Najnowsze Wiadomości Szczecin

Nagłówki
Lekcje demokracji w Zachodniopomorskiem
Społeczeństwo obywatelskie, praworządność, trójpodział władzy oraz prawa człowieka – to tematy jakie zostaną poruszone podczas lekcji demokracji. Udział w nich weźmie 300 uczniów z województwa zachodniopomorskiego.
dzisiaj 17:57
pogoda na wtorek, 21.11.17

NOC W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na zachodzie województwa możliwy słaby deszcz. Na wschodzie nad ranem miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1°C do 3°C na

dzisiaj 17:57
ŚLEDZTWO WS. WYPADKU W GRYFICKIM SZPITALU
Prokuratura wyjaśnia okoliczności wypadku w gryfickim szpitalu, w którym 75-letnia pacjentka wypadła z okna na drugim piętrze. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.
dzisiaj 17:57
Co ze stadionem przy ul. Litewskiej?
Już wiadomo, że remont nawierzchni stadionu lekkoatletycznego im. Wiesława Maniaka w Szczecinie nie zakończy się w tym roku, choć koniec prac wcześniej planowano na listopad. Największą przeszkodą okazała się pogoda, od której kaprysów zależy, czy tartanu doczekamy się wiosną, czy dopiero latem.
dzisiaj 16:55
Pasażer z narkotykami, a kierowca bez prawa jazdy
Szczecińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, a pasażer przewoził narkotyki.
dzisiaj 16:55
Pracownicy socjalni wyróżnieni
W Filharmonii w Szczecinie, odbyły się dziś uroczystości związane z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego. Na zaproszenie Prezydenta Miasta Szczecin, udział w uroczystości wzięli pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele miejskich służb, policji, organizacji pozarządowych, kościołów, jak również przedstawiciele samorządu gminnego i wojewódzkiego.
dzisiaj 16:55
Wyremontowano i poszerzono drogę
Droga wojewódzka 203 między Koszalinem i Darłowem po przebudowie. Została poszerzona i wyposażona w nowe oznakowanie oraz elementy chroniące pieszych i zapewniające bezpieczny ruch aut. Dla fanów dwóch kółek również dobre wieści – obok powstała ścieżka rowerowa. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie w Dąbkach. W spotkaniu udział wziął wicemarszałek Tomasz Sobieraj.
dzisiaj 16:55
Co ze stadionem przy Litewskiej?
Już wiadomo, że remont nawierzchni stadionu lekkoatletycznego im. Wiesława Maniaka w Szczecinie nie zakończy się w tym roku, choć koniec prac wcześniej planowano na listopad. Największą przeszkodą okazała się pogoda, od której kaprysów zależy, czy tartanu doczekamy się wiosną, czy dopiero latem.
dzisiaj 15:53
Ratownik medyczny skazany na dwa lata więzienia za gwałt na tłumaczce
Sąd skazał Mariusza C., ratownika medycznego, na dwa lata bezwzględnego więzienia za zgwałcenie kobiety podczas szkolenia w Kaliningradzie. C. będzie musiał także zapłacić ofierze 10 tys. zł zadośćuczynienia. Drugi z oskarżonych został uniewinniony. W pierwszym procesie Mariusz C. usłyszał wyrok w zawieszeniu, a Jarosław G. osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata.
dzisiaj 15:09
Uwaga kierowcy, roboty drogowe
Do końca tygodnia będą trwały prace na ulicy Bogumińskiej, a we wtorek rozpoczną się prace remontowe na ulicy Polickiej, gdzie wykonana zostanie warstwa ścieralna. W tym tygodniu, jeśli pozwolą na to pogoda, drogowców spotkamy także na ulicy Niedziałkowskiego i Witkiewicza. Na wszystkich ulicach odbędzie się m.in. frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej.
dzisiaj 14:51
Budowa parkingu na osiedlu Bandurskiego zakończona
33 miejsca postojowe powstały na osiedlu Bandurskiego w Szczecinie. Budowa nowego parkingu kosztowała ponad 200 tysięcy złotych.
dzisiaj 14:51
Zakończenie festiwalu Euromusicdrama 2017
Koncert w Filharmonii Szczecińskiej zamknął drugą edycję festiwalu Euromusicdrama 2017. Festiwal, którego ideą jest propagowanie - ”Muzyki w Teatrze, Teatru w Muzyce”.
dzisiaj 11:43
Wojewoda w zespole ds. projektu Baltic Pipe
Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodniopomorski wszedł w skład zespołu ds. projektu Baltic Pipe. Międzyresortowy zespół powołała premier Beata Szydło. Ma on wspierać budowę połączenia gazowego Polski z Danią do października 2022 r.
dzisiaj 09:37
Sportowcy pomagają potrzebującym
Sportowe zmagania… w słusznym celu. W Szczecinku rozegrano charytatywny turniej dla niepełnosprawnego Mariusza Fabisiaka. Oprócz siatkarskiej rywalizacji odbyły się licytacje, w których można było powalczyć m.in. o piłkę i koszulki z autografami siatkarskich gwiazd.
dzisiaj 08:35
pogoda na poniedziałek, 20.11.17

