Najnowsze Wiadomości Szczecin

Nagłówki
Wjechali do wody, dwie osoby nie żyją. Nowe ustalenia w sprawie wypadku w Świnoujściu
Troje nastolatków w wieku 14 i 15 lat wpadło samochodem do kanału w Świnoujściu. Jeden z nich wydostał się o własnych siłach. Dwojga nie udało się uratować. - W pojeździe znajdowała się również czwarta małoletnia osoba, która jednak opuściła pojazd przed wypadkiem - mówi o nowych ustaleniach Joanna Biranowska-Sochalska ze szczecińskiej prokuratury. Dodaje, że samochód, którym kierował nastolatek nie należał do nikogo z jego rodziny.
wczoraj 12:50
Akcje ratownicze na Bałtyku. Jedna osoba nie żyje, druga zaginiona
Na Bałtyku w nocy doszło do wypadków z udziałem dwóch polskich jachtów. Kilkanaście godzin trwała akcja ratunkowa polskiego żeglarza, który złamał rękę. Z kolei w pobliżu litewskiego wybrzeża wywrócił się polski jacht z siedmioma osobami na pokładzie – jedna osoba zmarła po wydobyciu z wody, jedna uznana jest za zaginioną.
2019-09-16 13:41
Tęczowe flagi w Szczecinie. Przez miasto przeszedł drugi Marsz Równości
Przez Szczecin przeszedł drugi Marsz Równości. Według organizatorów wzięło w nim udział pomiędzy 6 a 8 tysięcy osób. Obyło się bez poważniejszych incydentów.
2019-09-14 17:35
13-miesięczna dziewczynka została zgwałcona. Prokuratura stawia zarzuty sąsiadowi jej rodziców
Łukasz K., mieszkaniec Szczecinka (Zachodniopomorskie) usłyszał zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki – poinformowała Prokuratura Rejonowa w Szczecinku. Grozi mu od 5 do 15 lat więzienia. Życiu dziewczynki obecnie nic nie zagraża, ale jej obrażenia są bardzo ciężkie.
2019-09-13 16:23
Łoś spacerował po porcie w Ustce
Powoli spacerował po porcie, nie bał się ludzi. Trwało to około pół godziny. W końcu łoś wrócił na plażę, wszedł na wydmę i zniknął między drzewami - opowiada Maciej Karaś, prezes Zarządu Portu Morskiego w Ustce.
2019-09-13 12:11
Weszli na dźwigi portowe, blokowali rozładunek węgla. Aktywiści Greenpeace z zarzutami
28 aktywistów Greenpeace, którzy wspięli się na portowe dźwigi w Gdańsku usłyszało zarzuty naruszenia miru domowego oraz unieruchomienia urządzeń, co spowodowało straty portu oszacowane na kwotę prawie pół miliona złotych. Grozi im nawet 10 lat więzienia.
2019-09-13 10:05
Polska tłumaczyła się ze ścieków w Wiśle państwom basenu Morza Bałtyckiego
Polska udzieliła w czwartek Komisji Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku (HELCOM) "obszernych informacji" w sprawie awarii rurociągów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka - poinformował Dominik Litfass z sekretariatu HELCOM w Helsinkach. Dodał, że według strony polskiej zrzut ścieków do Wisły ustał, a skutki tej awarii dla ekosystemu Morza Bałtyckego mogą się okazać "nieznaczne".
2019-09-12 21:29
Jechał hulajnogą, zderzył się z samochodem. 25-latek nie żyje
Policjanci i prokuratorzy z Wrocławia badają okoliczności wypadku, w którym zginął 25-latek jadący hulajnogą elektryczną. Mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy.
2019-09-12 13:05
18 aktywistów Greenpeace zeszło z dźwigów. 10 kontynuuje protest
