Najnowsze Wiadomości Warszawa

Nagłówki
Firmy tną pensje i etaty, wyhamowują inwestycje

Pogorszenia wyników finansowych na koniec 2020 r. spodziewa się 80 proc. przedsiębiorców, 90 proc. już zmniejszyło sprzedaż, przeszło połowa ograniczyła lub wyhamowała inwestycje – takie wyniki przynosi badanie blisko 190 polskich i zagranicznych firm zrealizowane w czerwcu przez

dzisiaj 06:13
Wybory prezydenckie - kampania wyborcza przed II turą - relacja z 2 lipca

W wyborach prezydenckich, których I tura odbyła się 28 czerwca, startowało 11 kandydatów. Byli to (w alfabetycznej kolejności): Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał

dzisiaj 05:04
Prezydentura, nie partia. Bój o głosy Szymona Hołowni

10 mln – tyle mniej więcej głosów musi zdobyć Rafał Trzaskowski, by zostać prezydentem. A to znaczy, że ponad 2,6 mln osób głosujących na Szymona Hołownię 28 czerwca musi znaleźć powód, by 12 lipca ponownie iść do urn.

Czy pójdą? Nie ma pewności, że tak będzie,

dzisiaj 05:04
Szumowski: Emeryci i rodzice małych dzieci do lokali wejdą bez kolejki

Szef resortu zdrowia złożył taką deklarację w programie „Gość Wiadomości” w TVP. - Patrząc na zachowania się Polaków w lokalach wyborczych, patrząc na ten reżim sanitarny, te oczekiwanie na wejście do lokalu, jestem przekonany że pójście do wyborów jest bezpieczniejsze niż

dzisiaj 23:19
Sondaż dla „Wiadomości”: Duda wygra różnicą ponad 2 pkt. proc.

W sondażu, przeprowadzonym we wtorek i środę, Andrzej Duda uzyskał poparcie 51,14 proc. ankietowanych. Jego rywala w drugiej turze wyborów prezydenckich, kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, poparło 48,86 proc. respondentów.

Według badania, udział w drugiej

wczoraj 21:01
Błaszczak rekomenduje gen. Andrzejczaka na przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO
Rekomendowałem gen. Rajmunda Andrzejczaka, szefa Sztabu Generalnego WP, do objęcia stanowiska przewodniczącego Komitetu Wojskowego (KW) NATO - poinformował w środę szef MON Mariusza Błaszczak.
wczoraj 21:01
Morawiecki: Nie dajcie sobie wcisnąć kitu
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w środę do wyborców, by nie dali sobie "wcisnąć kitu", który - według niego - "wciska" im opozycja. Nie dajmy sobie zamydlić oczu tym kuglarzom, fałszerzom, pójdźmy 12 lipca do wyborów, bo wtedy będzie szansa walki o lepszą Polskę - mówił premier.
wczoraj 21:01
Włosi już mają bon turystyczny. Pierwszego dnia złożono 110 tys. wniosków
110 tys. wniosków o bon turystyczny w maksymalnej wysokości 500 euro wpłynęło w pierwszym dniu składania takich próśb - poinformował rząd w środę. Łączna wartość bonów, o które zwróciły się rodziny oraz osoby indywidualne to ponad 50 mln euro.
wczoraj 21:01
Prokuratura Krajowa podaje nowe szczegóły prezydenckiego ułaskawienia
Ułaskawienie nie dotyczy kary pozbawienia wolności, a wyłącznie skrócenia orzeczonego na sześć lat zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi - poinformowała w środę Prokuratura Krajowa odnosząc się do informacji mediów o tym, że Andrzej Duda ułaskawił mężczyznę skazanego za przestępstwo seksualne na małoletnim.
wczoraj 21:01
Grodzki wzywa premiera, by przedstawił informacje o finansach państwa
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wezwał w środę premiera Mateusza Morawieckiego, by przedstawił w Senacie informację na temat stanu finansów publicznych. Jak mówił, Polacy mają prawo wiedzieć, czy finanse państwa są bezpieczne.
wczoraj 19:52
Rafał Trzaskowski zobowiązał się do realizacji postulatów Szymona Hołowni

Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski spotkali się w środę, aby porozmawiać o "ponadpartyjnej prezydenturze". Dzień wcześniej Hołownia, który zajął 3. miejsce w I turze wyborów prezydenckich i nie dostał się do drugiej, wymienił warunki "bezpartyjnej prezydentury". Przekazał

wczoraj 17:34
Kierowca karetki pogotowia śmiertelnie potrącił dziecko na pasach. Wyrok: 5,5 roku więzienia
Przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie zapadł wyrok ws. kierowcy karetki, który jadąc z niedozwoloną prędkością, śmiertelnie potrącił na pasach 9-letnią dziewczynkę. Mężczyzna został skazany na 5,5 roku więzienia - podała sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.
wczoraj 17:34
Duda: Kłamcy nigdy więcej nie mogą powrócić do władzy
Kłamcy nigdy więcej nie mogą powrócić do władzy, ci którzy nas okłamywali, oszukiwali w najważniejszych sprawach, nie mogą powrócić do władzy - podkreślił w środę prezydent Andrzej Duda.
wczoraj 17:34
Wojciech Tumidalski: Która łaska oburza

Temperaturę prezydenckiej kampanii rozgrzała ujawniona w „Rzeczpospolitej" informacja o ułaskawieniu (w marcu) przez Andrzeja Dudę skazanego za molestowanie małoletniego krewnego. Kancelaria Prezydenta od razu podała, że od czynu minęło wiele lat, a decyzję poprzedziła wnikliwa

wczoraj 16:25
Akt oskarżenia wobec twórcy serwisu z pirackimi filmami. Miał 300 tys. płatnych użytkowników.
Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia wobec młodego mężczyzny, któremu zarzuciła nielegalne rozpowszechnianie w internecie filmów i seriali. Jego witryna w ciągu kilku lat miała zarejestrowanych 300 tys. płatnych użytkowników. Kilkadziesiąt podmiotów swoje straty oszacowało na 47 mln zł.
wczoraj 16:25
"Przejaw głębokiej choroby nauki polskiej". Profesorowie piszą do prezydenta w sprawie Zybertowicza
Ta decyzja jest jednym z przejawów głębokiej choroby nauki polskiej - napisali profesorowie w liście otwartym do prezydenta Andrzeja Dudy, komentując decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, odmawiającą nadania tytułu profesora socjologowi dr hab. Andrzejowi Zybertowiczowi.
wczoraj 16:25
Codzienne Wiadomości
Zamiast pół miliona - 142 tys. wniosków na „Czyste powietrze”

Ponad pół miliona wniosków powinno było już wpłynąć po dotacje z programu „Czyste powietrze", który oferuje dofinansowanie do wymiany starych pieców, okien czy docieplenia domów jednorodzinnych. Założenia już na początku programu mówiły o 300 tys. wniosków rocznie, co daje 25

dzisiaj 09:40
Szczepionki przeciwko COVID-19 wchodzi w trzecią fazę badań klinicznych
Kilka najbardziej zaawansowanych szczepionek przeciwko Covid-19, m.in. koncernu AstraZeneca oraz amerykańskiej firmy Moderna, wchodzi w trzecią, decydującą fazę badań klinicznych. Według zapowiedzi pierwsze preparaty będą gotowe przed końcem 2020 r., a niektóre nawet jesienią.
dzisiaj 09:40
Hołownia: Nie mam w drugie turze swojego kandydata. Zagłosuję przeciw wizji prezydentury Dudy
Nie mam w drugiej turze swojego kandydata, więc zagłosuję nie za czymś, tylko przeciwko czemuś; przeciwko tej wizji prezydentury i Polski, jaką prezentował Andrzej Duda przez ostatnie lata, suflowanej mu przez Prawo i Sprawiedliwość - mówi dla "Gazety Wyborczej" Szymon Hołownia.
dzisiaj 09:40
Schetyna: Trzaskowski może przekonać wolnościowych wyborców Bosaka
Rafał Trzaskowski nie przekona do siebie wszystkich wyborców Krzysztofa Bosaka, ale tych wolnościowych jest w stanie i tym powinien się zająć jego sztab - powiedział w czwartek w Radiu RMF FM były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
dzisiaj 09:40
Adam Mariański: Dlaczego w Polsce potrzebne są fundacje prywatne

