Najnowsze Wiadomości Wrocław

Nagłówki
Napad na bank we Wrocławiu. Sprawcy uciekli.

W piątek 18 stycznia po godz. 10.00 we wrocławskim oddziale Millennium Banku przy ul. Żmigrodzkiej 9 doszło do napadu. Dwóch zamaskowanych sprawców przy użyciu przedmiotu przypominającego broń sterroryzowało pracowników placówki i z nieustaloną ilością gotówki oddaliło się w

dzisiaj 11:58
Świńska grypa we Wrocławiu
Niepokojące doniesienia z Wrocławia. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy Borowskiej odnotowano kilka potwierdzonych przypadków zachorowania na tzw. świńską grypę.
dzisiaj 11:04
Etykiety samoprzylepne do wszystkich drukarek
Etykiety samoprzylepne spełniają kilka istotnych funkcji, dlatego też firmy wykorzystujące je w swojej działalności powinny zwrócić uwagę na to, gdzie zamawiają dostawy etykiet.
dzisiaj 10:53
Policja zatrzymała mężczyznę, który w sieci groził Jackowi Sutrykowi
Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej, prowadząc działania zmierzające do ujawniania osób podejrzanych o nawoływanie do przestępstw z nienawiści i wszelkich zachowań niezgodnych z prawem, ujawnili na forum internetowym niepokojący wpis. Mógł on świadczyć o zamiarze popełnienia przestępstwa, przez jego autora. Wpis był kierowany pod adresem Prezydenta Wrocławia. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do identyfikacji autora, współpracując również z administratorem serwisu. Zakończyły się one namierzeniem mężczyzny podejrzanego o to przestępstwo, który przebywał na terenie Szczecina. Kolejne przeprowadzone szybko i skutecznie, wspólnie z prokuraturą i miejscowymi policjantami działania, doprowadziły do zatrzymania mężczyzny. Obecnie wykonywane są czynności procesowe z jego udziałem, a po ich zakończeniu za swój czyn odpowie przed sądem.
dzisiaj 08:43
Sprawdź, gdzie 18 stycznia spotkasz kontrolera MPK
Na piątek 18 stycznia
dzisiaj 07:40
[ZDJĘCIA] Cysterna przewożąca olej opałowy wpadła do rowu!
Około godziny 10. 30 na drodze pomiędzy miejscowością Kamień, a Piechowice doszło do zdarzenia drogowego z udziałem cysterny. Pojazd wpadł do rowu.
wczoraj 14:52
Narkotyki próbował ukryć w rękawie kurtki..
Wrocławscy policjanci podeszli do dwóch mężczyzn, kręcących się w pobliżu zaparkowanego samochodu. Panowie tłumaczyli, że wracają ze sklepu monopolowego i jeden z nich jest właścicielem pojazdu. Jednak rozmowa z policjantami wywoływała u nich co raz większe zdenerwowanie. Ich emocje były spowodowane faktem posiadania narkotyków. W samochodzie policjanci znaleźli tabletki ekstazy. Właściciel auta w rękawie kurtki ukrywał kolejne kilkadziesiąt porcji amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jego losie zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.
wczoraj 09:37
Sprawdź, gdzie 17 stycznia spotkasz kontrolera MPK
Na czwartek 17 stycznia
wczoraj 07:31
Policja zatrzymała dwóch sprawców pobicia na Brochowie
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia, do którego doszło na terenie wrocławskiego Brochowa. Na miejscu błyskawicznie pojawili się funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec. Poszkodowany miał widoczne obrażenia w okolicy twarzy. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu ogródków działkowych w godzinach wieczornych. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy obaj sprawcy trafili już w ręce policjantów.
2019-01-16 10:28
16 stycznia: tutaj spotkasz kontrolera MPK
Na środę 16 stycznia
2019-01-16 08:22
Próbowali wymienić fałszywą walutę na złotówki. Teraz grozi im 10 lat więzienia
Wrocławscy policjanci zatrzymali na terenie miasta dwie osoby, które usiłowały wymienić w kantorach obcą, fałszywą walutę, na polskie złotówki. Były to nie powiązane ze sobą przypadki. W pierwszym kobieta próbowała wymienić dwa banknoty o nominale 50 euro. 19-latka posiadała w sumie 4 takie nominały, nie posiadające znaków wodnych oraz zabezpieczeń. W drugim przypadku mężczyzna, który na stałe przebywa w Szkocji próbował wymienić 40 funtów. W obu przypadkach osoby zostały przewiezione na komisariat. Obecnie prowadzone są czynności, mające na celu wyjaśnieni wszystkich okoliczności obu spraw. W świetle obowiązujących przepisów, wprowadzanie w obieg fałszywych pieniędzy zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.
2019-01-15 10:19
Ciężarówka w rowie. Ruch na S8 był zablokowany
Przed godziną 18.00 na 38 kilometrze drogi S8 w kierunku na Warszawę doszło do kolizji, w wyniki której pojazd ciężarowy wpadł do rowu. Obecnie trwa akcja usuwania pojazdu. Na miejscu pracuje już holownik, na ten czas ruch jest całkowicie zablokowany. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności. 
2019-01-14 22:46
[FOTO] Tłumy wrocławian pożegnały Pawła Adamowicza
W poniedziałek o godzinie 20.00 tłumy wrocławian pożegnały tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. Pl. Nowy Targ, który jeszcze wczoraj był opanowany radością Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, dziś stał się w najbardziej nostalgiczne miejsce we Wrocławiu.
2019-01-14 22:46
Zablokowany ruch na S8!
Przed godziną 18.00 na 38 kilometrze drogi S8 w kierunku na Warszawę doszło do kolizji, w wyniki której pojazd ciężarowy wpadł do rowu. Obecnie trwa akcja usuwania pojazdu. Na miejscu pracuje już holownik, na ten czas ruch jest całkowicie zablokowany. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności. 
2019-01-14 19:37
Poznań: po ataku na Adamowicza groził prezydentom Poznania i Wrocławia. Został zatrzymany przez policję
W poniedziałek policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 41-latka, który groził na Twitterze prezydentom Poznania i Wrocławia, po ataku nożownika na Pawła Adamowicza, podał rzecznik prasowy KWP mł. insp. Andrzej Borowiak. Mężczyzna odpowie m.in. za nawoływanie do nienawiści.
2019-01-14 14:37
Codzienne Wiadomości
21 stycznia – tu nie będzie wody
Sprawdź, gdzie nie ma wody 21 stycznia we Wrocławiu. Awarie, planowe wyłączenia. List ulic.
dzisiaj 14:19
21 stycznia – tu nie będzie prądu
Sprawdź, gdzie nie będzie prądu 21 stycznia we Wrocławiu. Awarie, planowe wyłączenia. Lista ulic
dzisiaj 14:19
Żałoba narodowa. Odwoływane są imprezy, studniówki i spektakle
Koncerty, studniówki, i spektakle. Wszystkie imprezy, które miały się odbyć między piątkowym popołudniem a sobotą, są odwoływane.
dzisiaj 13:04
Świńska grypa w szpitalu przy Borowskiej we Wrocławiu
8 potwierdzonych przypadków wirusa świńskiej grypy we Wrocławiu. Wszyscy chorzy to pacjenci Kliniki Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej.
dzisiaj 13:04
Kilkaset złotych za odholowanie pojazdów przez lawety
Rada Miejska Wrocławia w czwartek 17 stycznia podtrzymała stawki za odholowanie pojazdów przez lawety i przechowywanie ich na parkingach strzeżonych z 2018 roku. Za auta do 3,5 t zapłacimy 300 zł za odholowanie i 30 zł za dobę na strzeżonym parkingu. 200 zł zapłacą natomiast kierowcy, do których laweta już została wezwana, ale zdążą oni w ostatniej chwili przed odholowaniem wrócić do pojazdu.
dzisiaj 13:04
Drożeją bilety do wrocławskiego ZOO
Spółka, podsumowując miniony rok i przedstawiając plany na 2019, tłumaczy, że koszty utrzymania ogrodu wzrosną o około półtora miliona złotych. Prezes ZOO Radosław Ratajszczak tłumaczy, że chcąc dalej inwestować, trzeba podnieść ceny.
dzisiaj 13:04
Odcinek Wschodniej Obwodnicy p. Wysoką przejezdny najpóźniej za 4 lata
O pozwolenie na budowę brakującego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia występuje Urząd Marszałkowski. Chodzi o oprotestowany fragment mający przebiegać przez wieś Wysoka.
dzisiaj 10:55
Pożegnanie Pawła Adamowicza. Przed wrocławskim Ratuszem stanie telebim
Sobotnie uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będą transmitowane na telebimie, który stanie przed Starym Ratuszem we Wrocławiu. Dodatkowo w południe w całym mieście zawyją syreny. Dłużej będzie też można wpisywać się do księgi kondolencyjnej. Tymczasem już dziś we Wrocławiu odbędzie się marsz ku pamięci nieżyjącego prezydenta.
dzisiaj 09:55
Najnowsze wiadomości z Wrocław
dzisiaj 14:19 21 stycznia – tu nie będzie wody
dzisiaj 14:19 21 stycznia – tu nie będzie prądu
dzisiaj 14:04 Rozliczenie VAT od 2019 roku wyłącznie przez internet
dzisiaj 13:04 Żałoba narodowa. Odwoływane są imprezy, studniówki i spektakle
dzisiaj 13:04 Świńska grypa w szpitalu przy Borowskiej we Wrocławiu
dzisiaj 13:04 Kilkaset złotych za odholowanie pojazdów przez lawety
dzisiaj 13:04 Drożeją bilety do wrocławskiego ZOO
dzisiaj 11:58 Napad na bank we Wrocławiu. Sprawcy uciekli.
dzisiaj 11:04 Świńska grypa we Wrocławiu
dzisiaj 10:55 Odcinek Wschodniej Obwodnicy p. Wysoką przejezdny najpóźniej za 4 lata
dzisiaj 10:53 Etykiety samoprzylepne do wszystkich drukarek
dzisiaj 09:55 Pożegnanie Pawła Adamowicza. Przed wrocławskim Ratuszem stanie telebim
dzisiaj 08:49 Rozmowa Dnia: Marszałek Przybylski: Nie wyobrażam sobie darmowej komunikacji
dzisiaj 08:43 Policja zatrzymała mężczyznę, który w sieci groził Jackowi Sutrykowi
dzisiaj 08:43 Policja zatrzymała mężczyznę, który w sieci groził Jackowi Sutrykowi
dzisiaj 07:49 GDDKiA: wszystkie drogi krajowe są przejezdne
dzisiaj 07:40 Sprawdź, gdzie 18 stycznia spotkasz kontrolera MPK
dzisiaj 23:22 Dwa albumy nagrane przez zespoły Narodowego Forum Muzyki nagrodzone
wczoraj 21:19 Żołnierz AK pochowany we Wrocławiu. Pośmiertne odznaczenie od Andrzeja Dudy
wczoraj 20:13 Wrocław: Miasto apeluje do premiera i ministra obrony w sprawie Gwardii Wrocław
wczoraj 20:13 Żołnierz AK Franciszek Jakowczyk spoczął na Cmentarzu Osobowickim
wczoraj 19:13 Areszt dla czterech osób podejrzanych o oszustwa przy transakcjach z KGHM
wczoraj 18:07 Areszty dla czterech podejrzanych o fałszowanie złomu miedzi
wczoraj 18:07 Kłodzko: Zajęcia dla weteranów z mistrzem tajskiego boksu
wczoraj 18:07 Mistrzynie Świata w ratownictwie wodnym nagrodzone
wczoraj 18:07 Z budynku na Wyspie Słodowej zostały tylko ściany
wczoraj 17:07 Wrocław będzie dofinansowywał zabiegi in vitro
wczoraj 17:04 Dwie Racje: Brexit. Możliwe scenariusze i konsekwencje dla Polaków
wczoraj 16:16 Program in vitro będzie dofinansowywany we Wrocławiu
wczoraj 16:01 Rada Miejska Wrocławia przyjęła program in vitro
wczoraj 15:01 Kolejna osoba, która groziła prezydentowi Wrocławia stanie przed sądem. "Zrobiłem z siebie durnia"
wczoraj 14:58 Rektorzy uczelni wrocławskich i opolskich: "Nie zgadzamy się na mowę nienawiści"
wczoraj 14:52 [ZDJĘCIA] Cysterna przewożąca olej opałowy wpadła do rowu!
wczoraj 14:52 [ZDJĘCIA] Cysterna przewożąca olej opałowy wpadła do rowu!
wczoraj 13:07 Rada Miejska Wrocławia przyjęła apel prezydenta przeciw mowie nienawiści [WIDEO]
wczoraj 12:55 Minuta ciszy i przejmujące słowa Jacka Sutryka o Pawle Adamowiczu. "Pilnuj nas trochę"
wczoraj 12:52 Współpraca Uniwersytetu Ekonomicznego i IBM szansą dla studentów
wczoraj 12:52 Poznajmy TaDzika [REPORTAŻ, WIDEO, ZDJĘCIA]
wczoraj 11:52 Policja zatrzymała mieszkańca Szczecina, który groził prezydentowi Wrocławia
wczoraj 11:49 Groził prezydentowi Wrocławia - został zatrzymany
wczoraj 11:49 Darmowe przejazdy Kolejami Dolnośląskimi dla wszystkich? Brzmi jak rewolucja
wczoraj 11:01 Rektorzy deklarują: Zero tolerancji dla mowy nienawiści
wczoraj 10:49 Nowe ustalenia ws. zbrodni w Lutomi Górnej, gdzie znaleziono ciała trzech osób
wczoraj 10:46 Projekt Nauka: Pierwsze na Dolnym Śląsku akademickie laboratorium technologii LTE oraz 5G
wczoraj 10:40 Baśniowa i taneczna Filharmonia Familijna już 20 stycznia w NFM!
wczoraj 09:58 W piątek marsz wrocławian w hołdzie prezydentowi Gdańska
wczoraj 09:43 Rozmowa Dnia: Brexit i klęska brytyjskiego rządu [POSŁUCHAJ]
wczoraj 09:43 Lutomia Górna: Prokuratura bada wstrząsającą zbrodnię
wczoraj 09:37 Narkotyki próbował ukryć w rękawie kurtki..
wczoraj 09:37 Narkotyki próbował ukryć w rękawie kurtki..
Najnowsze wiadomości z Polska
dzisiaj 14:40 Grupa Lotos ratuje Hawe Telekom
dzisiaj 14:13 Aleksander Teliga: dopiero w tym wieku bas zaczyna dobrze brzmieć
dzisiaj 14:13 Najlepsza dieta dla mózgu
dzisiaj 14:13 W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów w hipermarketach
dzisiaj 14:13 Włoski rząd wprowadza dochód podstawowy. Kilkaset euro miesięcznie dla najbiedniejszych
dzisiaj 14:13 Liga włoska.Koniec przerwy zimowej, czas rewanżów. "CR7" po rekordy, a Napoli, Inter, Roma, Milan i Lazio o LM
dzisiaj 14:13 Dorota Miśkiewicz: marzę o wspólnej płycie z tatą
dzisiaj 14:13 Asteriks ma już 60 lat, a Mecwaldowski zaszczyt bycia jego głosem
dzisiaj 14:13 Rozmowa PR24: Jerzy Kozłowski
dzisiaj 14:07 Grupa osób publicznych z Niemiec apeluje: Zostańcie w UE
dzisiaj 14:07 Leczenie psychiatryczne osadzonych. Resort zdrowia zapowiada zmiany
dzisiaj 14:07 Rozmowa May-Juncker. Tematem będzie brexit
dzisiaj 14:07 Stefan W. był izolowany? Stanowisko Służby Więziennej
dzisiaj 14:07 ​Ławrow: Rosja przestudiuje propozycje Niemiec
dzisiaj 14:07 Nowy Targ: Chciał zrobić żonie bombowego "psikusa". Grozi mu więzienie
dzisiaj 14:07 Paweł Adamowicz 1965-2019
dzisiaj 14:07 Stefan W. był przy Pałacu Prezydenckim?