Kolejni aktywiści rezygnują z protestu w gdańskim porcie. Policja poinformowała, że 18 osób w sumie już zeszło z dźwigów. Greenpeace informuje, że 10 osób wciąż kontynuuje akcję. Organizacja protestuje przeciw polskiej polityce energetycznej.
2019-09-12 10:59
Aktywiści Greenpeace wspięli się na portowe dźwigi i zablokowali rozładunek węgla
To kolejny dzień protestu aktywistów Greenpeace'u w Gdańsku. W środę rano ekolodzy wspięli się na dźwigi w porcie, blokując tym samym rozładunek węgla. Zawiesili też transparenty: "Polska bez węgla". W poniedziałek aktywiści rzucili kotwicę przy terminalu węglowym i uniemożliwił tym samym rozładunek transportu węgla z Mozambiku. 18 osób zostało wtedy siłą zatrzymanych, a we wtorek do prokuratury wpłynęły akta sprawy dwojga z nich.
2019-09-11 10:50
Auto w świnoujskim kanale. Dwoje nastolatków nie żyje, chłopak w szpitalu
Samochód osobowy wjechał we wtorek do kanału w Świnoujściu. W środku było troje nastolatków. Jedna z tych osób wydostała się o własnych siłach. Dwojga, mimo reanimacji, nie udało się uratować.
2019-09-11 06:38
5-latek utopił się w niezabezpieczonej studzience koło placu zabaw. Zarzuty dla urzędniczki
5-latek bawił się na placu zabaw w Białogardzie (Zachodniopomorskie). Nagle zniknął. Okazało się, że Szymon wpadł do niezabezpieczonej studzienki. Nie udało się go uratować. Po dwóch latach od zdarzenia prokuratura postawiła zarzuty Ewelinie S., naczelniczce wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej magistratu. Grozi jej do pięciu lat więzienia.
2019-09-10 15:56
Dzieci znalazły strzykawki na śmietniku. Pokłuły się i na kilka dni trafiły do szpitala
Podczas zabawy w chowanego dzieci ukryły się za śmietnikiem. Tam znalazły porzucone strzykawki. - Najprawdopodobniej w wyniku jakieś zabawy trójka dzieci została ukłuta igłami po tych zużytych strzykawkach. Dzieci trafiły do szpitala na badania - mówi kom. Przemysław Słomski z bydgoskiej policji. Teraz śledczy badają tę sprawę.
2019-09-10 13:50
Aktywiści zablokowali transport węgla do portu w Gdańsku
Żaglowiec Rainbow Warrior, który należy do Greenpeace, wpłynął do portu w Gdańsku i zrzucił kotwicę przy terminalu węglowym, uniemożliwiając rozładunek surowca z płynącego do Polski z Mozambiku statku - poinformowała Greenpeace Polska w przesłanym oświadczeniu. - W ubiegłym roku sprowadziliśmy 20 milionów ton węgla, który kosztował osiem miliardów złotych - przypomniał Marek Józefiak z Greenpeace.
2019-09-10 00:11
Wybuch gazu w budynku. Cztery rodziny bez dachu nad głową
W Choczewie w Pomorskiem prawdopodobnie z powodu nieszczelnej butli gazowej nastąpił wybuch. Dwie starsze osoby trafiły do szpitala. Budynek nie nadaje się do użytkowania.
2019-09-09 14:44
Sprawa Amber Gold: sąd dalej czyta wyrok. Na kary poczekamy
Sędzia Lidia Jedynak nadal będzie czytać wyrok w sprawie Amber Gold. Zdecydowała, że nie może skrócić jego odczytywania. Wysokości kar dla Marcina i Katarzyny P. poznamy więc prawdopodobnie pod koniec września.
2019-09-09 11:35
Codzienne Wiadomości
Strażak z Zachodniopomorskiego ranny podczas usuwania drzewa