Polscy przedsiębiorcy doczekali się w końcu rozwiązania, które ma ułatwić spadkobranie prowadzonego biznesu. Ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej stanowi pierwszy tak wyraźny sygnał wskazujący na zwrócenie uwagi przez ustawodawcę na komunikaty płynące

dzisiaj 08:31
Bielan: Program prezydenta jest znany. Nie będzie fajerwerków [WYWIAD]
- Składanie kolejnych dużych obietnic między I a II turą mogłoby być przedstawione jako akt desperacji - mówi Adam Bielan, rzecznik prasowy sztabu Andrzeja Dudy.
dzisiaj 08:31
Nie bójmy się długu

Odważna polityka gospodarcza jest możliwa. Dziś istotną barierą rozwojową dla Polski jest ustanowiony w konstytucji arbitralny próg zadłużenia, który może uniemożliwić prowadzenie przez państwo polityki prorozwojowej, uwzględniającej wyzwania infrastrukturalnej luki

dzisiaj 07:22
Wakacje kamperem a prawo drogowe

Karawaning w Polsce przeżywa rozkwit. Na dziś zarejestrowanych jest w sumie ponad 140 tys. kamperów i przyczep. Ich miłośnicy mają do dyspozycji 450 kempingów w Polsce. A wszystko to za sprawą pandemii. Kamper albo przyczepa w czasach zarazy dają poczucie bezpieczeństwa. Nie trzeba