dzisiaj 14:07 TSG Hoffenheim - Bayern Monachium: transmisja w TV i online live stream
dzisiaj 14:07 Remis Pogoni z finalistą Pucharu Rumunii, plus dla 18-letniego Żurawskiego
dzisiaj 14:07 Jeden transfer może zmienić układ sił. Junior blisko nowego klubu
dzisiaj 14:07 Wielkie zakupy silników dopiero w maju. Najlepsi żużlowcy na razie mogą oszczędzać pieniądze
dzisiaj 14:07 Lechia i Genoa są dłużne Zagłębiu. Lider ekstraklasy może zostać ukarany
dzisiaj 14:07 Trudna sytuacja Kownackiego. Napastnik Sampdorii odsunięty od zespołu!
dzisiaj 14:07 Horngacher obchodzi jubileusz. 20 lat temu wygrał zawody PŚ w Zakopanem
dzisiaj 13:58 Władze wyłączają Internet. Opozycja: może dojść do zbroni przeciwko ludzkości
dzisiaj 13:58 Lwiątka zamarzły w zoo. ''Dwa zmarły niecałą godzinę po urodzeniu'' [WIDEO]
dzisiaj 13:58 Żółty alert pogodowy dla całej Polski. Jest bardzo ślisko
dzisiaj 13:58 WOŚP odpowiada na apel żony Pawła Adamowicza. Internauci: Łza się w oku kręci
dzisiaj 13:58 MEN dla Radia ZET: Lekcje o mowie nienawiści? Tylko za zgodą rodziców
dzisiaj 13:37 Roman Szwed - Monetyzacja produktów spółki Atende
dzisiaj 13:37 Niezdecydowanie inwestorów
dzisiaj 13:37 Netflix łowi nowych użytkowników
dzisiaj 13:37 Płace w Polsce. 5 tys. zł po raz pierwszy
dzisiaj 13:37 Wzrośnie popyt na ropę naftową
dzisiaj 13:31 Jak PiS konfliktuje mieszkańców z lokalnymi samorządami
dzisiaj 13:25 Tak wyglądał ostatni dzień Pawła Adamowicza
dzisiaj 13:25 "Pawle, Pawliczku, Pawełku, żegnaj...". Żona i córki wspominają Pawła Adamowicza
dzisiaj 13:12 Nowe technologie zmieniają oblicze handlu i doświadczenie konsumentów
dzisiaj 13:12 Ile wynosiło przeciętne wynagrodzenie brutto w grudniu?
dzisiaj 13:12 Dorota Roqueplo: tworzenie kostiumów to opowiadanie historii
dzisiaj 13:04 ​Węgry: Przeszkodzimy realizacji pakietu migracyjnego
dzisiaj 13:04 Bundestag uznał państwa Maghrebu i Gruzję za bezpieczne kraje
dzisiaj 13:04 Byli prezydenci i premierzy pożegnają Pawła Adamowicza
dzisiaj 13:04 ​Majchrowski: Ze śmiercią prezydenta Adamowicza trudno się pogodzić
dzisiaj 13:04 Bielecki, Urubko, Botor i Tomala wyróżnieni prestiżową nagrodą
dzisiaj 13:04 Nie ma LeBrona, nie ma problemu. Lakers wygrali drugi z rzędu mecz bez swojej gwiazdy
dzisiaj 13:04 Małysz: Magia Zakopanego zawsze działa. Konkursy tutaj są niepowtarzalne
dzisiaj 13:04 Wielka Krokiew gotowa. Czy w Zakopanem znajdzie się mocny na Kobayashiego?
dzisiaj 12:55 Obwodnica Trójmiasta sparaliżowana. Zderzyło się 10 samochodów, 1 dachował
dzisiaj 12:55 Tysiące osób żegnają Pawła Adamowicza
Oglądać wiadomości z Polski na Facebook