Dwie osoby, w tym strażak z województwa zachodniopomorskiego, zostały ranne w wyniku burz z silnym wiatrem, przechodzących nad Polska - poinformował w środę rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Jak poinformował Frątczak, jedna osoba w województwie

dzisiaj 09:04
"Szpargałek" otwiera się po wakacjach

Po wakacyjnej przerwie powraca Galeria Szpargałek. W magazynach ekoportu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie znajduje się już mnóstwo „nowych” przedmiotów. Są: krzesła, fotele, stare telewizory, narty, buty narciarskie, porcelana i setki książek oraz filmów DVD. W tym sezonie

dzisiaj 09:04
Trwa święto nauki

Trwa właśnie dziewiętnasty Zachodniopomorski Festiwal Nauki. Zainicjowany przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe jest wspólnym dziełem wyższych uczelni oraz placówek naukowych Szczecina i Koszalina. Do soboty na wszystkich miłośników wiedzy - zwłaszcza tych najmłodszych - czeka

dzisiaj 08:01
PIG na pomoc schroniskowym bezdomniakom

Ze zbiórką wystartowali w ubiegłym tygodniu, aby zdążyć przed listopadowymi przymrozkami. Mowa o akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Północną Izbę Gospodarczą: na pomoc czworonożnym rezydentom Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

„Idziesz do Izby? Weź ze

dzisiaj 08:01
Liwia Łuża z łodzi

Członkowie lokalnych kół wędkarskich, ale też śledzący pilnie nasze aktualności na stronie internetowej Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, historię nowego łowiska pewnie już znają. Innym przypomnę, że po latach starań można tam już wędkować.

Dzięki współpracy

dzisiaj 06:58
Fenomen disco polo widziany po latach

Biznes, który wyrastał z rodzącą się Polską, własne stacje telewizyjne, firmy fonograficzne, dyskoteki, prasa, miliony odbiorców. „Przez lata mało kto traktował disco polo poważnie, a to błąd” – powiedziała Judyta Sierakowska – autorka książki „Nikt nie słucha.

dzisiaj 23:37
Posejdon nabiera charakteru [FILM]

Światło dzienne ujrzały dwa pokoje pokazowe hoteli Moxy i Courtyard należących do sieci Marriott, które znajdą się w szczecińskim kompleksie Posejdon. Jego otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku.

W najnowszym filmie na Facebooku można zobaczyć najniższą kondygnację

wczoraj 22:34
Jest ekspertyza. Zamek wpadł w zapadlisko

Prowadzone w ostatnich latach prace remontowe w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie nie były przyczyną zawalenia się północnego skrzydła gmachu. Degeneracja gruntu pod budynkiem trwała bowiem kilkadziesiąt lat. I, jak się okazuje, nie po raz pierwszy zagroziła wizytówce