dzisiaj 07:22
Najnowsze wiadomości z Warszawa
dzisiaj 09:40 Zamiast pół miliona - 142 tys. wniosków na „Czyste powietrze”
dzisiaj 09:40 Szczepionki przeciwko COVID-19 wchodzi w trzecią fazę badań klinicznych
dzisiaj 09:40 Hołownia: Nie mam w drugie turze swojego kandydata. Zagłosuję przeciw wizji prezydentury Dudy
dzisiaj 09:40 Schetyna: Trzaskowski może przekonać wolnościowych wyborców Bosaka
dzisiaj 08:31 Adam Mariański: Dlaczego w Polsce potrzebne są fundacje prywatne
dzisiaj 08:31 Bielan: Program prezydenta jest znany. Nie będzie fajerwerków [WYWIAD]
dzisiaj 07:22 Nie bójmy się długu
dzisiaj 07:22 Wakacje kamperem a prawo drogowe
dzisiaj 06:13 Popyt kredytowy odbija
dzisiaj 06:13 Ministerstwo Sprawiedliwości: obrońca z urzędu nie może czekać na zapłatę
dzisiaj 06:13 Firmy tną pensje i etaty, wyhamowują inwestycje
dzisiaj 05:04 Wybory prezydenckie - kampania wyborcza przed II turą - relacja z 2 lipca
dzisiaj 05:04 Prezydentura, nie partia. Bój o głosy Szymona Hołowni
dzisiaj 23:19 Pompeo: Chiny miały dać Hongkongowi 50 lat wolności, a dały tylko 23 lata
dzisiaj 23:19 Szumowski: Emeryci i rodzice małych dzieci do lokali wejdą bez kolejki
dzisiaj 23:19 W Senacie debata o noweli ustawy o IPN ws. nieprzedawniania się zbrodni komunistycznych
wczoraj 22:11 Andrzej Łomanowski: Świat po plebiscycie w Rosji
wczoraj 22:11 Witold M. Orłowski: Bomba w górę!
wczoraj 22:11 Premier Netanjahu zmuszony do zmiany planów aneksji
wczoraj 22:11 Wypadek autobusu w Warszawie. Tajemnica zaciętego monitoringu
wczoraj 22:11 Jan Maria Jackowski: Prezes jest ojcem tej prezydentury
wczoraj 22:11 Pytania o kontrowersyjne prezydenckie ułaskawienie
wczoraj 22:10 Czarnogóra zalegalizowała homoseksualne związki partnerskie
wczoraj 22:10 Senat nie rozpatrzył informacji o finansach publicznych, bo zabrakło przedstawiciela rządu
wczoraj 22:10 Dla kogo głosowanie bez kolejki? Szumowski przedstawia pomysły na II turę wyborów
wczoraj 21:01 Zuzanna Dąbrowska: Trzaskowski musi stłuc swoją bańkę
wczoraj 21:01 Robert Gwiazdowski: Farbą i zaporą
wczoraj 21:01 Michał Niewiadomski: Gazprom przestaje kozaczyć
wczoraj 21:01 Kto stoi za przepisem wyłączającym odpowiedzialność karną urzędników
wczoraj 21:01 Sondaż dla „Wiadomości”: Duda wygra różnicą ponad 2 pkt. proc.
wczoraj 21:01 Dopisanie się do spisu wyborców jest wiążące na obie tury wyborów
wczoraj 21:01 Gowin: ogromna większość wyborców Konfederacji podziela nasze wartości w sferze moralnej
wczoraj 21:01 Błaszczak rekomenduje gen. Andrzejczaka na przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO
wczoraj 21:01 Morawiecki: Nie dajcie sobie wcisnąć kitu
wczoraj 21:01 Włosi już mają bon turystyczny. Pierwszego dnia złożono 110 tys. wniosków
wczoraj 21:01 Prokuratura Krajowa podaje nowe szczegóły prezydenckiego ułaskawienia
wczoraj 19:52 Trump idzie w zaparte w sprawie żołnierzy w Niemczech
wczoraj 19:52 #RZECZoBIZNESIE: Janusz Jankowiak: Wkrótce prawdziwy test odporności
wczoraj 19:52 Republika San Marino ogłosiła koniec kryzysu epidemiologicznego
wczoraj 19:52 Ukraina: Sąd nie wybrał środka zapobiegawczego wobec Poroszenki
wczoraj 19:52 Ukraina: MSZ protestuje w związku z wizytą europosłów na Krymie
wczoraj 19:52 Grodzki wzywa premiera, by przedstawił informacje o finansach państwa
wczoraj 18:43 Kiedy wojsko wezwie rezerwistów
wczoraj 18:43 Szwajcaria wprowadzi 10-dniową kwarantannę dla przyjezdnych z niektórych krajów
wczoraj 17:34 Prof. Krzysztof Simon: Żadne głosowanie nie jest bezpieczne w kontekście epidemii
wczoraj 17:34 Premier: Trzeba tłumnie iść do wyborów. Wirus w odwrocie
wczoraj 17:34 Rafał Trzaskowski zobowiązał się do realizacji postulatów Szymona Hołowni
wczoraj 17:34 Warszawa: Bezpłatna wakacyjna szkoła dla uczniów
wczoraj 17:34 Czechy znacznie luzują obowiązek noszenia maseczek
wczoraj 17:34 Trzaskowski zaakceptował postulaty Hołowni ws. zielonego weta, weta samorządowego i demokratycznego
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 10:29 Piontkowski o drugiej fali epidemii. Jak będzie wyglądała edukacja?
dzisiaj 10:29 USA: Padł dobowy rekord nowych zakażeń. Miasta zamykają bary, kina, restauracje
dzisiaj 09:56 W obronie Djocovida
dzisiaj 09:56 Chwila z... Filipem Mladenoviciem. „Krzyk daje mi moc”
dzisiaj 09:49 CCC miało wstępnie 40 mln zł EBITDA, 1292 mln zł przychodów w II kw. 2020 r.
dzisiaj 09:49 Złoty stabilny w oczekiwaniu na dane z rynku pracy w USA
dzisiaj 09:49 Rozwarstwienie w Nowym Jorku
dzisiaj 09:49 Mocne wzrosty na otwarciu
dzisiaj 09:49 #WykresDnia: Subsydiowanie a inflacja
dzisiaj 09:49 Sprzedaż mieszkań w czasie pandemii
dzisiaj 09:49 Legimi oferuje obligacje. Jaki kupon?
dzisiaj 09:46 Wybory prezydenckie 2020. Rzecznik Andrzeja Dudy: Prezydent łączy, Rafał Trzaskowski dzieli [relacja na żywo - 2 lipca]
dzisiaj 09:46 Patryk B., podejrzany o zabójstwo 16-letniej Kornelii z Piaseczna, trafi na obserwację psychiatryczną
dzisiaj 09:46 Wybory 2020. Grzegorz Schetyna: PO szanuje wszystkich wyborców
dzisiaj 09:46 Koronawirus w Polsce. Zmarła ekspedientka z Oleśnicy. Była zakażona
dzisiaj 09:46 Transformacyjne bezrobocie a czas wolny
dzisiaj 09:46 Natalia Nykiel gościem Uli Kaczyńskiej w "Muzycznej Jedynce"
dzisiaj 09:46 Polska - Czechy. Wielkie emocje w pięciosetowej bitwie w Wałbrzychu
dzisiaj 09:46 Wilkowski o MIT TON: nie mogło zabraknąć Poniedzielskiego, o którego zabijają się wykonawcy
dzisiaj 09:46 Muzeum ojca Myszki Miki i chińskie spojrzenie na kulturę... we Włoszech
dzisiaj 09:45 ABW zatrzymała dwóch Irakijczyków za finansowanie ISIS
dzisiaj 09:45 Wybory 2020. Grzegorz Schetyna: Rozstrzygnięcie wyborów w Polsce lokalnej
dzisiaj 09:45 Dariusz Piontkowski: Przygotowujemy się do zajęć stacjonarnych
dzisiaj 09:45 ​Szkoci próbują ratować język gaelicki. Naukowcy dają mu 10 lat
dzisiaj 09:45 Dolnośląskie: Sprzedawczyni zmarła na koronawirusa. Sanepid szuka klientów sklepu
dzisiaj 09:40 Tak TVP "zaprasza" Rafa³a Trzaskowskiego do debaty. "Jak wezwanie na komisariat"
dzisiaj 09:40 Czarnogóra wprowadzi³a zwi±zki partnerskie dla par jednop³ciowych. Jako pierwszy europejski kraj spoza UE
dzisiaj 09:40 Pogoda. Gdzie jest burza? IMGW wydaje ostrze¿enia dla wiêkszo¶ci regionów w Polsce
dzisiaj 09:40 Pruszków. Kierowca karetki ¶miertelnie potr±ci³ 9-letnie dziecko na pasach. Jest wyrok s±du
dzisiaj 09:40 Mazowieckie. Karambol na S8. Utrudnienia na drodze w kierunku Warszawy potrwaj± kilka godzin
dzisiaj 09:40 Wybory prezydenckie 2020. Jak g³osowaæ w drugiej turze bêd±c na wakacjach?
dzisiaj 09:39 IMGW ostrzega: burze z gradem na południu i na wschodzie kraju
dzisiaj 09:39 USA: Pielęgniarka wracała ze swojego ślubu. W sukni ślubnej pomogła rannym w wypadku
dzisiaj 09:39 Sondaż: Polacy chcą debaty Duda - Trzaskowski. Najmniej w samej TVP
dzisiaj 09:39 Kobieta urodziła dziecko, gdy stała w korku na Wisłostradzie
dzisiaj 09:39 Jest nowy szef komitetu bezpieczeństwa państwowego w Hongkongu
dzisiaj 09:39 Czarnecki: TVN i inne media poniosły porażkę
dzisiaj 09:39 Kontrowersyjne ułaskawienie Andrzeja Dudy. Ryszard Czarnecki komentuje
dzisiaj 09:39 Koronawirus u dzieci. Powstała szczegółowa analiza zachorowań
dzisiaj 09:23 Wiceszef PSL o przegranej: Wieś ogląda TVP. Została uwiedziona przez PiS
dzisiaj 09:21 Wiceszef PSL o przegranej: Wieś ogląda TVP. Została uwiedziona przez PiS
dzisiaj 09:21 Nie żyje ekspedientka ze sklepu. Była zakażona koronawirusem
dzisiaj 09:21 Zderzenie aut na A1 obok Łodzi, zginął 50-latek. Sprawcy uciekli
dzisiaj 08:47 Hubert Hurkacz zakończył zwycięstwem start w Miami. Cały turniej dla ćwierćfinalisty Australian Open
dzisiaj 08:47 Od miliona do minus 15 punktów
dzisiaj 08:47 Przez obronę po koronę
dzisiaj 08:47 Trwają targi o Praszelika
dzisiaj 08:47 Przymusowa reforma ekstraklasy
dzisiaj 08:40 Netia. Drugie starcie akcjonariuszy
dzisiaj 08:40 Quercus TFI ostrzy zęby na Xeliona
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook