nowoczesny magazyn zbiorów w pałacu w Wilanowie
dzisiaj 20:29 Opowieść o czasach dwóch Bolesławów
dzisiaj 20:29 Cafe Armia: manewry Dragon-17
dzisiaj 20:29 "Merkel zawładnęła politycznym centrum niemieckiego elektoratu"
dzisiaj 20:29 Polskie siatkarki remisują 1:1 z Niemkami w siatkarskich Mistrzostwach Europy [NA ŻYWO]
dzisiaj 20:29 "Szef PiS przedstawił prezydentowi postulaty ws. reformy sądownictwa"
dzisiaj 20:27 Powstrzymajmy prześladowania
dzisiaj 20:11 Ekspert o konflikcie na linii USA-Korea Płn.: Są powody do niepokoju
dzisiaj 20:11 "Weser Kurier": Milczenie to zła odpowiedź na polski populizm
dzisiaj 20:11 Szczecin: Wolontariuszka pobita przez policjantów?
dzisiaj 20:11 Manifestacja przed Pałacem Prezydenckim
dzisiaj 20:11 Premier Irlandii o wystąpieniu May ws. brexitu
dzisiaj 20:11 Barnier i Verhofstadt pozytywnie o przemówieniu May
dzisiaj 20:11 Neymar kontuzjowany. A za chwilę mecz z Bayernem
dzisiaj 20:11 Były selekcjoner zadebiutował, Piast znów przegrał
dzisiaj 20:11 Rośnie liczba chorych na odrę Greków. Apel o szczepienia
dzisiaj 19:47 Senator PiS SUROWO o uchodźcach: Brud, brud i brud. SYF, KIŁA I MOGIŁA
dzisiaj 19:29 Fatalny tor w Sztokholmie. Zawodnicy walczyli z koleinami [galeria]
dzisiaj 19:29 Dudek przestrzega. „Możemy mieć niebezpieczne Grand Prix”
dzisiaj 19:29 Taras Romanczuk: mecz z Legią? Tu nie ma faworyta
dzisiaj 19:27 Świat od nowa układa gospodarcze puzle. CETA ostatnią umową globalną na świecie?
dzisiaj 19:27 Rada Dialogu Społecznego: dyskusja o wydatkach społecznych i na Fundusz Pacy
dzisiaj 19:27 K2 dla Polaków. Ta góra kolekcjonuje wspinaczy, tak jak wspinacze kolekcjonują góry
dzisiaj 19:27 Julian Lage. Mistrz jazzu ze stoperem
dzisiaj 19:27 Jeanne Moreau. Opowieść o gwieździe kina