wczoraj 22:34
Najnowsze wiadomości z Szczecin
dzisiaj 09:04 Strażak z Zachodniopomorskiego ranny podczas usuwania drzewa
dzisiaj 09:04 "Szpargałek" otwiera się po wakacjach
dzisiaj 08:01 Trwa święto nauki
dzisiaj 08:01 PIG na pomoc schroniskowym bezdomniakom
dzisiaj 06:58 Liwia Łuża z łodzi
dzisiaj 23:37 Fenomen disco polo widziany po latach
wczoraj 22:34 Posejdon nabiera charakteru [FILM]
wczoraj 22:34 Jest ekspertyza. Zamek wpadł w zapadlisko
wczoraj 21:31 Rayskiego jeszcze ładniejsza
wczoraj 20:28 Kwadrans w miejskich realiach i kinie
wczoraj 19:25 Wytchnienie na wysokości [GALERIA]
wczoraj 19:25 Siatkówka. Wygrali z Czarnogórą
wczoraj 19:25 Cały Szczecin w kwiatach. Wytchnienie na wysokości [GALERIA]
wczoraj 19:25 Kraksa na rondzie
wczoraj 19:25 Kamienice sprzedane w minutę. Teraz duński kapitał na ratunek
wczoraj 18:22 Piłka nożna. 100 goli pod wodzą Runjaica
wczoraj 18:22 Zabójca z kina zasiądzie na ławie oskarżonych
wczoraj 17:19 Zapasy. Zachodniopomorska trójka w Nur Sułtan
wczoraj 17:19 Policjanci użyli paralizatora i zostali skazani. Trwa postępowanie odwoławcze
wczoraj 16:38 Zabił podczas seansu dla dzieci. Jest akt oskarżenia dla nożownika ze szczecińskiego kina
wczoraj 16:16 Piłka nożna. Debiut Idasiaka w młodzieżowej LM
wczoraj 16:16 Oszpecony dźwigozaur. Sprawca zatrzymany na gorącym uczynku
wczoraj 16:16 Platforma pyta o inwigilację
wczoraj 15:35 Pożar poddasza w szkole podstawowej w Świerznie
wczoraj 15:13 Piłka nożna. Wzmocnieni młodzieżowcy wygrali z Broendby
wczoraj 15:13 Zapaliło się poddasze szkoły w Świerznie
wczoraj 14:11 Futsal. Pogoń 04 nie wznowiła jeszcze treningów
wczoraj 14:11 Korpus NATO świętuje 20-lecie. Obchody w weekend
wczoraj 13:08 Wydra Basia odnaleziona [FILM]
wczoraj 12:50 Wjechali do wody, dwie osoby nie żyją. Nowe ustalenia w sprawie wypadku w Świnoujściu
wczoraj 12:26 Protest Tysiąca Miast także w Szczecinie. "Nie damy sobie zabrać przyszłości"
wczoraj 12:26 Radość w Dzikiej Ostoi. Złodziej podrzucił wydrę Basię pod ośrodek
wczoraj 12:04 Gawłowski: To, co twierdzi pisowska prokuratura nijak się ma do rzeczywistości
wczoraj 11:23 Silny wiatr nad Polską. Ostrzeżenia dla większości kraju
wczoraj 11:02 Noise w Teatrze. Koncert Wren i Irk
wczoraj 11:02 We wtorek silny wiatr na wybrzeżu i sztorm na Bałtyku
wczoraj 09:58 Konferencja Alzheimerowska „Oblicza otępienia” [FILM]
wczoraj 09:58 Zamiast grzybów znalazł... marihuanę
wczoraj 08:55 Pamiętajmy o Witkacym. "Oni" w Starej Rzeźni
wczoraj 07:52 Mieszkańcy Widzieńska odcięci od świata
wczoraj 07:52 Rocznica sowieckiej inwazji
wczoraj 00:31 Wolne etaty w Straży Miejskiej, praca czeka
wczoraj 00:31 Liczenie rowerzystów i kino pod chmurką [FILM]
wczoraj 23:28 Instytut Pileckiego otworzył w Berlinie swój pierwszy zagraniczny oddział
wczoraj 23:28 Przystanek Historia. U polskich stali granic
wczoraj 23:28 Kobiety na autobusy
2019-09-16 23:25 Utrzymano wyrok dla Polaka skazanego w Rosji za szpiegostwo
2019-09-16 23:25 Siatkówka. Z Czechami bez straty seta
2019-09-16 23:25 Piłka ręczna. Sandra podejmuje lidera z Płocka
2019-09-16 22:44 Grabowo: Wypadek na dk 26. Jedna osoba nie żyje
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 09:32 Kancelaria prezydenta: Trwają pracę nad zmianą systemowej opieki dla osób 75+
dzisiaj 09:32 CNN: Według ekspertów atak na Aramco nastąpił z Iranu
dzisiaj 09:32 Śmierć Kosteckiego. "Wszyscy się go bali"