NOC W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM Zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na wschodzie województwa również śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. DO POŁUDNIA Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu,

wczoraj 16:03
Demontaż pomnika Wdzięczności
Akcja demontaż. Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej znika z centrum Szczecina. Wczoraj zakończyła się likwidacja kolumny. W ciągu tygodnia zdemontowany zostanie podest, na którym ustawiony jest pomnik.
wczoraj 13:59
Codzienne Wiadomości
70. rocznica ślubu królowej Elżbiety II i księcia Filipa

Brytyjska królowa Elżbieta II i książę Filip obchodzą w poniedziałek (20 listopada) 70. rocznicę ślubu. Życzenia złożyła im z tej okazji m.in. premier Theresa May, która pogratulowała "specjalnej okazji" i podziękowała za poświęcenie życia służbie

dzisiaj 17:33
Skąd się biorą książki?

Szczecińska kluboksięgarnia „FiKa” organizuje ciekawe autorskie spotkania z Małgorzatą Narożną pn. „Co to jest książka, spotkanie z księgarką”. Podczas zajęć jest mowa m.in. o tym, co to jest książka, w jaki sposób powstaje, kto ją pisze, a kto maluje, co nam daje

dzisiaj 17:33
Przed świętami Bożego Narodzenia ceny żywności w górę [FILM]

W ciągu ostatniego roku ceny żywności wzrosły o blisko 6 proc. To największa podwyżka od 6 lat – podaje Główny Urząd Statystyczny. Na sklepowych półkach najbardziej podrożały warzywa, masło i jajka. Przed świętami Bożego Narodzenia ceny żywności nadal będą rosnąć, a

dzisiaj 16:31
Zaremba donosi na Geblewicza i Zarząd Województwa

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego - w tym marszałka Olgierda Geblewicza - złożył w poniedziałek do prokuratury poseł PiS Krzysztof Zaremba.

O kroku tym poinformowano podczas konferencji prasowej w szczecińskiej

dzisiaj 16:31
Pracodawcy z nagrodami [GALERIA]

Koniec listopada to czas podsumowań programów prewencyjnych i konkursów w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Lalek „Pleciuga", a salę wypełnili posłowie, senatorowie, przedstawiciele zachodniopomorskich instytucji, stowarzyszeń, jednostek

dzisiaj 15:29
Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie

– Planujemy, że projekt wykonawczy gotowy będzie w drugiej połowie 2017 roku, a budowa rozpocznie się na przełomie 2017 i 2018 roku – powiedział na początku września ubiegłego roku Wojciech Olbryś, Przewodniczący Zespołu ds. realizacji inwestycji przebudowy Stadionu Miejskiego

dzisiaj 15:29
7-latek sam w klasie. Wyszedł oknem

Siedmioletni chłopczyk wypadł z okna klasy na pierwszym piętrze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Dziecku na szczęście nic poważnego się nie stało, ale dla bezpieczeństwa chłopczyk został przewieziony na obserwację do kliniki na Unii Lubelskiej w

dzisiaj 15:29
Zamiast wysypiska - wybieg dla psów. Nowa inwestycja na prawobrzeżu Szczecina
Nowoczesny i oświetlony - tak ma wyglądać nowy "plac zabaw" dla czworonogów w Szczecinie. Przy ulicy Botanicznej powstaje właśnie nowy wybieg dla psów. Zastąpi on dzikie wysypisko śmieci, która teraz tam się znajduje.
dzisiaj 15:19
Najnowsze wiadomości z Szczecin
dzisiaj 17:57 Lekcje demokracji w Zachodniopomorskiem
dzisiaj 17:57 pogoda na wtorek, 21.11.17
dzisiaj 17:57 ŚLEDZTWO WS. WYPADKU W GRYFICKIM SZPITALU
dzisiaj 17:33 70. rocznica ślubu królowej Elżbiety II i księcia Filipa
dzisiaj 17:33 Skąd się biorą książki?
dzisiaj 16:55 Co ze stadionem przy ul. Litewskiej?
dzisiaj 16:55 Pasażer z narkotykami, a kierowca bez prawa jazdy
dzisiaj 16:55 Pracownicy socjalni wyróżnieni
dzisiaj 16:55 Wyremontowano i poszerzono drogę
dzisiaj 16:31 Przed świętami Bożego Narodzenia ceny żywności w górę [FILM]
dzisiaj 16:31 Zaremba donosi na Geblewicza i Zarząd Województwa
dzisiaj 15:53 Co ze stadionem przy Litewskiej?
dzisiaj 15:29 Pracodawcy z nagrodami [GALERIA]
dzisiaj 15:29 Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie
dzisiaj 15:29 7-latek sam w klasie. Wyszedł oknem
dzisiaj 15:19 Zamiast wysypiska - wybieg dla psów. Nowa inwestycja na prawobrzeżu Szczecina
dzisiaj 15:19 Świnoujście: areszt za kradzież samochodu z parkingu Straży Granicznej
dzisiaj 15:09 Ratownik medyczny skazany na dwa lata więzienia za gwałt na tłumaczce
dzisiaj 14:51 Uwaga kierowcy, roboty drogowe
dzisiaj 14:51 Budowa parkingu na osiedlu Bandurskiego zakończona
dzisiaj 14:27 Zakończono rozbiórkę pomnika Wdzięczności [GALERIA]
dzisiaj 14:27 Krokusowa Rewolucja w Czarnym
dzisiaj 14:17 PiS zgłasza władze województwa do prokuratury. Zaremba: musieli wiedzieć o aferze melioracyjnej
dzisiaj 13:25 Zmarł Charles Manson
dzisiaj 13:25 Piłka nożna. Janusz Wójcik nie żyje
dzisiaj 13:25 Areszt dla złodzieja luksusowej Tesli
dzisiaj 12:21 Ten Years After – będzie bluesowo i rockowo
dzisiaj 12:21 Sportowy plebiscyt. Awans Wawrowskiego do Mundialu
dzisiaj 12:21 Wypadek z udziałem radiowozu
dzisiaj 12:11 Szczecin: zakończono rozbiórkę Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej
dzisiaj 11:43 Zakończenie festiwalu Euromusicdrama 2017
dzisiaj 11:19 Miss Świata 2017
dzisiaj 11:19 Kierowca bez prawa jazdy, pasażer z narkotykami
dzisiaj 10:15 Opłata za papugę
dzisiaj 09:37 Wojewoda w zespole ds. projektu Baltic Pipe
dzisiaj 09:13 Wiedźmy Himmlera w Szczecinie
dzisiaj 09:13 Remonty uliczne i utrudnienia [GALERIA]
dzisiaj 08:35 Sportowcy pomagają potrzebującym
dzisiaj 08:11 Smog skraca życie [FILM]
dzisiaj 07:09 Sierżant nie dla kierowców
dzisiaj 06:59 Rezerwisto, oddaj pieniądze za koszulkę
dzisiaj 23:55 Krokusy dla Mechowa
wczoraj 22:53 Na melancholijną nutę
wczoraj 21:51 Na pomoc zwierzętom
wczoraj 21:41 Świdwin: napad na sklep monopolowy
wczoraj 21:41 Będzie współpraca pomiędzy Politechniką Świętokrzyską i uczelniami morskimi
wczoraj 20:49 Tusk bije na alarm
wczoraj 19:47 Wyprodukują opakowania, które oddychają
wczoraj 19:47 Piłka nożna. Fatalne 5 minut Błękitnych
wczoraj 18:45 Jak zrobić coś z niczego? [FILM]
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 18:01 Fermy norek zagrożone? Polacy mogą stracić pracę
dzisiaj 18:01 Tajemnicza śmierć 19-letniej córki aktorki. Nowe fakty
dzisiaj 18:01 Kornelia Wróblewska po raz drugi została matką! [ZDJĘCIA]
dzisiaj 18:01 Ukraina: Skradziono 30 kilogramów złota
dzisiaj 18:01 Sejm: Pierwsze czytanie prezydenckich ustaw o KRS i SN w środę
dzisiaj 18:01 Europa bije się o dwie londyńskie agencje. Wygra Polska?
dzisiaj 18:01 Argentyna: Zaginiony okręt podwodny sygnalizował awarię
dzisiaj 18:01 AI: Cyberprzemoc wobec kobiet w Polsce
dzisiaj 18:01 "Wysublimowana instalacja", czyli urzędniczy protest przeciw "uporczywym pytaniom"
dzisiaj 18:01 Same porażki, 33 stracone gole. Już są najgorsi w historii
dzisiaj 18:01 Przed gwałcicielami uciekła przez okno, przeszła kilka operacji. "Nie wróci do dawnej sprawności"
dzisiaj 18:01 "Wyścig rusofobów". Rosyjskie echa słów Tuska
dzisiaj 17:43 Andrzej Duda: podziały osłabią UE; niech parlamenty dyskutują o przyszłości Unii
dzisiaj 17:25 WIADOMOŚCI
dzisiaj 17:17 Świetny występ Kuszczaka, jak grali nasi w Championship?
dzisiaj 17:17 Iversen zawalił Stali dwa sezony. Gorzów znów powalczy o złoto
dzisiaj 17:17 PGE Ekstraliga była jego marzeniem, ale nie dostał oferty
dzisiaj 17:17 Lorenzo Micelli: Sytuacja zdrowotna dziewczyn nie jest perfekcyjna
dzisiaj 17:11 Zapowiada się dobry rok w budownictwie
dzisiaj 17:11 Pianohooligan i pogmatwany fortepianowy Kisiel
dzisiaj 17:11 Między samotną ascezą a zbiorowym obżarstwem
dzisiaj 17:11 70 lat małżeństwa. Królowa Elżbieta i książę Filip świętują rocznicę ślubu
dzisiaj 17:11 Marsz Niepodległości. Jest śledztwo ws. propagowania faszyzmu
dzisiaj 16:59 Naukowcy obalili popularny mit. Zobacz, co odkryli!
dzisiaj 16:59 Partnerka Karola z „Rolnika” skrywała tajemnicę
dzisiaj 16:59 Eurostat: Spada ubóstwo wśród dzieci w Polsce
dzisiaj 16:59 Śledztwo ws. publicznego propagowania faszyzmu na Marszu Niepodległości
dzisiaj 16:59 Milion złotych dla lekarzy, którzy znajdą się w szczególnie trudnej sytuacji
dzisiaj 16:59 Mołdawianka zgwałcona w Polsce "nigdy nie odzyska sprawności"
dzisiaj 16:59 MON kupi tysiąc aparatów latających Warmate
dzisiaj 16:59 "Był dla nas ojcem i wzorem". Srebrna drużyna wspomina Wójcika
dzisiaj 16:59 Zmarł Janusz Wójcik. Były trener reprezentacji miał 64 lata
dzisiaj 16:59 PO zawiadamia prokuraturę w sprawie szefa SKW
dzisiaj 16:59 619 spraw wobec protestujących przeciwko polityce rządu. Ziobro: widzę zmianę jakości
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:23 WIADOMOŚCI
dzisiaj 16:15 Jóźwiak jednak zostaje w Lechu! Pomocnik przedłużył umowę
dzisiaj 16:15 Jeden z ostatnich wywiadów Janusza Wójcika [WIDEO]
dzisiaj 16:15 Wasilewski: Wracam do żywych, jednak moja forma jest niewiadomą
dzisiaj 16:15 Tak grała olimpijska drużyna Wójcika! Pamiętne 3:0 z Włochami [SKRÓT]
dzisiaj 16:15 Ten wyścig rozstrzygnął o złotych medalach
dzisiaj 16:15 Adam Matysek: wielu piłkarzy dużo zawdzięczało Wójcikowi
dzisiaj 16:15 Wszystko o naszej ekipie i nowym sezonie PŚ [INFOGRAFIKA]
dzisiaj 16:15 Komisja Ligi zajmie się Legią. Grozi jej dotkliwa kara finansowa
dzisiaj 16:09 Paczka dla Bohatera. "Pomagamy dobrym ludziom"
dzisiaj 16:09 Papugarnia - świat egzotycznych ptaków
dzisiaj 16:09 Strefa Schengen: bez ręcznego stemplowania paszportów. Wszystko elektronicznie
dzisiaj 16:09 Zrozumieć naszą podświadomość, czyli sztuka czytania snu
dzisiaj 16:09 Wokół "Procesu" Krystiana Lupy
dzisiaj 16:09 Fiat 126p dla Toma Hanksa wyruszył do Los Angeles. Aktor odwiedzi Bielsko-Białą?