dzisiaj 09:26 Zamiana czasu z letniego na zimowy 2019. Sprawdź, kiedy ostatni raz przestawimy zegarki
dzisiaj 09:26 Wybory parlamentarne 2019. Najstarszych kandydatów wystawił PiS, a najlepiej wykształconych Koalicja Obywatelska
dzisiaj 09:26 Polacy ewakuowani po pożarze hotelu w Malezji
dzisiaj 09:26 Pogoda. Jesień jeszcze poczeka. Po mroźnym tygodniu wracają wysokie temperatury
dzisiaj 09:23 Protektor: Dywidenda za zgodą
dzisiaj 09:04 Izrael: Netanyahu zapowiada "silny syjonistyczny rz±d bez przedstawicieli ludno¶ci arabskiej"
dzisiaj 09:04 Radomsko: Kolizja na DK1. Zderzy³y siê cztery ciê¿arówki. Zablokowana droga w kierunku Katowic
dzisiaj 09:04 Pogoda. Kiedy bêdzie ciep³o? Synoptycy maj± dla nas dobre wie¶ci. W niedzielê nawet 23 stopnie
dzisiaj 09:04 Micha³ Wo¶ z PiS "doceni³" swój okrêg wyborczy? Do Raciborza pop³ynê³y miliony. "Jestem z tego dumny"
dzisiaj 09:04 Warszawa: ukrad³ czê¶ci warte 300 tys. z³, sprzeda³ je za 800 z³. Pracownik budowy us³ysza³ zarzuty
dzisiaj 09:04 E-prawo jazdy coraz bliżej. Brak papierowego dokumentu przy sobie nie będzie oznaczał mandatu
dzisiaj 09:04 WTA Seul. Udany rewanż Linette na Potapowej, Polka w ćwierćfinale turnieju
dzisiaj 09:04 "Bajka". Przedwojenna beztroska i bastion walczącej Warszawy
dzisiaj 08:56 Stal Gorzów szykuje się do rewolucji. Paluch straci pracę?
dzisiaj 08:56 Blokują Polakom dostęp do biletów?
dzisiaj 08:56 Ostatnie manewry Polaków
dzisiaj 08:56 Marzenie, które staje się nierealne
dzisiaj 08:56 Niespodziewana szansa
dzisiaj 08:56 WTA w Seulu: awans Linette do ćwierćfinału
dzisiaj 08:56 Strzał w dziesiątkę
dzisiaj 08:55 Posypią się kary
dzisiaj 08:55 Aleksander Śliwka: Gramy, tam, gdzie nam każą [WYWIAD]
dzisiaj 08:38 PiS rusza na wojnę z dieslami. Nad przepisami pracują trzy ministerstwa
dzisiaj 08:38 Słuchacze Radia Maryja poszczą w intencji PiS. ''Można się jeszcze zapisywać''
dzisiaj 08:29 "Rzeczpospolita": Bohater afery podkarpackiej uniknął więzienia
dzisiaj 08:29 Był Ukraiński więzień: Wolność zawdzięczam także Polakom
dzisiaj 08:29 Włochy: Nowa formacja Matteo Renziego zatrzęsła rządem
dzisiaj 08:29 "Fakt": Jarosław Kaczyński najbardziej lubi czytać skargi
dzisiaj 08:29 Zbigniew Ziobro: Jarosław Kaczyński byłby najlepszym premierem
dzisiaj 08:29 Prof. Szukalski: W dużych miastach Polski obserwujemy baby boom
dzisiaj 08:29 Małopolskie: Chomiki zablokują budowę drogi?
dzisiaj 08:23 Koziorożec. Horoskop zodiakalny na środę, 18 września. Sprawdź, czy w miłości, biznesie i zdrowiu dopisze ci szczęście
dzisiaj 08:23 Wielka Brytania. Spłonął dom Polaków. Sprawcy podpalenia zatrzymani
dzisiaj 08:23 Macedonia Północna w UE? Donald Tusk dał zielone światło
dzisiaj 08:20 Financial Times. Bonanza w firmach audytorskich
dzisiaj 08:20 Wszystko wciąż pozostaje pod kontrolą byków
dzisiaj 08:20 Ważny dzień dla dolara
dzisiaj 08:20 Wszyscy patrzą na Fed
dzisiaj 08:20 Wymarzona sytuacja FOMC
dzisiaj 08:20 Restrukturyzacja Atremu przyniesie wkrótce efekty
dzisiaj 08:20 Auto Partner planuje odbudować marże
dzisiaj 08:20 Brak serwera może obniżyć cenę Kani
dzisiaj 08:20 Integracja biznesu maklerskiego. Są ofiary roszad kadrowych
dzisiaj 08:20 Słabnący forint źle wróży złotemu?
dzisiaj 08:05 Onet Rano. Zacznij z nami dzień
dzisiaj 08:05 Zbigniew Ziobro dla "SE": Kaczyński byłby najlepszym premierem
dzisiaj 08:05 Arkady Rzegocki zachęca Polaków w Wielkiej Brytanii do powrotu do ojczyzny
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook